ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 25 augusti 2018
Grundserien: Start: 25 augusti 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: 25 maj 2019
Grundserien: Slut: 9 mars 2019
Mästerskapsserien: Slut: 25 maj 2019
Nedflyttningsserien: Slut: 25 maj 2019

26

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

182 / 182

matcher spelade ( 100,00 % )

Grundserien: 182 / 182
Mästerskapsserien: 84 / 108
Nedflyttningsserien: 111 / 132

-

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,43

målsnitt

Grundserien: 2,43
Mästerskapsserien: 2,89
Nedflyttningsserien: 2,07
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Mästerskapsserien
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Nedflyttningsserien
27
28
29
30
31
32
33
Ligat HaAl

Aktuella matcher

(10-23 maj 2019)

Lördag 11 maj 2019
Hapoel Hadera
14 : 00
Maccabi Haifa

Maccabi Tel Aviv
14 : 00
Maccabi Netanya

Bnei Yehuda
14 : 00
Hapoel Be'er Sheva

 
Lördag 18 maj 2019
Hapoel Be'er Sheva
14 : 00
Hapoel Hadera

Maccabi Netanya
14 : 00
Bnei Yehuda

Maccabi Haifa
14 : 00
Maccabi Tel Aviv

 

Grundserien

11.03.2019, 21:55

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Maccabi Tel Aviv
2
26
20
6
0
57
- 12
45
66
11
2
0
33
- 4
35
9
4
0
24
- 8
31
2
Maccabi Haifa
10
26
12
8
6
34
- 27
7
44
5
3
5
17
- 17
18
7
5
1
17
- 10
26
3
Maccabi Netanya
5
26
12
7
7
34
- 29
5
43
6
3
4
13
- 11
21
6
4
3
21
- 18
22
4
Hapoel Be'er Sheva
1
26
10
9
7
36
- 32
4
39
7
5
1
21
- 11
26
3
4
6
15
- 21
13
5
Bnei Yehuda
6
26
10
7
9
39
- 25
14
37
5
4
4
18
- 13
19
5
3
5
21
- 12
18
6
Hapoel Hadera
ny
26
9
6
11
30
- 41
-11
33
6
2
5
17
- 19
20
3
4
6
13
- 22
13
7
Hapoel Haifa
5
26
7
11
8
42
- 37
5
32
2
7
4
21
- 22
13
5
4
4
21
- 15
19
8
Hapoel Tel Aviv
ny
26
6
13
7
26
- 23
3
31
5
5
3
17
- 11
20
1
8
4
9
- 12
11
9
Ironi Kiryat Shmona
7
26
7
9
10
25
- 28
-3
30
4
5
4
15
- 15
17
3
4
6
10
- 13
13
10
Hapoel Ra'anana
9
26
6
12
8
20
- 30
-10
30
6
4
3
14
- 13
22
0
8
5
6
- 17
8
11
Beitar Jerusalem
3
26
7
8
11
32
- 37
-5
29
3
5
5
15
- 18
14
4
3
6
17
- 19
15
12
Maccabi Petah Tikva
8
26
6
10
10
26
- 40
-14
28
2
7
4
14
- 16
13
4
3
6
12
- 24
15
13
Ashdod
12
26
5
7
14
20
- 42
-22
22
4
4
5
12
- 18
16
1
3
9
8
- 24
6
14
Bnei Sakhnin
11
26
4
9
13
21
- 39
-18
21
2
5
6
8
- 19
11
2
4
7
13
- 20
10

Mästerskapsserien

30.03.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Maccabi Tel Aviv
2
28
22
6
0
60
- 12
48
72
13
2
0
36
- 4
41
9
4
0
24
- 8
31
2
Hapoel Be'er Sheva
1
28
12
9
7
41
- 33
8
45
7
5
1
21
- 11
26
5
4
6
20
- 22
19
3
Maccabi Netanya
5
28
12
8
8
35
- 31
4
44
6
3
5
13
- 12
21
6
5
3
22
- 19
23
4
Maccabi Haifa
10
28
12
8
8
34
- 30
4
44
5
3
6
17
- 19
18
7
5
2
17
- 11
26
5
Bnei Yehuda
6
28
11
8
9
42
- 26
16
41
5
5
4
19
- 14
20
6
3
5
23
- 12
21
6
Hapoel Hadera
ny
28
9
6
13
31
- 47
-16
33
6
2
6
18
- 23
20
3
4
7
13
- 24
13

