ecst.se fotboll

Gvia HaToto (L)

4

omgångar

-

lag

1/8

Start

29/1

Final

Final | 02.02.2016, 21:18
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 2 februari 2016
Maccabi Petah Tikva
3-1
Ironi Kiryat Shmona

1-1 Hagai Goldenberg (21)
2-1 Mohammed Kalibat (59)
3-1 Liran Rotman (89=

0-1 Brun Catanhede (7)

Semifinaler | 30.12.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Onsdag 30 december 2015
Bnei Yehuda
0-3
Ironi Kiryat Shmona

 

0-1 Augustine Amutu (38)
0-2 Augustine Amutu (44)
0-3 Ofir Mizrachi (79)

Beitar Jerusalem
0-2
Maccabi Petah Tikva

 

0-1 Gidi Kanuk (33)
0-2 Yuval Jakobovich (59)

Kvartsfinaler | 16.12.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Tisdag 1 december 2015
Maccabi Haifa
0-1
Maccabi Petah Tikva

 

0-1 Naor Paser (7)

Onsdag 2 december 2015
Bnei Yehuda
1-1
Maccabi Netanya

1-1 Ohad Kadusi (86)

0-1 Abed Jabarin (54)

Hapoel Haifa
0-1
Ironi Kiryat Shmona

 

0-1 Ahmad Abed (11)

Beitar Jerusalem
1-1
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Avishay Cohen (47)

0-1 Shlomi Arbeitman (64)

Match 2:2
Tisdag 15 december 2015
Maccabi Petah Tikva
0-1
Maccabi Haifa

 

0-1 Jude Nworuh (67)

Maccabi Netanya
1-1
Bnei Yehuda

1-1 Oded Gavish (65)

0-1 Shoval Gozlan (16)

Onsdag 16 december 2015
Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Haifa

1-0 Liran Sardal (självmål, 80)

1-1 Ali Elbaz (81)

Information Ironi Kiryat Shmona vidare med sammanlagt 2-1.

Hapoel Be'er Sheva
1-1* f
Beitar Jerusalem

1-1 Shir Tzedek (90)

0-1 Dovev Gabay (54)

Information Beitar Jerusalem vidare med sammanlagt 2-2 och 4-2 på straffar.

Första omgången - gruppspel | 28.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Grupp A
1 Maccabi Haifa 4 4 0 0 8 - 2 12
2 Ironi Kiryat Shmona 4 3 0 1 6 - 3 9
3 Hapoel Haifa 4 2 0 2 6 - 3 6
4 Bnei Sakhnin 4 0 1 3 3 - 8 1
5 Hapoel Acre 4 0 1 3 2 - 9 1
Grupp B
1 Maccabi Netanya 4 2 2 0 4 - 0 8
2 Hapoel Be'er Sheva 4 2 1 1 7 - 3 7
3 Beitar Jerusalem 4 2 0 2 2 - 6 6
4 Hapoel Ra'anana 4 1 2 1 2 - 2 5
5 Hapoel Kfar Saba 4 0 1 3 0 - 4 1
Grupp C
1 Maccabi Petah Tikva 3 3 0 0 9 - 2 9
2 Bnei Yehuda 3 2 0 1 5 - 4 6
3 Maccabi Tel Aviv 3 1 0 2 4 - 7 3
4 Hapoel Tel Aviv 3 0 0 3 3 - 8 0
Lördag 1 augusti 2015
Hapoel Ra'anana
0-0
Maccabi Netanya

Maccabi Haifa
2-1
Hapoel Haifa

Hapoel Tel Aviv
1-3
Maccabi Tel Aviv

Söndag 2 augusti 2015
Hapoel Acre
0-1
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Be'er Sheva
2-0
Hapoel Kfar Saba

Måndag 3 augusti 2015
Maccabi Petah Tikva
3-0
Bnei Yehuda

Tisdag 4 augusti 2015
Maccabi Netanya
2-0
Beitar Jerusalem

Onsdag 5 augusti 2015
Bnei Sakhnin
0-1
Maccabi Haifa

Hapoel Kfar Saba
0-1
Hapoel Ra'anana

Hapoel Haifa
3-0
Hapoel Acre

Lördag 8 augusti 2015
Hapoel Acre
2-2
Bnei Sakhnin

Bnei Yehuda
2-0
Hapoel Tel Aviv

Beitar Jerusalem
1-0
Hapoel Kfar Saba

Söndag 9 augusti 2015
Ironi Kiryat Shmona
1-0
Hapoel Haifa

Hapoel Ra'anana
1-1
Hapoel Be'er Sheva

Måndag 10 augusti 2015
Maccabi Tel Aviv
0-3
Maccabi Petah Tikva

Tisdag 11 augusti 2015
Hapoel Kfar Saba
0-0
Maccabi Netanya

Maccabi Haifa
3-0
Hapoel Acre

Onsdag 12 augusti 2015
Bnei Sakhnin
1-3
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Be'er Sheva
4-0
Beitar Jerusalem

Söndag 16 augusti 2015
Hapoel Haifa
2-0
Bnei Sakhnin

Hapoel Tel Aviv
2-3
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Netanya
2-0
Hapoel Be'er Sheva

Måndag 17 augusti 2015
Beitar Jerusalem
1-0
Hapoel Ra'anana

Onsdag 28 oktober 2015
Ironi Kiryat Shmona
1-2
Maccabi Haifa

Bnei Yehuda
3-1
Maccabi Tel Aviv