ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Slut:

26

omgångar

170 / 182

matcher spelade ( 93,41 % )

0

publiksnitt

3,42

målsnitt

1
1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Nationaldivisioun

Tabell

11.05.2018, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
F91 Dudelange
1
24
20
2
2
72
- 24
48
62
11
1
0
39
- 10
34
9
1
2
33
- 14
28
2
Progrès Niedercorn
4
24
18
3
3
62
- 25
37
57
8
2
2
27
- 13
26
10
1
1
35
- 12
31
3
Fola Esch
3
25
14
5
6
71
- 39
32
47
7
4
2
44
- 22
25
7
1
4
27
- 17
22
4
Jeunesse d'Esch
8
24
12
5
7
50
- 33
17
41
7
3
2
33
- 19
24
5
2
5
17
- 14
17
5
Differdange 03
2
24
11
5
8
48
- 30
18
38
7
2
3
31
- 12
23
4
3
5
17
- 18
15
6
Mondorf-les-Bains
7
25
9
8
8
38
- 36
2
35
5
5
2
19
- 13
20
4
3
6
19
- 23
15
7
Hostert
3
24
9
7
8
34
- 37
-3
34
6
2
4
21
- 18
20
3
5
4
13
- 19
14
8
Racing FC Union Luxembourg
10
24
8
8
8
35
- 35
0
32
5
4
3
18
- 15
19
3
4
5
17
- 20
13
9
Pétange
6
24
8
4
12
42
- 49
-7
28
4
2
6
17
- 20
14
4
2
6
25
- 29
14
10
Hamm Benfica
11
24
7
7
10
29
- 37
-8
28
4
3
5
16
- 17
15
3
4
5
13
- 20
13
11
Strassen
5
24
6
5
13
29
- 58
-29
23
4
2
6
17
- 30
14
2
3
7
12
- 28
9
12
Victoria Rosport
9
24
6
4
14
33
- 56
-23
22
2
2
8
15
- 27
8
4
2
6
18
- 29
14
13
Rodange 91
ny
25
4
10
11
25
- 52
-27
22
3
4
5
12
- 20
13
1
6
6
13
- 32
9
14
Esch
ny
25
1
1
23
14
- 71
-57
4
0
1
12
5
- 32
1
1
0
11
9
- 39
3

Skytteliga

Publiksnitt

F91 Dudelange
0
0
0
Differdange 03
0
0
0
Fola Esch
0
0
0
Progrès Niedercorn
0
0
0
Strassen
0
0
0
Pétange
0
0
0
Mondorf-les-Bains
0
0
0
Jeunesse d'Esch
0
0
0
Victoria Rosport
0
0
0
Racing FC Union Luxembourg
0
0
0
Hamm Benfica
0
0
0
Esch
0
0
0
Rodange 91
0
0
0
Hostert
0
0
0
Totalt
0
0
0

Spelschema

11.05.2018, 23:59

Augusti 2017 Visa matchfakta
Fredag 4 augusti 2017
Hostert
2-1
F91 Dudelange

 
Lördag 5 augusti 2017
UNA Strassen
2-2
Rodange

 
Söndag 6 augusti 2017
Esch
0-4
Jeunesse d'Esch

UT Pétange
0-1
RM Hamm Benfica

Fola Esch
1-1
Victoria Rosport

Racing
2-3
Progrès Niederkorn

Differdange 03
4-0
Mondorf-les-Bains

 
Lördag 12 augusti 2017
Hostert
2-1
Racing

 
Söndag 13 augusti 2017
Victoria Rosport
4-1
UNA Strassen

RM Hamm Benfica
3-1
Esch

Mondorf-les-Bains
0-2
F91 Dudelange

Jeunesse d'Esch
3-1
Differdange 03

 
Måndag 14 augusti 2017
Rodange
2-1
UT Pétange

Progrès Niederkorn
2-1
Fola Esch

 
Fredag 18 augusti 2017
Differdange 03
0-0
RM Hamm Benfica

 
Lördag 19 augusti 2017
Mondorf-les-Bains
0-0
Hostert

UNA Strassen
0-6
Progrès Niederkorn

 
Söndag 20 augusti 2017
F91 Dudelange
2-0
Jeunesse d'Esch

Esch
0-2
Rodange

UT Pétange
2-1
Victoria Rosport

Fola Esch
3-3
Racing

 
Torsdag 24 augusti 2017
Racing
1-1
UNA Strassen

Progrès Niederkorn
7-1
UT Pétange

RM Hamm Benfica
1-3
F91 Dudelange

Jeunesse d'Esch
4-2
Mondorf-les-Bains

Hostert
2-0
Fola Esch

Rodange
2-1
Differdange 03

 
Söndag 27 augusti 2017
Victoria Rosport
1-2
Esch

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 9 september 2017
Jeunesse d'Esch
4-2
Hostert