Nedflyttningsserien

31.03.2019, 23:25

 
Totalt
Hemma
Borta
7
Hapoel Tel Aviv
ny
27
7
13
7
31
- 24
7
34
6
5
3
22
- 12
23
1
8
4
9
- 12
11
8
Hapoel Haifa
4
27
7
12
8
42
- 37
5
33
2
8
4
21
- 22
14
5
4
4
21
- 15
19
9
Hapoel Ra'anana
9
28
6
14
8
23
- 33
-10
32
6
5
3
16
- 15
23
0
9
5
7
- 18
9
10
Maccabi Petah Tikva
8
28
7
11
10
28
- 41
-13
32
2
8
4
15
- 17
14
5
3
6
13
- 24
18
11
Beitar Jerusalem
3
28
7
10
11
32
- 37
-5
31
3
6
5
15
- 18
15
4
4
6
17
- 19
16
12
Ironi Kiryat Shmona
7
28
7
9
12
27
- 32
-5
30
4
5
5
15
- 16
17
3
4
7
12
- 16
13
14
Ashdod
9
28
6
7
15
24
- 49
-25
25
5
4
5
15
- 20
19
1
3
10
9
- 29
6
14
Bnei Sakhnin
11
28
4
11
13
23
- 41
-18
23
2
5
6
8
- 19
11
2
6
7
15
- 22
12

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Lucio Maranhão
Hapoel Hadera
10
Yarden Shua
Bnei Yehuda
9
Mavis Tchibota
Bnei Yehuda
8
Ben Sahar
Hapoel Be'er Sheva
8
Eliran Atar
Maccabi Tel Aviv
8
Dan Biton
Ashdod
7
Mohammad Awwad
Maccabi Haifa
7
Omer Atzili
Maccabi Tel Aviv
7

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 31.03.2019, 23:25)

Augusti 2018 Visa matchfakta
Lördag 25 augusti 2018
Ashdod
1-0
Bnei Yehuda

Hapoel Hadera
2-1
Hapoel Tel Aviv

Hapoel Haifa
5-0
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat S…
1-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 26 augusti 2018
Bnei Sakhnin
0-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Tel Aviv
2-0
Maccabi Haifa

 
Måndag 27 augusti 2018
Maccabi Petah …
4-1
Beitar Jerusalem

1-0 Lidor Cohen (22)
2-0 Yossi Benayoun (51)
3-0 Gidi Kanyuk (59)
4-1 Thai Baribo (90+3)

3-1 John Martial (självmål, 68)

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Hapoel Ra'anana
2-1
Ironi Kiryat S…

Maccabi Haifa
2-0
Ashdod

Maccabi Netanya
1-1
Bnei Sakhnin

Hapoel Tel Aviv
1-0
Hapoel Haifa

 
Söndag 2 september 2018
Bnei Yehuda
2-2
Maccabi Petah …

Hapoel Be'er Sheva
1-1
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 3 september 2018
Beitar Jerusalem
0-1
Hapoel Hadera

 

0-1 Lucio Maranhão (55)

 
Lördag 15 september 2018
Maccabi Tel Aviv
4-1
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Hadera

Bnei Sakhnin
1-1
Hapoel Tel Aviv

Ashdod
1-0
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 16 september 2018
Ironi Kiryat S…
1-0
Maccabi Netanya

Bnei Yehuda
1-1
Maccabi Haifa

 
Måndag 17 september 2018
Hapoel Haifa
2-2
Beitar Jerusalem

 
Lördag 22 september 2018
Hapoel Tel Aviv
0-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Ra'anana
1-1
Ashdod

