ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Slut:

0

omgångar

Grundserien: 26
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

158 / 240

matcher spelade ( 65,83 % )

Grundserien: 158 / 182
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien: 6 387
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,51

målsnitt

Grundserien: 2,51
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Mästerskapsserien
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Nedflyttningsserien
27
28
29
30
31
32
33
Ligat ha’Al

Tabell

17.02.2018, 22:24

Grundserien
Totalt
Hemma
Borta
1
Hapoel Be'er Sheva
1
23
15
5
3
39
- 17
22
50
8
3
0
21
- 6
27
7
2
3
18
- 11
23
2
Maccabi Tel Aviv
2
23
14
6
3
38
- 20
18
48
7
2
2
19
- 9
23
7
4
1
19
- 11
25
3
Beitar Jerusalem
3
22
14
4
4
52
- 29
23
46
7
3
1
28
- 15
24
7
1
3
24
- 14
22
4
Hapoel Haifa
8
22
12
7
3
30
- 17
13
43
7
2
2
18
- 9
23
5
5
1
12
- 8
20
5
Maccabi Netanya
ny
22
9
9
4
38
- 26
12
36
5
5
2
23
- 15
20
4
4
2
15
- 11
16
6
Bnei Yehuda
11
22
10
6
6
29
- 21
8
36
7
1
3
17
- 9
22
3
5
3
12
- 12
14
7
Maccabi Petah Tikva
3
23
7
6
10
25
- 30
-5
27
3
4
4
12
- 12
13
4
2
6
13
- 18
14
8
Ironi Kiryat Shmona
7
22
7
5
10
24
- 28
-4
26
4
2
5
14
- 12
14
3
3
5
10
- 16
12
9
Bnei Sakhnin
5
23
7
5
11
20
- 31
-11
26
5
2
5
12
- 14
17
2
3
6
8
- 17
9
10
Maccabi Haifa
6
23
6
6
11
25
- 28
-3
24
5
2
4
18
- 13
17
1
4
7
7
- 15
7
11
Hapoel Ra'anana
10
23
5
6
12
19
- 34
-15
21
0
5
6
4
- 17
5
5
1
6
15
- 17
16
12
Ashdod
9
23
4
8
11
21
- 36
-15
20
1
4
7
10
- 21
7
3
4
4
11
- 15
13
13
Hapoel Ashkelon
12
22
3
7
12
19
- 34
-15
16
1
5
5
9
- 15
8
2
2
7
10
- 19
8
14
Hapoel Acre
ny
23
4
2
17
18
- 46
-28
12
2
1
9
6
- 19
7
2
1
8
12
- 27
7
Mästerskapsserien
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-
Nedflyttningsserien
Totalt
Hemma
Borta
7
-
-
-
8
-
-
-
9
-
-
-
10
-
-
-
11
-
-
-
12
-
-
-
13
-
-
-
14
-
-
-

Skytteliga

05.02.2018, 22:07

Grundserien

Dia Seba
Maccabi Netanya
16
Viðar Kjartansson
Maccabi Tel Aviv
10
Itay Shechter
Beitar Jerusalem
8
Firas Mugrabi
Bnei Sakhnin
8
Eden Ben Basat
Hapoel Haifa
8
Alon Turgeman
Hapoel Haifa
8
Claudemir
Beitar Jerusalem
7
Gaëtan Varenne
Beitar Jerusalem
7
Ben Sahar
Hapoel Be'er Sheva
7
Nikita Rukavytsya
Maccabi Haifa
7

