ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 25 augusti 2018
Grundserien: Start: 25 augusti 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: 25 maj 2019
Grundserien: Slut: 9 mars 2019
Mästerskapsserien: Slut: 25 maj 2019
Nedflyttningsserien: Slut: 25 maj 2019

26

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

133 / 182

matcher spelade ( 73,08 % )

Grundserien: 133 / 182
Mästerskapsserien: 0 / 108
Nedflyttningsserien: 0 / 132

-

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,37

målsnitt

Grundserien: 2,37
Mästerskapsserien: 0,0
Nedflyttningsserien: 0,0
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Mästerskapsserien
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Nedflyttningsserien
27
28
29
30
31
32
33
Ligat HaAl

Grundserien

21.01.2019, 22:40

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Maccabi Tel Aviv
2
19
15
4
0
45
- 10
35
49
8
1
0
25
- 2
25
7
3
0
20
- 8
24
2
Bnei Yehuda
6
19
8
7
4
27
- 13
14
31
4
4
2
14
- 8
16
4
3
2
13
- 5
15
3
Maccabi Haifa
10
19
8
5
6
22
- 21
1
29
2
3
5
9
- 14
9
6
2
1
13
- 7
20
4
Hapoel Hadera
ny
19
8
5
6
23
- 25
-2
29
6
1
2
14
- 9
19
2
4
4
9
- 16
10
5
Hapoel Haifa
4
19
7
7
5
36
- 26
10
28
2
4
3
18
- 18
10
5
3
2
18
- 8
18
6
Hapoel Be'er Sheva
1
19
7
7
5
27
- 25
2
28
5
4
1
15
- 9
19
2
3
4
12
- 16
9
7
Maccabi Netanya
10
19
8
4
7
21
- 23
-2
28
4
2
4
9
- 10
14
4
2
3
12
- 13
14
8
Ironi Kiryat Shmona
7
19
6
6
7
19
- 17
2
24
4
3
2
11
- 8
15
2
3
5
8
- 9
9
9
Hapoel Ra'anana
9
19
4
9
6
13
- 23
-10
21
4
3
3
10
- 12
15
0
6
3
3
- 11
6
10
Beitar Jerusalem
3
19
4
7
8
21
- 28
-7
19
1
4
4
8
- 15
7
3
3
4
13
- 13
12
11
Hapoel Tel Aviv
ny
19
2
12
5
12
- 16
-4
18
2
5
2
6
- 7
11
0
7
3
6
- 9
7
12
Maccabi Petah Tikva
8
19
3
9
7
19
- 27
-8
18
1
6
3
10
- 11
9
2
3
4
9
- 16
9
13
Bnei Sakhnin
11
19
3
6
10
16
- 31
-15
15
1
3
5
6
- 17
6
2
3
5
10
- 14
9
14
Ashdod
12
19
3
6
10
14
- 30
-16
15
3
4
3
8
- 12
13
0
2
7
6
- 18
2

Mästerskapsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
2
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
3
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
4
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
5
-
5
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
6
-
6
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
17
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
8
-
18
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
9
-
19
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
10
-
20
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
11
-
21
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
12
-
ny
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
14
-
19
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
14
-
ny
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Yarden Shua
Bnei Yehuda
9
Lucio Maranhão
Hapoel Hadera
8
Mavis Tchibota
Bnei Yehuda
7
Ben Sahar
Hapoel Be'er Sheva
7
Eliran Atar
Maccabi Tel Aviv
7
Omer Atzili
Maccabi Tel Aviv
7
Ness Zamir
Hapoel Haifa
6
Guy Melamed
Maccabi Netanya / Hapoel Be'er Sheva
6

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 21.01.2019, 22:40)

Augusti 2018 Visa matchfakta
Lördag 25 augusti 2018
Ashdod
1-0
Bnei Yehuda

Hapoel Hadera
2-1
Hapoel Tel Aviv

Hapoel Haifa
5-0
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat S…
1-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 26 augusti 2018
Bnei Sakhnin
0-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Tel Aviv
2-0
Maccabi Haifa

 
Måndag 27 augusti 2018
Maccabi Petah …
4-1
Beitar Jerusalem

1-0 Lidor Cohen (22)
2-0 Yossi Benayoun (51)
3-0 Gidi Kanyuk (59)
4-1 Thai Baribo (90+3)

