ecst.se fotboll
Säsongen 2018
Start: 2 mars 2018
Slut: -

36

omgångar

101 / 180

matcher spelade ( 56,11 % )

-

publiksnitt

2,78

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Erovnuli Liga

Aktuella matcher

(10-23 augusti 2018)

Fredag 10 augusti 2018
Samtredia
0-4
Sioni

 
Lördag 11 augusti 2018
Kolkheti Poti
1-3
Saburtalo

 
Söndag 12 augusti 2018
Lokomotiv Tbilisi
2-4
Dinamo Tbilisi

Dila
1-3
Chikhura

 
Fredag 17 augusti 2018
Sioni
2-0
Kolkheti Poti

1-0 Aleksandre Koshkadze (19)
2-0 Davit Kirkitadze (27)

 

 
Lördag 18 augusti 2018
Chikhura
0-0
Rustavi

Dinamo Tbilisi
0-0
Samtredia

 
Söndag 19 augusti 2018
Saburtalo
17:00
Dila

 
Måndag 20 augusti 2018
Torpedo Kutaisi
Inst
Lokomotiv Tbilisi

 

Tabell

(Uppdaterad: 18.08.2018, 23:59)

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Saburtalo
4
20
16
1
3
41
- 15
26
49
9
0
1
21
- 4
27
7
1
2
20
- 11
22
2
Dinamo Tbilisi
2
21
14
3
4
44
- 20
24
45
7
1
3
20
- 8
22
7
2
1
24
- 12
23
3
Chikhura
5
21
11
5
5
34
- 18
16
38
6
2
3
19
- 11
20
5
3
2
15
- 7
18
4
Dila
7
19
9
7
3
37
- 27
10
34
5
4
1
21
- 13
19
4
3
2
16
- 14
15
5
Torpedo Kutaisi
1
18
8
3
7
26
- 18
8
27
5
1
3
17
- 8
16
3
2
4
9
- 10
11
6
Rustavi
ny
20
5
7
8
19
- 25
-6
22
3
2
4
9
- 14
11
2
5
4
10
- 11
11
7
Lokomotivi Tbilisi
5
20
6
4
10
25
- 36
-11
22
3
3
5
15
- 21
12
3
1
5
10
- 15
10
8
Sioni
ny
21
5
4
12
21
- 36
-15
19
2
3
5
8
- 13
9
3
1
7
13
- 23
10
9
Samtredia
3
21
1
7
13
13
- 35
-22
10
0
3
7
4
- 18
3
1
4
6
9
- 17
7
10
Kolkheti Poti
9
21
3
5
13
21
- 51
-30
8
2
4
4
15
- 22
10
1
1
9
6
- 29
4

Skytteliga

(Uppdaterad: 06.08.2018, 18:19)

Giorgi Gabedava
Chikhura
11
Otar Kiteishvili
Dinamo Tbilisi
11
Mykola Kovtalyuk
Dila
10
Leandro Ribeiro
Dila
9
Budu Zivzivadze
Dinamo Tbilisi
8
Mamia Gavashelishvili
Lokomotivi Tbilisi
7

Publiksnitt

(Uppdaterad: -)

-
-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 18.08.2018, 23:59)

Mars 2018 Visa matchfakta
Fredag 2 mars 2018
Torpedo Kutaisi
2-3
Dila

 
Lördag 3 mars 2018
Chikhura
6-1
Kolkheti Poti

 
Måndag 5 mars 2018
Lokomotivi Tbilisi
1-2
Samtredia

Dinamo Tbilisi
1-2
Rustavi

Saburtalo
3-1
Sioni

 
Fredag 9 mars 2018
Dila
1-1
Chikhura

 
Lördag 10 mars 2018
Rustavi
0-1
Torpedo Kutaisi

Kolkheti Poti
1-4
Saburtalo

 
Söndag 11 mars 2018
Lokomotivi Tbilisi
1-4
Dinamo Tbilisi

Samtredia
0-1
Sioni

 
Fredag 16 mars 2018
Dinamo Tbilisi
3-1
Samtredia

Torpedo Kutaisi
4-0
Lokomotivi Tbilisi

 
Lördag 17 mars 2018
Chikhura
1-0
Rustavi

 
Söndag 18 mars 2018
Sioni
0-0
Kolkheti Poti

Saburtalo
2-0
Dila

 
Fredag 30 mars 2018
Samtredia
17 : 00
Kolkheti Poti

 
Lördag 31 mars 2018
Lokomotivi Tbilisi
1-1
Chikhura

Rustavi
0-2
Saburtalo

Dila
3-2
Sioni

 

 

April 2018 Visa matchfakta
Söndag 1 april 2018
Dinamo Tbilisi
2-0
Torpedo Kutaisi

Samtredia
0-2
Kolkheti Poti

 
Onsdag 4 april 2018
Sioni
0-2
Rustavi

 

0-1 Mamuka Kobakhidze (39)
0-2 Beka Mikeltadze (90)

Publik 500

Saburtalo
1-2
Lokomotivi Tbilisi

 
Torsdag 5 april 2018
Chikhura
1-2
Dinamo Tbilisi

1-1 Giorgi Gabedava (18)