Maccabi Haifa
1-2
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Netanya
1-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 24 september 2018
Hapoel Hadera
2-0
Hapoel Haifa

Hapoel Be'er Sheva
0-0
Bnei Yehuda

Beitar Jerusalem
3-2
Bnei Sakhnin

 
Lördag 29 september 2018
Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Haifa

Bnei Sakhnin
1-2
Hapoel Hadera

Ashdod
1-4
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat Shmona
2-0
Beitar Jerusalem

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 oktober 2018
Bnei Yehuda
3-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Haifa
0-0
Hapoel Be'er Sheva

Maccabi Tel Aviv
0-0
Hapoel Tel Aviv

 
Lördag 6 oktober 2018
Hapoel Ra'anana
1-1
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
0-3
Bnei Sakhnin

Maccabi Netanya
1-3
Bnei Yehuda

Hapoel Be'er Sheva
4-1
Maccabi Petah Tikva

 
Söndag 7 oktober 2018
Hapoel Hadera
1-0
Ironi Kiryat Shmona

Beitar Jerusalem
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 8 oktober 2018
Hapoel Tel Aviv
0-0
Ashdod

 
Lördag 20 oktober 2018
Maccabi Tel Aviv
4-0
Hapoel Hadera

Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Haifa

Bnei Yehuda
0-0
Hapoel Tel Aviv

Hapoel Be'er Sheva
2-0
Hapoel Ra'anana

 
Söndag 21 oktober 2018
Maccabi Petah Tikva
0-0
Bnei Sakhnin

Ashdod
1-1
Beitar Jerusalem

1-0 GadiKinda (11)

1-1 Idan Vered (76)

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Hapoel Ra'anana
1-2
Maccabi Netanya

Maccabi Petah Tikva
0-1
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
0-3
Hapoel Haifa

Maccabi Tel Aviv
3-0
Bnei Sakhnin

 
Söndag 4 november 2018
Bnei Yehuda
2-0
Hapoel Hadera

Hapoel Be'er Sheva
2-1
Hapoel Tel Aviv

 
Måndag 5 november 2018
Maccabi Haifa
1-2
Beitar Jerusalem

 
Lördag 10 november 2018
Maccabi Netanya
0-1
Maccabi Petah …

Hapoel Haifa
0-2
Bnei Yehuda

Hapoel Tel Aviv
0-0
Hapoel Ra'anana

Hapoel Hadera
1-2
Maccabi Haifa

 
Söndag 11 november 2018
Ironi Kiryat S…
1-2
Maccabi Tel Aviv

Beitar Jerusalem
2-3
Hapoel Be'er Sheva

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Bnei Yehuda
0-1
Bnei Sakhnin

Ashdod
1-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Be'er Sheva
2-2
Hapoel Hadera

Maccabi Petah Tikva
1-1
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Haifa
1-3
Hapoel Haifa

 
Söndag 2 december 2018
Hapoel Ra'anana
2-1
Beitar Jerusalem

Maccabi Netanya
1-1
Hapoel Tel Aviv

 
Tisdag 4 december 2018
Ironi Kiryat Shmona
0-2
Bnei Yehuda

 

0-1 Yarden Shua (8)
0-2 Yarden Shua (79)

Bnei Sakhnin
0-2
Maccabi Haifa

 

0-1 Muhamed Awad (59)
0-2 Shon Weissman (86)

Maccabi Tel Aviv
4-0
Ashdod

1-0 Avi Rikan (26)
2-0 Eliran Atar (36)
3-0 Avi Rikan (51)
4-0 Eliran Atar (58)

 

Hapoel Haifa
4-4
Hapoel Be'er Sheva

1-2 Ness Zamir (27)
2-3 Maxim Plakuschenko (32)
3-4 Gal Arel (straff, 66)
4-4 Ness Zamir (84)

0-1 Dia Saba (9)
0-2 Hatem Elhamed (17)
1-3 Ben Sahar (30)
2-4 Nigel Hasselbaink (39)

 
Onsdag 5 december 2018
Hapoel Hadera
0-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
0-0
Hapoel Tel Aviv

