ecst.se fotboll

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | -
Visa matchfakta
Semifinaler | -
Visa matchfakta
Kvartsfinaler | -
Visa matchfakta
Sjätte omgången | -
Visa matchfakta
Femte omgången | -
Visa matchfakta
Fjärde omgången | -
Visa matchfakta
Tredje omgången | -
Visa matchfakta
Söndag 30 oktober 2016
UN Käerjéng
-
RM Hamm Benfica

Kehlen
-
Rumelange

Esch
-
UNA Strassen

Feulen
-
Swift Hesperange

Differdange 03
-
Jeunesse d'Esch

Alisontia Steinsel
-
Lorentzweiler

Norden
-
Racing

Mondorf-les-Bains
-
Victoria Rosport

F91 Dudelange
-
UT Pétange

Blô-Weiss Medernach
-
Etzella Ettelbrück

Hostert
-
Progrčs Niedercorn

Hosingen
-
Rodange

Koerich/Simmern
-
Wiltz

Minerva Lintgen
-
Mondercange

Sandweiler
-
Fola Esch

Grevenmacher
-
Jeunesse Canach

Andra omgången | -
Visa matchfakta
Söndag 18 september 2016
Blo Weiss Itzig
16:00
Differdange 03

Red Black Egalité
16:00
Sandweiler

Red Boys Aspelt
16:00
UN Käerjéng

Union Kayl-Tétange
16:00
UT Pétange

Pratzerthal-Redange
16:00
RM Hamm Benfica

Lorentzweiler
16:00
Atert Bissen

Erpeldange
16:00
Rumelange

Blue Boys Muhlenbach
16:00
Progrès Niedercorn

Syra Mensdorf
16:00
Jeunesse Canach

Young Boys
16:00
Rodange

Munsbach
16:00
Hostert

Wincrange
16:00
Swift Hesperange

Alisontia Steinsel
16:00
Mamer

Schifflange
16:00
F91 Dudelange

Kehlen
16:00
Union Mertert

Red Star Merl-Belair
16:00
Mondercange

Colmarberg
16:00
UNA Strassen

Koerich/Simmern
16:00
Avenir Beggen

Biekerech
16:00
Esch

Bastendorf
16:00
Norden

CeBra 01
16:00
Jeunesse d'Esch

Hosingen
16:00
Jeunesse Biwer

Tricolore Gasperich
16:00
Blô-Weiss Medernach

Rupensia Lusitanos
16:00
Feulen

Les Ardoisiers Perlé
17:30
Fola Esch

Luna Obercorn
18:00
Wiltz

Jeunesse Junglinster
18:00
Mondorf-les-Bains

Första omgången | 07.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Fredag 2 september 2016
Koerich / Simmern
4-0
Olympia Christnach

Lördag 3 september 2016
Jeunesse Useldange
0-4
URB

Söndag 4 september 2016
Jeunesse Gilsdorf
0-2
Blue Boys Muhlenbach

Munsbach
7-3
Orania Vianden

Schifflange
3-0
Jeunesse Schieren

Blô-Weiss Medernach
3-1
Sporting Mertzig

Brouch
1-5
Young Boys

Biekerech
3-1
Racing Troisvierges

Yellow Boys Weiler
16:00
Sporting Bertrange

Noertzange
2-5
Blo Weiss Itzig

Minerva Lintgen
2-1
Alliance Aischdall

Berdorf Consdorf
2-6
Steinfort

Boevange/Attert
0-6
Lorentzweiler

Schengen
1-3
Colmarberg

Red Black Egalité
2-0
Marisca Mersch

Kischpelt Wilwerwiltz
0-4
Pratzerthal-Redange

The Belval Belvaux
16:00
Erpeldange

Clemency
2-6
Jeunesse Biwer

Wincrange
6-3
Berdenia Berbourg

Kopstal 33
1-6
Hosingen

Reisdorf
2-3
Tricolore Gasperich

Red Star Merl-Belair
2-0
Koeppchen

CeBra 01
4-1
Ehlerange

Sanem
0-3
Résidence Walferdange

Bourscheid
2-12
Union Kayl-Tétange

Heiderscheid/Eschdorf
0-1
Schouweiler

Bettembourg
3-6
Kehlen

Les Aiglons Dalheim
2-8
Feulen

Moutfort
0-3
Alisontia Steinsel

Les Ardoisiers Perlé
16:00
Daring Echternach

Green Boys
16:00
Syra Mensdorf

Onsdag 7 september 2016
Red Boys Aspelt
6-1
Claravallis Clervaux