ecst.se fotboll

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | -
Visa matchfakta
Semifinaler | -
Visa matchfakta
Kvartsfinaler | 13.09.2017, 20:39
Visa matchfakta
Tisdag 12 september 2017
Imereti
*2-2 f
Norchi Dinamo

1-1 Aleksandre Suladze (22)
2-2 Irakli Saghareishvili (84)

0-1 Vladimir Jojua (straff, 15)
1-2 Anzori Kaladze (49)

Information Imereti vidare efter 4-2 på straffar.

Shevardeni 1906
1-2
Torpedo Kutaisi

1-1 Guram Maghaidadze (50)

0-1 Levani Kutalia (9)
1-2 Beka Tughushi (90)

Onsdag 13 september 2017
Chikhura
3-0
Dila

1-0 Dimitri Tatanashvili (38)
2-0 Mikhail Sardalishvili (43)
Utvisning Dino Hamzić (54)
3-0 Dimitri Tatanashvili (74)

 

Publik 300

Rustavi
0-0* f
Dinamo Tbilisi

Publik 1 000

Information Dinamo Tbilisi vidare efter 3-0 på straffar.

Femte omgången | 26.04.2017, 20:18
Visa matchfakta
Tisdag 25 april 2017
Rustavi
3-2
Zugdidi

Imereti
1-0
Sioni

Dila
1-0
Kolkheti Poti

Gagra
0-2
Chikhura

Onsdag 26 april 2017
Samgurali
0-2
Dinamo Tbilisi

 

0-1 Beka Mikeltadze (30)
0-2 Bachana Arabuli (straff, 52)

Gori
0-0* f
Norchi Dinamo

Information Norchi Dinamo vidare efter 4-3 på straffar.

Shevardeni 1906
2-0
Guria

1-0 Guram Maghaldadze (20)
2-0 Beka Mumladze (90)

 

Torpedo Kutaisi
2-0
Samtredia

Fjärde omgången | 15.03.2017, 23:59
Visa matchfakta
Onsdag 15 mars 2017
Gagra
2-0
Meshakhte

1-0 Zviad Kantaria (4)
2-0 Giorgi Kurdadze (45+3)

 

Publik 100

Norchi Dinamo
1-0
Lokomotivi Tbilisi

1-0 Iago Deisadze (8)

 

Publik 100

Kolkheti Poti
1-0
Dinamo Batumi

1-0 Mykola Kovtalyuk (72)

 

Publik 300

Zugdidi
3-2 f
Tskhinvali

1-1 Akaki Parjikia (45+3)
2-1 Lasha Kukava (62)
3-2 Giorgi Bulia (107)

0-1 Zurab Tskhovrebadze (33)
2-2 Lasha Lezhava (66)

Publik 200

Samegrelo
1-1* f
Guria

1-0 Gugua Iakobashvili (13)

1-1 Zaur Goguadze (90+2)
Utvisning Berika Barbakadze (90+3)

Publik 150

Information Guria vidare efter 5-3 på straffar.

Spaovnela
0-2
Torpedo Kutaisi

 

0-1 Nikoloz Sabanadze (57)
0-2 Giorgi Kimadze (68)

Publik 200

Lesitchine
0-7
Chikhura

 

0-1 Bakar Mirtskhulava (18)
0-2 Dimitri Tatanshvili (22)
0-3 Dimitri Tatanshvili (35)
0-4 Tornike Gorgiashvili (41)
0-5 Giorgi Gabedava (54)
0-6 Dimitri Tatanshvili (61)
0-7 Mikheil Sardalishvili (85)

Publik 100

Algeti
0-2
Dinamo Tbilisi

Utvisning Ilia Gujaraidze (65)

0-1 Bachana Arabuli (32)
0-2 Bachana Arabuli (85)

Publik 200

Samgurali II
0-4
Dila

 

0-1 Tengiz Tsikaridze (5)
0-2 Tengiz Tsikaridze (29)
0-3 Tengiz Tsikaridze (66)
0-4 Tornike Kakushadze (självmål, 75)

Publik 100

Gareji
0-1
Imereti

 

0-1 Giorgi Tevdoradze (90+3)

Publik 100

Skuri
1-3
Sioni

1-3 Giorgi Salia (90+1)

0-1 Enver Liluashvili (32)
0-2 Enver Liluashvili (58)
0-3 Ivane Khabelashvili (70)

Publik 100

Gori
*1-1 f
Shukura

1-0 Akaki Sirbiladze (7)
Utvisning Ilia Lomidze (108)

1-1 Levani Kutalia (64)

Publik 300

Information Gori vidare efter 6-5 på straffar.