Mästerskapsserien

Nedflyttningsserien

Publiksnitt

18.12.2017, 23:59

Maccabi Haifa
135 478
7
19 354
Hapoel Be'er Sheva
74 066
5
14 813
Beitar Jerusalem
113 495
8
14 187
Maccabi Tel Aviv
58 937
6
9 823
Hapoel Haifa
53 925
7
7 704
Maccabi Netanya
60 023
8
7 503
Bnei Yehuda
25 600
6
4 267
Maccabi Petah Tikva
27 770
8
3 471
Hapoel Ashkelon
18 120
7
2 589
Hapoel Acre
13 750
7
1 964
Ashdod
13 000
7
1 857
Hapoel Ra'anana
9 376
6
1 563
Bnei Sakhnin
11 850
8
1 481
Ironi Kiryat Shmona
10 520
8
1 315
Totalt
625 910
98
6 387

Spelschema

17.02.2018, 22:24

Augusti 2017 Visa matchfakta
Lördag 19 augusti 2017
Ashdod
1-2
Maccabi Petah …

1-0 Dan Biton (27)

1-1 Lidor Cohen (59)
1-2 Manor Solomon (63)

Hapoel Ra'anana
0-0
Ironi Kiryat S…

Hapoel Haifa
3-1
Hapoel Ashkelon

1-1 Eden Ben Basat (60)
2-1 Alon Turgeman (64)
3-1 Alon Turgeman (82)

0-1 Tal Ayele (6)

Hapoel Be'er Sheva
1-1
Maccabi Netanya

1-0 Toma Pekhart (40)

1-1 Aviv Avraham (44)

 
Söndag 20 augusti 2017
Hapoel Acre
1-2
Bnei Sakhnin

1-2 Amit Amzaleg (89)

0-1 Firas Mugrabi (28)
0-2 Firas Mugrabi (67)

Maccabi Tel Aviv
0-3
Beitar Jerusalem

 

0-1 Etey Shechter (10)
0-2 Etey Shechter (34)
0-3 Idan Vered (90)

 
Måndag 21 augusti 2017
Bnei Yehuda
2-0
Maccabi Haifa

1-0 Matan Hozez (73)
2-0 Eliyahu Belilti (90+2)

 

 
Lördag 26 augusti 2017
Bnei Sakhnin
2-1
Hapoel Ra'anana

Hapoel Ashkelon
1-1
Bnei Yehuda

Maccabi Netanya
2-2
Hapoel Acre

Maccabi Petah …
0-2
Hapoel Haifa

 
Söndag 27 augusti 2017
Ironi Kiryat S…
1-2
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Haifa
3-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 28 augusti 2017
Beitar Jerusalem
4-1
Ashdod

1-1 Georginho (34)
2-1 Yossi Benayoun (34)
3-1 Jacob Brihon (81)
4-1 Gaetan Varenne (85)

0-1 Viktor Genev (15)

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 9 september 2017
Maccabi Tel Aviv
2-0
Bnei Sakhnin

Hapoel Haifa
2-1
Bnei Yehuda

Ashdod
0-2
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Be'er Sheva
1-0
Hapoel Ashkelon

 
Söndag 10 september 2017
Hapoel Ra'anana
0-3
Maccabi Netanya

Hapoel Acre
2-0
Maccabi Haifa

 
Måndag 11 september 2017
Maccabi Petah Tikva
1-2
Beitar Jerusalem

 
Lördag 16 september 2017
Ironi Kiryat Shmona
3-1
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Haifa
4-2
Hapoel Ra'anana

Hapoel Ashkelon
2-1
Hapoel Acre

Beitar Jerusalem
3-3
Hapoel Haifa

 
Söndag 17 september 2017
Bnei Sakhnin
0-0
Ashdod

Bnei Yehuda
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 18 september 2017
Maccabi Netanya
2-3
Maccabi Tel Aviv

1-0 Alhassane Keita (20)
2-1 Dia Seba (29)

1-1 Omer Atzili (22)
2-2 Vidhar Kjartansson (50)
2-3 Nick Blackman (59)

 
Lördag 23 september 2017
Hapoel Acre
1-1
Bnei Yehuda

Hapoel Ra'anana
0-3
Hapoel Ashkelon

Ashdod
0-3
Maccabi Netanya

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 24 september 2017
Maccabi Petah …
1-0
Bnei Sakhnin

