ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 31 augusti 2018
Slut: -

-

lag

12

omgångar

40/-

matcher spelade

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Nionde omgången

Visa matchfakta

Åttonde omgången

Visa matchfakta

Sjunde omgången

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

14.09.2018, 23:33

Fredag 14 september 2018
Beitar Nahariya
2-0
Ironi Bnei Kabul

Ihud Bnei Mejdel Krum
1-3
Maccabi Ma'alot Tarshiha

Maccabi Nujeidat Ahmed
0-1
Maccabi Bnei Raina

Ironi Modi'in
3-0
Hapoel Lod

Shimshon Tel Aviv
*0-0 f
Ironi Or Yehuda

Information Shimshon Tel Aviv vidare efter 3-1 på straffar.

Dimona
5-1
Beitar Ironi Kiryat Gat

Hapoel Hod HaSharon
2-0
Hapoel Kafr Qasim Shouaa

 

Visa matchfakta

Andra omgången

08.09.2018, 21:22

Fredag 7 september 2018
Beitar Petah Tikva
0-6
Shimshon Tel Aviv

Ironi Modi'in
*2-2 f
Maccabi Ashdod

Information Ironi Modi'in vidare efter 4-1 på straffar.

Shikun HaMizrah
0-2
Hapoel Lod

Hapoel Bnei Musmus
0-2
Maccabi Nujeidat Ahmed

Hapoel Yeruham
0-2
Beitar Ironi Kiryat Gat

Maccabi Ma'alot Tarshiha
3-0
Ahva Kafr Manda

Dimona
5-2
MS Be'er Sheva

Beitar Nahariya
4-0
Maccabi Ahva Yarka

Hapoel Kafr Qasim Shouaa
3-1
Hapoel Kfar Bara

Ironi Or Yehuda
7-0
Bnei Jaffa Ortodoxim

Maccabi Ironi Tamra
0-2
Ironi Bnei Kabul

Ironi Beit Dagan
0-3
Hapoel Hod HaSharon

Hapoel Tirat Hacarmel
1-2
Hapoel Ramot Menashe

Lördag 8 september 2018
Bnei HaGolan VeHaGalil
1-2
Ihud Bnei Mejdel Krum

Maccabi Bnei Raina
wo
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara

Information Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara vidare på walkover.

Onsdag 12 september 2018
Daburiyya Osama
-
Ihud Bnei Baka

 

Visa matchfakta

Första omgången

01.09.2018, 22:15

Fredag 31 augusti 2018
Bnei Jaffa Ortodoxim
4-1
Beitar Ramat Gan

Dimona
3-0
Bnei Eilat

Hapoel Kiryat Ono
2-3 f
Beitar Petah Tikva

Hapoel Kfar Bara
*0-0 f
Hapoel Ihud Bnei Jatt

Information Hapoel Kfar Bara vidare efter 5-4 på straffar.

Maccabi Ironi Netivot
0-1 f
Hapoel Yeruham

MS Be'er Sheva
1-0
Maccabi Ironi Sdrot

Shikun HaMizrah
2-1
Maccabi Kiryat Malachi

Ironi Beit Dagan
6-1
Roei Heshbon T…

Beitar Ironi Kiryat Gat
1-0
Ironi Kuseife

Maccabi Ironi Amishav PT
0-1
Shimshon Tel Aviv

Hapoel Kafr Qasim Shouaa
4-0
Tzeirey Taibe

Shimshon Bnei Taibe
0-2
Hapoel Hod HaSharon

Maccabi Ashdod
4-1
Bnei Yeechalal Rehovot

Hapoel Nahlat Yehuda
0-3
Ironi Or Yehuda

Hapoel Bnei Pardes
1-3
Maccabi Bnei Raina

Lördag 1 september 2018
Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
wo
Tzeirey Ironi Baka

Information Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara vidare efter walkover.

Ihud Bnei Kfar Kara
0-3 f
Hapoel Bnei Musmus

Ihud Bnei Baka
3-1
Elnahada Nazareth

 

Skytteliga

08.09.2018, 21:22

-