0-1 Nika Dzalamidze (4)
1-2 Otar Kiteishvili (22)

Kolkheti Poti
0-3
Dila

 

0-1 Alvin Fortes (56)
0-2 Mykola Kovtalyuk (64)
0-3 Aleksandr Kvakhadze (71)

Torpedo Kutaisi
1-0
Samtredia

1-0 Beka Tughushi (70)

 

 
Fredag 13 april 2018
Rustavi
2-0
Kolkheti Poti

 
Lördag 14 april 2018
Lokomotivi Tbilisi
1-2
Sioni

Torpedo Kutaisi
0-1
Chikhura

 
Söndag 15 april 2018
Samtredia
0-0
Dila

Dinamo Tbilisi
0-1
Saburtalo

 
Fredag 20 april 2018
Kolkheti Poti
3-1
Lokomotivi Tbilisi

 
Lördag 21 april 2018
Sioni
1-2
Dinamo Tbilisi

Dila
2-2
Rustavi

 
Söndag 22 april 2018
Chikhura
0-0
Samtredia

Saburtalo
2-0
Torpedo Kutaisi

 
Torsdag 26 april 2018
Lokomotivi Tbilisi
1-3
Dila

Samtredia
0-0
Rustavi

 
Fredag 27 april 2018
Chikhura
2-1
Saburtalo

Dinamo Tbilisi
4-1
Kolkheti Poti

Torpedo Kutaisi
3-0
Sioni

 

 

Maj 2018 Visa matchfakta
Tisdag 1 maj 2018
Sioni
0-2
Chikhura

 

0-1 Irakli Bughridze (11)
0-2 Giorgi Gabedava (straff, 41)

Saburtalo
1-0
Samtredia

1-0 Giorgi Diasamidze (69)

 

Kolkheti Poti
1-1
Torpedo Kutaisi

1-1 Luka Imnadze (60)

0-1 Giorgi Kukhianidze (straff, 19)

 
Onsdag 2 maj 2018
Rustavi
1-0
Lokomotivi Tbilisi

1-0 Beka Mikeltadze (4)

 

Dila
1-1
Dinamo Tbilisi

1-1 Levan Nonikashvili (33)
Utvisning Luka Razmadze (75)

0-1 Budu Zivzivadze (24)
Utvisning Lasha Totadze (90+6)

 
Lördag 5 maj 2018
Sioni
0-2
Saburtalo

Kolkheti Poti
2-2
Chikhura

 
Söndag 6 maj 2018
Samtredia
1-1
Lokomotivi Tbilisi

Rustavi
0-2
Dinamo Tbilisi

Dila
1-1
Torpedo Kutaisi

 
Fredag 11 maj 2018
Saburtalo
5-0
Kolkheti Poti

 
Lördag 12 maj 2018
Sioni
1-1
Samtredia

Chikhura
0-3
Dila

Torpedo Kutaisi
2-1
Rustavi

 
Söndag 13 maj 2018
Dinamo Tbilisi
0-1
Lokomotivi Tbilisi

 
Lördag 19 maj 2018
Samtredia
1-2
Dinamo Tbilisi

Kolkheti Poti
2-0
Sioni

 
Söndag 20 maj 2018
Lokomotivi Tbilisi
1-0
Torpedo Kutaisi

Rustavi
0-4
Chikhura

Dila
4-1
Saburtalo

 
Torsdag 24 maj 2018
Saburtalo
2-1
Rustavi

 
Fredag 25 maj 2018
Sioni
2-2
Dila

1-1 Levan Khmaladze (straff, 59)
2-2 Luka Nozadze (77)

0-1 Mykola Kovtalyuk (10)
1-2 Leandro Ribeiro (straff, 66)

Torpedo Kutaisi
1-1
Dinamo Tbilisi

1-0 Levani Kutalia (6)

1-1 Akaki Shulaia (15)

 
Lördag 26 maj 2018
Chikhura
1-3
Lokomotivi Tbilisi

Kolkheti Poti
2-2
Samtredia

 

 

Juni 2018 Visa matchfakta
Lördag 9 juni 2018
Samtredia
1-4
Torpedo Kutaisi

1-2 Zaur Khabeishvili (42)

0-1 Merab Gigauri
0-2 Levani Kutalia (34)
1-3 Evgen Bokhashvili (78)
1-4 Grigol Dolidze (90+3)

Publik 400

Rustavi
2-2
Sioni

1-0 Zaza Tsitskishvili (9)
2-1 Zaza Tsitskishvili (48)

1-1 Aleksandre Gureshidze (44)
2-2 Jaba Ugulava (76)

Publik 200

Dila
2-0
Kolkheti Poti

1-0 Mykola Kovtalyuk (54)
2-0 Giorgi Koripadze (90+4)

Utvisning Omar Gogonaia (10)

Publik 2 000

 
Söndag 10 juni 2018
Lokomotivi Tbilisi
1-1
Saburtalo

1-1 Luka Kikabidze (64)

0-1 Vagner Gonçalves (straff, 49)

Dinamo Tbilisi
1-0
Chikhura

1-0 Dmitriy Ivanisenya (9)