Beitar Jerusalem
1-1
Maccabi Netanya

1-1 Dan Einbinder (87)

0-1 Moty Barshatzki (69)

 
Lördag 8 december 2018
Maccabi Haifa
2-2
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
1-1
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Be'er Sheva
1-1
Bnei Sakhnin

Bnei Yehuda
1-3
Maccabi Tel Aviv

 
Söndag 9 december 2018
Hapoel Ra'anana
0-3
Hapoel Haifa

Maccabi Netanya
1-1
Hapoel Hadera

 
Måndag 10 december 2018
Hapoel Tel Aviv
0-3
Beitar Jerusalem

 
Lördag 15 december 2018
Hapoel Tel Aviv
1-1
Hapoel Hadera

Hapoel Ra'anana
2-1
Bnei Sakhnin

Maccabi Netanya
1-2
Hapoel Haifa

Hapoel Be'er Sheva
2-1
Ironi Kiryat Shmona

 
Söndag 16 december 2018
Bnei Yehuda
2-0
Ashdod

Beitar Jerusalem
0-0
Maccabi Petah Tikva

 
Måndag 17 december 2018
Maccabi Haifa
1-3
Maccabi Tel Aviv

 
Tisdag 25 december 2018
Maccabi Petah Tikva
1-1
Bnei Yehuda

1-0 Thai Baribo (40)

1-1 Yarden Shua (77)

Bnei Sakhnin
0-2
Maccabi Netanya

 

0-1 Ihab Shami (självmål, 3)
0-2 Gavriel Kanichowsky (23)

Maccabi Tel Aviv
3-0
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Chikeluba Ofoedu (21)
2-0 Saborit (57)
3-0 Avi Rikan (70)

 

 
Onsdag 26 december 2018
Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Ra'anana

1-0 Rotem Hatuel (49)
Utvisning Idan Nachmias (81)

1-1 Or Dasa (51)

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Tel Aviv

1-0 Ness Zamir (13)

1-1 Ahmad Abed (67)

Ashdod
0-1
Maccabi Haifa

 

0-1 Nikita Rukavytsya (14)

 
Torsdag 27 december 2018
Hapoel Hadera
0-3
Beitar Jerusalem

 

0-1 Maor Buzaglo (9)
0-2 Maor Buzaglo (45+3)
0-3 Jakub Sylvestr (46)

 
Lördag 29 december 2018
Hapoel Ra'anana
0-2
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Etey Shechter (37)
0-2 Dor Peretz (73)

Maccabi Netanya
1-0
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Fatos Bećiraj (18)

 

Hapoel Be'er Sheva
1-0
Ashdod

1-0 Nigel Hasselbaink (62)

 

Maccabi Haifa
1-0
Bnei Yehuda

1-0 Nikita Rukavytsya (65)

 

 
Söndag 30 december 2018
Hapoel Hadera
3-0
Maccabi Petah Tikva

1-0 Ange Plumain (38)
2-0 Ange Plumain (45)
3-0 Lucio Maranhão (56)

 

Hapoel Tel Aviv
2-0
Bnei Sakhnin

1-0 Raz Shlomo (45+1)
2-0 Ramzi Safouri (89)

 

 
Måndag 31 december 2018
Beitar Jerusalem
1-1
Hapoel Haifa

1-1 Gaetan Varenne (77)

0-1 Gal Arel (straff, 56)

 

 

Januari 2019 Visa matchfakta
Lördag 5 januari 2019
Ironi Kiryat Shmona
1-0
Hapoel Tel Aviv

1-0 Idan Nachmias (67)

 

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Hadera

1-1 Eli Elbaz (51)

0-1 Eliel Peretz (6)

Maccabi Petah Tikva
1-2
Maccabi Haifa

1-2 Tomas Sivok (66)

0-1 Sintiahau Sallalich (47)
0-2 Nikita Rukavytsya (53)

Bnei Sakhnin
0-0
Beitar Jerusalem

 
Söndag 6 januari 2019
Ashdod
1-1
Hapoel Ra'anana

1-0 Gadi Kinda (2)

