ecst.se fotboll

7

omgångar

98

lag

89/97

matcher spelade

2017-18

Start: 10 juni 2017

Final: maj 2018

Första omgången
34 matcher

10-28 juni 2017

Andra omgången
32 matcher

16 juli-2 augusti 2017

Tredje omgången
16 matcher

6-30 augusti 2017

Fjärde omgången
8 matcher

Kvartsfinaler
4 matcher

Semifinaler
2 matcher

Final
1 match

 

 

Eesti Karikas
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

20.09.2017, 22:30

Tisdag 19 september 2017
Läänemaa Haapsalu
1-7
FCI Tallinn

Flora
2-0
Elva

Onsdag 20 september 2017
Levadia
7-0
K-Järve JK Järve

Tulevik
0-0
Maardu United

Nõmme Kalju
*1-1 f
Paide III

Information Nõmme Kalju vidare efter 5-4 på straffar.

Rumori Calcio
0-6
Kuressaare

Põhja-Tallinn…
0-3
Flora II

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

30.08.2017, 20:29

Söndag 6 augusti 2017
Kuressaare
9-1
Kuusalu JK Rada

Tisdag 8 augusti 2017
Levadia
3-1
Paide

Trans
9-3
Levadia III

Maardu United
*4-4 f
TransferWise

Information Maardu United vidare efter 4-2 på straffar.

FCI Tallinn
16-0
Anija

Pusivus
0-8
Tulevik

Narva United
0-8
Flora

Onsdag 9 augusti 2017
Viimsi
0-2
Flora II

Paide III
11-0
Tartu

Nõmme Kalju
8-0
Lelle

Rakvere Tarvas
4-0
Poseidon

Läänemaa Haapsalu
2-1
Ganvix

Rumori Calcio
3-2
Kadakas

Põhja-Tallinna JK Volta
5-1
Zenit Tallinn

Onsdag 30 augusti 2017
K-Järve JK Järve
5-0
Tartu Welco

Maardu Aliens
0-3
Elva

 

Visa matchfakta

Andra omgången

02.08.2017, 23:08

Söndag 16 juli 2017
Kuressaare
12-0
Kadrina SK Moe

Tisdag 18 juli 2017
K-Järve JK Järve II
0-8
Flora II

Tallinna Kalev
0-0* f
Rakvere Tarvas

Information Rakvere Tarvas vidare efter 6-5 på straffar.

Onsdag 19 juli 2017
Flora III
0-2
Tartu Welco

Söndag 23 juli 2017
Maardu Aliens
6-1
Tääksi

Jõgeva Wolves II
0-3
Pusivus

Maardu United
10-0
Warrior

TransferWise
3-2 f
Tartu Ülikool Fauna

Lelle
*2-2 f
Kohtla-Nõmme

Information Lelle vidare efter 4-2 på straffar.

Måndag 24 juli 2017
Ganvix
12-1
Depoo

Kadakas
2-1
Rapla Lokomotiv

Viimsi
6-1
Jõgeva Wolves

Castovanni Eagles
0-4
FCI Tallinn

Kuusalu JK Rada
2-1 f
Loo

Tisdag 25 juli 2017
Sillamäe Kalev
1-2 f
Levadia

Zenit Tallinn
5-2
Otepää

Levadia III
3-0
Legion

Paide
7-3
Noorus-96

Anija
5-1
Lihula

Elva
8-0
Ararat

Järva-Jaani
1-4
Põhja-Tallinna JK Volta

Tallinna Kalev III
1-5
Tartu

Onsdag 26 juli 2017
Narva United
2-1
Vaprus

Poseidon
2-0
Joker

Koeru
0-1
Nõmme Kalju

Ambla Vallameeskond
1-4
Läänemaa Haapsalu

Tartu Santos
0-3
Paide III

Trans
8-0
Suure-Jaani United

Rumori Calcio
6-0
NPM Silmet

Torsdag 27 juli 2017
K-Järve JK Järve
0-0
Saue

Tisdag 1 augusti 2017
Tulevik
1-0
Tammeka

Onsdag 2 augusti 2017
Tammeka II
0-7
Flora

 

Visa matchfakta

Första omgången

28.06.2017, 20:57

Lördag 10 juni 2017
Viimsi II
0-13
Nõmme Kalju

 

0-1 Robert Kirss (4)
0-2 Tarmo Neemelo (7)
0-3 Andrei Sidorenkov (12)
0-4 Tarmo Neemelo (15)
0-5 Robert Kirss (16)
0-6 Tarmo Neemelo (27)
0-7 Robert Kirss (30)
0-8 Artur Valikaev (32)
Utvisning Andrei Sidorenkov (40)
0-9 Robert Kirss (47)
0-10 Robert Kirss (64)
0-11 Carlos Santos (72)
0-12 Robert Kirss (86)
0-13 Artur Valikaev (88)

Publik 120

Söndag 11 juni 2017
Piraaja
1-1* f
Maardu Aliens

Information Maardu Aliens vidare efter 7-6 på straffar.

Torsdag 15 juni 2017
Soccernet
1-3
Kohtla-Nõmme

Tisdag 20 juni 2017
Pirita
1-5
Rakvere Tarvas

Flora II
10-0
Rumori Calcio II

Anija
7-0
Puhkus Mehhikos

Jõgeva Wolves II
3-2
Õismäe Torm

Onsdag 21 juni 2017
Jõgeva SK Noorus
4-1 f
Imavere Forss

Väätsa Vald
0-1
Tääksi

TransferWise
2-0
Tallinna Wolves

Otepää
6-0
Jalgpallihaigla

Kadakas
7-2
Raudteetöölised

Paide
27-0
Hiiu United

Raplamaa
0-1
Tartu Welco

Kose
1-10
Joker

Rakvere Tarvas II
0-7
K-Järve JK Järve

Tartu
3-1
Eston Villa

Kadrina SK Moe
4-1
Lootos

FCP Pärnu
1-4
Ganvix

Tammeka II
6-1
Olympic

Saue
10-2
Rasmus Värki

Lihula
7-1
Elbato

Tartu Ülikool …
1-0
Viimsi Lõvid

NPM Silmet
2-0
Igiliikur

Navi
2-4 f
Kuusalu JK Rada

Flora U19
5-0
Vastseliina

Torsdag 22 juni 2017
Narva Trans
6-1
Maardu

Jõgeva Wolves
5-1
Odratakkel

Levadia
3-0
Nõmme United

FCI Tallinn
7-0
FCI Tallinn II

Ararat
5-3 f
Tallinna FC Zapoos

Paide III
12-1
Poseidon II

Onsdag 28 juni 2017
Järva-Jaani
18-2
JK 32.KK

 

Skytteliga

02.08.2017, 23:08

-