3-1 John Martial (självmål, 68)

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Hapoel Ra'anana
2-1
Ironi Kiryat S…

Maccabi Haifa
2-0
Ashdod

Maccabi Netanya
1-1
Bnei Sakhnin

Hapoel Tel Aviv
1-0
Hapoel Haifa

 
Söndag 2 september 2018
Bnei Yehuda
2-2
Maccabi Petah …

Hapoel Be'er Sheva
1-1
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 3 september 2018
Beitar Jerusalem
0-1
Hapoel Hadera

 

0-1 Lucio Maranhão (55)

 
Lördag 15 september 2018
Maccabi Tel Aviv
4-1
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Hadera

Bnei Sakhnin
1-1
Hapoel Tel Aviv

Ashdod
1-0
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 16 september 2018
Ironi Kiryat S…
1-0
Maccabi Netanya

Bnei Yehuda
1-1
Maccabi Haifa

 
Måndag 17 september 2018
Hapoel Haifa
2-2
Beitar Jerusalem

 
Lördag 22 september 2018
Hapoel Tel Aviv
0-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Ra'anana
1-1
Ashdod

Maccabi Haifa
1-2
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Netanya
1-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 24 september 2018
Hapoel Hadera
2-0
Hapoel Haifa

Hapoel Be'er Sheva
0-0
Bnei Yehuda

Beitar Jerusalem
3-2
Bnei Sakhnin

 
Lördag 29 september 2018
Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Haifa

Bnei Sakhnin
1-2
Hapoel Hadera

Ashdod
1-4
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat Shmona
2-0
Beitar Jerusalem

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 oktober 2018
Bnei Yehuda
3-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Haifa
0-0
Hapoel Be'er Sheva

Maccabi Tel Aviv
0-0
Hapoel Tel Aviv

 
Lördag 6 oktober 2018
Hapoel Ra'anana
1-1
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
0-3
Bnei Sakhnin

Maccabi Netanya
1-3
Bnei Yehuda

Hapoel Be'er Sheva
4-1
Maccabi Petah Tikva

 
Söndag 7 oktober 2018
Hapoel Hadera
1-0
Ironi Kiryat Shmona

Beitar Jerusalem
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 8 oktober 2018
Hapoel Tel Aviv
0-0
Ashdod

 
Lördag 20 oktober 2018
Maccabi Tel Aviv
4-0
Hapoel Hadera

Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Haifa

Bnei Yehuda
0-0
Hapoel Tel Aviv

Hapoel Be'er Sheva
2-0
Hapoel Ra'anana

 
Söndag 21 oktober 2018
Maccabi Petah Tikva
0-0
Bnei Sakhnin

Ashdod
1-1
Beitar Jerusalem

1-0 GadiKinda (11)

1-1 Idan Vered (76)

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Hapoel Ra'anana
1-2
Maccabi Netanya

Maccabi Petah Tikva
0-1
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
0-3
Hapoel Haifa

Maccabi Tel Aviv
3-0
Bnei Sakhnin

 
Söndag 4 november 2018
Bnei Yehuda
2-0
Hapoel Hadera

Hapoel Be'er Sheva
2-1
Hapoel Tel Aviv

 
Måndag 5 november 2018
Maccabi Haifa
1-2
Beitar Jerusalem

 
Lördag 10 november 2018
Maccabi Netanya
0-1
Maccabi Petah …

Hapoel Haifa
0-2
Bnei Yehuda

Hapoel Tel Aviv
0-0
Hapoel Ra'anana

Hapoel Hadera
1-2
Maccabi Haifa

 
Söndag 11 november 2018
Ironi Kiryat S…
1-2
Maccabi Tel Aviv

Beitar Jerusalem
2-3
Hapoel Be'er Sheva

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Bnei Yehuda
0-1
Bnei Sakhnin

Ashdod
1-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Be'er Sheva
2-2
Hapoel Hadera

Maccabi Petah Tikva
1-1
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Haifa
1-3
Hapoel Haifa

 
Söndag 2 december 2018
Hapoel Ra'anana
2-1
Beitar Jerusalem

Maccabi Netanya
1-1
Hapoel Tel Aviv

 
Tisdag 4 december 2018
Ironi Kiryat Shmona
0-2
Bnei Yehuda

 