Chiatura
1-4 f
Samgurali

1-1 Tornike Mogeladze (75)

0-1 Ivane Kiladze (60)
1-2 Demur Chikhladze (106)
1-3 Gaga Chkhetiani (110)
1-4 Bakar Laghadze (118)

Publik 500

WIT Georgia
1-2
Samtredia

1-1 Paata Ghudushauri (50)

0-1 Teimurazi Markozashvili (7)
1-2 Teimurazi Markozashvili (73)

Publik 300

Rustavi
1-0
Merani Martvili

1-0 Data Sitchinava (90+2)

 

Publik 500

Shevardeni 1906
1-2
Saburtalo

1-2 Guram Maghaldadze (90+4)

0-1 Giorgi Kharaishvili (straff, 18) 0-2 Vagner Goncalves (56)

Publik 500

Tredje omgången | 10.03.2017, 18:50
Visa matchfakta
Fredag 10 mars 2017
Samegrelo
2-0
Margveti

Real Varketili
1-2 f
Gori

Sapovnela
1-0
Mark Stars

Lokomotivi Tbilisi
2-3 f
Algeti

Chiatura
2-0
Kakheti Telavi

Kolkheti Khobi
0-1
Imereti

Lesitchine
1-0 f
Dinamo Sokhumi

Gareji
4-0
Saburtalo II

Liakhvi Achabeti
0-1
Skuri

Garabani
3-4
Norchi Dinamo

Fredag 10 mars 2017
Samegrelo
2-0
Margveti

Real Varketili
1-2 f
Gori

Andra omgången | 06.03.2017, 23:59
Visa matchfakta
Måndag 6 mars 2017
Real Varketili
3-1
Liakhvi Tskhinvali

Gareji
4-2
Sinatle

Kolkhi
5-0
Iveria

Tskhumi
0-2 f
Gori

WIT Georgia II
1-2
Algeti

Kojaeli
0-7
Saburtalo II

Voyage
0-4
Gardabani

Rustavi II
1-3
Lokomotivi Tbi…

Kakheti Telavi
2-0
Chkherimela

Hereti Tchabukiani
1-6
Norchi Dinamo

Abuli
1-4
Dinamo Sokhumi

Mark Stars
3-0
Borjomi

Liakhvi Achabeti
*1-1 f
35-e Skola

Information Liakhvi Achabeti vidare efter 4-2 på straffar.

Aragvi Dusheti
0-4
Shevardeni 1906

Odishi 1919
0-1
Imereti

Zana Abasha
0-0* f
Samegrelo

Information Samegrelo vidare efter 3-0 på straffar.

Samgurali II
5-2
Sulori

Mertskhali
1-2 f
Margveti

Matchakhela
2-3
Betlemi

Torpedo Kutaisi II
1-2 f
Chiatura

Salkhino Martvili
0-2
Sapovnela

Sairme
1-2 f
Skuri

Lesitchine
1-0
Khikhani

Bakhmaro
1-1* f
Kolkheti Khobi

Information Kolkheti Khobi vidare efter 4-2 på straffar.

Första omgången | 02.03.2017, 23:59
Visa matchfakta
Torsdag 2 mars 2017
Odishi 1919 II
0-4
Zana Abasha

Samgurali II
4-1
Imereti II

Lesitchine
3-0
Dinamo Batumi II

Matchakhela
3-2
Egrisi

Alazani
0-1
Abuli

Sinatle
6-0
Meskheti

Liakhvi Achabeti
6-1
Sarti

Dinamo Sokhumi
2-1
Stumbras

Voyage
3-2
Racha

Hereti Tchabukiani
*2-2 f
Torino

Information Hereti Tchabukiani vidare efter 5-4 på straffar.

35-e Skola
2-1
Tbilisi 2016

Saburtalo II
1-0
Iberia