ecst.se fotboll

Ligat HaAl (1)

26

omgångar

182 / 182

matcher spelade ( 100,0 % )

25.04.2016, 23:59

-

publiksnitt

-

2,23

målsnitt

25.04.2016, 23:59

36

omgångar

96 / 108

matcher spelade ( 88,9 % )

25.04.2016, 23:59

-

publiksnitt

-

2,99

målsnitt

25.04.2016, 23:59

40

omgångar

104 / 160

matcher spelade ( 65,0 % )

25.04.2016, 23:59

-

publiksnitt

-

1,60

målsnitt

25.04.2016, 23:59

Aktuella matcher 27 maj-9 juni | Matchfakta hittar du i spelschemat nedan.
Grundserien | 25.04.2016, 23:59
  Totalt Hemma Borta  

Grundserien: Lag 1-6 till mästerskapsserien, Lag 7-14 flyttas till nedflyttningsserien.

Mästerskapsserien: Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa League.

Nedflyttningsserien: Lag 13-14 flyttas ned.

Ranking: Poäng, målskillnad, vunna matcher, gjorda mål, inbördes möten (poäng, målskillnad, gjorda mål), playoff.

Korrigeringar: -

Spalten längst till höger visar slutplacering förra säsongen.

1 Hapoel Be'er Sheva 26 20 4 2 48 - 17 31 64 10 2 1 27 - 8 32 10 2 1 21 - 9 32 3
2 Maccabi Tel Aviv 26 19 4 3 59 - 20 39 61 9 1 3 36 - 15 28 10 3 0 23 - 5 33 1
3 Beitar Jerusalem 26 15 6 5 38 - 19 19 51 9 3 1 19 - 7 30 6 3 4 19 - 12 21 4
4 Maccabi Haifa 26 10 8 8 33 - 25 8 38 5 4 4 16 - 12 19 5 4 4 17 - 13 19 5
5 Bnei Sakhnin 26 10 6 10 32 - 25 7 36 5 3 5 15 - 13 18 5 3 5 17 - 12 18 7
6 Hapoel Ra'anana 26 10 6 10 29 - 31 -2 36 4 3 6 13 - 18 15 6 3 4 16 - 13 21 10
7 Bnei Yehuda 26 9 6 11 27 - 35 -8 33 3 4 6 11 - 18 13 6 2 5 16 - 17 20 ny
8 Maccabi Petah Tikva 26 8 6 12 23 - 30 -7 30 4 4 5 13 - 12 16 4 2 7 10 - 18 14 6
9 Hapoel Kfar Saba 26 7 8 11 19 - 31 -12 29 4 5 4 9 - 9 17 3 3 7 10 - 22 12 ny
10 Hapoel Acre 26 8 5 13 18 - 36 -18 29 4 3 6 9 - 14 15 4 2 7 9 - 22 14 11
11 Ironi Kiryat Shmona 26 6 10 10 25 - 31 -6 28 3 5 5 12 - 13 14 3 5 5 13 - 18 14 2
12 Hapoel Tel Aviv 26 6 9 11 17 - 31 -14 27 2 3 8 6 - 19 9 4 6 3 11 - 12 18 8
13 Hapoel Haifa 26 5 10 11 27 - 37 -10 25 3 3 7 14 - 22 12 2 7 4 13 - 15 13 12
14 Maccabi Netanya 26 1 8 17 10 - 37 -27 11 0 5 8 5 - 20 5 1 3 9 5 - 17 6 9
Mästerskapsserien |
  Totalt Hemma Borta  
1 Hapoel Be'er Sheva 32 23 7 2 60 - 21 39 76 10 5 1 29 - 10 35 13 2 1 31 - 11 41 3
2 Maccabi Tel Aviv 32 22 7 3 67 - 23 44 73 12 1 3 43 - 17 37 10 6 0 24 - 6 36 1
3 Beitar Jerusalem 32 17 6 9 44 - 29 15 57 11 3 2 23 - 11 36 6 3 7 21 - 18 21 4
4 Bnei Sakhnin 32 12 8 12 41 - 35 6 44 6 4 6 18 - 17 22 6 4 6 23 - 18 22 7
5 Maccabi Haifa 32 11 11 10 40 - 35 5 44 6 6 4 20 - 15 24 5 5 6 20 - 20 20 5
6 Hapoel Ra'anana 32 11 7 14 35 - 42 -7 40 5 3 8 19 - 25 18 6 4 6 16 - 17 22 10
Nedflyttningsserien |
  Totalt Hemma Borta  
7 Hapoel Haifa 26 5 10 11 27 - 37 -10 25 3 3 7 14 - 22 12 2 7 4 13 - 15 13 12
8 Maccabi Netanya 26 1 8 17 10 - 37 -27 11 0 5 8 5 - 20 5 1 3 9 5 - 17 6 9
9 ---
10 ---
11 ---
12 ---
13 ---
14 ---
Skytteliga | 08.02.2016, 21:43
Eran Zahavy Maccabi Tel Aviv 24
Elyaniv Barda Hapoel Be'er Sheva 11
Maharan Lala Hapoel Haifa 9
Ofir Mizrachi Ironi Kiryat Shmona 9
Nikita Rukavytsya Beitar Jerusalem 7
Pedro Galvan Bnei Yehuda 7
Anthony Nuatuzor Hapoel Be'er Sheva 7
Evans Kangwa Hapoel Ra'anana 7
Eliran Atar Maccabi Haifa 7
Lidor Cohen Beitar Jerusalem 6
Wiyam Amashe Bnei Sakhnin 6
Glynor Plet Maccabi Haifa 6
Publiksnitt | -