0-1 Yarden Shua (8)
0-2 Yarden Shua (79)

Bnei Sakhnin
0-2
Maccabi Haifa

 

0-1 Muhamed Awad (59)
0-2 Shon Weissman (86)

Maccabi Tel Aviv
4-0
Ashdod

1-0 Avi Rikan (26)
2-0 Eliran Atar (36)
3-0 Avi Rikan (51)
4-0 Eliran Atar (58)

 

Hapoel Haifa
4-4
Hapoel Be'er Sheva

1-2 Ness Zamir (27)
2-3 Maxim Plakuschenko (32)
3-4 Gal Arel (straff, 66)
4-4 Ness Zamir (84)

0-1 Dia Saba (9)
0-2 Hatem Elhamed (17)
1-3 Ben Sahar (30)
2-4 Nigel Hasselbaink (39)

 
Onsdag 5 december 2018
Hapoel Hadera
0-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
0-0
Hapoel Tel Aviv

Beitar Jerusalem
1-1
Maccabi Netanya

1-1 Dan Einbinder (87)

0-1 Moty Barshatzki (69)

 
Lördag 8 december 2018
Maccabi Haifa
2-2
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
1-1
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Be'er Sheva
1-1
Bnei Sakhnin

Bnei Yehuda
1-3
Maccabi Tel Aviv

 
Söndag 9 december 2018
Hapoel Ra'anana
0-3
Hapoel Haifa

Maccabi Netanya
1-1
Hapoel Hadera

 
Måndag 10 december 2018
Hapoel Tel Aviv
0-3
Beitar Jerusalem

 
Lördag 15 december 2018
Hapoel Tel Aviv
1-1
Hapoel Hadera

Hapoel Ra'anana
2-1
Bnei Sakhnin

Maccabi Netanya
1-2
Hapoel Haifa

Hapoel Be'er Sheva
2-1
Ironi Kiryat Shmona

 
Söndag 16 december 2018
Bnei Yehuda
2-0
Ashdod

Beitar Jerusalem
0-0
Maccabi Petah Tikva

 
Måndag 17 december 2018
Maccabi Haifa
1-3
Maccabi Tel Aviv

 
Tisdag 25 december 2018
Maccabi Petah Tikva
1-1
Bnei Yehuda

1-0 Thai Baribo (40)

1-1 Yarden Shua (77)

Bnei Sakhnin
0-2
Maccabi Netanya

 

0-1 Ihab Shami (självmål, 3)
0-2 Gavriel Kanichowsky (23)

Maccabi Tel Aviv
3-0
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Chikeluba Ofoedu (21)
2-0 Saborit (57)
3-0 Avi Rikan (70)

 

 
Onsdag 26 december 2018
Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Ra'anana

1-0 Rotem Hatuel (49)
Utvisning Idan Nachmias (81)

1-1 Or Dasa (51)

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Tel Aviv

1-0 Ness Zamir (13)

1-1 Ahmad Abed (67)

Ashdod
0-1
Maccabi Haifa

 

0-1 Nikita Rukavytsya (14)

 
Torsdag 27 december 2018
Hapoel Hadera
0-3
Beitar Jerusalem

 

0-1 Maor Buzaglo (9)
0-2 Maor Buzaglo (45+3)
0-3 Jakub Sylvestr (46)

 
Lördag 29 december 2018
Hapoel Ra'anana
0-2
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Etey Shechter (37)
0-2 Dor Peretz (73)

Maccabi Netanya
1-0
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Fatos Bećiraj (18)

 

Hapoel Be'er Sheva
1-0
Ashdod

1-0 Nigel Hasselbaink (62)

 

Maccabi Haifa
1-0
Bnei Yehuda

1-0 Nikita Rukavytsya (65)

 

 
Söndag 30 december 2018
Hapoel Hadera
3-0
Maccabi Petah Tikva

1-0 Ange Plumain (38)
2-0 Ange Plumain (45)
3-0 Lucio Maranhão (56)

 

Hapoel Tel Aviv
2-0
Bnei Sakhnin

1-0 Raz Shlomo (45+1)
2-0 Ramzi Safouri (89)

 

