ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: -
Slut: -

-

lag

7

omgångar

112/127

matcher spelade

Sjätte omgången

64 matcher

22-23 september 2018

Sjunde omgången

32 matcher

30-31 oktober 2018

Åttonde omgången

16 matcher

4-5 december 2018

Nionde omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

Magyar Kupa
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Nionde omgången

Visa matchfakta

Åttonde omgången

05.12.2018, 21:34

Tisdag 4 december 2018
Pénzügyőr
0-6
Puskás

Szentlőrinc SE
1-4 f
Várda SE

III. Kerületi TUE
0-6
Mezőkövesd-Zsóry

Sajóbábony Vegyész
0-1
Taksony

Vasas
1-2
Debrecen

Onsdag 5 december 2018
Budaörs
5-3
Diósgyőr

Sényő Carnifex
0-4
Ferencváros

Tiszaújváros
0-4
Honvéd

Iváncsa
2-4
Szombathelyi Haladás

Érdi VSE
0-0* f
Andráshida

Information Andráshida vidare efter 4-3 på straffar.

Füzesgyarmati
0-1
Tiszakécske

Soroksár SC
2-0
Békéscsaba

Ajka
2-1
MTK

Budafoki MTE
1-2
Vidi

Siófok
2-2* f
Paksi SE

Information Paksi SE vidare efter 6-5 på straffar.

Kaposvári Rákóczi
1-0
Újpest

 

Visa matchfakta

Sjunde omgången

31.10.2018, 23:59

Tisdag 30 oktober 2018
Zalaegerszegi TE
0-2
Diósgyőr

Onsdag 31 oktober 2018
III. Kerületi TUE
2-1
Gyirmót

Szarvasi
1-3
Szombathelyi Haladás

Sárvári
0-4
Ferencváros

Gyöngyös
0-4
Várda SE

Vecsés
0-5
MTK

Teskánd
0-3
Debrecen

Kazincbarcika
2-4
Vasas

Érdi VSE
2-1 f
Monori SE

Lipót Pékség
2-4
Ajka

Dabas
0-1
Tiszakécske

Budaörs
5-0
Ceglédi

Sényő Carnifex
2-1
Makó

Dabas-Gyón
0-1
Pénzügyőr

Balassagyarmat VSE
1-3
Taksony

Szekszárd
1-3
Budafoki MTE

Iváncsa
1-0
Pápai Perutz

Biatorbágy
0-4
Szentlőrinc SE

Balatonlelle SE
0-2
Tiszaújváros

Füzesgyarmati
2-0
Szabadkikötő

Oroszlány
2-6 f
Sajóbábony Vegyész

Andráshida
1-0
Nyíregyháza Spartacus

Körmendi
0-7
Soroksár SC

Kalocsai
0-1
Siófok

Szeol
1-2
Kaposvári Rákóczi

Ménfőcsanak
0-1
Mezőkövesd-Zsóry

Csákvári TK
1-2
Paksi SE

Dunaújváros-Pálhalma
0-2
Puskás

Tatabánya
0-2
Békéscsaba

Jászberényi Vasas
0-1
Honvéd

Vác
1-3
Vidi

Győri ETO
2-3 f
Újpest

 

Visa matchfakta

Sjätte omgången

23.09.2018, 23:59

Lördag 22 september 2018
Nyírbátori
0-3
Nyíregyháza Spartacus

Nagyatádi
1-2
Pénzügyőr

Nagykanizsai ULE
0-1
Iváncsa

Fegyvernek
0-6
Monori SE

1908 SZAC
0-3
Békéscsaba

Hódmezővásárhely
1-3
Vác

Kecskeméti LC
0-1
Körmendi

PTE-PEAC
1-4
Ajka

Körösladány
2-8
Budaörs

Szeged
0-2
Ferencváros

Bátaszék SE
1-7
Újpest

Király SZE
0-3
Kaposvári Rákóczi

Kozármisleny
0-4
Győri ETO

BKV Előre
1-2
Debrecen

Szekszárd
*1-1 f
Dorogi

Information Szekszárd vidare efter 4-3 på straffar.

Berkenye
0-5
Tiszakécske

Komárom
1-3
Puskás

Sárrétudvari
0-1
Zalaegerszegi TE

Tállya
0-8
MTK

Fűzfői
0-5
Soroksár SC

Edelény
1-6
Sárvári

Gesztely
0-1
Sajóbábony Vegyész

Tiszafuredi VSE
0-2
Dabas-Gyón

Úrkút
1-1* f
Balatonlelle SE

Information Balatonlelle SE vidare efter 4-3 på straffar.

KSE Csesztreg
0-4
Makó

Maroshegy
0-2
Taksony

Lukácsháza
1-4
Balassagyarmat VSE

Tiszasziget
1-3
Tiszaújváros

Siklós
0-5
Paksi SE

Pécsi MFC
1-2
Kazincbarcika

Putnok VSE
0-2
Csákvári TK

Szeged 2011
0-1
Siófok

Fővárosi Vízművek
0-5
Mezőkövesd-Zsóry

Felsőtárkány SE
1-3
Ménfőcsanak

Lipót Pékség
3-2
Kecskeméti TE

Biatorbágy
4-2
Balatonfüredi

Dunaharaszti MTK
0-1
Szentlőrinc SE

Teskánd
3-0
Mezőfalva

Rákosmenti KSK
1-1* f
Szabadkikötő

Information Szabadkikötő vidare efter 7-6 på straffar.

Tatabánya
3-2
Hajdúböszörményi

BVSC
0-1
Érdi VSE

Söndag 23 september 2018
Bőny
0-6
Honvéd

Cigánd SE
0-2
Vidi

Balkanyi SE
1-3 f
Andráshida

Öttevényi
0-1
Gyöngyös

Kalocsai
1-0
Ibrány SE

Bonyhád Völgység
0-3
Budafoki MTE

Gyöngyöshalász SE
1-5
Gyirmót

Szolnoki MÁV
0-1
Várda SE

Csepel
0-2
Szombathelyi Haladás

Oroszlány
1-0
Ózdi

Hévíz
2-4 f
Pápai Perutz

Dabas
1-0
Salgótarjáni BTC

Jánossomorja
0-4
III. Kerületi TUE

Nagykőrösi Kinizsi
1-4
Vasas

ESMTK
1-3 f
Diósgyőr

Szeol
2-0
Balmazújváros Sport

FC Hatvan
0-1
Ceglédi

Jászberényi Vasas
2-1
MTE 1904

Jánoshalmi
2-3 f
Füzesgyarmati

Eger
0-5
Dunaújváros-Pálhalma

Szarvasi
*4-4 f
DEAC

Information Szarvasi vidare efter 3-2 på straffar.

Tordas
3-3* f
Sényő Carnifex

Information Sényő Carnifex vidare efter 6-5 på straffar.

 

Skytteliga

-