Spalterna visar total hemmapublik, antal hemmamatcher och hemmasnitt.

----
Spelschema | 25.04.2016, 23:59
Augusti 2015
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 22 augusti 2015
Maccabi Tel Aviv
3-2
Bnei Sakhnin

Hapoel Ra'anana
2-2
Hapoel Kfar Saba

Maccabi Petah Tikva
1-0
Maccabi Netanya

Hapoel Acre
0-1
Hapoel Haifa

Maccabi Haifa
0-3
Bnei Yehuda

 
Söndag 23 augusti 2015
Ironi Kiryat Shmona
1-3
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 24 augusti 2015
Beitar Jerusalem
0-0
Hapeol Tel Aviv

 
Lördag 29 augusti 2015
Hapoel Kfar Saba
1-0
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
0-3
Maccabi Petah Tikva

Bnei Sakhnin
2-3
Hapoel Ra'anana

Hapoel Tel Aviv
0-3
Ironi Kiryat Shmona

 
Söndag 30 augusti 2015
Maccabi Netanya
0-0
Beitar Jerusalem

Hapoel Be'er Sheva
0-1
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 31 augusti 2015
Bnei Yehuda
0-2
Hapoel Acre

 

0-1 Dor Kochav (27)
0-2 Elior Seidere (31)

 
September 2015
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 12 september 2015
Hapoel Tel Aviv
1-1
Maccabi Netanya

Maccabi Petah Tikva
3-1
Bnei Yehuda

Maccabi Haifa
0-0
Bnei Sakhnin

Hapoel Ra'anana
2-3
Hapoel Be'er Sheva

Hapoel Acre
1-0
Hapoel Kfar Saba

Beitar Jerusalem
1-1
Hapoel Haifa

Ironi Kiryat Shmona
1-1
Maccabi Tel Aviv

Lördag 19 september 2015
Hapoel Haifa
0-1
Hapoel Tel Aviv

Hapoel Kfar Saba
0-1
Maccabi Petah Tikva

Bnei Sakhnin
2-0
Hapoel Acre

Maccabi Netanya
1-1
Ironi Kiryat Shmona

Bnei Yehuda
2-1
Beitar Jerusalem

 
Söndag 20 september 2015
Maccabi Tel Aviv
1-2
Hapoel Ra'anana

 
Måndag 21 september 2015
Hapoel Be'er Sheva
0-0
Maccabi Haifa

 
Lördag 26 september 2015
Ironi Kiryat Shmona
0-0
Hapoel Ra'anana

Hapoel Acre
1-0
Hapoel Be'er Sheva

Maccabi Petah Tikva
0-1
Bnei Sakhnin

Maccabi Netanya
1-2
Hapoel Haifa

Maccabi Haifa
0-2
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 28 september 2015
Hapoel Tel Aviv
3-1
Bnei Yehuda

1-0 Liviu Antal (67)
2-1 Claudiu Bumba (77)
3-1 Claudiu Bumba (90+1)

2-1 Aviv Hadad (90)

