ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 31 augusti 2018
Slut: -

-

lag

12

omgångar

77/-

matcher spelade

Första omgången

18 matcher

31 augusti-1 september 2018

Andra omgången

16 matcher

7-12 september 2018

Tredje omgången

14-25 september 2018

Fjärde omgången

25 september-?

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Nionde omgången

Visa matchfakta

Åttonde omgången

Visa matchfakta

Sjunde omgången

Visa matchfakta

Sjätte omgången

16.10.2018, 23:30

Tisdag 2 oktober 2018
Maccabi Hashikma Hen
0-5
Kafr Qasim

Maccabi Ma'alot Tarshiha
0-2
Robi Shapira

Maccabi Kiryat Gat
1-0
Hapoel Mahane Yehuda

Maccabi Herzliya
0-1
Hapoel Gedera

Holon Yermiyahu
0-0* f
Shimshon Tel Aviv

Information Shimshon Tel Aviv vidare efter 5-3 på straffar.

Dimona
1-3 f
Hakoah Ramat Gan

Aramshe Danun
1-3
Maccabi Tzur Shalom

Tira
2-4
Hapoel Kaukab

Hapoel Sderot
0-4
Maccabi Yavne

Ironi Nesher
6-4
Beitar Nahariya

Hapoel Herzliya
7-1
Pardes Hanna-Karkur

Nordia Jerusalem
2-1
Ironi Modi'in

Sporting Tel Aviv
2-4
Hapoel Hod HaSharon

Tisdag 9 oktober 2018
Maccabi Neve Sha'anan
0-4
Daburiyya Osama

Onsdag 10 oktober 2018
Hapoel Kfar Kana
3-3* f
Maccabi Bnei Raina

Information Maccabi Bnei Raina vidare efter 2-0 på straffar.

Tisdag 16 oktober 2018
Hapoel Migdal HaEmek
1-0
Maccabi Basmat Tab'un

 

Visa matchfakta

Femte omgången

08.10.2018, 23:20

Tisdag 25 september 2018
Hapoel Asi Gilboa
0-1
Robi Shapira

Maccabi Kiryat Ata
0-2
Hapoel Kaukab

Hapoel Kfar Kana
4-2
Hapoel Umm al-Fahm

Hapoel Bnei Zalafa
1-2
Hapoel Herzliya

Shimshon Kafr Qasim
0-0* f
Hapoel Mahane Yehuda

Information Hapoel Mahane Yehuda vidare efter 4-3 på straffar.

Maccabi Kiryat Gat
2-1
Maccabi Sha'arayim

Tira
2-0
Hapoel Jerusalem

Ironi Baka El Garbiya
3-4
Maccabi Tzur Shalom

Beitar Kfar Saba
0-1
Holon Yermiyahu

Maccabi Kabilio Jaffa
1-2
Hakoah Ramat Gan

Hapoel Bik'at HaYarden
1-2
Nordia Jerusalem

Hapoel Azor
0-1
Kafr Qasim

Maccabi Herzliya
2-1
Hapoel Kfar Shalem

Ironi Nesher
3-2
Hapoel Shfara'am

Maccabi Yavne
1-0
Agudat Sport Ashdod

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

02.10.2018, 23:59

Tisdag 25 september 2018
Beitar Nahariya
0-4
Maccabi Ma'alot Tarshiha

Ironi Modi'in
1-2
Dimona

Shimshon Tel Aviv
0-1
Hapoel Hod HaSharon

Tisdag 2 oktober 2018
Maccabi Bnei Raina
0-4
Daburiyya Osama

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

25.09.2018, 23:59

Fredag 14 september 2018
Beitar Nahariya
2-0
Ironi Bnei Kabul

Ihud Bnei Mejdel Krum
1-3
Maccabi Ma'alot Tarshiha

Maccabi Nujeidat Ahmed
0-1
Maccabi Bnei Raina

Ironi Modi'in
3-0
Hapoel Lod

Shimshon Tel Aviv
*0-0 f
Ironi Or Yehuda

Information Shimshon Tel Aviv vidare efter 3-1 på straffar.

Dimona
5-1
Beitar Ironi Kiryat Gat

Hapoel Hod HaSharon
2-0
Hapoel Kafr Qasim Shouaa

Tisdag 25 september 2018
Hapoel Ramot Menashe
0-5
Daburiyya Osama

 

Visa matchfakta

Andra omgången

08.09.2018, 21:22

Fredag 7 september 2018
Beitar Petah Tikva
0-6
Shimshon Tel Aviv

Ironi Modi'in
*2-2 f
Maccabi Ashdod

Information Ironi Modi'in vidare efter 4-1 på straffar.

Shikun HaMizrah
0-2
Hapoel Lod

Hapoel Bnei Musmus
0-2
Maccabi Nujeidat Ahmed

Hapoel Yeruham
0-2
Beitar Ironi Kiryat Gat

Maccabi Ma'alot Tarshiha
3-0
Ahva Kafr Manda

Dimona
5-2
MS Be'er Sheva

Beitar Nahariya
4-0
Maccabi Ahva Yarka

Hapoel Kafr Qasim Shouaa
3-1
Hapoel Kfar Bara

Ironi Or Yehuda
7-0
Bnei Jaffa Ortodoxim

Maccabi Ironi Tamra
0-2
Ironi Bnei Kabul

Ironi Beit Dagan
0-3
Hapoel Hod HaSharon

Hapoel Tirat Hacarmel
1-2
Hapoel Ramot Menashe

Lördag 8 september 2018
Bnei HaGolan VeHaGalil
1-2
Ihud Bnei Mejdel Krum

Maccabi Bnei Raina
wo
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara

Information Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara vidare på walkover.

Onsdag 12 september 2018
Daburiyya Osama
-
Ihud Bnei Baka

 

Visa matchfakta

Första omgången

01.09.2018, 22:15

Fredag 31 augusti 2018
Bnei Jaffa Ortodoxim
4-1
Beitar Ramat Gan

Dimona
3-0
Bnei Eilat

Hapoel Kiryat Ono
2-3 f
Beitar Petah Tikva

Hapoel Kfar Bara
*0-0 f
Hapoel Ihud Bnei Jatt

Information Hapoel Kfar Bara vidare efter 5-4 på straffar.

Maccabi Ironi Netivot
0-1 f
Hapoel Yeruham

MS Be'er Sheva
1-0
Maccabi Ironi Sdrot

Shikun HaMizrah
2-1
Maccabi Kiryat Malachi

Ironi Beit Dagan
6-1
Roei Heshbon T…

Beitar Ironi Kiryat Gat
1-0
Ironi Kuseife

Maccabi Ironi Amishav PT
0-1
Shimshon Tel Aviv

Hapoel Kafr Qasim Shouaa
4-0
Tzeirey Taibe

Shimshon Bnei Taibe
0-2
Hapoel Hod HaSharon

Maccabi Ashdod
4-1
Bnei Yeechalal Rehovot

Hapoel Nahlat Yehuda
0-3
Ironi Or Yehuda

Hapoel Bnei Pardes
1-3
Maccabi Bnei Raina

Lördag 1 september 2018
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
wo
Tzeirey Ironi Baka

Information Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara vidare efter walkover.

Ihud Bnei Kfar Kara
0-3 f
Hapoel Bnei Musmus

Ihud Bnei Baka
3-1
Elnahada Nazareth

 

Skytteliga

08.09.2018, 21:22

-