ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 27 juli 2019
Slut: 24 september 2019

14

lag

4

omgångar

21/30

matcher spelade

Första omgången, gruppspel

20 matcher

27 juli-12 augusti 2019

Kvartsfinaler

2 matcher

20-21 juli 2019

Semifinaler

2 matcher

17-19 augusti 2019

Final & placeringsmatcher

6 matcher

17 augusti-24 september 2019

Gvia HaToto
Visa matchfakta

Final & placeringsmatcher

17.08.2019, 23:59

Final
Match om femte plats
Måndag 19 augusti 2019
Ashdod
18:00
Bnei Yehuda

Match om sjunde plats
Lördag 17 augusti 2019
Maccabi Netanya
1-2
Maccabi Haifa

Match om nionde plats
Lördag 17 augusti 2019
Sektzia Nes Tziona
0-0*
Hapoel Hadera

Information Hapoel Hadera vinnare efter 9-8 på straffar.

Match om elfte plats
Lördag 17 augusti 2019
Hapoel Ra'anana
1-0
Hapoel Haifa

Match om 13:e plats
Måndag 19 augusti 2019
Hapoel Tel Aviv
19:30
Hapoel Kfar Saba

 

Visa matchfakta

Semifinaler

Söndag 18 augusti 2019
Ironi Kiryat Shmona
18:00
Maccabi Tel Aviv

Beitar Jerusalem
19:30
Hapoel Be'er Sheva

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

21.07.2019, 23:59

Lördag 20 juli 2019
Bnei Yehuda
1-0
Maccabi Tel Aviv

1-0 Aaron Schoenfeld (28)

 

Söndag 21 juli 2019
Maccabi Haifa
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 

0-1 Niv Zrihan (straff, 18)
Utvisning Gal Levi (56)
Utvisning Tomer Yosefi (64)

 

 

Visa matchfakta

Första omgången, gruppspel

07.08.2019, 23:50

Grupp A
1
Maccabi Netanya
4
2
1
1
5
- 3
2
7
2
Ironi Kiryat Shmona
3
2
0
1
5
- 6
-1
6
3
Hapoel Haifa
3
1
1
1
5
- 4
1
4
4
Hapoel Hadera
3
0
2
1
4
- 5
-1
2
5
Hapoel Kfar Saba
3
0
2
1
3
- 4
-1
7
Grupp B
1
Beitar Jerusalem
4
3
1
0
6
- 2
4
10
2
Ashdod
3
1
2
0
5
- 4
1
5
3
Hapoel Ra'anana
3
1
1
1
2
- 3
-1
4
4
3
0
2
1
2
- 3
-1
2
5
Hapoel Tel Aviv
3
0
0
3
3
- 6
-3
10
Lördag 27 juli 2019
Maccabi Netanya
2-0
Hapoel Haifa

Hapoel Tel Aviv
1-2
Hapoel Ra'anana

Söndag 28 juli 2019
Hapoel Hadera
1-2
Ironi Kiryat Shmona

Beitar Jerusalem
2-1
Sektzia Nes Tziona

Tisdag 30 juli 2019
Ashdod
3-2
Hapoel Tel Aviv

Onsdag 31 juli 2019
Ironi Kiryat Shmona
2-1
Maccabi Netanya

Hapoel Kfar Saba
2-2
Hapoel Hadera

Hapoel Ra'anana
0-2
Beitar Jerusalem

Lördag 3 augusti 2019
Ashdod
1-1
Sektzia Nes Tziona

Maccabi Netanya
1-0
Hapoel Kfar Saba

Söndag 4 augusti 2019
Hapoel Haifa
4-1
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Tel Aviv
0-1
Beitar Jerusalem

Tisdag 6 augusti 2019
Sektzia Nes Tziona
0-0
Hapoel Ra'anana

Hapoel Hadera
1-1
Maccabi Netanya

Onsdag 7 augusti 2019
Hapoel Kfar Saba
1-1
Hapoel Haifa

Beitar Jerusalem
1-1
Ashdod

Måndag 12 augusti 2019

 

Skytteliga

-