ecst.se fotboll
Säsongen 2018
Start: 3 mars 2018
Slut: 10 november 2018

36

omgångar

89,5 / 180

matcher spelade ( 49,72 % )

-

publiksnitt

3,91

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
A Le Coq Premium Liiga

Aktuella matcher

(13-26 jul 2018)

Fredag 20 juli 2018
Flora
17:30
Tulevik Viljandi

 
Lördag 21 juli 2018
Tallinna Kalev
14:00
Kuressaare

 
Söndag 22 juli 2018
FCI Levadia
14:00
Paide Linnameeskond

Pärnu Vaprus
17:00
Tammeka

Narva Trans
17:00
Nõmme Kalju

 

Tabell

(Uppdaterad: 13.06.2018, 20:28)

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Nõmme Kalju
3
18
13
5
0
68
- 21
47
44
9
0
0
39
- 10
27
4
5
0
29
- 11
17
2
Flora
1
18
13
3
2
57
- 15
42
42
6
3
0
23
- 7
21
7
0
2
34
- 8
21
3
FCI Levadia
2
18
12
5
1
58
- 13
45
41
7
2
0
31
- 6
23
5
3
1
27
- 7
18
4
Narva Trans
5
18
10
5
3
43
- 22
21
35
5
3
1
21
- 10
18
5
2
2
22
- 12
17
5
Tartu Tammeka
7
18
6
4
8
27
- 30
-3
22
2
3
3
12
- 14
9
4
1
5
15
- 16
13
6
Paide Linnameeskond
6
18
5
5
8
30
- 38
-8
20
3
2
4
16
- 17
11
2
3
4
14
- 21
9
7
Sillamäe Kalev
2
19
4
2
13
25
- 36
-11
14
3
1
7
19
- 23
10
1
1
6
6
- 13
4
8
Kuressaare
ny
17
4
1
12
17
- 53
-36
13
2
0
6
6
- 27
6
2
1
6
11
- 26
7
9
Viljandi Tulevik
9
17
3
3
11
10
- 54
-44
12
2
1
5
4
- 29
7
1
2
6
6
- 25
5
10
Pärnu Vaprus
ny
18
1
4
13
15
- 68
-53
7
0
3
6
4
- 31
3
1
1
7
11
- 37
4

Skytteliga

(Uppdaterad: -)

-
-
-

Publiksnitt

(Uppdaterad: -)

-
-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 13.06.2018, 20:28)

Mars 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 mars 2018
Kuressaare
0-5
Trans

Tulevik
1-0
Flora

FCI Levadia
1-1
Paide

Tammeka
0-1
Tallinna Kalev

 
Söndag 4 mars 2018
Nõmme Kalju
7-0
Vaprus

 
Fredag 9 mars 2018
Flora
6-0
Paide

 
Lördag 10 mars 2018
Vaprus
0-1
Tammeka

 

0-1 Rauno Tutk (självmål, 3)

Tulevik
1-0
Tallinna Kalev

1-0 Yosuke Saito (6)

 

Trans
2-2
Nõmme Kalju

1-0 Igor Ovsjannikov (6)
2-1 Eduard Golovljov (75)

1-1 Liliu (straff, 58)
2-2 Nikita Savenkov (självmål, 77)

 
Söndag 11 mars 2018
FCI Levadia
4-0
Kuressaare

 
Tisdag 13 mars 2018
Paide
2-2
Vaprus

Tallinna Kalev
1-2
Trans

 
Onsdag 14 mars 2018
Tammeka
0-3
FCI Levadia

Kuressaare
3-1
Tulevik

Nõmme Kalju
2-0
Flora

 
Fredag 16 mars 2018
Trans
1-0
Paide

1-0 Dante Leverock (39)

 

 
Lördag 17 mars 2018
Tallinna Kalev
5-0
Kuressaare

Flora
5-0
Vaprus

Tulevik
0-7
FCI Levadia

 
Söndag 18 mars 2018
Nõmme Kalju
1-0
Tammeka

 
Fredag 30 mars 2018
Kuressaare
0-4
Tammeka

 
Lördag 31 mars 2018
Paide
1-4
Nõmme Kalju

1-1 Kristofer Piht (49)

0-1 Liliu (straff, 42)
1-2 Liliu (72)
1-3 Robert Kirss (82)
1-4 Rimo Hunt (90+3)

Vaprus
1-1
Tulevik

1-0 Tonis Vihmoja (35)

1-1 Yosuke Saito (59)

FCI Levadia
5-0
Trans

1-0 Nikita Andreev (20)
2-0 Muamer Svraka (31)
3-0 Roman Debelko (67)
4-0 Muamer Svraka (70)
5-0 Roman Debelko (89)