1-1 Kayes Ganem (17)

Bnei Yehuda
3-1
Hapoel Be'er Sheva

1-1 Carlos Cu+ellar (55)
2-1 Mavis Tchibota (70)
3-1 Yuval Ashkenazi (90)

0-1 Maruwan Kabha (12)

 
Måndag 7 januari 2019
Maccabi Tel Aviv
4-1
Maccabi Netanya

1-0 Omer Atzili (1)
2-0 Dor Micha (45)
3-0 Omer Atzili (61)
4-0 Avi Rikan (82)

4-1 Nicolas Olsak (86)

 
Lördag 12 januari 2019
Maccabi Netanya
1-0
Ashdod

1-0 Gavriel Kanichowsky (71)

 

Hapoel Ra'anana
0-0
Bnei Yehuda

Hapoel Haifa
4-2
Maccabi Petah Tikva

1-1 Maxim Plakuschenko (17)
2-1 Ben Azubel (45)
3-1 Radu Gînsari (49)
4-1 Matan Hozez (72)

0-1 Thai Baribo (4)
4-2 Thai Baribo (90+1)

Hapoel Hadera
2-1
Bnei Sakhnin

1-1 Yarin David Perez (69)
2-1 Dovev Gabay (82)

0-1 Shlomi Azulay (52)

Hapoel Be'er Sheva
0-2
Maccabi Haifa

 

0-1 Neta Lavi (71)
0-2 Shlomy Azulay (90+4)

 
Söndag 13 januari 2019
Beitar Jerusalem
0-0
Ironi Kiryat Shmona

 
Måndag 14 januari 2019
Hapoel Tel Aviv
1-1
Maccabi Tel Aviv

1-1 Emmanuel Boateng (88)

0-1 Chikeluba Ofoedu (32)

 
Lördag 19 januari 2019
Bnei Yehuda
0-0
Maccabi Netanya

Bnei Sakhnin
0-4
Hapoel Haifa

 

0-1 Matan Hozez (42)
0-2 Matan Hozez (44)
0-3 Matan Hozez (77)
0-4 Matan Hozez (86)

Maccabi Haifa
0-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Petah Tikva
1-3
Hapoel Be'er Sheva

1-3 Tomer Benbenishti (82)

0-1 Erik Sabo (18)
0-2 Hanan Maman (38)
0-3 Hanan Maman (straff, 66)

 
Måndag 21 januari 2019
Ironi Kiryat Shmona
3-1
Hapoel Hadera

1-1 Shimon Abuhatzera (40)
2-1 Ismail Ryan (80)
3-1 Hadji Barry (90)

0-1 Lucio Maranhão (straff, 33)

Ashdod
1-1
Hapoel Tel Aviv

1-1 Nir Bardea (81)

0-1 Joseph Gande (59)

Maccabi Tel Aviv
1-0
Beitar Jerusalem

1-0 Dor Micha (62)

 

 
Lördag 26 januari 2019
Hapoel Tel Aviv
3-2
Bnei Yehuda

1-0 Claudemir (7)
2-1 Ramzi Safouri (22)
3-1 Joseph Gande (49)

1-1 Mavis Tchibota (21)
3-2 Shay Konstantini (57)

Hapoel Haifa
1-1
Ironi Kiryat Shmona

1-1 Idan Shemesh (72)

0-1 Eden Shamir (48)

Hapoel Ra'anana
3-1
Hapoel Be'er Sheva

1-1 Eugene Ansah (66)
2-1 Eugene Ansah (77)
3-1 Or Dasa (90+3)

0-1 Hanan Maman (10)

Beitar Jerusalem
4-1
Ashdod

1-0 Ange Plumain (28)
2-0 Gaetan Varenne (40)
3-1 Jacob Berihon (80)
4-1 Dan Einbinder (90+1)

2-1 Dan Biton (59)

 
Söndag 27 januari 2019
Bnei Sakhnin
0-1
Maccabi Petah Tikva

 

0-1 Thai Baribo (66)