 

 
Lördag 16 juni 2018
Kolkheti Poti
0-0
Rustavi

Dila
3-0
Samtredia

1-0 Issifu Lamptey (36)
2-0 Mykola Kovtalyuk (45+1)
3-0 Levan Nonikashvili (75)

 

Publik 2 000

 
Söndag 17 juni 2018
Sioni
1-0
Lokomotivi Tbilisi

1-0 Zviad Sikharulia (44)

 

Saburtalo
1-0
Dinamo Tbilisi

1-0 Vagner Gonçalves (90+2)

 

 
Måndag 18 juni 2018
Chikhura
1-0
Torpedo Kutaisi

1-0 Giorgi Gabedava (40)

 

 
Fredag 22 juni 2018
Lokomotivi Tbilisi
2-1
Kolkheti Poti

Rustavi
2-2
Dila

 
Lördag 23 juni 2018
Samtredia
0-1
Chikhura

 

0-1 Giorgi Gabedava (straff, 52)

Dinamo Tbilisi
2-1
Sioni

1-0 Levani Kharabadze (39)
2-1 Guram Giorbelidze (självmål, 90+1)

1-1 Giorgi Mikaberidze (54)

Publik 500

Torpedo Kutaisi
1-2
Saburtalo

1-2 Merab Gigauri (84)

0-1 Vagner Gonçalves (34)
0-2 Luka Lakvekheliani (45)

Publik 1 200

 
Onsdag 27 juni 2018
Dila
3-2
Lokomotivi Tbilisi

1-1 Mukola Kovtalyuk (58)
2-2 Leandro Ribeiro (straff, 76)
Utvisning Giorgi Chaduneli (90+1)
3-2 Mukola Kovtalyuk (90+3)

0-1 Mamia Gavashelishvili (10)
1-2 Mamia Gavashelishvili (61)

 
Torsdag 28 juni 2018
Saburtalo
1-0
Chikhura

1-0 Davit Volkovi (84)

 

 
Fredag 29 juni 2018
Sioni
1-2
Torpedo Kutaisi

Kolkheti Poti
3-6
Dinamo Tbilisi

Rustavi
2-1
Samtredia

 

 

Juli 2017 Visa matchfakta
Onsdag 4 juli 2018
Samtredia
1-3
Saburtalo

1-2 Iinters Gui (straff, 38)

0-1 Davit Volkovi (20)
0-2 Giorgi Kokhreidze (31)
1-3 Vagner Gonçalves (82)

Torpedo Kutaisi
3-0
Kolkheti Poti

1-0 Marek Hlinka (21)
2-0 Grigol Dolidze (59)
3-0 Giorgi Kimadze (66)

 

 
Torsdag 5 juli 2018
Chikhura
4-0
Sioni

1-0 Irakli Lekvtadze (4)
2-0 Irakli Lekvtadze (24)
3-0 Irakli Lekvtadze (64)
4-0 Irakli Bughridze (73)

 

Lokomotivi Tbilisi
1-1
Rustavi

1-1 Mamia Gavashelishvili (68)

0-1 Data Sitchinava (45)

Dinamo Tbilisi
5-0
Dila

1-0 Otar Kiteishvili (15)
2-0 Lasha Totadze (22)
3-0 Burdu Zivzivadze (26)
4-0 Otar Kiteishvili (39)
5-0 Burdu Zivzivadze (59)

Utvisning Anzor Sukhiashvili (54)

 

 

Augusti 2017 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Dinamo Tbilisi
2-1
Rustavi

 
Lördag 4 augusti 2018
Lokomotiv Tbilisi
3-2
Samtredia

Saburtalo
3-0
Sioni

 
Måndag 6 augusti 2018
Chikhura
3-1
Kolkheti Poti

1-1 Irakli Bugridze (20)
2-1 Giorgi Gabedava (43)
3-1 Giorgi Bukhaidze (86)

0-1 Ilya Mykhalyov (17)

Torpedo Kutaisi
Inst
Dila

 
Fredag 10 augusti 2018
Samtredia
0-4
Sioni

 
Lördag 11 augusti 2018
Kolkheti Poti
1-3
Saburtalo

 
Söndag 12 augusti 2018
Lokomotiv Tbilisi
2-4
Dinamo Tbilisi

Dila
1-3
Chikhura

 
Fredag 17 augusti 2018
Sioni
2-0
Kolkheti Poti

1-0 Aleksandre Koshkadze (19)
2-0 Davit Kirkitadze (27)

 

 
Lördag 18 augusti 2018
Chikhura
0-0
Rustavi

Dinamo Tbilisi
0-0
Samtredia

 
Söndag 19 augusti 2018
Saburtalo
17:00
Dila

 
Måndag 20 augusti 2018
Torpedo Kutaisi
Inst
Lokomotiv Tbilisi

 
Söndag 26 augusti 2018
Dila
-
Sioni

Dinamo Tbilisi
-
Torpedo Kutaisi

Samtredia
-
Kolkheti Poti

Lokomotiv Tbilisi
-
Chikhura

Metalurgi
-
Saburtalo