ecst.se fotboll
Säsongen 2019
Start: 22 april 2019
Slut: 29 september 2019

62

lag

8

omgångar

59/61

matcher spelade

Första omgången

6 matcher

22-26 april 2019

Andra omgången

24 matcher

24 april-1 maj 2019

Tredje omgången

16 matcher

24-28 maj 2019

Fjärde omgången

8 matcher

18-26 juni 2019

Kvartsfinaler

4 matcher

27 augusti-8 september 2019

Semifinaler

2 matcher

17-18 september 2019

Final

1 matcher

29 september 2019

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

17.09.2019, 22:25

Tisdag 17 september 2019
Sūduva
4-2 f
Žalgiris

Onsdag 18 september 2019
Banga
17:30
Palanga

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

08.09.2019, 23:59

Tisdag 27 augusti 2019
Nevėžis
1-5
Žalgiris

Banga
*2-2 f
Kauno Žalgiris

Information Banga vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 28 augusti 2019
Džiugas Telšiai
1-1* f
Palanga

Information Palanga vidare efter 5-3 på straffar.

Söndag 8 september 2019
Sūduva
1-0
Panevėžys

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

26.06.2019, 21:50

Tisdag 18 juni 2019
Spartaks Vilnius
0-3
Banga

Babrungas
0-4
Palanga

Onsdag 19 juni 2019
Žalgiris
3-0
Stumbras

Marijampolė City
1-4
Sūduva

Tisdag 25 juni 2019
Minija
1-2
Kauno Žalgiris

Onsdag 26 juni 2019
Džiugas Telšiai
2-1
Vilniaus Vytis

Sveikata
0-1
Nevėžis

FA Šiauliai
1-6 f
Panevėžys

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

28.05.2019, 22:43

Fredag 24 maj 2019
Kupiškis
*
Minija

Information Minija vidare efter 3-0 på straffar.

Pakruojis
1-3
Nevėžis

Marijampolė City
4-3 f
Dainava

Sveikata
1-0
Šilas

Kėdainiai
1-2
Šiauliai

Lördag 25 maj 2019
Tera
0-2
Banga

Navigatoriai V…
0-2
Džiugas Telšiai

Radviliškis
1-2
Stumbras

Söndag 26 maj 2019
Kauno Žalgiris
*1-1 f
Riteriai

Information Kauno Žalgiris vidare efter 4-3 på straffar.

Aukštaitija
2-3
Sūduva

Geležinis Vilkas
0-4
Babrungas

Atlantas
0-2
Žalgiris

Viltis Vilnius
2-4
Vilniaus Vytis

Ateitis
0-1
Palanga

Måndag 27 maj 2019
Hegelmann Litauen
0-4
Panevėžys

Tisdag 28 maj 2019
Baltai
4-5 f
Spartakas Vilnius

 

Visa matchfakta

Andra omgången

01.05.2019, 22:48

Onsdag 24 april 2019
Kėdainiai
*3-3 f
Atmosfera

Information Kėdainiai vidare efter 9-8 på straffar.

Fredag 26 april 2019
Vieni Vartai
1-5
Nevėžis

Vova Vilnius
2-6
Aukštaitija

Lördag 27 april 2019
VGTU Vilkai
1-4
Babrungas

Švyturys Marijampolė
1-1* f
Šiauliai

Information Šiauliai vidare efter 5-4 på straffar.

Elektrėnų Versmė
1-2
Banga

Navigatoriai Vilnius
5-0
Šilutė

Söndag 28 april 2019
Salininkai
1-3
Vilniaus Vytis

Akmenė
1-2
Pakruojis

Reaktyvas
0-6
Tera

Utenis Utena
1-8
Kupiškis

Måndag 29 april 2019
Ateitis
2-1
FK Vilnius

Tisdag 30 april 2019
Baltai
3-2
Kelmės

Kazlų Rūda Kaunas
1-3
Radviliškis

Marijampolė City
3-0
Saned Joniškis

Onsdag 1 maj 2019
Prienai
0-5
Minija

Ave.Ko
1-1* f
Dainava

Information Dainava vidare efter 4-3 på straffar.

Anyksciai
0-7
Šilas

Spartakas Vilnius
4-1
Sendvaris

Geležinis Vilkas
1-0
Viesulas Vilnius

Vidzgiris
0-2
Viltis Vilnius

Hegelmann Litauen
3-1
Jonava

Futbolo Broliai
1-4
Sveikata

Futboliukas Vilnius
2-3
Džiugas Telšiai

 

Skytteliga

01.05.2019, 22:48

-