Maccabi Netanya
0-0
Maccabi Haifa

 
Måndag 28 januari 2019
Hapoel Hadera
0-2
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Etey Shechter (18)
0-2 Eliran Atar (29)

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 februari 2019
Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Ra'anana

Ashdod
2-3
Hapoel Hadera

Hapoel Be'er Sheva
1-1
Maccabi Netanya

Bnei Yehuda
0-2
Beitar Jerusalem

 
Söndag 3 februari 2019
Ironi Kiryat Shmona
2-2
Bnei Sakhnin

1-0 Ismail Ryan (10)
2-2 Iyad Abu Abaid (90)

1-1 Mahadan Radi (26)
1-2 Mohammad Ghadir (82)

Maccabi Tel Aviv
1-1
Hapoel Haifa

1-0 Saborit (37)

1-1 Gabriel Tamaş (81)

 
Måndag 4 februari 2019
Maccabi Haifa
3-2
Hapoel Tel Aviv

1-0 Mohammad Awwad (7)
2-0 Nikita Rukavytsya (19)
3-1 Mohammad Awwad (36)

2-1 Adi Gotlieb (24)
3-2 Ramzi Safuri (38)

 
Lördag 9 februari 2019
Hapoel Haifa
0-1
Ashdod

 

0-1 Gal Zruya (63)

Ironi Kiryat Shmona
0-2
Maccabi Petah Tikva

 

0-1 Armando Cooper (9)
0-2 Lidor Cohen (30)

Maccabi Netanya
1-0
Hapoel Ra'anana

1-0 Fatos Bećiraj (straff, 36)

 

Hapoel Tel Aviv
1-0
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Claudemir (straff, 45)

 

 
Söndag 10 februari 2019
Hapoel Hadera
0-4
Bnei Yehuda

Beitar Jerusalem
1-1
Maccabi Haifa

 
Måndag 11 februari 2019
Bnei Sakhnin
0-0
Maccabi Tel Aviv

 
Lördag 16 februari 2019
Hapoel Ra'anana
0-0
Hapoel Tel Aviv

Ashdod
2-1
Bnei Sakhnin

Bnei Yehuda
4-2
Hapoel Haifa

Maccabi Tel Aviv
3-0
Ironi Kiryat Shmona

 
Söndag 17 februari 2019
Maccabi Petah Tikva
1-4
Maccabi Netanya

Maccabi Haifa
3-1
Hapoel Hadera

 
Måndag 18 februari 2019
Hapoel Be'er Sheva
3-1
Beitar Jerusalem

1-0 Niv Zrihan (5)
2-1 Hanan Maman (straff, 49)
3-1 Niv Zrihan (63)

1-1 Ange Pluman (19)

 
Lördag 23 februari 2019
Maccabi Tel Aviv
2-0
Maccabi Petah Tikva

Bnei Sakhnin
2-1
Bnei Yehuda

Hapoel Tel Aviv
1-2
Maccabi Netanya

Beitar Jerusalem
2-0
Hapoel Ra'anana

 
Söndag 24 februari 2019
Ironi Kiryat Shmona
0-0
Ashdod

Hapoel Hadera
1-2
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 25 februari 2019
Hapoel Haifa
0-0
Maccabi Haifa

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 mars 2019
Maccabi Haifa
2-0
Bnei Sakhnin

Bnei Yehuda
0-1
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
0-2
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Netanya
3-1
Beitar Jerusalem

 
Söndag 3 mars 2019
Hapoel Ra'anana
1-0
Hapoel Hadera

Hapoel Tel Aviv
6-0
Maccabi Petah Tikva

 
Måndag 4 mars 2019
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Hapoel Haifa

1-0 Ben Sahar (65)
2-0 Hanan Maman (90+6)

 

 
Lördag 9 mars 2019
Ironi Kiryat Shmona
2-3
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
2-2
Hapoel Ra'anana

