ecst.se fotboll
Säsongen 2019
Start: 1 mars 2019
Slut: 30 november 2019

36

omgångar

105 / 180

matcher spelade ( 58,33 % )

-

publiksnitt

2,76

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Erovnuli Liga

Aktuella matcher

(12-25 juli 2019)

Tabell

03.07.2019, 22:20

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Dinamo Tbilisi
3
21
13
2
6
39
- 23
16
41
9
0
2
23
- 11
27
4
2
4
16
- 12
14
2
Saburtalo
1
21
12
4
5
38
- 26
12
40
8
2
1
20
- 8
26
4
2
4
18
- 18
14
3
Dinamo Batumi
ny
21
12
3
6
34
- 22
12
39
7
2
1
21
- 11
23
5
1
5
13
- 11
16
4
Torpedo Kutaisi
2
21
10
4
7
42
- 33
9
34
6
2
3
27
- 18
20
4
2
4
15
- 15
14
5
Lokomotivi Tbilisi
6
21
10
2
9
27
- 23
4
32
5
1
5
13
- 15
16
5
1
4
14
- 8
16
6
Chikhura
4
21
6
9
6
28
- 22
6
27
4
5
1
15
- 6
17
2
4
5
13
- 16
10
7
Dila
5
21
7
4
10
24
- 26
-2
25
6
2
3
15
- 9
20
1
2
7
9
- 17
8
Sioni
8
21
6
4
11
23
- 52
-29
22
4
2
4
14
- 21
14
2
2
7
9
- 31
8
9
Rustavi
7
21
4
7
10
24
- 36
-12
19
3
3
4
10
- 13
12
1
4
6
14
- 23
7
10
WIT Georgia
ny
21
4
3
14
11
- 27
-16
15
2
2
6
7
- 13
8
2
1
8
4
- 14
7

Skytteliga

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 03.07.2019, 23:59)

Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 mars 2019
Saburtalo
1-0
Dinamo Batumi

 
Lördag 2 mars 2019
Lokomotivi Tbilisi
4-1
Rustavi

Torpedo Kutaisi
3-2
Sioni

 
Söndag 3 mars 2019
Dinamo Tbilisi
2-0
Chikhura

Dila
0-1
WIT Georgia

 
Tisdag 5 mars 2019
Lokomotivi Tbilisi
1-3
Saburtalo

1-0 Irakli Sikharulidze (11)

1-1 Lasha Shindagoridze (straff, 16)
1-2 Lasha Shindagoridze (63)
1-3 Ognjen Rolović (70)

Publik 600

Dinamo Batumi
0-2
Torpedo Kutaisi

 

0-1 Oleksandr Azatsky (17)
0-2 Budu Zivizivadze (45+2)

Publik 2 500

 
Onsdag 6 mars 2019
Sioni
2-1
Dinamo Tbilisi

1-1 Jaba Ugulava (straff, 43)
2-1 Vili Isiani (69)

0-1 Dmitriy Ivanisenya (28)
Utvisning Gudzha Rukhaia (41)

Publik 700

Rustavi
0-0
WIT Georgia

 

Utvisning Giorgi Latsabidze (43)

Publik 500

Chikhura
1-1
Dila

1-0 Mikheil Sardalishvili (straff, 22)

1-1 Alvin Fortes (straff, 66)

Publik 300

 
Lördag 9 mars 2019
Torpedo Kutaisi
0-2
Lokomotivi Tbilisi

 
Söndag 10 mars 2019
Dinamo Tbilisi
0-1
Dinamo Batumi

Saburtalo
2-1
Rustavi

 
Måndag 11 mars 2019
WIT Georgia
1-1
Chikhura

Dila
0-0
Sioni

 
Fredag 15 mars 2019
Saburtalo
3-0
Torpedo Kutaisi

 
Lördag 16 mars 2019
Rustavi
1-1
Chikhura

Dianmo Batumi
1-0
Dila

 
Söndag 17 mars 2019
Sioni
1-0
WIT Georgia

Lokomotivi Tbilisi
0-4
Dinamo Tbilisi

 
Lördag 30 mars 2019
Chikhura
5-0
Sioni

Dila
3-1
Lokomotivi Tbilisi

WIT Georgia
0-1
Dinamo Batumi

 
Söndag 31 mars 2019
Dinamo Tbilisi
4-2
Saburtalo

Torpedo Kutaisi
2-0
Rustavi

 

 

April 2019 Visa matchfakta
Tisdag 2 april 2019
Lokomotivi Tbilisi
0-1
WIT Georgia

Dinamo Batumi
0-0
Chikhura

 
Onsdag 3 april 2019
Rustavi
1-1
Sioni

Saburtalo
2-1
Dila

Torpedo Kutaisi
0-0
Dinamo Tbilisi

 
Lördag 6 april 2019
Chikhura
1-0
Lokomotivi Tbilisi

 
Söndag 7 april 2019
Sioni
2-4
Dinamo Batumi

Dila
0-2
Torpedo Kutaisi

Dinamo Tbilisi
3-1
Rustavi

 
Måndag 8 april 2019
WIT Georgia
0-3
Saburtalo

 
Fredag 12 april 2019
Dinamo Tbilisi
1-0
Dila

Lokomotivi Tbilisi
1-2
Sioni

 
Lördag 13 april 2019
Torpedo Kutaisi
2-1
WIT Georgia

Rustavi
0-2
Dinamo Batumi

Saburtalo
2-3
Chikhura

 
Lördag 20 april 2019
Sioni
2-3
Saburtalo

Dila
2-1
Rustavi

Dinamo Batumi
2-1
Lokomotivi Tbilisi

 
Söndag 21 april 2019
Chikhura
0-0
Torpedo Kutaisi

WIT Georgia
1-0
Dinamo Tbilisi

 
Onsdag 24 april 2019
Rustavi
0-2
Lokomotivi Tbilisi

Dinamo Batumi
4-2
Saburtalo

 
Torsdag 25 april 2019
Sioni
2-1
Torpedo Kutaisi

Chikhura
2-2
Dinamo Tbilisi

WIT Georgia
0-1
Dila

 