 

 

 

April 2018 Visa matchfakta
Söndag 1 april 2018
Flora
1-0
Tallinna Kalev

 
Tisdag 3 april 2018
Tammeka
5-2
Paide

Trans
2-0
Tulevik

 
Onsdag 4 april 2018
Kuressaare
0-7
Flora

Tallinna Kalev
4-2
Vaprus

FCI Levadia
2-2
Nõmme Kalju

 
Lördag 7 april 2018
Vaprus
0-5
FCI Levadia

Paide
3-1
Kuressaare

Flora
0-0
Trans

Tulevik
0-2
Tammeka

 
Söndag 8 april 2018
Nõmme Kalju
3-0
Tallinna Kalev

 
Lördag 14 april 2018
Tammeka
1-1
Trans

Tulevik
0-6
Nõmme Kalju

FCI Levadia
2-1
Flora

 
Söndag 15 april 2018
Vaprus
1-1
Kuressaare

 
Fredag 20 april 2018
Tammeka
4-2
Vaprus

 
Lördag 21 april 2018
Tulevik
0-3
Flora

Kuressaare
0-6
Nõmme Kalju

Trans
2-2
Tallinna Kalev

 
Söndag 22 april 2018
Paide
1-3
FCI Levadia

 
Fredag 27 april 2018
Nõmme Kalju
5-2
Trans

 
Lördag 28 april 2018
Paide
0-2
Flora

Kuressaare
1-0
Tallinna Kalev

FCI Levadia
3-1
Tammeka

 
Söndag 29 april 2018
Tulevik
2-1
Vaprus

 

 

Maj 2018 Visa matchfakta
Tisdag 1 maj 2018
Tammeka
1-2
Kuressaare

1-2 Mart Preiman (75)

0-1 Tonis Koppel (9)
0-2 Sander Laht (20)

Trans
1-1
FCI Levadia

1-1 Igor Dudarev (självmål, 90+3)

0-1 Rasmus Peetson (90)

 
Onsdag 2 maj 2018
Vaprus
1-1
Paide

1-1 Tonis Vihmoja (65)

0-1 Martin Kase (58)

Tallinna Kalev
1-2
Tulevik

1-0 Hidetoshi Wakui (52)

1-1 Lauri Elur (73)
1-2 Illimar Loigo (84)

Flora
3-3
Nõmme Kalju

1-1 Frank Liivak (58)
2-2 Zakaria Beglarishvili (straff, 66)
3-2 Madis Vihmann (85)

0-1 Vlasiy Sinyavskiy (37)
1-2 Liliu (62)
3-3 Trevor Elhi (90+4)

 
Fredag 4 maj 2018
Trans
3-0
Kuressaare

 
Lördag 5 maj 2018
Tallinna Kalev
1-3
Flora

FCI Levadia
5-0
Tulevik

Vaprus
0-6
Nõmme Kalju

 
Söndag 6 maj 2018
Paide
3-3
Tammeka

 
Fredag 11 maj 2018
FCI Levadia
3-0
Tallinna Kalev

1-0 Muamer Svraka (22)
2-0 Aime Gando (50)
3-0 Muamer Svraka (57)

 

Tammeka
1--1
Nõmme Kalju

1-0 Tristan Koskor (66)

1-1 Marko Brtan (86)

 
Lördag 12 maj 2018
Vaprus
1-8
Flora

Tulevik
0-6
Trans

 
Söndag 13 maj 2018
Kuressaare
1-4
Paide

 
Tisdag 15 maj 2018
Trans
4-1
Tammeka

Nõmme Kalju
2-1
FCI Levadia

 
Onsdag 16 maj 2018
Flora
2-1
Kuressaare

 
Fredag 18 maj 2018
Tulevik
1-1
Paide

 
Söndag 20 maj 2018
Vaprus
0-4
Tallinna Kalev

 
Tisdag 22 maj 2018
Paide
0-2
Trans

 

0-1 Dante Leverock (5)
0-2 Arseni Kovaltšuk (90+3)

Tammeka
0-0
Tulevik

 
Onsdag 23 maj 2018
Tallinna Kalev
2-2
Nõmme Kalju

Kuressaare
1-3
Vaprus

Flora
2-2
FCI Levadia

 
Lördag 26 maj 2018
FCI Levadia
6-1
Vaprus

Tulevik
1-3
Kuressaare

Trans
2-4
Flora

Nõmme Kalju
3-2
Paide

 
Söndag 27 maj 2018
Tallinna Kalev
2-1
Tammeka

 

 

Juni 2018 Visa matchfakta
Tisdag 5 juni 2018
Paide
4-0
Tulevik

1-0 Henri Hanson (54)
2-0 Henri Hanson (66)
3-0 Kristofer Pint (69)
4-0 Samson Onomigho (86)

 

Publik 79

Tallinna Kalev
0-4
FCI Levadia

 

0-1 Roman Debelko (9)
0-2 Roman Debelko (12)
0-3 Aime Gando (43)
0-4 Nikita Andreev (90+3)

Publik 194

 
Onsdag 6 juni 2018
Nõmme Kalju
8-3
Kuressaare

1-0 Sergey Tumasyan (7)
2-0 Aleksandr Volkov (21)
3-2 Liliu (32)
4-2 Renno Soosaar (självmål, 37)
5-2 Maximiliano Uggè (57)
6-3 Aleksandr Volkov (74)
7-3 Aleksandr Volkov (88)
8-3 Sergey Tumasyan (90)

2-1 Karmo Paju (straff, 27)
2-2 Margus Rajaver (29)
5-3 Maarek Suursaar (62)

Publik 229

Trans
6-0
Vaprus

1-0 Dmitry Barkov (8)
2-0 Dmitry Barkov (15)
3-0 Viktor Plotnikov (51)
4-0 Dmitry Proshin (56)
5-0 Vadim Mihhailov (58)
6-0 Denys Polyakov (71)

Publik 68

Flora
3-1
Tammeka

1-0 Frank Liivak (37) 2-1 Zakaria Beglarishvili (straff, 80) 3-1 Rauno Alliku (90)

1-1 Tauno Tekko (straff, 59)

Publik 609

 
Tisdag 12 juni 2018
Nõmme Kalju
8-2
Tulevik

1-1 Igor Subbotin (7)
2-1 Maximiliano Uggè (9)
3-1 Sergey Tumasyan (16)
4-1 Liliu (37)
5-2 Igor Subbotin (57)
6-2 Rimo Hunt (66) 7-2 Liliu (80)
8-2 Aleksandr Volkov (89)

0-1 Martin Allik (2)
4-2 Kristen Kähr (51)

Paide
2-0
Tallinna Kalev

1-0 Henri Hanson (4)
2-0 Samson Onomigho (straff, 82)

Utvisning Alger Džumadil (81)

Vaprus
0-4
Trans

 

0-1 Eduard Golovljov (8)
0-2 Dante Leverock (20)
0-3 Dante Leverock (74)
0-4 Arseni Kovaltšuk (80)

Kuressaare
1-1
FCI Levadia

1-1 Sander Laht (51)

0-1 Roman Debelko (48)

 
Onsdag 13 juni 2018
Tammeka
0-3
Flora

 

0-1 Zakaria Beglarishvili (12)
0-2 Madis Vihmann (27)
0-3 Madis Vihmann (39)

 

 

Juli 2017 Visa matchfakta
Fredag 20 juli 2018
Flora
17:30
Tulevik Viljandi

 
Lördag 21 juli 2018
Tallinna Kalev
14:00
Kuressaare

 
Söndag 22 juli 2018
FCI Levadia
14:00
Paide Linnameeskond

Pärnu Vaprus
17:00
Tammeka

Narva Trans
17:00
Nõmme Kalju

 
Fredag 27 juli 2018
Tulevik Viljandi
17:30
Tallinna Kalev

 
Lördag 28 juli 2018
Nõmme Kalju
14:00
FCI Levadia

 
Söndag 29 juli 2018
Paide Linnameeskond
14:00
Kuressaare

Tammeka
17:00
Narva Trans

 

 

Augusti 2017 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Tulevik Viljandi
17:30
Pärnu Vaprus

