ecst.se fotboll

Nyheter, resultatservice och statistikfrån hela fotbollseuropa

9

omgångar

?

lag

11/1

Start

26/9

Final

 

 

Final | 26.09.2015, 21:58

Spelas 26 september 2015.

IFK Mariehamn
2-1
Inter Turku

1-0 Diego Assis (45)
2-0 Diego Assis (58)

2-1 Guy Gnabouyou (87)

Semifinaler | 15.08.2015, 23:59

Spelas 15 augusti 2015.

IFK Mariehamn
5-1
HJK

Inter Turku
*1-1 f
KuPS

Information Inter Turku vidare efter 3-2 på straffar.

Kvartsfinaler | 26.04.2015, 23:59

Spelas 26 april 2015.

KuPS
4-0
PKKU

Haka
1-3
HJK

HIFK
0-2
Inter Turku

IFK Mariehamn
4-1
Oulu

Sjätte omgången | 16.04.2015, 22:09

Spelas 16 april 2015. Fyra lag från Veikkausliiga (1) går in.

KuPS
2-1
Lahti

1-0 Saku Savolainen (49)
2-0 Petteri Pennanen (75)

2-1 Rafael (90+1)

Publik 1 133

PK-35 Vantaa
1-2 f
HJK

1-1 Kosta Manev (82)

0-1 Robin Lod (66)
1-2 Mike Havenaar (97)

Publik 1 772

Ilves
0-2
IFK Mariehamn

 

0-1 Brian Span (16)
0-2 Dever Orgill (straff, 90)

KPV
0-2 f
HIFK

 

0-1 Esa Terävä (118)
0-2 Joni Korhonen (120+2)

Publik 570

Oulu
*3-3 f
PS Kemi

1-0 Dritan Stafsula (14)
2-1 Toni Tahvanainen (33)
3-3 Alessandro Marzuoli (90+5)

1-1 Billy Ions (22)
2-2 Sasa Jovović (54)
2-3 Billy Ions (67)

Publik 600

Information Oulu vidare efter 4-3 på straffar.

Inter Turku
7-3
RoPS

1-0 Vincent Onovo (16)
2-0 Vincent Onovo (20)
3-1 Vincent Onovo (45+1)
4-1 Vincent Onovo (71)
5-3 Eric Matoukou (82)
6-3 Solomon Duah (86)
7-3 Egzon Belica (90+1)

2-1 Moshtagh Yaghoubi (45)
4-2 Aleksander Kokko (73)
4-3 Aleksander Kokko (76)

Publik 683

Haka
*2-2 f
MuSa

1-0 Kalle Multanen (10)
2-0 Sami Sanevouri (43)

2-1 Niko Vainionpä (88)
2-2 Toni Tuuri (90+1)

Publik 563

Information Haka vidare efter 4-3 på straffar.

PK K-U
4-1 f
BK-46

1-1 Akseli Haapalainen (81)
2-1 Miro Schwalenstöcker (100)
3-1 Miro Schwalenstöcker (105)
4-1 Niko Haiko (105)

0-1 ? (?)

Publik 452

Femte omgången | 04.04.2015, 23:42

Fyra lag från Veikkausliiga (1) går in.

Viikingit
1-7
PK-35 Vantaa

MuSa
3-0 f
Ekenäs

MPS/Atletico Malmi
0-2
Lahti

KajHa
0-5
KPV

MP
1-2 f
PKKU

EsPa
0-5
IFK Mariehamn

JJK
0-1
PS Kemi

Gnistan
1-2
BK-46

Haka
3-2
Honka

TPS
1-3
Inter Turku

Oulu
2-1
VPS

SJK
1-2
KuPS

Fjärde omgången | 21.03.2015, 23:59

Fyra lag från Veikkausliiga (1) går in.

Töölön Taisto
0-1
Haka

KajHa
2-0
SiPS

KPV
3-0
Jaro

PaiHa
0-4
Honka

TPS
2-0
Jazz

Myllypuro
0-1 f
PKKU

KäPa
1-1* f
PK-35 Vantaa

Information PK-35 Vantaa vidare efter 4-2 på straffar.

Atlantis
1-4
Enenäs IF

PEPO
0-6
KuPS

GBK
1-4
PS Kemi

SexyPöxyt
1-2
Gnistan

OTP
0-2
Oulu

Legirus Inter
0-4
BK-46

EsPa
3-0
HPS

MP
*2-2 f
KTP

Information MP vidare efter 4-2 på straffar.

TuPS
2-2* f
Vikkarit

Information Vikkarit vidare efter 7-6 på straffar.

TamU-K
0-12
IFK Mariehamn

SAPA/3
0-1
MuSa

JIPPO
0-3
JJK

JanPa
0-5
MPS/Atletico Malmi

Tredje omgången | 08.03.2015, 23:43

Lag från Ykkönen (2) och Kakkonen (3) går in.

KPV/edustus
3-0
JBK

Oulun Tarmo
3-1
VIFK

HIFK/2
0-2
EsPa

SUMU/77
0-4
Gnistan/Ogeli

OPedot
1-4
HPS

ÅIFK
2-6
Jazz

Jupa
1-2
KajHa

PK-35/VJS
0-5
PKKU

Jokerit
1-5
Viikkarit

Spartak Kajaani
0-2
PS Kemi

Peimari United
1-2
PaiHa

Nekalan Pallo
1-5
TamU-K

SiPS
2-0
JIlves

NJS
0-5
EIF

PEPO
3-1
FCV

OTP
2-0
KPV/akatemia

MPS/Atletico Malmi
3-1
NuPS

PEF
0-6
SexyPöxyt

Futura
1-3
Atlantis

KoPe-62
1-7
GBK

KäPa
2-1
Lahti Akatemia

Legirus Inter
5-0
RiPS

P-lirot
2-5
Haka

Härmä
0-3
MuSa

TPV
2-4
TPS

Voittaja 1096
0-12
Honka

Kontu
1-6
Myllypuro

PPJ
14:00
PK-35 Vantaa

Virky
1-2 f
MP

SaPa
2-1
Espoo

JanPa
1-0
JIK

PK-37
0-3
JJK

Allianssi Vantaa
0-1
BK-46

Gnistan/Ogeli
1-7
Töölön Taisto

TuPS
19:00
JäPS

JIPPO
3-0
MYPA

Information JIPPO tilldömda seger med 3-0.

Andra omgången | 15.02.2015, 23:59

NePa
*1-1 f
Rauma

Information NePa vidare efter 4-2 på straffar.

PPJ/taalerit
0-11
HIFK/2

Spartak Kajaani
3-0
Hercules

SUMU/77
2-0
MPS/Atletico Akatemia

SAPA/3
0-2
PPJ

Union Plaani
1-6
Jilves

KeIA
0-9
Espoo

Jäppärä
0-7
RiPS

Juopion Elo
2-5
SiPS

Oulun Tarmo
0-3
Tervarit-j Jupa

Opedot
2-0
LoPa

Laaksolahden Atleetiklubi
0-2
NuPS

Sodankylän Pallo
0-0* f
OTP

Information OTP vidare efter 3-1 på straffar.

EPS
0-4
SexyPöxyt

KMPP
1-8
PK-35

ParVi
0-2
JanPa

Wolves
1-4
Peimari United

Virky
1-0
MU

Toivalan Urheilijat
0-3
PK-37

Information PK-37 vinnare på walkover.

VaKP
0-4
Härmä

PEF
*1-1 f
Spede

Information PEF vidare efter 7-6 på straffar.

EsPa
2-0
SibboV

Black Islanders
0-3
KPV/akatemia

PP-70
1-4
TamU-K

Kontu
*1-1 f
LPS

Information Kontu vidare efter 5-4 på straffar.

KORSO/United
1-3
TuPS

Gnistan/Ogeli
4-1
Ponnistus

PEPO
4-0
HaPK

CLE
0-0* f
Jokerit

Information Jokerit vidare efter 3-2 på straffar.

Honka/3
0-2
Allianssi Vantaa

Magen Akatemia
1-4
PaiHa

Edsevö
0-2
KoPe-62

Gnistan/2
0-5
Viikingit/2

I-HK
0-3
Legirus Inter

Ruisku
0-3
Töölön Taisto

Jomala
1-0
VG-62/1

SAPA/3
3-0
Balls

HIFK/3
1-3
MPS/Atletico Malmi

HJK/Lsalo
1-2
HPS

SUMU/sob
19:30
Hieho

Första omgången | 15.02.2015, 23:59

HJK/Kantsu
1-4
Gnistan/Ogeli

PK-09
1-7
TuPS

TamU-K
1-0
P-lirot/2

TiPS
0-3
Sibbo V

Legirus Inter
1-0
HyPS

HIFK/4
0-3
HIFK/3

Peltirumpu
1-2
PEPO

Peimari United
*3-3 f
Inter/2

Information Peimari United vidare efter 4-1 på straffar.