ecst.se fotboll

David Kipiani Cup (C)

David Kipiani Cup

1+5

omgångar

-

lag

15/8

Start

22/11

Final

David Kipiani Cup
geo
Kvalomgång

15 augusti

Första omgången

23-24 augusti

Andra omgången

21 september

Kvartsfinaler

19 oktober

Semifinaler

2 november

 

 

 

 

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | 22.11.2016, 22:03
Visa matchfakta
Tisdag 22 november 2016
Merani Martvili
1-2
Torpedo Kutaisi

1-2 Nikoloz Sabanadze (54)

0-1 Giorgi Furuli (16)
0-2 Beka Tughushi (36)

Publik 3 220

Semifinaler | 02.11.2016, 23:11
Visa matchfakta
Onsdag 2 november 2016
Merani Martviloi
3-0
Chikhura

1-0 Zviad Kantaria (34)
2-0 Akaki Tskaroziya (straff, 53)
3-0 Leven Tsotsonava (90)

 

Publik 1 200

Dinamo Tbilisi
2-3
Torpedo Kutaisi

1-1 Jambul Jighauri (30)
2-2 Jambul Jighauri (62)
Utvisning Vladimirs Dvalishvili (80)

0-1 Vazha Tabatadze (19)
1-2 Giorgi Kimadze (47)
2-3 Grigol Dolidze (63)

Publik 1 200

Kvartsfinaler | 19.10.2016, 22:01
Visa matchfakta
Onsdag 19 oktober 2016
Merani Martvili
1-0 f
Kolkheti Poti

Chikhura
*0-0 f
Samtredia

Information Chikhura vidare efter 5-3 på straffar.

Dinamo Tbilisi
0-1
Lokomotivi Tbilisi

Sulori
3-1
Torpedo Kutaisi

Andra omgången | 21.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Onsdag 21 september 2016
Liakhvi Tskhinvali
0-3
Lokomotivi Tbilisi

Sioni
0-1
Kolkheti Poti

Borjomi
0-3
Dinamo Tbilisi

Kolkheti Khobi
1-3
Chikhura

Odishi 1919
3-4
Torpedo Kutaisi

Sulori
3-1
Guria

Chkherimela
0-3
Samtredia

Merani Martvili
*1-1 f
Dila

Första omgången | 24.08.2016, 23:59
Visa matchfakta
Tisdag 23 augusti 2016
Imereli
1-2
Sioni

Samgurali
1-4
Torpedo Kutaisi

Merani Martvili
2-0
Dinamo Batumi

Chkhermela
2-1
Saburtalo

Liakhvi Tskhinvali
2-0
Shukura

Gagra
1-2
Guria

Chiatura
0-3
Kolkheti Poti

WIT Georgia
0-1
Lokomotivi Tbilisi

Sukori
1-0
Zugdidi

Onsdag 24 augusti 2016
Borjomi
4-0
Sapovnela

Odishi 1919
3-2 f
Gardabani

Kolkheti Khobi
2-0
FC Tskhinvali

Kvalomgång | 15.08.2016, 23:54
Visa matchfakta
Måndag 15 augusti 2016
Skuri
0-2
Imereti

 

0-1 Giorgi Patchkoria (självmål, 87)
0-2 Mikheil Rostiashvili (90)

Publik 700

Sulori
1-0
Rustavi

1-0 Amiran Rokhvadze (3)

 

Publik 500

Chiatura
1-0
Meshakhte

1-0 Giorgi Nizharadze (7)

 

Publik 200

Gardabani
1-0
Mark Stars

1-0 Vasiko Gogolidze (26)

 

Publik 100