Beitar Jerusalem
3-1
Hapoel Kfar Saba

1-0 Liroy Zhairi (3)
2-0 Jesús Rueda (29)
3-0 Nikita Rukavytsya (40)

3-1 Raz Cohen (79)

 
Oktober 2015
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 3 oktober 2015
Bnei Sakhnin
1-2
Beitar Jerusalem

Hapoel Kfar Saba
1-1
Hapoel Tel Aviv

Hapoel Ra'anana
0-2
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
1-4
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Tel Aviv
5-0
Hapoel Acre

Hapoel Be'er Sheva
5-2
Maccabi Petah Tikva

 
Måndag 5 oktober 2015
Bnei Sakhnin
1-3
Beitar Jerusalem

1-1 Shlomi Azulay (45)

0-1 Dovev Gabay (21)
1-2 Omer Atzili (55)
1-3 Omer Atzili (64)

 
Lördag 17 oktober 2015
Hapoel Tel Aviv
0-4
Bnei Sakhnin

Hapoel Haifa
0-1
Bnei Yehuda

Hapoel Acre
0-1
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
0-1
Hapoel Kfar Saba

Maccabi Petah Tikva
1-2
Maccabi Tel Aviv

 
Söndag 18 oktober 2015
Ironi Kiryat Shmona
2-0
Maccabi Haifa

 
Måndag 19 oktober 2015
Beitar Jerusalem
1-3
Hapoel Be'er Sheva

 
Lördag 24 oktober 2015
Bnei Sakhnin
0-0
Maccabi Netanya

Maccabi Petah Tikva
0-2
Hapoel Ra'anana

Hapoel Kfar Saba
2-2
Hapoel Haifa

Bnei Yehuda
2-2
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Haifa
4-0
Hapoel Acre

 
Söndag 25 oktober 2015
Hapoel Be'er Sheva
3-1
Hapoel Tel Aviv

 
Måndag 26 oktober 2015
Maccabi Tel Aviv
2-4
Beitar Jerusalem

 
Lördag 31 oktober 2015
Ironi Kiryat Shmona
0-0
Hapoel Acre

Hapoel Tel Aviv
0-1
Maccabi Tel Aviv

Hapoel Haifa
2-0
Bnei Sakhnin

Maccabi Petah Tikva
1-1
Maccabi Haifa

 
November 2015
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Söndag 1 november 2015
Bnei Yehuda
2-1
Hapoel Kfar Saba

Maccabi Netanya
0-2
Hapoel Be'er Sheva

 
Måndag 2 november 2015
Beitar Jerusalem
1-0
Hapoel Ra'anana

1-0 Lidor Cohen (12)

 

 
Lördag 7 november 2015
Hapoel Ra'anana
0-1
Hapoel Tel Aviv

Bnei Sakhnin
2-2
Bnei Yehuda

Hapoel Kfar Saba
0-0
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Acre
1-0
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Tel Aviv
2-1
Maccabi Netanya

 
Söndag 8 november 2015
Maccabi Haifa
0-2
Beitar Jerusalem

 
Måndag 9 november 2015
Hapoel Be'er Sheva
1-0
Hapoel Haifa

1-0 Shlomi Arbeitman (80)

 

 
Lördag 21 november 2015
Hapoel Haifa
0-3
Maccabi Tel Aviv

Ironi Kiryat Shmona
0-1
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Kfar Saba
1-0
Bnei Sakhnin

Maccabi Netanya
1-3
Hapoel Ra'anana

Bnei Yehuda
0-0
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 22 november 2015
Beitar Jerusalem
1-0
Hapoel Acre

 
Måndag 23 november 2015
Hapoel Tel Aviv
0-3
Maccabi Haifa

 

0-1 Dekel Keinan (28)
0-2 Glynor Plet (49)
0-3 Dekel Keinan (56)

 
Lördag 28 november 2015
Maccabi Haifa
1-0
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat Shmona
0-2
Bnei Sakhnin

Hapoel Ra'anana
2-2
Hapoel Haifa

Maccabi Petah Tikva
2-0
Beitar Jerusalem

Hapoel Be'er Sheva
3-0
Hapoel Kfar Saba

 
Söndag 29 november 2015
Maccabi Tel Aviv
4-0
Bnei Yehuda

 
Måndag 30 november 2015
Hapoel Acre
0-1
Hapoel Tel Aviv

 
December 2015
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 5 december 2015
Hapoel Tel Aviv
0-1
Maccabi Petah Tikva

