ecst.se fotboll

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | 25.05.2017, 23:11
Visa matchfakta
Torsdag 25 maj 2017
Maccabi Tel Aviv
0-0* f
Bnei Yehuda

Information Bnei Yehuda vinnare efter 4-3 på straffar.

Semifinaler | 05.04.2017, 23:59
Visa matchfakta
Tisdag 4 april 2017
Bnei Yehuda
1-0
Hapoel Ramat Gan

1-0 Yonatan Cohen (22)

 

Onsdag 5 april 2017
Beitar Jerusalem
1-2
Maccabi Tel Aviv

1-2 Hen Ezra (89)

0-1 Aaron Schoenfeld (18)
0-2 Dor Micha (60)

Kvartsfinaler | 01.03.2017, 22:24
Visa matchfakta
Match 1:2
Tisdag 7 februari 2017
Beitar Jerusalem
2-0
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Etey Shechter (straff, 21)
2-0 Etey Shechter (56)

 

Onsdag 8 februari 2017
Ashdod
1-4
Bnei Yehuda

1-1 Lucio Maranhão (25)

0-1 Tal Khila (9)
1-2 Yonatan Cohen (60)
1-3 Buzaglo Almog (76)
1-4 Pedro Galván (88)

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Ramat Gan

1-1 Eden Ben Basat (75)

1-1 Noam Cohen (78)

Maccabi Petah Tikva
0-1
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Tal Ben Chai, (76)

Match 2:2
Tisdag 28 februari 2017
Bnei Yehuda
2-0
Ashdod

1-0 Tal Khila (49)
2-0 Yonatan Cohen (89)

 

Information Bnei Yehuda vidare med sammanlagt 6-1.

Onsdag 1 mars 2017
Hapoel Ramat Gan
2-1
Hapoel Haifa

Information Hapoel Ramat Gan vidare med sammanlagt 3-2.

Ironi Kiryat Shmona
1-0
Beitar Jerusalem

Information Beitar Jerusalem vidare med sammanlagt 2-1.

Maccabi Tel Aviv
2-1
Maccabi Petah Tikva

Information Maccabi Tel Aviv vidare med sammanalgt 1-0.

Nionde omgången | 25.01.2017, 23:03
Visa matchfakta
Tisdag 24 januari 2017
Hapoel Haifa
3-0
Hapoel Rishon LeZion

1-0 Hanan Maman (11)
2-0 Hanan Maman (52)
3-0 Adilson Bahia (88)

 

Hapoel Tel Aviv
0-2
Maccabi Petah Tikva

 

0-1 Mihai Roman (straff, 49)
0-2 Guy Melamed (76)

Hapoel Jerusalem
0-0* f
Hapoel Ramat Gan

Information Hapoel Ramat Gan vidare efter 4-3 på straffar.

Hapoel Be'er Sheva
1-2
Ironi Kiryat Shmona

1-1 Maor Melikson (45+3)

0-1 Mauricio (6)
1-2 Mauricio (71)

Onsdag 25 januari 2017
Hapoel Ashkelon
0-4
Bnei Yehuda

 

0-1 Alon Turgeman (20)
0-2 Buzaglo Almog (29)
0-3 Nerijus Valskis (43)
0-4 Nerijus Valskis (88)

Hapoel Ra'anana
1-1* f
Maccabi Tel Aviv

1-1 Shimon Abuhatzira (120)

0-1 Vidar Kjartansson (102)

Information Maccabi Tel Aviv vidare efter 4-2 på straffar.

Beitar Jerusalem
2-1
Bnei Sakhnin

1-0 Dan Einbinder (42)
2-0 Etey Shechter (72)

2-1 Idan Shemesh (79)

Ashdod
*1-1 f
Beitar Tel Aviv

1-1 Osher Abu (självmål, 70)

0-1 Eden Shrem (45)

Information Ashdod vidare efter 5-4 på straffar.

Åttonde omgången | 08.01.2017, 21:58
Visa matchfakta
Torsdag 5 januari 2017
Hapoel Haifa
6-1
Kfar Kasem

1-0 Dor Malul (4)
2-0 Hanan Maman (8)
3-0 Hanan Maman (11)
4-0 Hanan Maman (17)
5-0 Hanan Maman (18)
6-0 Haim Mefrelishvili (32)

6-1 Rubil Sarsor (straff, 90+1)

Hapoel Ashkelon
5-2
Maccabi Kabilio Jaffa

1-0 Tomer Suissa (49)
2-1 Rudi Hadad (61)
3-1 Matan Hozez (65)
4-1 Rudi Hadad (70)
5-1 Matan Hozez (82)

1-1 Netanel Arajuan (59)
5-2 Tom Madahla (90)

Hapoel Acre
3-3* f
Bnei Yehuda

1-2 Ido Exbard (50)
2-2 Ido Exbard (60)
3-2 Ido Exbard (77)

0-1 Antonio Mršić (straff, 5)
0-2 Yonatan Cohen (23)
3-3 Buzaglo Almog (80)

Information Bnei Yehuda vidare efter 4-3 på straffar.

