ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 4 juni 2019
Slut: -

89

lag

7

omgångar

66/-

matcher spelade

Första omgången

25 matcher

4 juni-24 juli 2019

Andra omgången

32 matcher

25 juli-21 augusti 2019

Eesti Karikas
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

07.09.2019, 22:04

Tisdag 20 augusti 2019
Tarvastu
1-4
Elva

Põhja-Sakala
0-3
Tallinna Kalev

Lördag 24 augusti 2019
ReUnited
5-2
NPM Silmet

Tisdag 27 augusti 2019
Rasmus Värki
3-0
Anija

Onsdag 4 september 2019
Paide
13-0
Põhja-Tallinna JK Volta

TJK Legion II
0-1
Tammeka IV

Torsdag 5 september 2019
Põhja-Tallinna Volta II
2-0
Viimsi

Lördag 7 september 2019
Team Helm
1-21
FCI Levadia

Onsdag 11 september 2019
K-Järve JK Järve II
18 : 00
Tallinna Kalev III

Tisdag 29 oktober 2019
Tabasalu Charma
18 : 00
Flora II

 

Visa matchfakta

Andra omgången

21.08.2019, 23:05

Torsdag 25 juli 2019
Tallinna JK
2-7
Tarvastu

Lördag 27 juli 2019
Tallinna Wolves
5-1
Vastseliina

Kuressaare
12-1
Kadakas

Söndag 28 juli 2019
Põhja-Sakala
5-1
Helios

Team Helm
3-2
Rumori Calcio

TJK Legion II
9-0
Äksi Wolves

Måndag 29 juli 2019
Teleios
2-4
Põhja-Tallinna JK Volta

Onsdag 31 juli 2019
K-Järve JK Järve
0-1
Võru FC Helios

Läänemaa Haapsalu
1-5
Flora II

Torsdag 1 augusti 2019
Loo
0-1
Eston Villa II

Järva-Jaani
1-10
Tartu Welco

Põhja-Tallinna JK Volta
6-0
Jõgeva Wolves

Fredag 2 augusti 2019
ReUnited
5-1
Poseidon

Tisdag 6 augusti 2019
Vaprus
2-3
Tallinna Kalev III

Legion
0-7
Trans

Elbato
0-3
Maardu

Nõmme United
1-3
Tammeka

Kristiine JK
0-10
Paide

Viimsi
2-0
Raplamaa

Onsdag 7 augusti 2019
Igiliikur
1-7
Tulevik

Lelle
0-1
Tabasalu Charma

Elva
7-0
Viimsi Lõvid

Anija
2-1
Kompanii Marjamaa

Söndag 11 augusti 2019
NPM Silmet
5-2
Flora III

Måndag 12 augusti 2019
Kose
0-5
Paide III

Tisdag 13 augusti 2019
Pärnu Sadam
0-0* f
Otepää

Information Otepää vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 14 augusti 2019
Rasmus Värki
*2-2 f
Eston Villa

Information Rasmus Värki vidare efter 5-3 på straffar.

Tisdag 20 augusti 2019
Flora
12-0
Kohtla-Nõmme

Onsdag 21 augusti 2019
Nõmme Kalju
2-0
Keila

 

Visa matchfakta

Första omgången

24.07.2019, 23:59

Tisdag 4 juni 2019
Paide III
13-2
Mauruse Saurused

Lördag 8 juni 2019
Helios
5-1
Rumori Calcio II

Onsdag 12 juni 2019
Tammeka IV
0-4
Tallinna Kalev III

Torsdag 13 juni 2019
Tallinna FC Zapoos
Inst
Zenit Tallinn

Information Zenit Tallinn vidare.

Mulgi
0-1
Tallinna Wolves

Onsdag 19 juni 2019
Viimsi II
1-2
Maarjamäe FC Igiliikur

K-Järve JK Järve II
0-0
JK 32.KK

Eston Villa
15-0
Metsis

Torsdag 20 juni 2019
Kompanii Marjamaa
6-2
Sssolutions

Kadakas
3-1
Maksatransport

Lelle
2-1
TransferWise

Soccernet
1-3
Vastseliina

Fredag 21 juni 2019
Piraaja
1-3
TJK Legion II

Onsdag 26 juni 2019
Pusivus
0-5
Pärnu Sadam

Torsdag 27 juni 2019
Flora III
10-0
Poseidon II

Noorus-96
2-4 f
Otepää

Tisdag 9 juli 2019
Olympic
1-9
Paide

Lördag 13 juli 2019
Maardu
12-0
Warrior

Tulevik
0-0
Kadrina

Trans
0-3
Maardu Aliens

Rakvere Tarvas
0-3
K-Järve JK Järve

Põhja-Tallinna JK Volta
18-0
Viking

Põhja-Sakala
5-2 f
Pärnu

Måndag 15 juli 2019
Tammeka
8-1
FCI Tallinn

Onsdag 24 juli 2019
Elva
3-0
EMÜ

 

Skytteliga

21.08.2019, 23:05

-