Hapoel Hadera
2-2
Maccabi Netanya

Beitar Jerusalem
0-1
Hapoel Tel Aviv

 
Söndag 10 mars 2019
Maccabi Petah Tikva
2-0
Ashdod

Bnei Sakhnin
0-0
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 11 mars 2019
Maccabi Tel Aviv
2-1
Bnei Yehuda

1-1 Eliran Atar (62)
2-1 Avi Rikan (81)

0-1 Shay Konstantini (35)

 
Lördag 16 mars 2019
Maccabi Tel Aviv
2-0
Hapoel Hadera

Maccabi Haifa
0-2
Bnei Yehuda

 
Söndag 17 mars 2019
Maccabi Netanya
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Lördag 30 mars 2019
Hapoel Hadera
1-4
Hapoel Be'er Sheva

Bnei Yehuda
1-1
Maccabi Netanya

Maccabi Tel Aviv
1-0
Maccabi Haifa

 

 

Mästerskapsserien: April 2019 Visa matchfakta
Söndag 14 april 2019
Hapoel Hadera
18 : 00
Bnei Yehuda

Maccabi Haifa
19 : 30
Maccabi Netanya

 
Måndag 15 april 2019
Maccabi Tel Aviv
20 : 00
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 22 april 2019
Hapoel Be'er Sheva
20 : 00
Maccabi Haifa

 
Tisdag 23 april 2019
Maccabi Netanya
18 : 00
Hapoel Hadera

Bnei Yehuda
19 : 30
Maccabi Tel Aviv

 
Lördag 27 april 2019
Hapoel Hadera
17 : 00
Maccabi Tel Aviv

 
Söndag 28 april 2019
Hapoel Be'er Sheva
19 : 30
Maccabi Netanya

 
Måndag 29 april 2019
Bnei Yehuda
20 : 00
Maccabi Haifa

 

 

Nedflyttningsserien: April 2019 Visa matchfakta
Lördag 13 april 2019
Hapoel Haifa
17 : 00
Hapoel Ra'anana

Hapoel Tel Aviv
17 : 00
Ironi Kiryat Shmona

Ashdod
18 : 00
Bnei Sakhnin

Beitar Jerusalem
19 : 30
Maccabi Petah Tikva

 
Lördag 27 april 2019
Ironi Kiryat Shmona
14 : 00
Beitar Jerusalem

Hapoel Ra'anana
14 : 00
Hapoel Tel Aviv

Bnei Sakhnin
14 : 00
Hapoel Haifa

Maccabi Petah Tikva
14 : 00
Ashdod

 

 

Mästerskapsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Lördag 4 maj 2019
Hapoel Hadera
17 : 00
Maccabi Netanya

 
Söndag 5 maj 2019
Maccabi Tel Aviv
19 : 30
Bnei Yehuda

 
Måndag 6 maj 2019
Maccabi Haifa
20 : 00
Hapoel Be'er Sheva

 
Lördag 11 maj 2019
Hapoel Hadera
14 : 00
Maccabi Haifa

Maccabi Tel Aviv
14 : 00
Maccabi Netanya

Bnei Yehuda
14 : 00
Hapoel Be'er Sheva

 
Lördag 18 maj 2019
Hapoel Be'er Sheva
14 : 00
Hapoel Hadera

Maccabi Netanya
14 : 00
Bnei Yehuda

Maccabi Haifa
14 : 00
Maccabi Tel Aviv

 
Lördag 25 maj 2019
Bnei Yehuda
14 : 00
Hapoel Hadera

Hapoel Be'er Sheva
14 : 00
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Netanya
14 : 00
Maccabi Haifa

 

 

Nedflyttningsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Lördag 4 maj 2019
Beitar Jerusalem
14 : 00
Ashdod

Hapoel Haifa
14 : 00
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Tel Aviv
14 : 00
Bnei Sakhnin

Ironi Kiryat Shmona
14 : 00
Hapoel Ra'anana

 
Lördag 11 maj 2019
Hapoel Ra'anana
14 : 00
Beitar Jerusalem

Bnei Sakhnin
14 : 00
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Petah Tikva
14 : 00
Hapoel Tel Aviv

Ashdod
14 : 00
Hapoel Haifa