ecst.se fotboll
Säsongen 2018
Start: 16 april 2018
Slut: 25 november 2018

78

lag

7

omgångar

77/77

matcher spelade

Första omgången

30 matcher

16-18 april 2018

Andra omgången

16 matcher

8-9 maj 2018

Tredje omgången

16 matcher

12-14 juni 2018

Fjärde omgången

8 matcher

19-20 september 2018

Kvartsfinaler

4 matcher

3-24 oktober 2018

Semifinaler

2 matcher

7 november 2018

Final

1 match

25 november 2018

 

 

David Kipiani Cup
Visa matchfakta

Final

25.11.2018, 23:59

Söndag 25 november 2018
Gagra
2-2* f
Torpedo Kutaisi

1-0 Nugzar Spanderashvili (37)
2-0 Ivane Khabelashvili (49)

1-1 Milos Lačný (74)
2-2 Milos Lačný (straff, 90+1)
Utvisning David Khurtsilava (105)

Publik 2 500

Information Torpedo Kutaisi vinnare efter 4-2 på straffar.

 

Visa matchfakta

Semifinaler

07.11.2018, 23:35

Onsdag 7 november 2018
Gagra
1-0 f
Dinamo Tbilisi

1-0 Vazha Matiashvili (105)

 

Telavi
0-1
Torpedo Kutaisi

 

0-1 Oleksandr Azatsky (10)

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

24.10.2018, 23:59

Onsdag 3 oktober 2018
Meta
0-1
Gagra

Guria
0-5
Dinamo Tbilisi

WIT Georgia
0-3
Telavi

Onsdag 24 oktober 2018
Shukura
1-3
Torpedo Kutaisi

1-0 Omar Bulukhadze (3)

1-1 Merab Gigauri (51)
1-2 Tornike Kapanadze (54)
1-3 Giorgi Kimadze (60)

Publik 300

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

20.09.2018, 20:30

Visa matchfakta

Tredje omgången

14.06.2018, 23:59

Tisdag 12 juni 2018
Mark Stars
2-4
Merani Martvili

Meta
*0-0 f
Tbilisi City

Information Meta vidare efter 3-2 på straffar.

Kojaeli
0-8
Dila

 

0-1 Giorgi Pantsulaia (5)
0-2 Giorgi Pantsulaia (7)
0-3 Giorgi Pantsulaia (9)
0-4 Giorgi Pantsulaia (34)
0-5 Guram Samushia (35)
0-6 Alvin Fortes (37)
0-7 Mykola Kovtalyuk (68)
0-8 Giorgi Pantsulaia (72)

Meshakhte
2-3
Samtredia

Samgurali
2-2* f
Rustavi

Information Rustavi vidare efter 6-5 på straffar.

Guria
1-0
Kolkheti Poti

Onsdag 13 juni 2018
Gori
0-2
Torpedo Kutaisi

Tbilisi 2016
0-6
Chikhura

WIT Georgia II
*0-0 f
Saburtalo

Information WIT Georgia II vidare efter 4-2 på straffar.

Gagra
2-1 f
Sioni

Lokomotivi Tbilisi
4-4* f
Dinamo Tbilisi

Information Dinamo Tbilisi vidare efter 5-3 på straffar.

Torsdag 14 juni 2018
WIT Georgia
1-0
Dinamo Batumi

Liakhvi Tskhinvali
5-2
Algeti

Gardabani
3-1
Imereti

Margveti 2006
0-4
Telavi

Shukura
4-0
Norchi Dinamo

 

Visa matchfakta

Andra omgången

09.05.2018, 23:59

Tisdag 8 maj 2018
Tbilisi City
5-3 f
Samgurali II

Salkhino Martvili
2-5
Liakhvi Tskhinvali

Iveria
1-2
Gori

Kolkheti Khobi
1-2
Norchi Dinamo

Sulori
3-4 f
Telavi

Khikhani
2-4
Meshakhte

Egrisi
0-1
Mark Stars

Zestafoni
1-3 f
Gardabani

Onsdag 9 maj 2018
Kojaeli
3-1
Sairme

Tori
0-0* f
Meta

Information Meta vidare efter 4-2 på straffar.

WIT Georgia II
3-1
Betlemi

Margveti 2006
3-0
Kolkhi

Tbilisi 2016
5-3
Samegrelo

Guria
1-0
Saburtalo II

Gareji
1-2
Algeti

Odishi 1919
0-2 f
Imereti

 

Visa matchfakta

Första omgången

18.04.2018, 23:59

Måndag 16 april 2018
Kolkhi
4-0
Imereti II

Meskheti
0-1
Khikhani

Sakartvelos Un…
3-5
Liakhvi Tskhinvali

Torpedo Kutaisi II
0-2
Iveria

Sairme
3-2
Mertskhali

Zestafoni
3-2
Dinamo Batumi II

Tbilisi City
7-0
Racha

Dinamo Sokhumi
2-6
Meshakhte

Skuri
4-5 f
Salkhino Martvili

Tisdag 17 april 2018
FC Tbilisi
3-3* f
Samgurali II

Information Samgurali II vidare efter 5-4 på straffar.

Kojaeli
2-0
Tskhumi

Gareji
1-0
Chiatura

35-e Skola
1-4
Tori

Sarti
0-1
Gardabani

Varketili
0-1 f
Gori

Zugdidi
0-2
Telavi

Zana Abasha
1-5
Mark Stars

Guria
2-1
Shevardeni 1906

Meta
1-0
Voyage

Onsdag 18 april 2018
Rustavi II
1-3
Sulori

Meskheti
0-1
Khikhani

Egrisi
3-0
Spaeri

Odishi 1919
1-0
Iberia

Betlemi
3-1
Matchakhela

Borjomi
1-2
Kolkheti Khobi

Hereti Tchabukiani
0-2
Imereti

Aragvi Dusheti
3-4
Algeti

Bakhmaro
0-1 f
Saburtalo II

Margveti 2006
1-0
Tskhinvali

Liakhvi Achabeti
2-3 f
Samegrelo

 

Visa matchfakta

Grupp 1
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
Grupp 2
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
Grupp 3
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
Grupp 4
1
-
2
-
3
-
4
-
5
-
6
-
7
-
8
-
Match 1:2

 

Skytteliga

09.05.2018, 23:59

-