Maccabi Tel Aviv
0-0
Maccabi Haifa

 
Måndag 25 september 2017
Beitar Jerusalem
1-1
Ironi Kiryat S…

 

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Söndag 1 oktober 2017
Bnei Yehuda
1-0
Hapoel Ra'anana

Ironi Kiryat S…
0-1
Hapoel Haifa

Maccabi Haifa
1-0
Ashdod

Hapoel Ashkelon
2-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 2 oktober 2017
Maccabi Netanya
4-0
Maccabi Petah Tikva

Bneh Sakhnin
3-2
Beitar Jerusalem

 
Lördag 14 oktober 2017
Maccabi Petah Tikva
2-2
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
4-0
Hapoel Acre

Ashdod
1-1
Hapoel Ashkelon

Hapoel Ra'anana
1-3
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 15 oktober 2017
Ironi Kiryat Shmona
0-0
Bnei Sakhnin

Maccabi Tel Aviv
2-0
Bnei Yehuda

 
Måndag 16 oktober 2017
Beitar Jerusalem
4-1
Maccabi Netanya

 
Lördag 21 oktober 2017
Bnei Yehuda
1-2
Ashdod

Hapoel Acre
0-2
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
3-1
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Haifa
1-2
Beitar Jerusalem

 
Söndag 22 oktober 2017
Hapoel Ashkelon
1-3
Maccabi Petah Tikva

Bnei Sakhnin
0-1
Hapoel Haifa

 
Måndag 23 oktober 2017
Hapoel Be'er Sheva
2-1
Maccabi Tel Aviv

 
Lördag 28 oktober 2017
Bnei Sakhnin
0-0
Maccabi Netanya

Hapoel Haifa
2-0
Hapoel Ra'anana

Ironi Kiryat Shmona
1-0
Maccabi Haifa

Beitar Jerusalem
2-0
Hapoel Ashkelon

 
Söndag 29 oktober 2017
Maccabi Tel Aviv
5-2
Hapoel Acre

Ashdod
1-3
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 30 oktober 2017
Maccabi Petah Tikva
1-2
Bnei Yehuda

 

 

November 2017 Visa matchfakta
Lördag 4 november 2017
Hapoel Acre
1-0
Ashdod

Maccabi Netanya
2-0
Hapoel Haifa

Bnei Yehuda
3-2
Beitar Jerusalem

 
Söndag 5 november 2017
Maccabi Petah Tikva
0-2
Hapoel Be'er Sheva

Hapoel Ra'anana
0-1
Maccabi Tel Aviv

Maccabi Haifa
2-0
Bnei Sakhnin

 
Måndag 6 november 2017
Hapoel Ashkelon
0-0
Ironi Kiryat Shmona

 
Lördag 18 november 2017
Hapoel Be'er Sheva
3-1
Hapoel Acre

 
Lördag 25 november 2017
Bnei Sakhnin
2-1
Hapoel Ashkelon

Maccabi Petah Tikva
1-0
Hapoel Acre

Ironi Kiryat Shmona
2-1
Bnei Yehuda

Maccabi Netanya
1-1
Maccabi Haifa

 
Söndag 26 november 2017
Ashdod
0-1
Hapoel Ra'anana

Hapoel Haifa
2-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 27 november 2017
Beitar Jerusalem
20 : 00
Hapoel Be'er Sheva

 

 

December 2017 Visa matchfakta
Lördag 2 december 2017
Maccabi Tel Aviv
1-1
Ashdod

Bnei Yehuda
3-0
Bnei Sakhnin

Hapoel Ashkelon
1-1
Maccabi Netanya

Hapoel Acre
1-3
Beitar Jerusalem

 
Söndag 3 december 2017
Hapoel Ra'anana
0-0
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Be'er Sheva
3-1
Ironi Kiryat Shmona