 
Söndag 10 september 2017
UT Pétange
2-1
Racing

Mondorf-les-Bains
1-1
RM Hamm Benfica

F91 Dudelange
7-0
Rodange

Esch
0-1
Progrès Niederkorn

UNA Strassen
0-4
Fola Esch

Differdange 03
6-1
Victoria Rosport

 
Fredag 15 september 2017
RM Hamm Benfica
2-1
Jeunesse d'Esch

 
Lördag 16 september 2017
Progrès Niederkorn
1-0
Differdange 03

 
Söndag 17 september 2017
Hostert
1-2
UNA Strassen

Fola Esch
3-2
UT Pétange

Racing
2-1
Esch

Victoria Rosport
0-4
F91 Dudelange

Rodange
0-1
Mondorf-les-Bains

 
Fredag 29 september 2017
Jeunesse d'Esch
1-1
Rodange

 
Lördag 30 september 2017
Mondorf-les-Bains
3-2
Victoria Rosport

F91 Dudelange
3-2
Progrès Niederkorn

Esch
0-1
Fola Esch

UT Pétange
2-1
UNA Strassen

Differdange 03
2-1
Racing

 

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Söndag 1 oktober 2017
RM Hamm Benfica
2-0
Hostert

 
Lördag 14 oktober 2017
Rodange
2-2
RM Hamm Benfica

 
Söndag 15 oktober 2017
Hostert
2-2
UT Pétange

UNA Strassen
2-1
Esch

Fola Esch
6-3
Differdange 03

Racing
1-1
F91 Dudelange

Progrès Niederkorn
3-2
Mondorf-les-Bains

Victoria Rosport
3-1
Jeunesse d'Esch

 
Söndag 22 oktober 2017
Rodange
0-0
Hostert

RM Hamm Benfica
1-2
Victoria Rosport

Jeunesse d'Esch
0-3
Progrès Niederkorn

Mondorf-les-Bains
4-2
Racing

F91 Dudelange
4-3
Fola Esch

Differdange 03
5-0
UNA Strassen

Esch
0-3
UT Pétange

 

November 2017 Visa matchfakta
Lördag 4 november 2017
Progrès Niederkorn
1-3
RM Hamm Benfica

 
Söndag 5 november 2017
Hostert
3-1
Esch

UT Pétange
0-2
Differdange 03

UNA Strassen
1-4
F91 Dudelange

Fola Esch
1-1
Mondorf-les-Bains

Racing
1-2
Jeunesse d'Esch

Victoria Rosport
1-1
Rodange

 
Söndag 19 november 2017
UNA Strassen
0-3
Jeunesse d'Esch

Progrès Niederkorn
5-0
Victoria Rosport

Esch
1-6
F91 Dudelange

UT Pétange
1-1
Mondorf-les-Bains

Fola Esch
2-1
RM Hamm Benfica

Racing
3-2
Rodange

Hostert
2-1
Differdange 03

Söndag 26 november 2017
Progrès Niederkorn
1-1
Hostert

Victoria Rosport
0-2
Racing

Rodange
0-3
Fola Esch

RM Hamm Benfica
1-1
UNA Strassen

Mondorf-les-Bains
3-0
Esch

F91 Dudelange
0-0
Differdange 03

Jeunesse d'Esch
3-3
UT Pétange

 

December 2017 Visa matchfakta
Lördag 2 december 2017
Rodange
Inst
Progrès Niederkorn

RM Hamm Benfica
Inst
Racing

 
Söndag 3 december 2017
Differdange 03
Inst
Esch

Victoria Rosport
Inst
Hostert

Jeunesse d'Esch
Inst
Fola Esch

Mondorf-les-Bains
Inst
UNA Strassen

F91 Dudelange
Inst
UT Pétange

 
Lördag 9 december 2017
Rodange
0-4
Progrès Niederkorn

 
Söndag 10 december 2017
Victoria Rosport
Inst
Hostert

F91 Dudelange
Inst
UT Pétange

RM Hamm Benfica
Inst
Racing

Jeunesse d'Esch
Inst
Fola Esch

Mondorf-les-Bains
Inst
UNA Strassen

Differdange 03
Inst
Esch

 

 

Februari 2018 Visa matchfakta
Söndag 18 februari 2018
Victoria Rosport
1-3
Hostert

RM Hamm Benfica
1-1
Racing

Jeunesse d'Esch
3-3
Fola Esch

Mondorf-les-Bains
3-1
UNA Strassen

F91 Dudelange
2-1
UT Pétange

Differdange 03
4-1
Esch

 

 

