ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 29 augusti 2019
Slut: -

-

lag

12

omgångar

38/-

matcher spelade

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Nionde omgången

Visa matchfakta

Åttonde omgången

Visa matchfakta

Sjunde omgången

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

09.09.2019, 23:22

Torsdag 5 september 2019
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
1-1* f
Hapoel Kfar Kana

Information Hapoel Kfar Kana vidare efter 4-2 på straffar.

Fredag 6 september 2019
Maccabi Kiryat Gat
-
Holon Yermiyahu

Maccabi Sha'arayim
2-2* f
Agudat Sport Ashdod

Information Agudat Sport Ashdod vidare efter 6-5 på straffar.

Tira
3-0
Hapoel Herzliya

Nordia Jerusalem
4-2
Hakoah Ramat Gan

Maccabi Yavne
2-1 f
Hapoel Bik'at HaYarden

Maccabi Kabilio Jaffa
1-0
Hapoel Azor

Shimshon Kafr Qasim
0-3
Ironi Or Yehuda

Maccabi Herzliya
0-2
Hapoel Marmorek

Maccabi Kiryat Ata
1-0
Robi Shapira

Lördag 7 september 2019
Maccabi Ironi Tamra
0-2
Hapoel Bnei Zalafa

Söndag 8 september 2019
Ironi Baka El Garbiya
1-2 f
Hapoel Migdal HaEmek

Maccabi Ashdod
19 : 45
Hapoel Kfar Shalem

Måndag 9 september 2019
Ironi Tiberias
0-2
Hapoel Kaukab

Hapoel Iksal
2-1
Daburiyya Osama

Måndag 16 september 2019
Hapoel Asi Gilboa
13:30
Maccabi Tzur Shalom

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

10.09.2019, 23:59

Visa matchfakta

Första omgången

10.09.2019, 23:59

Torsdag 29 augusti 2019
Hapoel Beit Shean
3-4
Maccabi Bnei Raina

Fredag 30 augusti 2019
Beitar Petah Tikva
1-2 f
Shimshon Tel Aviv

Hapoel Yeruham
1-2 f
Maccabi Ironi Sderot

Maccabi Ironi Netivot
2-1 f
MS Be'er Sheva

Bnei Jaffa Ortodoxim
3-2
Maccabi Ironi Amishav PT

Maccabi Ma'alot Tarshiha
0-1
Bnei Bir al-Maksur

Hapoel Tirat HaCarmel
1-0
Hapoel Ramot Menashe

Beitar Kfar Saba
*2-2 f
Shimshon Bnei Taibe

Information Beitar Kfar Saba vidare efter 6-5 på straffar.

Tzeirey Taibe
6-0
Hapoel Hod HaSharon

Tzeirey Rahat
1-4
Ironi Kuseife

Otzma Holon
2-0
Hapoel Mahane Yehuda

Beitar Ramat Gan
3-2
Hapoel Kiryat Ono

Maccabi Nujeidat Ahmed
*1-1 f
Maccabi Ahi Iksal

Information Maccabi Nujeidat Ahmed vidare efter 5-4 på straffar.

Pardes Hanna-Karkur
4-0
Hapoel Ihud Bnei Jatt

Hapoel Lod
2-3 f
Beitar Yavne

Hapoel Kafr Qasim Shousa
1-6
Hapoel Qalansawe

Lördag 31 augusti 2019
Hapoel Tuba-Zangariyye
1-6
Bnei HaGolan VeHaGalil

Ihud Bnei Baka
2-3
Hapoel Bnei Musmus

Hapoel Bnei Fureidis
1-2
Maccabi Umm Al Fahm

Söndag 1 september 2019
Ironi Nesher
*1-1 f
Maccabi Neve Sha'anan

Information Ironi Nesher vidare efter 4-2 på straffar.

Måndag 2 september 2019
Dimona
8-0
Bnei Eilat

Tisdag 3 september 2019
Tzeirei Kafr Kanna
0-1
Elnahada Nazareth

Tisdag 10 september 2019
Beitar Nahariya
1-0
Ihud Bnei Mejdel Krum

 

Skytteliga

10.09.2019, 23:59

-