ecst.se fotboll

Gvia HaMedina (C)

9

omgångar

-

lag

4/9

Start

24/5

Final

Final | 24.05.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 24 maj 2016
Maccabi Haifa
1-0
Maccabi Tel Aviv

1-0 Hen Ezra (36)

 

Semifinaler | 21.04.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Onsdag 20 april 2016
Hapoel Be'er Sheva
1-3
Maccabi Haifa

Torsdag 21 april 2016
Bnei Sakhnin
2-3
Maccabi Tel Aviv

1-0 Firas Mugrabi (22)
2-1 Shlomi Azulay (52)

1-1 Barak Itzhaki (27)
2-2 Eran Zahavi (straff, 66)
2-3 Tal Ben Haim (85)

Kvartsfinaler | 02.03.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Tisdag 9 februari 2016
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Beitar Tel Aviv Ramla

1-0 Ben Sahar (59)
2-0 Elianiv Barda (90)

 

Bnei Yehuda
2-2
Maccabi Haifa

1-1 Gal Zruya (69)
2-1 Pedro Galván (74)

0-1 Eliran Atar (straff, 55)
2-2 Glynor Plet (83)

Onsdag 10 februari 2016
Bnei Sakhnin
3-0
Hapoel Ashkelon

1-0 Firas Mugrabi (4)
2-0 Georginho (42)
3-0 Tamabi Sages (62)

 

Hapoel Kfar Saba
0-3
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Haris Medunjanin (33)
0-2 Eden Ben Basat (54)
0-3 Dori Micha (88)

Match 2:2
Tisdag 1 mars 2016
Hapoel Ashkelon
2-0
Bnei Sakhnin

1-0 Nir Mahfud (22)
2-0 Idan Shriki (68)

 

Information Bnei Sakhnin vidare med sammanlagt 3-2.

Maccabi Haifa
4-1
Bnei Yehuda

1-1 Gil Vermouth (33)
2-1 Ben Algrabli (självmål, 42)
3-1 Yossi Benayoun (56)
4-1 Glynor Plet (71)

0-1 Pedro Galván (31)

Information Maccabi Haifa vidare med sammanlagt 6-3.

Onsdag 2 mars 2016
Beitar Tel Aviv Ramla
0-2
Hapoel Be'er Sheva

 

0-1 Ben Bitton (31)
0-2 Musa Tarabin (80)

Information Hapoel Be'er Sheva vidare med sammanlagt 4-0.

Maccabi Tel Aviv
2-0
Hapoel Kfar Saba

1-0 Yosef Azulay (22)
2-0 Eden Ben Basat (45)

 

Information Maccabi Tel Aviv vidare med sammanlagt 5-0.

Nionde omgången | 28.01.2016, 23:28
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 26 januari 2016
Hapoel Ashkelon
2-0
Hapoel Ramat Gan

1-0 Nir El Mahfud (46)
2-0 Nir Bachum (80)

 

Ashdod
1-2
Bnei Yehuda

1-2 Dean David (90)

0-1 Gal Zruya (76)
0-2 Yosef Raz Meir (89)

Hapoel Ra'anana
0-0* f
Beitar Tel Aviv Ramla

Information Beitar Tel Aviv Ramla vidare efter 5-4 på straffar.

Sektzia Nes Tziona
0-0* f
Bnei Sakhnin

Information Bnei Sakhnin vidare efter 5-4 på straffar.

Hapoel Kfar Saba
2-1
Hapoel Tel Aviv

1-1 Ohad Cohen (45)
2-1 Mavis Tchibota (81)

0-1 Ben Reichert (21)

Onsdag 27 januari 2016
Maccabi Petah Tikva
1-2
Hapoel Be'er Sheva

1-1 Omer Danino (26)

0-1 Anthony Nwakaeme (13)
1-2 Ben Sahar (28)

Maccabi Haifa
1-0
Hapoel Haifa

1-0 Flynor Plet (5)

 

Torsdag 28 januari 2016
Hapoel Rishon Lezion
1-2 f
Maccabi Tel Aviv

1-0 Mohammed El Hija (22)

1-1 Orlando Sá (74)
1-2 Eran Zahavi (101)

Åttonde omgången | 14.01.2016, 22:42
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 12 januari 2016
Ironi Baka El Garbiya
0-3
Hapoel Ashkelon

 

0-1 Nir Bachum (51)
0-2 Seydou Koita (59)
0-3 Shay Revivo (81)

Maccabi Petah Tikva
2-0
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Dor Hugy (50)
2-0 Guy Melamed (61)

 

Beitar Kfar Saba Shlomi
1-2 f
Bnei Sakhnin

1-0 Dor Azoulay (80)

1-1 Abraham Paz (90+5)
1-2 Wiyam Amasha (94)

Ashdod
2-0
Maccabi Ahi Nazareth

1-0 Lior Inbrum (62)
2-0 Michae Siroshtein (86)

 

Maccabi Netanya
0-1
Sektzia Nes Tziona

Maccabi Yavne
2-2* f
Hapoel Ramat Gan

1-0 Miroslav Antonov (23)
2-2 Dejan Babić (87)

1-1 Liron Diamant (47)
1-2 Reef Peretz (68)

Information Hapoel Ramat Gan vidare efter 5-4 på straffar.