Mars 2018 Visa matchfakta
Onsdag 7 mars 2018
F91 Dudelange
4-2
Mondorf-les-Bains

Fola Esch
2-4
Progrès Niederkorn

Esch
2-3
RM Hamm Benfica

Differdange 03
2-0
Jeunesse d'Esch

Racing
0-0
Hostert

UNA Strassen
1-4
Victoria Rosport

UT Pétange
1-1
Rodange

Lördag 10 mars 2018
Rodange
1-2
F91 Dudelange

 
Söndag 11 mars 2018
Hostert
1-2
Jeunesse d'Esch

RM Hamm Benfica
0-0
Mondorf-les-Bains

Progrès Niederkorn
3-1
Esch

Racing
2-3
UT Pétange

Fola Esch
3-1
UNA Strassen

Victoria Rosport
1-2
Differdange 03

 
Onsdag 14 mars 2018
Jeunesse d'Esch
3-1
F91 Dudelange

RM Hamm Benfica
0-1
Differdange 03

Rodange
1-0
Esch

Victoria Rosport
0-2
UT Pétange

Progrès Niederkorn
1-1
UNA Strassen

Racing
2-1
Fola Esch

Hostert
1-3
Mondorf-les-Bains

Söndag 18 mars 2018
UNA Strassen
3-0
Hostert

F91 Dudelange
4-0
Victoria Rosport

UT Pétange
2-3
Fola Esch

Esch
1-1
Racing

Jeunesse d'Esch
3-0
RM Hamm Benfica

Differdange 03
1-2
Progrès Niedercorn

 
Fredag 30 mars 2018
Fola Esch
9-0
Esch

 
Lördag 31 mars 2018
Progrès Niederkorn
1-3
F91 Dudelange

Victoria Rosport
1-3
Mondorf-les-Bains

Hostert
3-1
RM Hamm Benfica

UNA Strassen
4-2
UT Pétange

Racing
1-1
Differdange 03

Rodange
1-3
Jeunesse d'Esch

 

 

April 2018 Visa matchfakta
Fredag 6 april 2018
Esch
0-1
UNA Strassen

 
Söndag 8 april 2018
Differdange 03
0-2
Fola Esch

UT Pétange
1-2
Hostert

F91 Dudelange
2-0
Racing

Mondorf-les-Bains
0-0
Progrès Niederkorn

Jeunesse d'Esch
4-1
Victoria Rosport

RM Hamm Benfica
2-0
Rodange

 
Onsdag 11 april 2018
Fola Esch
4-1
Hostert

UT Pétange
1-3
Progrès Niederkorn

F91 Dudelange
4-0
RM Hamm Benfica

Mondorf-les-Bains
0-0
Jeunesse d'Esch

UNA Strassen
0-1
Racing

Differdange 03
5-1
Rodange

Esch
0-2
Victoria Rosport

Söndag 15 april 2018
Victoria Rosport
1-1
RM Hamm Benfica

Progrès Niederkorn
1-0
Jeunesse d'Esch

Racing
2-0
Mondorf-les-Bains

UT Pétange
4-1
Esch

Hostert
1-1
Rodange

UNA Strassen
2-2
Differdange 03

Fola Esch
2-3
F91 Dudelange

Söndag 22 april 2018
Esch
1-2
Hostert

F91 Dudelange
3-2
UNA Strassen

Rodange
1-1
Victoria Rosport

Mondorf-les-Bains
0-1
Fola Esch

RM Hamm Benfica
1-2
Progrès Niederkorn

Differdange 03
0-2
UT Pétange

Jeunesse d'Esch
1-2
Racing

Onsdag 25 april 2018
Mondorf-les-Bains
1-1
Rodange

 
Lördag 28 april 2018
Racing
1-0
RM Hamm Benfica

 
Söndag 29 april 2018
Hostert
1-3
Victoria Rosport

Fola Esch
1-1
Jeunesse d'Esch

Esch
0-3
Differdange 03

UNA Strassen
2-1
Mondorf-les-Bains

UT Pétange
1-3
F91 Dudelange

 
Måndag 30 april 2018
Progrès Niederkorn
1-0
Rodange

 

 

Maj 2018 Visa matchfakta
Fredag 4 maj 2018
Differdange 03
2-2
Hostert

 
Söndag 6 maj 2018
F91 Dudelange
4-0
Esch

Jeunesse d'Esch
4-0
UNA Strassen

RM Hamm Benfica
2-5
Fola Esch

Victoria Rosport
2-5
Progrès Niederkorn

Mondorf-les-Bains
4-3
UT Pétange

Rodange
2-2
Racing

 
Torsdag 10 maj 2018
Fola Esch
7-1
Rodange

 
Fredag 11 maj 2018
Esch
0-3
Mondorf-les-Bains

 
Söndag 13 maj 2018
UT Pétange
16:00
Jeunesse d'Esch

Hostert
16:00
Progrès Niederkorn

Racing
16:00
Victoria Rosport

UNA Strassen
18:00
RM Hamm Benfica

Differdange 03
18:30
F91 Dudelange

 
Lördag 19 maj 2018
F91 Dudelange
-
Hostert

Mondorf-les-Bains
-
Differdange 03

Jeunesse d'Esch
-
Esch

RM Hamm Benfica
-
UT Pétange

Rodange
-
UNA Strassen

Progrès Niederkorn
-
Racing

Victoria Rosport
-
Fola Esch

-