 
Lördag 4 augusti 2018
Narva Trans
14:00
Paide Linnameeskond

 
Söndag 5 augusti 2018
Tallinna Kalev
14:00
Nõmme Kalju

Kuressaare
17:00
Flora

FCI Levadia
17:00
Tammeka

 
Fredag 10 augusti 2018
Paide Linnameeskond
17:00
Flora

Nõmme Kalju
17:30
Kuressaare

 
Lördag 11 augusti 2018
FCI Levadia
14:00
Narva Trans

 
Söndag 12 augusti 2018
Pärnu Vaprus
14:00
Tallinna Kalev

Tammeka
14:00
Tulevik Viljandi

 
Fredag 17 augusti 2018
Flora
17:30
Tallinna Kalev

 
Lördag 18 augusti 2018
Pärnu Vaprus
14:00
FCI Levadia

 
Söndag 19 augusti 2018
Narva Trans
14:00
Tulevik Viljandi

Paide Linnameeskond
17:00
Nõmme Kalju

Kuressaare
17:00
Tammeka

 
Fredag 24 augusti 2018
Tammeka
17:30
Flora

 
Lördag 25 augusti 2018
Tulevik Viljandi
11:00
Paide Linnameeskond

Nõmme Kalju
11:00
Pärnu Vaprus

FCI Levadia
14:00
Kuressaare

Tallinna Kalev
17:00
Narva Trans

 
Tisdag 28 augusti 2018
Tulevik Viljandi
16:30
Nõmme Kalju

Kuressaare
16:30
Narva Trans

Pärnu Vaprus
17:00
Paide Linnameeskond

Tammeka
18:30
Tallinna Kalev

 
Onsdag 29 augusti 2018
Flora
18:30
FCI Levadia

 
Fredag 31 augusti 2018
Narva Trans
17:30
Pärnu Vaprus

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Kuressaare
11:00
Tulevik Viljandi

Paide Linnameeskond
11:00
Tammeka

FCI Levadia
14:00
Tallinna Kalev

 
Söndag 2 september 2018
Nõmme Kalju
17:00
Flora

 
Fredag 14 september 2018
Tammeka
17:30
Nõmme Kalju

 
Lördag 15 september 2018
Tallinna Kalev
11:00
Paide Linnameeskond

Flora
14:00
Narva Trans

Pärnu Vaprus
17:00
Kuressaare

 
Söndag 16 september 2018
Tulevik Viljandi
13:00
FCI Levadia

 
Tisdag 18 september 2018
Kuressaare
16:00
Nõmme Kalju

Narva Trans
18:30
Tammeka

 
Onsdag 19 september 2018
Tallinna Kalev
17:00
Tulevik Viljandi

FCI Levadia
17:00
Pärnu Vaprus

Flora
17:30
Paide Linnameeskond

 
Lördag 22 september 2018
Tulevik Viljandi
11:00
Tammeka

Kuressaare
11:00
FCI Levadia

Paide Linnameeskond
14:00
Narva Trans

Pärnu Vaprus
17:00
Flora

 
Söndag 23 september 2018
Nõmme Kalju
13:00
Tallinna Kalev

 
Tisdag 25 september 2018
Flora
17:00
Pärnu Vaprus

 
Fredag 28 september 2018
Narva Trans
17:30
Kuressaare

 
Lördag 29 september 2018
Paide Linnameeskond
11:00
FCI Levadia

Nõmme Kalju
14:00
Tulevik Viljandi

Tammeka
17:00
Pärnu Vaprus

 
Söndag 30 september 2018
Tallinna Kalev
13:00
Flora

 

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Tisdag 2 oktober 2018
Kuressaare
16:30
Paide Linnameeskond

Pärnu Vaprus
18:30
Tulevik Viljandi

 
Onsdag 3 oktober 2018
Narva Trans
17:00
Tallinna Kalev

Flora
17:00
Tammeka

FCI Levadia
17:30
Nõmme Kalju

 
Lördag 6 oktober 2018
Tulevik Viljandi
11:00
Kuressaare

Pärnu Vaprus
11:00
Narva Trans

Tallinna Kalev
14:00
FCI Levadia

Tammeka
17:00
Paide Linnameeskond

 
Söndag 7 oktober 2018
Flora
13:00
Nõmme Kalju

 
Fredag 19 oktober 2018
FCI Levadia
17:30
Tulevik Viljandi

 
Lördag 20 oktober 2018
Kuressaare
11:00
Tallinna Kalev

Paide Linnameeskond
11:00
Pärnu Vaprus

Narva Trans
14:00
Flora

 
Söndag 21 oktober 2018
Nõmme Kalju
13:00
Tammeka

 
Fredag 26 oktober 2018
Nõmme Kalju
17:30
Paide Linnameeskond

 
Lördag 27 oktober 2018
Flora
11:00
Kuressaare

Tallinna Kalev
11:00
Pärnu Vaprus

Tulevik Viljandi
14:00
Narva Trans

 
Söndag 28 oktober 2018
Tammeka
13:00
FCI Levadia

 

 

November 2017 Visa matchfakta
Fredag 2 november 2018
Pärnu Vaprus
17:30
Nõmme Kalju

 
Lördag 3 november 2018
Tulevik Viljandi
11:00
Flora

Tammeka
11:00
Kuressaare

Narva Trans
14:00
FCI Levadia

 
Söndag 4 november 2018
Paide Linnameeskond
13:00
Tallinna Kalev

 
Lördag 10 november 2018
FCI Levadia
11:00
Flora

Nõmme Kalju
11:00
Narva Trans

Tallinna Kalev
11:00
Tammeka

Paide Linnameeskond
11:00
Tulevik Viljandi

Kuressaare
11:00
Pärnu Vaprus