Maccabi Shaarayim
1-3
Bnei Sakhnin

1-2 Eyal Danin (52)

 

Hapoel Be'er Sheva
2-0
Maccabi Tzur Shalom

1-0 Maor Melikson (55)
2-0 Mohammed Ghadir (61)

 

Hapoel Ra'anana
4-1
Maccabi Ahi Nazareth

1-0 Rene Mihelič (43)
2-0 Conlyde Luchanga (45)
3-0 Gal Sapir (självmål, 63)
4-1 Dor Hugy (86)

3-1 Matias Martin (73)

Fredag 6 januari 2017
Hapoel Hod Hasharon
0-1 f
Ironi Kiryat Shmona

 

0-1 Mauricio (92)

Maccabi Kiryat Ata
0-3
Hapoel Ramat Gan

 

0-1 Liad Berkovitch (41)
0-2 Israel Rosh (73)
0-3 Tamir Ben Ami (90+3)

Hapoel Iksal
1-3 f
Ashdod

1-1 Avi Malka (76)

0-1 Nir Barda (50)
1-2 Benzion Moshal (94)
1-3 Benzion Moshal (118)

Beitar Tel Aviv Ramla
2-1
Hapoel Nazareth Illit

1-1 Dor Jan (28)
2-1 Dor Jan (40)

0-1 Moti Malka (19)

Hapoel Jerusalem
3-2
Hapoel Afula

1-1 Adi Konstantinos (31)
2-1 Guy Cohen (45)
3-1 Idan Asraf (49)

0-1 Netanel Goldman (20)
3-2 Yuval Shawat (59)

Maccabi Netanya
1-2 f
Hapoel Rishon LeZion

1-1 Eran Levi (87)

0-1 Ness Zamir (86)
1-2 Ness Zamir (97)

Lördag 7 januari 2017
Maccabi Haifa
0-2
Maccabi Petah Tikva

 

0-1 Guy Melamed (44)
0-2 Nenad Adamović (90)

Hapoel Bnei Lod
0-3
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Vidar Kjartansson (22)
0-2 Vidar Kjartansson (26)
0-3 Yossi Benayoun (58)

Beitar Jerusalem
3-0
Hapoel Kfar Saba

1-0 Etey Shechter (5)
2-0 Erik Sabo (straff, 79)
3-0 Lidor Cohen (90+1)

 

Söndag 8 januari 2017
Hapoel Tel Aviv
1-0
Ironi Ramat HaSharon

1-0 Aaron Schoenfeld (52)

 

Sjunde omgången | 21.12.2016, 23:41
Visa matchfakta
Tisdag 20 december 2016
Beitar Haifa Jacob
0-2
Maccabi Shaarayim

Hapoel Bikat Hayarden
1-4
Maccabi Kiryat Ata

Hapoel Asi Gilboa
2-4
Hapoel Iksal

Maccabi Tzur Shalom
3-1
Hapoel Petah Tikva

AS Holon
0-5
Hapoel Jerusalem

Ihud Bnei Kfar Kara
0-1
Hapoel Hod Hasharon

Moadon Tzeirey Rahat
1-3 f
Kfar Kasem

Hapoel Bnei Lod
4-1
Hapoel Kfar Shalem

Hapoel Rishon LeZion
5-3
Hapoel Eran Hadera

Hapoel Ramat Gan
4-0
Beitar Kfar Saba Shlom

Hapoel Nazaret Illit
1-0
Ironi Nesher

Hapoel Umm al-Fahm
1-2
Maccabi Kabilio Jaffa

Onsdag 21 december 2016
Ironi Ramat HaSharon
3-0
Hapoel Katamon

Hapoel Herzliya
2-3
Hapoel Afula

Sjätte omgången | -
Visa matchfakta
Inga resultat tillgängliga.
Femte omgången | -
Visa matchfakta
Inga resultat tillgängliga.
Fjärde omgången | -
Visa matchfakta
Inga resultat tillgängliga.
Tredje omgången | -
Visa matchfakta
Inga resultat tillgängliga.
Andra omgången | -
Visa matchfakta
Inga resultat tillgängliga.
Första omgången | -
Visa matchfakta
Inga resultat tillgängliga.