 
Måndag 31 december 2018
Beitar Jerusalem
1-1
Hapoel Haifa

1-1 Gaetan Varenne (77)

0-1 Gal Arel (straff, 56)

 

 

Januari 2019 Visa matchfakta
Lördag 5 januari 2019
Ironi Kiryat Shmona
1-0
Hapoel Tel Aviv

1-0 Idan Nachmias (67)

 

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Hadera

1-1 Eli Elbaz (51)

0-1 Eliel Peretz (6)

Maccabi Petah Tikva
1-2
Maccabi Haifa

1-2 Tomas Sivok (66)

0-1 Sintiahau Sallalich (47)
0-2 Nikita Rukavytsya (53)

Bnei Sakhnin
0-0
Beitar Jerusalem

 
Söndag 6 januari 2019
Ashdod
1-1
Hapoel Ra'anana

1-0 Gadi Kinda (2)

1-1 Kayes Ganem (17)

Bnei Yehuda
3-1
Hapoel Be'er Sheva

1-1 Carlos Cu+ellar (55)
2-1 Mavis Tchibota (70)
3-1 Yuval Ashkenazi (90)

0-1 Maruwan Kabha (12)

 
Måndag 7 januari 2019
Maccabi Tel Aviv
4-1
Maccabi Netanya

1-0 Omer Atzili (1)
2-0 Dor Micha (45)
3-0 Omer Atzili (61)
4-0 Avi Rikan (82)

4-1 Nicolas Olsak (86)

 
Lördag 12 januari 2019
Maccabi Netanya
1-0
Ashdod

1-0 Gavriel Kanichowsky (71)

 

Hapoel Ra'anana
0-0
Bnei Yehuda

Hapoel Haifa
4-2
Maccabi Petah Tikva

1-1 Maxim Plakuschenko (17)
2-1 Ben Azubel (45)
3-1 Radu Gînsari (49)
4-1 Matan Hozez (72)

0-1 Thai Baribo (4)
4-2 Thai Baribo (90+1)

Hapoel Hadera
2-1
Bnei Sakhnin

1-1 Yarin David Perez (69)
2-1 Dovev Gabay (82)

0-1 Shlomi Azulay (52)

Hapoel Be'er Sheva
0-2
Maccabi Haifa

 

0-1 Neta Lavi (71)
0-2 Shlomy Azulay (90+4)

 
Söndag 13 januari 2019
Beitar Jerusalem
0-0
Ironi Kiryat Shmona

 
Måndag 14 januari 2019
Hapoel Tel Aviv
1-1
Maccabi Tel Aviv

1-1 Emmanuel Boateng (88)

0-1 Chikeluba Ofoedu (32)

 
Lördag 19 januari 2019
Bnei Yehuda
0-0
Maccabi Netanya

Bnei Sakhnin
0-4
Hapoel Haifa

 

0-1 Matan Hozez (42)
0-2 Matan Hozez (44)
0-3 Matan Hozez (77)
0-4 Matan Hozez (86)

Maccabi Haifa
0-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
1-3
Hapoel Be'er Sheva

1-3 Tomer Benbenishti (82)

0-1 Erik Sabo (18)
0-2 Hanan Maman (38)
0-3 Hanan Maman (straff, 66)

 
Måndag 21 januari 2019
Ironi Kiryat Shmona
3-1
Hapoel Hadera

1-1 Shimon Abuhatzera (40)
2-1 Ismail Ryan (80)
3-1 Hadji Barry (90)

0-1 Lucio Maranhão (straff, 33)

Ashdod
1-1
Hapoel Tel Aviv

1-1 Nir Bardea (81)

0-1 Joseph Gande (59)

Maccabi Tel Aviv
1-0
Beitar Jerusalem

1-0 Dor Micha (62)

 

 
Lördag 26 januari 2019
Hapoel Tel Aviv
15 : 00
Bnei Yehuda

Hapoel Haifa
17 : 00
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Ra'anana
17 : 15
Hapoel Be'er Sheva

Beitar Jerusalem
19 : 30
Ashdod

 
Söndag 27 januari 2019
Bnei Sakhnin
18 : 00
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Netanya
19 : 30
Maccabi Haifa

 
Måndag 28 januari 2019
Hapoel Hadera
20 : 00
Maccabi Tel Aviv