ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 5 juni 2018
Slut: Våren 2019

91

lag

7

omgångar

65/90

matcher spelade

Första omgången

27 matcher

5-21 juni 2018

Andra omgången

32 matcher

28 juni-25 juli 2018

Tredje omgången

16 matcher

8-32 augusti 2018

Fjärde omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

 

Eesti Karikas
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

16.08.2018, 23:59

Onsdag 8 augusti 2018
Tallinna Kalev
3-0
Tartu Santos

Tisdag 14 augusti 2018
Kuressaare
2-3
Nõmme Kalju

Tammeka
1-0
Flora II

Viimsi
2-3
Elva

Paide
2-1
Paide III

Torsdag 16 augusti 2018
Flora
13-0
Warrior

Legion
3-0
Vaprus

Läänemaa Haapsalu
14-1
Teleios

Tisdag 21 augusti 2018
Järva-Jaani
17 : 30
Äksi Wolves

Kadrina
17 : 30
Trans

Maardu
17 : 30
Sillamäe Kalev

Onsdag 22 augusti 2018
Viimsi II
17 : 30
K-Järve JK Järve II

Zenit Tallinn
17 : 30
Kose

Tartu Welco
18 : 00
FCI Levadia

Torsdag 23 augusti 2018
Poseidon
17 : 30
Tabasalu Charma

Tallinna Kalev
18 : 00
Noorus-96

 

Visa matchfakta

Andra omgången

24.07.2018, 20:49

Torsdag 28 juni 2018
FC Sillamäe
0-16
Nõmme Kalju

Fredag 29 juni 2018
Imavere
0-10
Trans

Lördag 7 juli 2018
FCI Levadia
4-1
Nõmme United

Söndag 8 juli 2018
Jalgpallihaigla
0-7
Warrior

Fredag 13 juli 2018
Tallinna Augur
1-15
Paide

Måndag 16 juli 2018
Tartu Welco
1-0
Flora III

Teleios
4-1
Kohtla-Nõmme

Tisdag 17 juli 2018
Sillamäe Kalev
4-2
Tulevik II

Rumori Calcio
1-8
Tallinna Kalev

Onsdag 18 juli 2018
Läänemaa Haapsalu
6-0
Nõmme Kalju III

K-Järve JK Järve
0-2
Tammeka

Järva-Jaani
3-1
Tallinna FC Zapoos

Eston Villa
0-4
Elva

Kadrina
2-0
Depoo

Tabasalu Charma
6-0
Lelle

Ambla Vallameeskond
1-6
Viimsi

Äksi Wolves
10-0
Maardu United

Flora II
10-0
Maardu United II

Vastseliina
2-5
Tartu Santos

Kose
18 : 00
Koeru

Viimsi II
3-2
Maksatransport

Kompanii Marjamaa
3-3* f
Zenit Tallinn

Information Zenit Tallinn vidare efter 3-2 på straffar.

NPM Silmet
1-2
Vaprus

Rakvere Tarvas
0-3
Legion

Noorus-96
7-3
Otepää

Maardu
5-1
Põhja-Tallinna Volta LL

Torsdag 19 juli 2018
Maarjamäe FC Igiliikur
1-2
K-Järve JK Järve II

Tisdag 24 juli 2018
Piraaja
7-0
Helios II

Onsdag 25 juli 2018
Kuressaare
16-0
Vaimastvere SK Illi

Paide III
10-4
Kadakas

Joker
4-4*
Poseidon

Information Poseidon vidare efter 3-1 på straffar.

 

Visa matchfakta

Första omgången

22.06.2018, 21:31

Tisdag 5 juni 2018
Põhja-Sakala
1-3
Legion

Tisdag 12 juni 2018
Mulgi
1-2
Ambla Vallamee…

Maardu United II
21-2
Mauruse Saurused

Torsdag 14 juni 2018
FC Sillamäe
*1-1
Anija

Information FC Sillamäe vidare efter 3-1 på straffar.

Rumori Calcio
3-0
Raplamaa

Tallinna Kalev III
3-3*
Läänemaa Haapsalu

Information Läänemaa Haapsalu vidare efter 5-3 på straffar.

Lördag 16 juni 2018
Paide III
6-1
Pusivus

Warrior
5-1
Viking

Ararat
3-3* f
Maarjamäe FC Igiliikur

Information Maarjamäe FC Igiliikur vidare efter 4-1 på straffar.

Söndag 17 juni 2018
Koeru
3-2
Viimsi Lõvid

Maardu
3-0
Tulevik

Kadrina
3-0
FCP Pärnu

Vaimastvere S…
8-0
Raudteetöölised

Põhja-Tallinn…
0-3
Tammeka

Olympic
0-16
Flora

Viimsi II
3-0
Poseidon II

Loo
1-2
Vaprus

Paide II
0-3
Tabasalu Charma

Imavere
4-3
Rasmus Värki

Tõrva
1-3
K-Järve JK Järve

NPM Silmet
*wo
FC Tallinn

Information NPM Silmet vidare på walkover.

Kuressaare
22-0
Lootos

Kompanii Marjamaa
10-0
Tallinna Wolves

Tulevik II
4-3
Jõgeva Wolves

Torsdag 21 juni 2018
Puhkus Mehhikos
2-9
Põhja-Tallinn…

TransferWise
2-3
Kohtla-Nõmme

Fredag 22 juni 2018
Soccernet
0-12
FCI Levadia

 

Skytteliga

24.07.2018, 20:49

-