ecst.se fotboll

2017-18

Start: 5 augusti 2017

Final: 30 maj 2018

12

omgångar

128

lag (from omg 6)

77/141

matcher spelade (from omg 6)

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Nionde omgången

Visa matchfakta

Åttonde omgången

Visa matchfakta

Sjunde omgången

Visa matchfakta

Sjätte omgången

Tisdag 19 september 2017
Dunaharaszti MTK
1-2
Ferencváros

Veszprém
0-3
Diósgyőr

Onsdag 20 september 2017
Kecskeméti TE
1-4
Mezőkövesd-Zsóry

Karancslapujtő
0-2
Balmazújváros …

DEAC
0-4
Budafoki MTE

Pécsi MFC
0-1
Honvéd

Tiszakécske
2-3
Nyíregyháza Sp…

Nyíradony
0-2
Vasas

III. Kerületi TUE
1-3 f
Soroksár SC

BKV Előre
0-3
Várda SE

Sárvári
0-3
Paksi SE

Kozármisleny
0-1 f
Gyirmót

RAFC
1-3
Siófok

Nagyatádi
0-2
Vác

Öttevényi
0-6
Újpest

Szarvaskend
0-6
Szombathelyi H…

Sényő Carnifex
2-0 f
Kazincbarcika

Cigánd SE
*2-2 f
Szolnoki MÁV

Information Cigánd SE vidare efter 7-6 på straffar,

Komárom
0-2
Dorogi

Tállya
0-9
MTK

Mohácsi TE
0-4
Videoton

Úrkút
2-6
Ceglédi

Szekszárd
*1-1 f
Szeged 2011

Information Szekszárd vidare efter 4-2 på straffar.

Kondorosi
0-2
Békéscsaba

Csongrád Tiszapart
1-10
Debrecen

Mórahalom
1-4
Budaörs

Nyírbátori
1-1* f
Győri ETO

Information Győri ETO vidare efter 5-3 på straffar.

Szabadkikötő
1-5
Csákvári TK

Szarvasi
4-1
MTE 1904

Nagyhalászi
1-3
Iváncsa

Csácsbozsok-Ne…
2-3
Pilisi LK

Nagykanizsai ULE
2-0
Törökszentmiklós

Jászárokszállá…
0-5
Nagyecsed RSE

Maklár
1-4
Rákosmenti KSK

Szabadszállási
1-3
Dunaújváros-Pá…

Füzesgyarmati
3-0
Makó

Gyöngyös
5-3
Pénzügyőr

Szentlőrinc SE
3-0
Csepel

Lajoskomárom
0-3
Andráshida

Tatai
2-7
Putnok VSE

Csetény
0-4
Ercsi Kinizsi

Pecsvarad Spar…
1-4
Tiszaújváros

Jánoshalmi
0-2 f
Gödöllő

Bátaszék SE
3-2
Tolna

Budakalasz
1-3
Salgótarján

Edelény
1-3
Szeol

Salgótarjáni BTC
7-2
Petőfi Vasszécsény

Balatonlelle SE
0-2
Vecsés

Bácsa
1-0
Pápai Perutz

Tiszafuredi VSE
1-4
Csornai SE

Ibrány SE
3-1
Jászberényi Vasas

Ásotthalmi
*2-2 f
Hódmezővásárhely

Information Ásotthalmi vidare efter 4-3 på straffar.

Duna-Tisza
4-1
Algyő SK

Eger
3-1
Testvériség

Olajmunkás
3-1 f
Felsőzsolca

ESMTK
0-1 f
Monori SE

Gárdony
0-3
Zalaegerszegi TE

Ménfőcsanak
1-3
Dabas

Ajka
2-2* f
Érdi VSE

Information Érdi VSE vidare efter 5-4 på straffar.

Tatabánya
1-0
Soproni VSE

Kaposvári Rákóczi
1-3
Puskás

Fredag 29 september 2017
Balatonfüredi
15 : 00
Pestszentimrei

Sárrétudvari
15 : 00
Balassagyarmat VSE

Felsőtárkány SE
15 : 00
Mád

 

Skytteliga

-