 
Måndag 4 december 2017
Hapoel Haifa
1-0
Maccabi Haifa

1-0 Radu Gînsari (12)

 

 
Lördag 9 december 2017
Ashdod
1-1
Hapoel Haifa

1-1 Blessing Eleke (58)

0-1 Alon Turgeman (42)

Maccabi Netanya
1-2
Bnei Yehuda

1-1 Dia Seba (77)

0-1 Ayed Habashi (36)
1-2 Nerijus Valskis (86)

Maccabi Haifa
1-1
Hapoel Ashkelon

1-0 Nikita Rukavytsya (62)

1-1 Josip Ivančić (76)

Beitar Jerusalem
3-2
Hapoel Ra'anana

1-0 Gaetan Varenne (27)
2-0 Etey Shechter (36)
3-1 Claudemir (58)

2-1 Shimon Abuhatzira (straff, 45)
3-2 Jordan Faucher (62)

 
Söndag 10 december 2017
Ironi Kiryat Shmona
4-0
Hapoel Acre

Bnei Sakhnin
1-3
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 11 december 2017
Maccabi Petah Tikva
0-0
Maccabi Tel Aviv

 
Lördag 16 december 2017
Maccabi Petah Tikva
1-1
Ashdod

1-0 Richard Soumah (34)

1-1 Dean David (76)

Bnei Sakhnin
2-1
Hapoel Acre

1-1 Firas Mugrabi (82)
2-1 Firas Mugrabi (straff, 90)

0-1 Gavriel Kanichowsky (24)

Hapoel Ashkelon
0-0
Hapoel Haifa

Maccabi Haifa
0-2
Bnei Yehuda

 

0-1 Din Mori (37)
0-2 Yonatan Cohen (51)

 
Söndag 17 december 2017
Ironi Kiryat Shmona
0-2
Hapoel Ra'anana

Utvisning Nigel Hasselbaink (41)

0-1 Marcus Diniz (självmål, 39)
0-2 Tomer Suissa (76)

Maccabi Netanya
1-0
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Didier Kougbenya (80)

 

 
Måndag 18 december 2017
Beitar Jerusalem
1-2
Maccabi Tel Aviv

1-2 Claudemir (56)

0-1 Avi Rikan (1)
0-2 Nick Blackman (42)

 
Lördag 23 december 2017
Hapoel Acre
0-3
Maccabi Netanya

 

0-1 Dia Seba (32)
0-2 Eden Shrem (62)
0-3 Eran Levi (82)

Bnei Yehuda
3-1
Hapoel Ashkelon

1-1 Maor Kandil (45)
2-1 Yonatan Cohen (50)
3-1 Matan Hozez (81)

0-1 Mirko Oremuš (8)

Hapoel Haifa
2-0
Maccabi Petah Tikva

1-0 Eden Ben Basat (35)
2-0 Gal Arel (82)

 

Maccabi Tel Aviv
2-1
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Vidar Kjartansson (19)
2-1 Nick Blackman (54)

1-1 Ahmad Abed (44)

 
Söndag 24 december 2017
Hapoel Ra'anana
1-1
Bnei Sakhnin

1-1 Shimon Abuhatzira (83)

0-1 Shlomi Azulay (76)

Ashdod
1-3
Beitar Jerusalem

1-0 Blessing Eleke (10)

1-1 Michael Siroshtein (36)
1-2 Claudemir (45+2)
1-3 Tzhion Tzemah (85)

 
Måndag 25 december 2017
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Maccabi Haifa

1-0 Allyson (självmål, 10)
2-0 Anthony Nwakaeme (89)

 

 
Lördag 30 december 2017
Bnei Yehuda
0-1
Hapoel Haifa

 

0-1 Radu Gînsari (85)

Maccabi Haifa
0-1
Hapoel Acre

 

0-1 Ben Azubel (31)

Maccabi Netanya
2-2
Hapoel Ra'anana

1-0 Dia Seba (44)
2-2 Assaf Tzur (självmål, 78)