Bnei Sakhnin
0-1
Hapoel Be'er Sheva

Maccabi Netanya
0-0
Hapoel Acre

Bnei Yehuda
1-3
Hapoel Ra'anana

Hapoel Kfar Saba
0-0
Maccabi Tel Aviv

 
Söndag 6 december 2015
Beitar Jerusalem
2-0
Ironi Kiryat Shmona

 
Måndag 7 december 2015
Hapoel Haifa
2-4
Maccabi Haifa

 
Lördag 12 december 2015
Bnei Yehuda
0-0
Maccabi Haifa

Hapoel Haifa
3-1
Hapoel Acre

1-1 Tomer Suissa (24)
2-1 Tadas Kjanskas (45+2)
3-1 Žarko Korać (62)

0-1 Moshe Mishaelof (straff, 20)

Hapoel Kfar Saba
0-0
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
0-0
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Tel Aviv
0-0
Beitar Jerusalem

 
Söndag 13 december 2015
Hapoel Be'er Sheva
2-1
Ironi Kiryat Shmona

 
Måndag 14 december 2015
Bnei Sakhnin
0-2
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Eran Zahavi (13)
0-2 Eran Zahavi (55)

 
Lördag 19 december 2015
Hapoel Ra'anana
1-0
Bnei Sakhnin

Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Haifa

Ironi Kiryat Shmona
3-0
Hapoel Tel Aviv

Hapoel Acre
0-1
Bnei Yehuda

Beitar Jerusalem
1-0
Maccabi Netanya

 
Söndag 20 december 2015
Maccabi Haifa
1-1
Hapoel Kfar Saba

1-1 Ludovic Obraniak (58)

0-1 Ioannis Papadopoulos (20)

 
Måndag 21 december 2015
Maccabi Tel Aviv
1-2
Hapoel Be'er Sheva

1-2 Elazer Dasa (84)

0-1 Elianiv Barda (3)
0-2 Maor Melikson (39)

 
Lördag 26 december 2015
Bnei Sakhnin
1-2
Maccabi Haifa

1-2 Shlomi Azulay (68)

0-1 Yossi Benayoun (5)
0-2 Eliran Atar (32)

Hapoel Haifa
1-1
Beitar Jerusalem

1-0 Maaran Al Lala (40)

1-1 Nikita Rukavytsya (76)

Maccabi Netanya
1-1
Hapoel Tel Aviv

1-0 Romario (straff, 45)

1-1 Siraj Nasser (70)

Hapoel Kfar Saba
0-1
Hapoel Acre

 

0-1 Ahmed Kasum (57)

Bnei Yehuda
1-1
Maccabi Petah Tikva

1-1 Pedro Galván (82)

0-1 Guy Melamed (39)

 
Söndag 27 december 2015
Maccabi Tel Aviv
5-0
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Eran Zahavi (15)
2-0 Eran Zahavi (33)
3-0 Eran Zahavi (69)
4-0 Omri Ben Harush (71)
5-0 Eran Zahavi (88)

 

 
Måndag 28 december 2015
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Hapoel Ra'anana

1-0 Elianiv Barda (70)
2-0 Anthony Nwakaeme (86)

 

 
Januari 2016
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 2 januari 2016
Hapoel Ra'anana
0-2
Maccabi Tel Aviv

0-1 Eran Zahavi (22)
0-2 Avi Rikan (59)

Ironi Kiryat Shmona
3-0
Maccabi Netanya

1-0 Bruno Catanhede (36)
2-0 Ofir Mizrachi (50)
3-0 Ofir Mizrachi (83)

 

Maccabi Petah Tikva
2-0
Hapoel Kfar Saba

1-0 Guy Melamed (5)
2-0 Mohamd Kalebat (70)

 

Hapoel Acre
2-2
Bnei Sakhnin

1-0 Moshe Mishaelof (13)
2-2 Zhion Tzemah (straff, 87)

1-1 Georginho (67)
1-2 Wiyam Amasha (77)

Beitar Jerusalem
1-0
Bnei Yehuda

1-0 Omer Atzili (straff, 24)

 

 
Söndag 3 januari 2016
Hapoel Tel Aviv
0-0
Hapoel Haifa

 
Måndag 4 januari 2016
Maccabi Haifa
1-1
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Glynor Plet (12)

1-1 Maor Buzaglo (35)