Hapoel Katamon
0-2
Hapoel Rishon LeZion

 

0-1 Gal Malca (33)
0-2 Eden Shrem (85)

Bnei Yehuda
2-1
Hapoel Acre

1-1 Pedro Galván (65)
2-1 Pedro Galván (88)

0-1 Tzhion Tzemah (28)

Hapoel Haifa
3-1
Maccabi Kabilio Jaffa

1-1 Žarko Korać (60)
2-1 Zion Fredy (självmål, 71)
3-1 Hanan Maman (75)

0-1 Yehiel Tsegay (41)

Ironi Kiryat Gat
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 

0-1 Ben Sahar (36)

Onsdag 13 januari 2016
Hapoel Kfar Saba
2-0
Hapoel Afula

1-0 Amar Fadida (28)
2-0 Idan Weitzman (självmål, 84)

 

Hapoel Nazareth Illit
3-3* f
Hapoel Tel Aviv

1-0 Moti Malka (3)
2-1 Eran Malkin (33)

1-1 Sagiv Jehezkel (20)
2-2 Sagiv Jehezkel (43)

Hapoel Ra'anana
3-0
Hakoah Ramat Gan

1-0 Barak Badash (8)
2-0 Ori Or Eiloz (52)
3-0 Barak Badash (90)

 

Maccabi Herzliya
1-2
Beitar Tel Aviv Ramla

1-0 Remi Biancardini (11)

1-1 Rotem Shmol (straff, 15)
1-2 Rotem Shmol (38)

Maccabi Haifa
2-1
Beitar Jerusalem

1-1 Yossi Benayoun (17)
2-1 Ismail Raiyan (24)

0-1 Avishay Cohen (9)

Torsdag 14 januari 2016
Ironi Ramat HaSharon
1-3
Maccabi Tel Aviv

1-1 Yossi Shivhon (66)

0-1 Barak Itzhaki (straff, 11)
1-2 Eden Ben Basat (71)
1-3 Eran Zahavi (straff, 80)

Sjunde omgången | 23.12.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 22 december 2015
Hapoel Kfar Kana
1-3
Ironi Baka El Garbiya

Hapoel Marmorek
0-4
Sektzia Nes Tziona

Bnei Yeechalal Rehovot
1-3
Hakoah Ramat Gan

Hapoel Jerusalem
1-3
Hapoel Rishon LeZion

1-3 Warren (66)

0-1 Shrem (319
0-2 Avisidris (57)
0-3 Lazmi (63)

Beitar Tel Aviv Ramla
2-0
Hapoel Petah Tikva

1-0 Rotem (54)
2-0 Shiimon (56)
Utvisning Sortzboim (66)

Utvisning Shkalim (76)

Hapoel Bnei Lod
1-2
Maccabi Ahi Nazareth

1-0 Celis (3)
Utvisning (26)

1-1 Hilo (46)
1-2 Luciano (88)

Maccabi Herzliya
2-1
Ihud Bnei Jat

1-1 Faucher (71)
2-1 Chai (82)

0-1 Azaria (56)

Beitar Kfar Saba Shlomi
*2-2 f
Maccabi Ma'alot Tarshiha

Information Beitar Kfar Saba Shlomi vidare efter 4-3 på straffar.

Ashdod
2-1
Maccabi Kiryat Ata

1-0 Zrihan (1)
2-1 Azriel (84)

1-1 Dawn (55)

Hapoel Nazareth Illit
*2-2 f
Ironi Nesher

Information Hapoel Nazareth Illit vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 23 december 2015
Maccabi Yavne
2-0
Ironi Tiberias

Hapoel Herzliya
1-2
Ironi Ramat HaSharon

Hapoel Ashkelon
2-0
Maccabi Shaarayim

Rubi Shapira
0-1
Maccabi Kabilio Jaffa

Sjätte omgången | -
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Ironi Nesher
3-0
Beitar Nahariya

Maccabi Saktzia Ma'alot-Tarshiha
2-0
Hapoel Ramot Menashe Megiddo

Maccabi Daliyat al-Karmel
0-2
Ironi Kiryat Ata

Hapoel Ironi Or Akiva
0-4
Haifa Robi Shapira

Hapoel Ironi Baqa al-Gharbiyye
2-1
Hatzor HaGlilit

Hapoel Bnei Ar'ara 'Ara
0-1
Hapoel Herzliya

Beitar Kfar Saba
3-0
Nordia Jerusalem

Maccabi Ashdod
0-1
Hakoah Amidar Ramat Gan

Bnei Yeechalal Rehovot
4-0
Hapoel Kfar Shalem

Shimshon Tel Aviv
1-2
Maccabi Sha'arayim

Hapoel Marmorek
2-0
Ironi Or Yehuda

Maccabi Kabilio Jaffa
3-2
Maccabi Segev Shalom

Hapoel Azor
1-3
Sektzia Nes Ziona

Hapoel Ihud Gnei Jatt
2-1
Roei Heshbon Tel Aviv

Ironi Bnei Kabul
0-1
Ironi Tiberias

Femte omgången | -
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Resultat saknas.

Fjärde omgången | -
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Resultat saknas.

Tredje omgången | -
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Resultat saknas.

Andra omgången | -
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Resultat saknas.

Första omgången | -
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Resultat saknas.

Match 1:2