ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 26 augusti 2018
Slut: -

85

lag

8

omgångar

41/103

matcher spelade

Första omgången

20 matcher

26 augusti-2 september 2018

Andra omgången

5 matcher

5-12 september 2018

Tredje omgången

15 matcher

15-16 september 2018

Fjärde omgången

48 matcher

Femte omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

16.09.2018, 23:32

Lördag 15 september 2018
Kitheron Kapar…
1-3
Irodotos

Antimachos
0-2
Volos NFC

Söndag 16 september 2018
Thyella Kamari
1-0
Sparta

Thesprotos
2-3
Apollon Larissa

Kardia
1-5
Apollon Pontou

Korinthos 2006
0-2
Panachaiki

OF Ierapetra
1-0
Karaiskakis

Apollon Paralimniou
*0-0 f
Aiginiakos

Information Apollon Paralimniou vidare efter 5-4 på straffar.

Ermionida
3-7
Kissamikos

Giannitsa
2-3
Trikala

Tilikratis
0-5
Aittitos Spata

Ermis Amyntaio
0-3
Ergotelis

Ethnikos Piraeus
1-1* f
Iraklis

Information Iraklis vidare efter 10-9 på straffar.

Episkopi
0-1
Kerkyra

Aris Avato
*1-1 f
Platanias

Information Aris Avato vidare efter 5-4 på straffar.

Niki Volos
1-0
Doxa Dramas

 

Visa matchfakta

Andra omgången

12.09.2018, 21:32

Onsdag 5 september 2018
Anagennisi Plagia
0-5
Thesprotos

Ermis Amyntaio
2-1
Oikonomos

M. Alexandros Trikala
0-1
Anagennisi Giannitsa

Söndag 9 september 2018
Episkopi
4-0
Pallixouriakos

Onsdag 12 september 2018
Antimachos
3-1
Aiolikos

 

Visa matchfakta

Första omgången

02.09.2018, 23:59

Söndag 26 augusti 2018
Thyella Kamari
2-0
Kifisia

Pallixouriakos
1-0
Xirovouni

Chalkis
0-1
Episkopi

Ermionidas-Ermis
7-1
Dafni Dafnona

Apollon Paralimniou
4-0
Thraki Feres

Ermis Amyntaio
2-1
Kalampaki

Anagennisi Plagia
4-2 f
Iraklis Polykarpi

Kavala
0-1
Anagennisi Giannitsa

Makedonikos Foufas
1-1* f
Niki Volos

Information Niki Volos vidare efter 3-2 på straffar.

Tilikratis
2-1
Sellana

Asteras Itea
0-1
Thesprotos

Aris Avato
1-0
Ethnikos Neou Keramidiou

Doxa Neo Sidirochori
0-0* f
Kardia

Information Kardia vidare efter 4-3 på straffar.

Oikonomos
1-0
Mesolongi

Korinthos 2006
*2-2 f
Kalamata

Information Korinthos 2006 vidare efter 5-4 på straffar.

Iraklis Elefsina
2-3
OF Ierapetra

Ethnikos Piraeus
3-1
Palaiochora

Antimachos
3-1
Thyella Diastavroseos

Söndag 2 september 2018
Diagoras Vrachneika
2-2* f
Aiolikos

Information Aiolikos vidare efter 5-4 på straffar.

Kitheron Kapareliou
4-0
Enosis V.-Pansamiakos

 

Skytteliga

12.09.2018, 21:32

-