 
Lördag 9 januari 2016
Bnei Yehuda
1-3
Hapoel Tel Aviv

1-3 Buzaglo Almog (83)

0-1 Omri Altman (22)
0-2 Edi Gutliv (40)
0-3 Sagiv Jehezkel (45)

Hapoel Ra'anana
1-1
Ironi Kiryat Shmona

1-1 Mamadou Thiam (44)

0-1 Ofir Mizrachi (13)

Hapoel Haifa
2-0
Maccabi Netanya

1-0 Ali Elbaz (7)
2-0 Maaran Al Lala (37)

 

Bnei Sakhnin
1-0
Maccabi Petah Tikva

1-0 Ali Osman (82)

 

Hapoel Be'er Sheva
3-0
Hapoel Acre

1-0 Elianiv Barda (51)
2-0 Maor Melikson (76)
3-0 Anthony Nwakaeme (90+2)

 

 
Söndag 10 januari 2016
Hapoel Kfar Saba
1-0
Beitar Jerusalem

1-0 Ran Itzhak (39)

 

Maccabi Tel Aviv
2-1
Maccabi Haifa

1-0 Eran Zahavi (32)
2-0 Tal Ben Haim (36)

2-1 Yossi Benayoun (70)

 
Lördag 16 januari 2016
Hapoel Tel Aviv
0-1
Hapoel Kfar Saba

 

0-1 Mavis Tchibota (48)

Ironi Kiryat Shmona
1-1
Hapoel Haifa

1-0 Ammachi Amutu (62)

1-1 Zarko Korac (90)

Maccabi Netanya
0-2
Bnei Yehuda

 

0-1 Jude Nworuh (90)
0-2 Pedro Galvan (straff, 90+3)

Maccabi Petah Tikva
0-1
Hapoel Be'er Sheva

 

0-1 Maor Buzaglo (straff, 45)
Utvisning Loai Taha (85)

 
Söndag 17 januari 2016
Maccabi Haifa
2-0
Hapoel Ra'anana

1-0 Yossi Benayoun (11)
2-0 Glynor Plet (62)

 

 
Måndag 18 januari 2016
Hapoel Acre
0-3
Maccabi Tel Aviv

 

0-1 Tal Ben Chaim (43)
0-2 Nosa Igiebor (70)
0-3 Yosef Azulay (82)

Beitar Jerusalem
1-0
Bnei Sakhnin

1-0 Lidor Cohen (34)

 

 
Lördag 23 januari 2016
Bnei Yehuda
1-0
Hapoel Haifa

1-0 Amir Agaiev (63)

 

Bnei Sakhnin
1-0
Hapoel Tel Aviv

1-0 Firas Mugrabi (66)

 

Hapoel Ra'anana
3-1
Hapoel Acre

1-0 Rene Mihelic (58)
2-0 Barak Badash (62)
3-1 Evans Kangwa (82)

2-1 Guy Dayan (68)

Hapoel Kfar Saba
1-0
Maccabi Netanya

1-0 Raz Cohen (straff, 7)

 

Maccabi Tel Aviv
3-1
Maccabi Petah Tikva

1-0 Eran Zahavi (16)
2-0 Nosa Igiebor (22)
3-1 Eran Zahavi (66)

2-1 Naor Paser (45)

 
Söndag 24 januari 2016
Maccabi Haifa
0-1
Ironi Kiryat Shmona

 

0-1 Ammachi Amutu (6)

Hapoel Be'er Sheva
2-1
Beitar Jerusalem

1-0 Maor Buzgalo (12)
2-0 Anthony Nwakaeme (52)

2-1 Dušan Matović (90+3)

 
Lördag 30 januari 2016
Maccabi Netanya
0-2
Bnei Sakhnin

Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Kfar Saba

Ironi Kiryat Shmona
1-1
Bnei Yehuda

Hapoel Tel Aviv
0-1
Hapoel Be'er Sheva

Hapoel Ra'anana
1-0
Maccabi Petah Tikva

 
Söndag 31 januari 2016
Hapoel Acre
1-1
Maccabi Haifa

1-0 Boris Kopitović (9)

1-1 Glynor Plet (23)

 
Februari 2016
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Måndag 1 februari 2016
Beitar Jerusalem
2-2
Maccabi Tel Aviv

1-1 Omer Atzili (35)
2-1 David Keitjens (47)

0-1 Eran Zahavi (24)
2-2 Eran Zahavi (70)