1-1 Adi Nimni (63)
1-2 Shimon Abuhatzira (70)

Beitar Jerusalem
1-0
Maccabi Petah Tikva

1-0 Jacob Berihon (69)

 

 
Söndag 31 december 2017
Ironi Kiryat Shmona
1-2
Ashdod

1-0 Yoav Gerafi (självmål, 40)

1-1 Benzion Moshel (88)
1-2 Mauricio (90+2)

Hapoel Ashkelon
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 

0-1 Tomáš Pekhart (90+2)

 

 

Januari 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 januari 2018
Bnei Sakhnin
0-1
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Viðar Kjartansson (straff, 56)

 
Måndag 8 januari 2018
Ashdod
1-2
Bnei Sakhnin

1-1 Mauricio (60)

0-1 Shlomi Azulay (1)
1-2 Jabir Ata'a (78)

Hapoel Acre
0-1
Hapoel Ashkelon

 

0-1 Saar Benbenishi (87)

Hapoel Haifa
0-2
Beitar Jerusalem

 

0-1 Anthony Warren (33)
0-2 Hen Ezra (58)

 
Tisdag 9 januari 2018
Maccabi Petah Tikva
2-0
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Tomas Sivok (72)
2-0 Lidor Cohen (74)

 

Hapoel Be'er Sheva
0-0
Bnei Yehuda

Maccabi Tel Aviv
3-0
Maccabi Netanya

1-0 Barak Itzhaki (75)
2-0 Viðar Kjartansson (82)
3-0 Viðar Kjartansson (90)

 

 
Onsdag 10 januari 2018
Hapoel Ra'anana
0-3
Maccabi Haifa

 

0-1 Sintiahau Sallalich (38)
0-2 Sintiahau Sallalich (69)
0-3 Niktia Rukavytsya (76)

 
Lördag 13 januari 2018
Bnei Yehuda
2-1
Hapoel Acre

Bnei Sakhnin
0-2
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Netanya
2-2
Ashdod

Ironi Kiryat Shmona
1-1
Beitar Jerusalem

 
Söndag 14 januari 2018
Hapoel Ashkelon
0-1
Hapoel Ra'anana

Hapoel Be'er Sheva
1-1
Hapoel Haifa

 
Måndag 15 januari 2018
Maccabi Haifa
1-3
Maccabi Tel Aviv

1-2 Nikita Rukavytsya (66)

0-1 Viðar Kjartansson (1)
0-2 Viðar Kjartansson (54)
1-3 Cristian Battocchio (85)

 
Lördag 20 januari 2018
Hapoel Haifa
0-2
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Ra'anana
1-1
Bnei Yehuda

Ashdod
0-0
Maccabi Haifa

Hapoel Acre
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 21 januari 2018
Macabi Petah Tikva
1-1
Maccabi Netanya

Maccabi Tel Aviv
3-1
Hapoel Ashkelon

 
Måndag 22 januari 2018
Beitar Jerusalem
4-2
Bnei Sakhnin

1-2 Ofir Kriaf (42)
2-2 Gaetan Varenne (47)
3-2 Hen Ezra (51)
4-2 Marcel Heister (67)

0-1 Jabit Ata'a (4)
0-2 Firas Mugrabi (37)

 
Lördag 27 januari 2018
Hapoel Acre
0-1
Hapoel Haifa

Hapoel Ashkelon
1-2
Ashdod

Maccabi Haifa
1-1
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Be'er Sheva
3-1
Hapoel Ra'anana

 
Söndag 28 januari 2018
Bnei Sakhnin
1-2
Ironi Kiryat Shmona

Bnei Yehuda
0-0
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 29 januari 2018
Maccabi Netanya
2-1
Beitar Jerusalem

1-0 Eran Levi (6)
2-0 Tim Heubach (33)

2-1 Gaetan Varenne (89)

 

 