 

Maj 2019 Visa matchfakta
Lördag 4 maj 2019
Dinamo Tbilisi
5-1
Sioni

Torpedo Kutaisi
3-2
Dinamo Batumi

WIT Georgia
2-3
Rustavi

 
Söndag 5 maj 2019
Dila
2-0
Chikhura

Saburtalo
1-0
Lokomotivi Tbilisi

 
Fredag 10 maj 2019
Lokomotivi Tbilisi
1-3
Torpedo Kutaisi

Rustavi
3-1
Saburtalo

 
Lördag 11 maj 2019
Sioni
2-1
Dila

Chikhura
1-0
WIT Georgia

Dinamo Batumi
3-2
Dinamo Tbilisi

 
Tisdag 14 maj 2019
Torpedo Kutaisi
2-3
Saburtalo

WIT Georgia
0-1
Sioni

 
Onsdag 15 maj 2019
Chikhura
0-0
Rustavi

Dila
1-0
Dinamo Batumi

Dinamo Tbilisi
1-3
Lokomotivi Tbilisi

 
Söndag 19 maj 2019
Sioni
0-5
Chikhura

Lokomotivi Tbilisi
1-0
Dila

Dinamo Batumi
2-0
WIT Georgia

 
Måndag 20 maj 2019
Rustavi
2-4
Torpedo Kutaisi

Saburtalo
2-0
Dinamo Tbilisi

 
Fredag 24 maj 2019
Sioni
3-3
Rustavi

Dila
1-1
Saburtalo

Dinamo Tbilisi
2-1
Torpedo Kutaisi

 
Tisdag 28 maj 2019
Torpedo Kutaisi
3-3
Dila

Rustavi
0-1
Dinamo Tbilisi

Saburtalo
3-0
WIT Georgia

 
Onsdag 29 maj 2019
Lokomotivi Tbilisi
2-0
Chikhura

Dinamo Batumi
5-1
Sioni

 

 

Juni 2019 Visa matchfakta
Lördag 1 juni 2019
Dila
2-3
Dinamo Tbilisi

WIT Georgia
3-0
Torpedo Kutaisi

 
Söndag 2 juni 2019
Sioni
0-0
Lokomotivi Tbilisi

Dinamo Batumi
2-1
Lokomotivi Tbilisi

Chikhura
0-0
Saburtalo

 
Fredag 14 juni 2019
Rustavi
2-1
Dila

Saburtalo
2-1
Sioni

 
Lördag 15 juni 2019
Torpedo Kutaisi
5-3
Chikhura

Lokomotivi Tbilisi
1-0
Dinamo Batumi

 
Söndag 16 juni 2019
Dinamo Tbilisi
2-1
WIT Georgia

 
Lördag 22 juni 2019
Torpedo Kutaisi
7-0
Sioni

Lokomotivi Tbilisi
1-1
Rustavi

Saburtalo
0-0
Dinamo Batumi

 
Söndag 23 juni 2019
Dinamo Tbilisi
1-0
Chikhura

Dila
2-0
WIT Georgia

 
Tisdag 25 juni 2019
Lokomotivi Tbilisi
1-0
Saburtalo

Dinamo Batumi
2-2
Torpedo Kutaisi

 
Onsdag 26 juni 2019
Chikhura
4-1
Dila

 
Torsdag 27 juni 2019
Sioni
0-3
Dinamo Tbilisi

Rustavi
1-0
WIT Georgia

 

 

Juli 2019 Visa matchfakta
Tisdag 2 juli 2019
Torpedo Kutaisi
0-2
Lokomotivi Tbilisi

WIT Georgia
0-0
Chikhura

Saburtalo
2-2
Rustavi

 
Onsdag 3 juli 2019
Dila
2-0
Sioni

Dinamo Tbilisi
2-1
Dinamo Batumi

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Lördag 3 augusti 2019
Lokomotivi Tbilisi
15 : 00
Dinamo Tbilisi

Sioni
15 : 00
WIT Georgia

Saburtalo
15 : 00
Torpedo Kutaisi

Dinamo Batumi
15 : 00
Dila

Rustavi
15 : 00
Chikhura

 
Lördag 10 augusti 2019
Torpedo Kutaisi
15 : 00
Rustavi

WIT Georgia
15 : 00
Dinamo Batumi

Dinamo Tbilisi
15 : 00
Saburtalo

Chikhura
15 : 00
Sioni

Dila
15 : 00
Lokomotivi Tbilisi

 
Lördag 17 augusti 2019
Rustavi
15 : 00
Sioni

Saburtalo
15 : 00
Dila

Dinamo Batumi
15 : 00
Chikhura

Torpedo Kutaisi
15 : 00
Dinamo Tbilisi

Lokomotivi Tbilisi
15 : 00
WIT Georgia

 
Lördag 24 augusti 2019
Dinamo Tbilisi
15 : 00
Rustavi

Chikhura
15 : 00
Lokomotivi Tbilisi

Dila
15 : 00
Torpedo Kutaisi

Sioni
15 : 00
Dinamo Batumi

WIT Georgia
15 : 00
Saburtalo

 
Lördag 31 augusti 2019
Rustavi
15 : 00
Dinamo Batumi

Torpedo Kutaisi
15 : 00
WIT Georgia

Lokomotivi Tbilisi
15 : 00
Sioni

Dinamo Tbilisi
15 : 00
Dila

Saburtalo
15 : 00
Chikhura