 
Lördag 6 februari 2016
Maccabi Haifa
4-0
Maccabi Petah Tikva

1-0 Yossi Benayoun (45+2)
2-0 Eliran Atar (47)
3-0 Eliran Atar (65)
4-0 Gil Vermouth (79)

Hapoel Kfar Saba
1-2
Bnei Yehuda

1-2 David Biton (59)

0-1 Amir Agalev (41)
0-2 Din Mori (45+3)

Bnei Sakhnin
0-0
Hapoel Haifa

Hapoel Acre
1-0
Ironi Kiryat Shmona

1-0 Boris Kopitović (66)

 

Hapoel Be'er Sheva
2-0
Maccabi Netanya

1-0 Elianiv Barda (45)
2-0 John Ogu (67)

 

 
Söndag 7 februari 2016
Maccabi Tel Aviv
1-1
Hapoel Tel Aviv

1-1 Dor Micha (24)

0-1 Aaron Schoenfeld (2)

 
Måndag 8 februari 2016
Hapoel Ra'anana
0-2
Beitar Jerusalem

 

0-1 Nikita Rukavytsa (14)
0-2 Etey Shechter (84)

 
Lördag 13 februari 2016
Bnei Yehuda
0-2
Bnei Sakhnin

 

0-1 Itzik Azoz (självmål, 60)
0-2 Wiyam Amasha (90+6)

Hapoel Haifa
1-2
Hapoel Be'er Sheva

Ironi Kiryat Shmona
0-2
Hapoel Kfar Saba

Maccabi Petah Tikva
1-2
Hapoel Acre

Hapoel Tel Aviv
2-1
Hapoel Ra'anana

 
Söndag 14 februari 2016
Maccabi Netanya
1-3
Maccabi Tel Aviv

1-1 Saar Benbenishti (49)

0-1 Eden Ben Basat (14)
1-2 Eran Zahavi (61)
1-3 Tal Ben Haim (84)

 
Måndag 15 februari 2016
Beitar Jerusalem
3-0
Maccabi Haifa

1-0 Etey Shechter (32)
2-0 Nikita Rukavytsya (51)
3-0 Dan Einbinder (83)

 

 
Lördag 20 februari 2016
Hapoel Ra'anana
1-0
Maccabi Netanya

Maccabi Tel Aviv
2-1
Hapoel Haifa

Bnei Sakhnin
2-0
Hapoel Kfar Saba

Maccabi Petah Tikva
0-0
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Haifa
0-0
Hapoel Tel Aviv

 
Söndag 21 februari 2016
Hapoel Acre
1-3
Beitar Jerusalem

 
Måndag 22 februari 2016
Hapoel Be'er Sheva
2-0
Bnei Yehuda

1-0 Elianiv Barda (55)
2-0 Vladimir Broun (90+2)

 

 
Lördag 27 februari 2016
Hapoel Haifa
1-1
Hapoel Ra'anana

Maccabi Netanya
0-3
Maccabi Haifa

Bnei Sakhnin
3-0
Ironi Kiryat Shmona

Bnei Yehuda
0-1
Maccabi Tel Aviv

Beitar Jerusalem
2-0
Maccabi Petah Tikva

 
Söndag 28 februari 2016
Hapoel Kfar Saba
1-2
Hapoel Be'er Sheva

1-0 Amar Fadida (24)

1-1 Anthony Nwakaeme (31)
1-2 John Ogu (43)

 
Mars 2016
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 5 mars 2016
Maccabi Petah Tikva
1-1
Hapoel Tel Aviv

Maccabi Tel Aviv
5-0
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Ra'anana
0-2
Bnei Yehuda

Hapoel Acre
1-1
Maccabi Netanya

Ironi Kiryat Shmona
0-2
Beitar Jerusalem

 
Söndag 6 mars 2016
Maccabi Haifa
3-2
Hapoel Haifa

 
Måndag 7 mars 2016
Hapoel Be'er Sheva
2-2
Bnei Sakhnin

1-1 Ben Sahar (45)
2-2 Maor Buzaglo (76)

0-1 Ali Osman (36)
1-2 Shlomi Azulay (55)

 
Mars 2016 (Mästerskapsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 12 mars 2016
Maccabi Tel Aviv
1-0
Bnei Sakhnin