Mästerskapsserien Februari 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 februari 2018
Hapoel Haifa
1-0
Bnei Sakhnin

1-0 Gal Arel (80)

 

Hapoel Ra'anana
0-1
Hapoel Acre

 

0-1 Ben Azubel (straff, 71)

Ironi Kiryat Shmona
1-2
Maccabi Netanya

1-0 CarlosCuèllar (54)

1-1 Dia Seba (70)
1-2 Dia Seba (80)

Beitar Jerusalem
3-1
Maccabi Haifa

1-1 Gaetan Varenne (45+1)
2-1 Erik Sabo (52)
3-1 Etey Shechter (69)

0-1 Ofir Mizrachi (35)

 
Söndag 4 februari 2018
Ashdod
1-1
Bnei Yehuda

1-0 Gadi Kinda (41)

1-1 Mavis Tchibota (52)

Maccabi Tel Aviv
1-0
Hapoel Be'er Sheva

Utvisning Yuval Shpungin (41)
1-0 Eliran Atar (47)

Utvisning John Ogu (25)

 
Måndag 5 februari 2018
Maccabi Petah Tikva
3-0
Hapoel Ashkelon

1-0 Lidor Cohen (50)
2-0 Yossi Benayoun (52)
3-0 Gregory Tadé (61)

 

 
Lördag 10 februari 2018
Hapoel Ra'anana
1-1
Hapoel Haifa

Bnei Yehuda
2-1
Maccabi Petah …

Maccabi Haifa
4-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Ashkelon
1-3
Beitar Jerusalem

 
Söndag 11 februari 2018
Maccabi Netanya
1-1
Bnei Sakhnin

Hapoel Acre
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 12 februari 2018
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Ashdod

1-0 Hanan Maman (40)
2-0 Toma Pekhart (straff, 90+4)

 

 
Lördag 17 februari 2018
Maccabi Tel Aviv
0-1
Hapoel Ra'anana

Ashdod
3-2
Hapoel Acre

Bnei Sakhnin
1-0
Maccabi Haifa

Hapoel Be'er Sheva
3-0
Maccabi Petah Tikva

 
Söndag 18 februari 2018
Ironi Kiryat Shmona
18 : 00
Hapoel Ashkelon

Hapoel Haifa
19 : 30
Maccabi Netanya

 
Måndag 19 februari 2018
Beitar Jerusalem
20 : 00
Bnei Yehuda

 
Lördag 24 februari 2018
Hapoel Ra'anana
15 : 00
Ashdod

Hapoel Ashkelon
17 : 00
Bnei Sakhnin

Maccabi Haifa
17 : 15
Maccabi Netanya

Maccabi Tel Aviv
19 : 30
Hapoel Haifa

 
Söndag 25 februari 2018
Bnei Yehuda
18 : 30
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Be'er Sheva
20 : 00
Beitar Jerusalem

 
Måndag 26 februari 2018
Maccabi Petah Tikva
19 : 15
Hapoel Acre

 

 

Mästerskapsserien Mars 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 mars 2018
Maccabi Petah Tikva
15 : 00
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
17 : 10
Hapoel Ashkelon

Bnei Sakhnin
17 : 10
Bnei Yehuda

Ashdod
19 : 30
Maccabi Tel Aviv

 
Söndag 4 mars 2018
Ironi Kiryat Shmona
19 : 00
Hapoel Be'er Sheva

Beitar Jerusalem
20 : 00
Hapoel Acre

 
Måndag 5 mars 2018
Maccabi Haifa
20 : 00
Hapoel Haifa

 
Lördag 10 mars 2018
Hapoel Haifa
-
Ashdod

Maccabi Tel Aviv
-
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Ra'anana
-
Beitar Jerusalem

Hapoel Acre
-
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Be'er Sheva
-
Bnei Sakhnin

Bnei Yehuda
-
Maccabi Netanya

Hapoel Ashkelon
-
Maccabi Haifa