Hapoel Be'er Sheva
0-0
Hapoel Ra'anana

 
Mars 2016 (Nedflyttningsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
April 2016 (Mästerskapsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 2 april 2016
Maccabi Haifa
16:45
Bnei Sakhnin

 
Söndag 3 april 2016
Maccabi Tel Aviv
19:30
Hapoel Ra'anana

 
Måndag 4 april 2016
Beitar Jerusalem
19:55
Hapoel Be'er Sheva

 
Lördag 9 april 2016
Hapoel Ra'anana
17:00
Bnei Sakhnin

Hapoel Be'er Sheva
19:00
Maccabi Haifa

 
Måndag 11 april 2016
Maccabi Tel Aviv
19:55
Beitar Jerusalem

 
Lördag 16 april 2016
Bnei Sakhnin
19:00
Hapoel Be'er Sheva

 
Söndag 17 april 2016
Maccabi Haifa
19:55
Maccabi Tel Aviv

 
Måndag 18 april 2016
Beitar Jerusalem
19:30
Hapoel Ra'anana

 
Söndag 24 april 2016
Maccabi Haifa
1-0
Beitar Jerusalem

 
Måndag 25 april 2016
Hapoel Ra'anana
1-4
Hapoel Be'er Sheva

1-2 Dejan Radonjić (45)

0-1 Mahadan Radi (17)
0-2 Maor Melikson (30)
1-3 Ben Sahar (straff, 52)
1-4 Anthony Nwakaeme (61)

Bnei Sakhnin
0-0
Maccabi Tel Aviv

 
Lördag 30 april 2016
Maccabi Haifa
-
Hapoel Ra'anana

Beitar Jerusalem
-
Bnei Sakhnin

Maccabi Tel Aviv
-
Hapoel Be'er Sheva

 
April 2016 (Nedflyttningsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 2 april 2016
Bnei Yehuda
14:30
Maccabi Petah Tikva

Ironi Kiryat Shmona
18:45
Maccabi Netanya

Hapoel Tel Aviv
19:00
Hapoel Acre

 
Söndag 3 april 2016
Hapoel Haifa
18:00
Hapoel Kfar Saba

 
Lördag 9 april 2016
Hapoel Kfar Saba
16:45
Bnei Yehuda

Hapoel Acre
18:15
Hapoel Haifa

 
Söndag 10 april 2016
Maccabi Petah Tikva
18:00
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Netanya
19:30
Hapoel Tel Aviv

 
Lördag 16 april 2016
Ironi Kiryat Shmona
16:45
Hapoel Tel Aviv

Maccabi Petah Tikva
16:45
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Haifa
17:00
Maccabi Netanya

 
Söndag 17 april 2016
Bnei Yehuda
18:00
Hapoel Acre

 
Lördag 30 april 2016
Hapoel Kfar Saba
-
Ironi Kiryat Shmona

Hapoel Acre
-
Maccabi Petah Tikva

Maccabi Netanya
-
Bnei Yehuda

Hapoel Tel Aviv
-
Hapoel Haifa

 
Maj 2016 (Mästerskapsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 7 maj 2016
Hapoel Ra'anana
-
Maccabi Tel Aviv

Hapoel Be'er Sheva
-
Beitar Jerusalem

Bnei Sakhnin
-
Maccabi Haifa

 
Lördag 14 maj 2016
Bnei Sakhnin
-
Hapoel Ra'anana

Maccabi Haifa
-
Hapoel Be'er Sheva

Beitar Jerusalem
-
Maccabi Tel Aviv

 
Lördag 21 maj 2016
Hapoel Ra'anana
-
Beitar Jerusalem

Maccabi Tel Aviv
-
Maccabi Haifa

Hapoel Be'er Sheva
-
Bnei Sakhnin

 
Maj 2016 (Nedflyttningsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Lördag 7 maj 2016
Ironi Kiryat Shmona
-
Hapoel Haifa

Bnei Yehuda
-
Hapoel Tel Aviv

Maccabi Petah Tikva
-
Maccabi Netanya

Hapoel Kfar Saba
-
Hapoel Acre

 
Lördag 14 maj 2016
Hapoel Acre
-
Ironi Kiryat Shmona

Maccabi Netanya
-
Hapoel Kfar Saba

Hapoel Tel Aviv
-
Maccabi Petah Tikva

Hapoel Haifa
-
Bnei Yehuda

 
Juni 2016 (Mästerskapsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Juni 2016 (Nedflyttningsserien)
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta