ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 11 augusti 2018
Slut: 18 maj 2018

736

lag

6+8

omgångar

540/851

matcher spelade

Extra förkvalomgång

184+41 matcher

10-12 augusti 2018
Omspel 14-15 augusti 2018

Förkvalomgång

160+33 matcher

24-27 augusti 2018
Omspel 28 augusti-8 september 2018

Första kvalomgången

116+31 matcher

7-12 september 2018
Omspel 10-18 september 2018

Andra kvalomgången

80 matcher

22-23 september 2018

Tredje kvalomgången

40 matcher

6 oktober 2018

Fjärde kvalomgången

32 matcher

20 oktober 2018

Första omgången

40 matcher

10 november 2018

Andra omgången

20 matcher

1 december 2018

Tredje omgången

32 matcher

5 januari 2019

Fjärde omgången

16 matcher

26 januari 2019

Femte omgången

8 matcher

16 februari 2019

Kvartsfinaler

4 matcher

16 mars 2019

Semifinaler

2 matcher

6 april 2019

Final

1 match

18 maj 2019

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

Visa matchfakta

Fjärde kvalomgången

Visa matchfakta

Tredje kvalomgången

Visa matchfakta

Andra kvalomgången

Lördag 22 september 2018
Chester (6)
-
City of Liverpool (9)

Ashton United (6)
-
Trafford (8)

Radcliffe (8)
-
Curzon Ashton (6)

Farsley Celtic (7)
-
Southport (6)

Mossley (8)
-
Kidsgrove Athletic (8)

Staveley Miners Welfare (9)
-
Guiseley (6)

South Shields (7)
-
Stockport County (6)

Knaresborough Town (9)
-
Workington (7)

Cleethorpes Town (8)
-
Bamber Bridge (7)

York City (6)
-
Ashton Athletic (9)

Marine (7)
-
Frickley Athletic (8)

Dunston UTS (9)
-
Irlam (9)

FC United of Manchester (6)
-
Colne (8)

Nantwich Town (7)
-
Blyth Spartans (6)

Darlington (6)
-
Bradford Park Avenue (6)

Chorley (6)
-
Leek Town (8)

Witton Albion (7)
-
Spennymoor Town (6)

Altrincham (6)
-
Whitley Bay (9)

Consett (9)
-
Warrington Town (7)

Sutton Coldfield Town (8)
-
Alfreton Town (6)

Boston United (6)
-
Peterborough Sports (8)

St. Ives Town (7)
-
Grantham Town (7)

Kidderminster Harriers (6)
-
Atherstone Town (10)

Stourbridge (7)
-
Leamington (6)

Rugby Town (9)
-
Hednesford Town (7)

St. Neots Town (7)
-
Romulus (9)

Nuneaton Borough (6)
-
Brackley Town (6)

Alvechurch (7)
-
Corby Town (8)

Kettering Town (7)
-
AFC Mansfield (8)

Anstey Nomads (10)
-
Mickleover Sports (7)

Halesowen Town (7)
-
Gainsborough Trinity (7)

King's Lynn Town (7)
-
Stafford Rangers (7)

AFC Telford United (6)
-
Bedford Town (8)

Buxton (7)
-
Coalville Town (7)

Hampton & Richmond Borough (6)
-
Burgess Hill Town (7)

Kings Langley (7)
-
Lewes (7)

Wealdstone (6)
-
Great Wakering Rovers (8)

Welling United (6)
-
Chesham United (7)

Hendon (7)
-
Phoenix Sports (8)

Woking (6)
-
Tooting & Mitcham United (8)

Hanwell Town (8)
-
Lowestoft Town (7)

Egham Town (8)
-
Brightlingsea Regent (7)

Chelmsford City (6)
-
Worthing (7)

Concord Rangers (6)
-
Margate (7)

Leverstock Green (9)
-
Dorking Wanderers (7)

Haringey Borough (7)
-
Erith Town (9)

Leiston (7)
-
Hastings United (8)

Coggeshall Town (8)
-
Walton Casuals (7)

St. Albans City (6)
-
Whyteleafe (8)

Bowers & Pitsea (8)
-
Hemel Hempstead Town (6)

Billericay Town (6)
-
Burnham (10)

Kempston Rovers (8)
-
Marlow (8)

Hitchin Town (7)
-
Didcot Town (8)

Bognor Regis Town (7)
-
AFC Sudbury (8)

Haverhill Rovers (9)
-
Leatherhead (7)

East Thurrock United (6)
-
Whitehawk (7)

Brantham Athletic (9)
-
Eastbourne Borough (6)

Oxford City (6)
-
Cray Valley PM (9)

Gosport Borough (7)
-
Ramsgate (8)

AFC Hornchurch (7)
-
East Grinstead Town (8)

AFC Uckfield Town (9)
-
Dartford (6)

Hayes & Yeading United (8)
-
Moneyfields (8)

FC Romania (8)
-
Beaconsfield Town (7)

Horsham (8)
-
Heybridge Swifts (8)

Dulwich Hamlet (6)
-
Tonbridge Angels (7)

Metropolitan Police (7)
-
Needham Market (7)

Merthyr Town (7)
-
Winchester City (8)

Lymington Town (9)
-
Torquay United (6)

Chippenham Town (6)
-
Swindon Supermarine (7)

Bristol Manor Farm (8)
-
Basingstoke Town (7)

Weston-super-Mare (6)
-
Salisbury (7)

Tiverton Town (7)
-
Dorchester Town (7)

Hereford (6)
-
Truro City (6)

Poole Town (7)
-
Cinderford Town (8)

Taunton Town (7)
-
Bitton (9)

Banbury United (7)
-
Bath City (6)

Hungerford Town (6)
-
Wantage Town (9)

Binfield (9)
-
Cirencester Town (8)

Slough Town (6)
-
Sholing (9)

Söndag 23 september 2018
Gloucester City (6)
-
Plymouth Parkway (9)

 

Visa matchfakta

Första kvalomgången

18.09.2018, 23:19

Fredag 7 september 2018
Basford United (7)
1-3
Staveley Miners Welfare (9)

Lördag 8 september 2018
Radcliffe (8)
1-0
Stalybridge Celtic (7)

Squires Gate (9)
1-5
City of Liverpool (9)

Lancaster City (7)
0-2
Trafford (8)

South Shields (7)
5-1
Garforth Town (9)

Warrington Town (7)
4-0
Burscough (9)

Runcorn Town (9)
2-3
Irlam (9)

Whitley Bay (9)
1-0
Whitby Town (7)

Marine (7)
1-1
Scarborough Athletic (7)

Colne (8)
2-0
Hyde United (7)

Newcastle Benfield (9)
1-1
Workington (7)

Dunston UTS (9)
4-1
North Ferriby United (7)

Knaresborough Town (9)
7-3
Kendal Town (8)

Atherton Collieries (8)
1-2
Kidsgrove Athletic (8)

Guisborough Town (9)
0-4
Farsley Celtic (7)

Congleton Town (9)
0-1
Consett (9)

Witton Albion (7)
5-0
Bottesford Town (9)

Clitheroe (8)
2-5
Mossley (8)

Ashton Athletic (9)
1-1
Morpeth Town (8)

Maltby Main (9)
1-2
Frickley Athletic (8)

Bamber Bridge (7)
3-1
Tadcaster Albion (8)

Highgate United (9)
1-2
Stourbridge (7)

Cleethorpes Town (8)
4-1
Walsall Wood (9)

Romulus (9)
4-0
Belper Town (8)

Nantwich Town (7)
5-2
Worksop Town (9)

Sutton Coldfield Town (8)
2-2
Rushall Olympic (7)

Quorn (9)
0-1
Atherstone Town (10)

Coalville Town (7)
2-1
Racing Club Warwick (10)

Hednesford Town (7)
2-0
Tamworth (7)

Grimsby Borough (10)
1-2
Stafford Rangers (7)

Matlock Town (7)
1-2
Halesowen Town (7)

Barwell (7)
2-5
Buxton (7)

Daventry Town (9)
0-1
Grantham Town (7)

Mickleover Sports (7)
6-0
Haughmond (10)

Anstey Nomads (10)
2-1
Oadby Town (9)

Chasetown (8)
1-1
Gainsborough Trinity (7)

Redditch United (7)
2-4
Rugby Town (9)

Stratford Town (7)
0-1
Alvechurch (7)

Leverstock Green (9)
0-0
Hadley (9)

St Neots Town (7)
2-1
Bishop's Stortford (7)

Burnham (10)
1-0
Bury Town (8)

Cambridge City (8)
3-4
Brightlingsea Regent (7)

Heybridge Swifts (8)
2-0
Newmarket Town (9)

Hanwell Town (8)
2-1
Potters Bar Town (7)

Brantham Athletic (9)
1-0
Spalding United (8)

Corby Town (8)
2-0
Hertford Town (8)

AFC Sudbury (8)
3-2
Royston Town (7)

Ware (8)
0-1
Lowestoft Town (7)

Hendon (7)
1-1
Harlow Town (7)

Brentwood Town (8)
2-3
Haringey Borough (7)

Haverhill Rovers (9)
0-0
Long Melford (9)

AFC Hornchurch (7)
1-0
Harrow Borough (7)

Swindon Supermarine (7)
7-1
Woodbridge Town (9)

FC Romania (8)
4-0
Soham Town Rangers (8)

Chesham United (7)
2-1
Biggleswade Town (7)

Chalfont St Peter (8)
1-1
Kempston Rovers (8)

Great Wakering Rovers (8)
3-1
Wisbech Town (8)

King's Lynn Town (7)
2-2
Histon (9)

Hayes & Yeading United (8)
2-1
AFC Rushden & Diamonds (7)

Northwood (8)
0-0
Kings Langley (7)

Coggeshall Town (8)
1-1
Berkhamsted (8)

Saffron Walden Town (9)
0-0
St Ives Town (7)

Walthamstow (9)
0-2
Beaconsfield Town (7)

Wingate & Finchley (7)
1-2
Didcot Town (8)

Cheshunt (8)
2-2
Leiston (7)

Hitchin Town (7)
3-1
Godmanchester Rovers (9)

Bowers & Pitsea (8)
5-1
Takeley (9)

Basildon United (8)
0-2
Peterborough Sports (8)

Barton Rovers (8)
0-4
Needham Market (7)

Enfield Town (7)
0-3
Bedford Town (8)

Ramsgate (8)
1-1
Sevenoaks Town (8)

Hastings United (8)
2-1
Kingstonian (7)

Metropolitan Police (7)
3-2
Cray Wanderers (8)

Faversham Town (8)
1-3
Worthing (7)

Farnborough (7)
2-2
Lewes (7)

AFC Uckfield Town (9)
1-0
AFC Croydon Athletic (9)

Fleet Town (8)
1-2
East Grinstead Town (8)

Phoenix Sports (8)
2-2
Lancing (9)

Merstham (7)
0-0
Cray Valley PM (9)

Spelthorne Sports (9)
1-5
Erith Town (9)

Hythe Town (8)
0-2
Tonbridge Angels (7)

Egham Town (8)
1-0
Staines Town (7)

Corinthian-Casuals (7)
0-0
Whyteleafe (8)

Margate (7)
3-2
Horndean (9)

Moneyfields (8)
1-0
Thamesmead Town (8)

Whitstable Town (8)
0-5
Bognor Regis Town (7)

Horsham YMCA (9)
1-2
Tooting & Mitcham United (8)

Corinthian (9)
1-1
Horsham (8)

Pagham (9)
0-2
Whitehawk (7)

Leatherhead (7)
2-0
Herne Bay (8)

Beckenham Town (9)
0-0
Walton Casuals (7)

Burgess Hill Town (7)
1-0
Folkestone Invicta (7)

Dorking Wanderers (7)
2-0
Hartley Wintney (7)

Sittingbourne (8)
0-1
Gosport Borough (7)

Weymouth (7)
1-1
Banbury United (7)

Melksham Town (8)
1-4
Merthyr Town (7)

Bitton (9)
3-0
Westbury United (9)

AFC Stoneham (10)
0-7
Cirencester Town (8)

Salisbury (7)
1-1
Yate Town (8)

Cadbury Heath (9)
0-1
Cinderford Town (8)

Binfield (9)
3-0
Buckland Athletic (9)

Frome Town (7)
1-1
Winchester City (8)

Wimborne Town (7)
1-1
Dorchester Town (7)

Shaftesbury (9)
0-1
Poole Town (7)

Sholing (9)
0-0
Hamworthy United (9)

Plymouth Parkway (9)
0-0
Street (8)

Taunton Town (7)
7-1
Bemerton Heath Harlequins (9)

Paulton Rovers (8)
1-1
Basingstoke Town (7)

Bridport (9)
0-1
Tiverton Town (7)

Bishop's Cleeve (9)
0-2
Wantage Town (9)

Chipping Sodbury Town (9)
0-2
Bristol Manor Farm (8)

Lymington Town (9)
2-2
Lydney Town (9)

Söndag 9 september 2018
AFC Mansfield (8)
2-1
Stourport Swifts (9)

Aylesbury United (8)
0-0
Marlow (8)

Romford (8)
1-4
Kettering Town (7)

Onsdag 12 september 2018
Leek Town (8)
3-0
Parkgate (10)

Omspel
Måndag 10 september 2018
Rushall Olympic (7)
0-1
Sutton Coldfield Town (8)

Tisdag 11 september 2018
Scarborough Athletic (7)
2-3
Marine (7)

Workington (7)
5-3
Newcastle Benfield (9)

Morpeth Town (8)
1-2
Ashton Athletic (9)

Gainsborough Trinity (7)
8-2
Chasetown (8)

Marlow (8)
2-1 f
Aylesbury United (8)

Harlow Town (7)
1-2 f
Hendon (7)

Kempston Rovers (8)
*2-2 f
Chalfont St Peter (8)

Information Kempston Rovers (8) vidare efter 4-1 på straffar.

Histon (9)
0-7
King's Lynn Town (7)

Kings Langley (7)
3-1
Northwood (8)

Berkhamsted (8)
1-2
Coggeshall Town (8)

St Ives Town (7)
3-1
Saffron Walden Town (9)

Leiston (7)
4-2
Cheshunt (8)

Sevenoaks Town (8)
1-3
Ramsgate (8)

Lancing (9)
0-3
Phoenix Sports (8)

Whyteleafe (8)
2-1
Corinthian-Casuals (7)

Walton Casuals (7)
3-0
Beckenham Town (9)

Banbury United (7)
2-1
Weymouth (7)

Yate Town (8)
1-3
Salisbury (7)

Winchester City (8)
2-1 f
Frome Town (7)

Dorchester Town (7)
3-0
Wimborne Town (7)

Hamworthy United (9)
0-1
Sholing (9)

Street (8)
1-4
Plymouth Parkway (9)

Basingstoke Town (7)
2-0
Paulton Rovers (8)

Lydney Town (9)
1-2
Lymington Town (9)

Onsdag 12 september 2018
Hadley (9)
0-1
Leverstock Green (9)

Long Melford (9)
1-2
Haverhill Rovers (9)

Lewes (7)
*1-1 f
Farnborough (7)

Information Lewes (7) vidare efter 4-1 på straffar.

Cray Valley PM (9)
*3-3 f
Merstham (7)

Information Cray Valley PM (9) vidare efter 4-1 på straffar.

Horsham (8)
5-0
Corinthian (9)

 

Visa matchfakta

Förkvalomgång

05.09.2018, 23:54

Fredag 24 augusti 2018
Thetford Town
0-5
Godmanchester Rovers

Bowers & Pitsea
1-0
Barking

Coggeshall Town
0-0
Witham Town

Tooting & Mitcham United
2-1
Horley Town

United Services
1-3
Sholing

Lördag 25 augusti 2018
Grimsby Borough
1-0
Long Eaton United

Prestwich Heys
0-2
Radcliffe Borough

Knaresborough Town
5-1
Blyth AFC

Bridlington Town
1-2
Garforth Town

Dunston UTS
4-2
Pontefract Collieries

Newcastle Benfield
1-0
West Auckland Town

Morpeth Town
1-0
Marske United

Consett
5-2
Seaham Red Star

Clitheroe
6-6
Sunderland RCA

Kendal Town
1-1
Selby Town

Pickering Town
0-4
Colne

Albion Sports
2-2
Guisborough Town

Ashton Athletic
2-1
Skelmersdale United

Ossett United
2-2
Mossley

Burscough
2-0
Northwich Victoria

Atherton Collieries
2-1
Colwyn Bay

Kidsgrove Athletic
1-1
Ramsbottom United

Tadcaster Albion
4-1
Shildon AFC

Stocksbridge Park Steels
1-3
Bamber Bridge

Prescot Cables
1-2
Irlam

Brighouse Town
0-2
Parkgate

Droylsden
4-4
Squires Gate

Hyde United
5-1
Sheffield

Handsworth Parramore
0-1
Congleton Town

Frickley Athletic
10-1
Liversedge

Runcorn Linnets
1-2
Maltby Main

Penistone Church
1-3
Runcorn Town

Litherland Remyca
Inst
Leek Town

AFC Darwen
1-4
Trafford

City of Liverpool
1-1
Glossop North End

Stourport Swifts
2-1
Sporting Khalsa

Sutton Coldfie…
3-0
Gresley

Alvechurch
4-3
Bromsgrove Sporting

Malvern Town
1-2
Racing Club Warwick

Bedworth United
1-3
Atherstone Town

Romulus
4-0
Newcastle Town

Walsall Wood
2-1
Whitchurch Alport

Whitley Bay
6-1
Barnoldswick Town

Highgate United
3-0
Leicester Road

Wednesfield
2-2
Chasetown

Rugby Town
1-0
Evesham United

Haughmond
1-1
Market Drayton Town

Kimberley Miners Welfare (10)
0-2
Oadby Town

Loughborough Dynamo
2-4
Bottesford Town

Staveley MW
3-0
Lutterworth Town

Belper Town
2-1
Lincoln United

Loughborough University
3-3
Cleethorpes Town

AFC Mansfield
1-0
Rainworth Miners Welfare

Anstey Nomads
4-1
Clipstone

Quorn
3-2
South Normanton Athletic

Stamford
1-1
Peterborough Sports

Sileby Rangers
1-1
Wisbech Town

Deeping Rangers
1-1
AFC Rushden & Diamonds

Harborough Town
1-2
Cambridge City

Corby Town
3-3
Dunstable Town

Biggleswade
Avbr
Soham Town Rangers

Desborough Town
0-3
AFC Kempston Rovers

Bedford Town
4-1
Dereham Town

Histon
1-1
Eynesbury Rovers

Daventry Town
7-5
Yaxley

Barton Rovers
3-2
Rothwell Corinthians

Spalding United
3-2
Wellingborough Town

Waltham Abbey
0-2
Bury Town

AFC Sudbury
2-0
Mildenhall Town

Heybridge Swifts
3-0
West Essex

Aveley
0-2
Potters Bar Town

Hertford Town
5-3
Tilbury

Long Melford
3-1
St Margaretsbury

Haverhill Rovers
2-1
Maldon & Tiptree

Brantham Athletic
1-0
Welwyn Garden City

Cheshunt
1-0
Canvey Island

FC Romania
2-0
Grays Athletic

Woodbridge Town
5-1
Hadleigh United

Basildon United
2-1
Whitton United

Great Wakering Rovers
4-1
Leyton Athletic

Newmarket Town
2-1
Hullbridge Sports

Saffron Walden Town
4-1
Hoddesdon Town

Brentwood Town
1-1
Sporting Bengal United

Easington Sports
1-2
Chipping Sodbury Town

Northwood
3-1
Longlevens

Ardley United
2-4
Burnham

AFC Dunstable
0-0
Swindon Supermarine

Crawley Green
2-3
Aylesbury United

Kidlington
0-1
Marlow

Thame United
0-2
Berkhamsted

Bishop's Cleeve
5-2
North Greenford United

Didcot Town
1-1
Aylesbury

Slimbridge
1-1
Wantage Town

Chalfont St Peter
1-0
London Lions

Beaconsfield Town
2-0
Uxbridge

Colney Heath
1-3
Cinderford Town

Harpenden Town
0-6
Leverstock Green

Brimscombe & Thrupp
0-7
Hayes & Yeading United

North Leigh
2-4
Hanwell Town

Cirencester Town
5-0
Windsor

Royal Wootton
0-0
Lydney Town

East Grinstead Town
1-0
South Park

Walton Casuals
6-0
Shoreham

Beckenham Town
2-2
Epsom & Ewell

Three Bridges
2-3
Phoenix Sports

Arundel
1-7
Herne Bay

Sittingbourne
2-0
Bearsted

Newhaven
0-2
Pagham

Cobham
1-3
Egham Town

Molesey
0-0
Lewes

AFC Croydon Athketic
1-1
Hanworth Villa

Raynes Park Vale
1-1
Peacehaven & Telscombe

Carshalton Athletic
0-1
Horsham

Ashford United
0-2
Horsham YMCA

Uckfield Town
4-1
Broadfields United

Greenwich Borough
3-7
Lancing

Chipstead
0-1
Corinthian

Loxwood
1-1
Erith Town

Hythe Town
3-0
Worthing United

Whyteleafe
1-1
Saltdean United

Corinthian-Casuals
6-0
Croydon

Ramsgate
2-1
Chatham Town

CB Hounslow United
0-2
Whitstable Town

Cray Wanderers
1-1
Rusthall

Faversham Town
4-1
Hackney Wick

Balham
0-2
Thamesmead Town

Hastings United
3-2
VCD Athletic

Sevenoaks Town
1-0
Bedfont Sports

Thatcham Town
0-0
Bemerton Heath Harleq.

Salisbury
6-0
Hamble Club

Binfield
2-1
Brockenhurst

Moneyfields
3-1
Andover New Street

Hamworthy United
1-0
AFC Totton

Lymington Town
2-0
Frimley Green

Fleet Town
3-1
Petersfield Town

AFC Stoneham
2-0
Westfield (Surrey)

Baffins Milton Rovers
1-4
Hartley Wintney

Wimborne Town
6-0
Newport (Isle of Wight)

Melksham Town
1-0
Blackfield & Langley

Ascot United
0-3
Horndean

Winchester City
1-0
Bournemouth FC

Bodmin Town
2-2
Cadbury Heath

Bideford
2-2
Bristol Manor Farm

Bradford Town
0-1
Paulton Rovers

Hallen
0-5
Bridport

Barnstaple Town
0-1
Shaftesbury Town

Plymouth Parkway
1-0
Larkhall Athletic

Portland United
0-2
Tavistock

Westbury United
3-0
Saltash United

Cheddar
0-3
Yate Town

Willand Rovers
1-2
Street

Buckland Athletic
2-0
Mangotsfield United

Clacton
2-4
Ware

Haringey Borough
1-0
Tower Hamlets / Stanway Rovers

Felixstowe & Walton United
0-1
Walthamstow

Söndag 26 augusti 2018
Stansted
0-1
Takeley

Worksop Town
2-1
Carlton Town

Romford
3-2
Baldock Town

Cray Valley PM
4-1
Ashford Town (Middlesex)

Måndag 27 augusti 2018
Brackley Town Saints
0-0
Hadley

Tisdag 4 september 2018
Biggleswade
3-5
Soham Town Rangers

Charnock Richard
2-2
Leek Town

Omspel
Tisdag 28 augusti 2018
Eynesbury Rovers
1-3
Histon

Epsom & Ewell
0-1 f
Beckenham Town

Onsdag 29 augusti 2018
Guisborough Town
4-0
Albion Sports

Sporting Bengal United
1-3
Brentwood Town

Cadbury Heath
4-1
Bodmin Town

Hadley
1-0
Brackley Town

Måndag 3 september 2018
Erith Town
4-1
Loxwood

Tisdag 4 september 2018
Glossop North End
2-3 f
City of Liverpool

Market Drayton Town
0-1
Haughmond

Peterborough Sports
4-3
Stamford

Sunderland RCA
2-3
Clitheroe

Selby Town
1-1* f
Kendal Town
Mossley
*1-1 f
Ossett United

Information Mossley vidare efter 4-2 på straffar.

Ramsbottom United
0-0* f
Kidsgrove Athletic

Information Kidsgrove Athletic vidare efter 3-2 på straffar.

Squires Gate
1-0
Droylsden

Chasetown
3-1
Wednesfield

Cleethorpes Town
1-0
Loughborough University
Wisbech Town
*0-0 f
Sileby Rangers

Information Wisbech Town vidare efter 5-3 på straffar.

AFC Rushden & Diamonds
3-0
Deeping Rangers

Dunstable Town
0-4
Corby Town

Witham Town
1-3
Coggeshall Town

Swindon Supermarine
3-0
AFC Dunstable
Aylesbury
0-1
Didcot Town

Wantage Town
1-0
Slimbridge

Lydney Town
5-3
Royal Wootton

Hanworth Villa
0-1
AFC Croydon Athletic

Spelthorne Sports
4-3 f
Raynes Park Vale
Saltdean United
1-2
Whyteleafe

Bemerton Heath Harleq.
3-2
Thatcham Town

Bristol Manor Farm
4-2 f
Bideford

Onsdag 5 september 2018
Lewes
8-1
Mossley

Rusthall
2-2* f
Cray Wanderers

Information Cray Wanderers vidare efter 4-3 på straffar.

Lördag 8 september 2018
Leek Town
3-2
Charnock Richard

 

Visa matchfakta

Extra förkvalomgång

21.08.2018, 23:32

Fredag 10 augusti 2018
Thetford Town (9)
1-0
Fakenham Town (10)

Winslow United (10)
2-2
Easington Sports (10)

Ascot United (9)
2-1
Camberley Town (9)

Lördag 11 augusti 2018
Consett (9)
2-1
North Shields (9)

Thackley (9)
2-3
Whitley Bay (9)

Hebburn Town (9)
2-3
Dunston UTS (9)

Ashington (9)
0-2
Knaresborough Town (9)

Goole (9)
1-5
Morpeth Town (8)

Glasshoughton Welfare (10)
1-2
Blyth (9)

Newcastle Benfield (9)
1-1
Stockton Town (9)

Selby Town (10)
3-2
Whickham (9)

Seaham Red Star (9)
1-1
Heaton Stannington (10)

Team Northumbria (9)
wo
Shildon (9)

Information Shildon vidare på walkover.

Northallerton Town (10)
0-4
Garforth Town (9)

Guisborough Town (9)
3-3
Newton Aycliffe (9)

Barnoldswick Town (9)
1-1
Billingham Synthonia (10)

Washington (10)
0-4
West Auckland Town (9)

Sunderland RCA (9)
5-2
Ryhope Colliery Welfare (9)

Bridlington Town (9)
3-0
Harrogate Railway Athletic (9)

Penrith (9)
0-3
Albion Sports (9)

Bishop Auckland (9)
0-2
Pickering Town (8)

AFC Darwen (10)
3-1
Barnton (10)

Liversedge (9)
5-2
Padiham (9)

City of Liverpool (9)
3-1
Silsden (9)

AFC Liverpool (10)
2-2
Ashton Athletic (9)

Widnes (8)
1-1
Northwich Victoria (9)

Burscough (9)
2-2
1874 Northwich (9)

Congleton Town (9)
1-0
Eccleshill United (9)

Prestwich Heys (10)
2-1
Abbey Hey (9)

West Didsbury & Chorlton (9)
2-3
Squires Gate (9)

Winsford United (9)
1-2
Irlam (9)

Penistone Church (9)
2-1
Bootle (9)

Hemsworth Miners Welfare (9)
1-1
Runcorn Town (9)

Maltby Main (9)
3-0
Athersley Recreation (9)

Parkgate (10)
2-0
Sandbach United (10)

Litherland REMYCA (9)
4-2
Charnock Richard (9)

Maine Road (10)
0-1
Handsworth Parramore (9)

Walsall Wood (9)
1-1
Worcester City (9)

Highgate United (9)
1-0
AFC Wulfrunians (9)

Boldmere St. Michaels (9)
2-2
Malvern Town (10)

Atherstone Town (10)
1-1
Hanley Town (9)

Stourport Swifts (9)
2-1
Shawbury United (10)

Wednesfield (10)
2-1
Rocester (10)

Coventry Sphinx (9)
0-1
Whitchurch Alport (9)

Haughmond (10)
2-0
Wolverhampton Sporting (9)

Racing Club Warwick (10)
4-3
Coleshill Town (8)

Romulus (9)
6-1
Westfields (9)

Ellesmere Rangers (10)
0-1
Leicester Road (10)

Sporting Khalsa (9)
2-1
Tividale (10)

Long Eaton United (9)
2-1
St. Andrews (10)

Sleaford Town (9)
0-1
South Normanton Athletic (9)

Heather St. John's (10)
3-6
Kimberley Miners Welfare (10)

Kirby Muxloe (9)
0-6
AFC Mansfield (8)

Clipstone (10)
0-0
Barton Town (9)

Lutterworth Town (10)
2-1
Heanor Town (10)

Hinckley (10)
1-1
Anstey Nomads (10)

Worksop Town (9)
3-3
Shepshed Dynamo (9)

Rainworth Miners Welfare (10)
2-1
Dunkirk (9)

Staveley Miners Welfare (9)
4-2
Boston Town (9)

Teversal (10)
1-2
Loughborough University (9)

Oadby Town (9)
3-1
Shirebrook Town (10)

Bottesford Town (9)
3-1
Radford (10)

Quorn (9)
6-1
Belper United (10)

Leicester Nirvana (9)
0-3
Grimsby Borough (10)

Cogenhoe United (9)
1-2
Wisbech Town (8)

Wellingborough Whitworth (9)
0-1
Harborough Town (9)

Deeping Rangers (9)
3-2
Holbeach United (9)

Raunds Town (10)
1-2
Eynesbury Rovers (9)

Arlesey Town (9)
3-4
Desborough Town (9)

Northampton Sileby Rangers (10)
2-0
Ely City (9)

Godmanchester Rovers (9)
2-0
Newport Pagnell Town (9)

Biggleswade United (9)
1-1
Wellingborough Town (9)

Histon (9)
6-1
Peterborough Northern Star (9)

Daventry Town (9)
9-2
Potton United (9)

Biggleswade (9)
1-1
Northampton ON Chenecks (9)

Swaffham Town (10)
1-3
Yaxley (8)

Rothwell Corinthians (9)
3-0
Pinchbeck United (9)

Hullbridge Sports (9)
2-1
Gorleston (9)

Wroxham (9)
1-1
Saffron Walden Town (9)

Great Yarmouth Town (9)
1-3
Hadleigh United (9)

Walthamstow (9)
3-1
Walsham-le-Willows (9)

Kirkley & Pakefield (9)
2-2
FC Clacton (9)

Wodson Park (10)
1-3
Hoddesdon Town (9)

Tower Hamlets (9)
1-3
Stanway Rovers (9)

Norwich United (9)
1-2
Takeley (9)

Framlingham Town (9)
1-1
Whitton United (9)

Southend Manor (9)
1-3
FC Romania (8)

Wivenhoe Town (10)
0-5
Brantham Athletic (9)

Stowmarket Town (9)
0-2
Basildon United (8)

Sporting Bengal United (9)
4-3
Ilford (9)

Haverhill Rovers (9)
2-0
Haverhill Borough (10)

Ipswich Wanderers (10)
0-5
Baldock Town (9)

Cockfosters (9)
0-2
Newmarket Town (9)

Woodbridge Town (9)
2-2
Clapton (9)

Burnham Ramblers (10)
3-5
West Essex (9)

Redbridge (9)
1-3
Long Melford (9)

Oxhey Jets (9)
3-4
Wantage Town (9)

Tuffley Rovers (9)
1-4
Colney Heath (9)

Barkingside (9)
0-0
Leyton Athletic (10)

Harpenden Town (9)
1-0
Edgware Town (9)

Hadley (9)
2-0
Fairford Town (9)

Brackley Town Saints (9)
1-0
London Colney (9)

London Lions (10)
2-1
Wembley (9)

Windsor (9)
3-3
Highworth Town (8)

Bishop's Cleeve (9)
5-2
Stotfold (9)

AFC Hayes (9)
1-2
Lydney Town (9)

Flackwell Heath (9)
0-2
North Greenford United (9)

Tring Athletic (9)
0-2
Berkhamsted (8)

Holmer Green (9)
0-1
Longlevens (9)

Ardley United (9)
7-0
Shortwood United (9)

Holyport (10)
1-2
Brimscombe & Thrupp (9)

Abingdon United (9)
2-2
Burnham (10)

Crawley Green (9)
7-1
Woodley United (10)

Reading City (9)
1-1
Chipping Sodbury Town (9)

Leighton Town (9)
0-1
Royal Wootton Bassett Town (9)

Arundel (9)
4-1
Chertsey Town (9)

Broadbridge Heath (9)
0-2
Shoreham (9)

Bearsted (9)
2-1
Chichester City (9)

Redhill (9)
1-3
Horley Town (9)

AFC Croydon Athletic (9)
5-0
Rochester United (10)

Spelthorne Sports (9)
3-0
Peacehaven & Telscombe (9)

Hassocks (9)
1-3
Erith Town (9)

Worthing United (10)
1-1
Littlehampton Town (10)

Crowborough Athletic (9)
1-1
Hanworth Villa (9)

Raynes Park Vale (9)
3-0
Lingfield (9)

AFC Uckfield Town (9)
1-0
Glebe (9)

Abbey Rangers (9)
0-4
Newhaven (9)

Cobham (9)
1-0
Sheppey United (9)

Fisher (9)
1-2
Horsham YMCA (9)

Loxwood (9)
2-1
Hollands & Blair (9)

Sevenoaks Town (8)
6-1
Lordswood (9)

Crawley Down Gatwick (9)
0-1
Three Bridges (8)

Eastbourne United (9)
0-2
Hackney Wick (10)

Croydon (9)
2-2
Tunbridge Wells (9)

Erith & Belvedere (10)
0-0
Saltdean United (9)

Haywards Heath Town (8)
0-2
Lancing (9)

East Preston (9)
0-2
Balham (9)

K Sports (9)
2-2
Pagham (9)

Deal Town (9)
2-2
Whitstable Town (8)

Broadfields United (10)
3-0
Banstead Athletic (9)

Chatham Town (9)
3-1
Walton & Hersham (9)

Corinthian (9)
3-0
Canterbury City (9)

Beckenham Town (9)
1-1
Colliers Wood United (9)

Hamworthy United (9)
3-2
Team Solent (9)

Melksham Town (8)
4-0
Badshot Lea (9)

AFC Stoneham (10)
0-0
AFC Portchester (9)

Newport (IoW) (10)
3-1
Amesbury Town (10)

Knaphill (9)
0-3
Sholing (9)

Guildford City (9)
0-1
Petersfield Town (10)

Tadley Calleva (9)
1-3
Baffins Milton Rovers (9)

Bemerton Heath Harlequins (9)
1-0
Cowes Sports (9)

Andover New Street (9)
4-0
Romsey Town (10)

United Services Portsmouth (10)
5-2
Andover Town (10)

Horndean (9)
5-0
Godalming Town (10)

Hamble Club (9)
1-1
Alresford Town (9)

Farnham Town (9)
1-2
Binfield (9)

Brocknhurst (9)
2-2
Christchurch (9)

Bashley (9)
0-2
Bournemouth (9)

Fareham Town (9)
0-2
Frimley Green (10)

Sandhurst Town (10)
1-1
Lymington Town (9)

Clevedon Town (9)
1-2
Portland United (9)

Westbury United (9)
3-0
Cribbs (9)

Hallen (9)
1-1
Longwell Green Sports (10)

Wells City (10)
2-5
Shaftesbury (9)

Bodmin Town (10)
4-4
Keynsham Town (10)

Cheddar (10)
3-2
Bridgwater Town (9)

Shepton Mallet (9)
1-1
Willand Rovers (9)

Bitton (9)
7-0
Tavistock (10)

Buckland Athletic (9)
3-0
Pewsey Vale (10)

Bridport (9)
0-0
Wellington AFC (9)

Hengrove Athletic (9)
1-5
Plymouth Parkway (9)

Saltash United (10)
1-0
Odd Down (9)

Brislington (9)
1-2
Cadbury Heath (9)

Söndag 12 augusti 2018
Little Common (9)
2-2
Bedfont Sports (8)

St. Margaretsbury (9)
2-0
Enfield (9)

Stansted (9)
2-1
Sawbridgworth Town (9)

Hallam (10)
0-2
Runcorn Linnets (8)

Coventry United (9)
1-2
Rugby Town (9)

Southall (9)
0-1
Leverstock Green (9)

Sutton Common Rovers (9)
0-2
CB Hounslow United (9)

Langney Wanderers (9)
1-2
Epsom & Ewell (10)

Cray Valley Paper Mills (9)
3-2
Eastbourne Town (9)

Rusthall (9)
3-0
Wick (10)

Tisdag 21 augusti 2018
Stanway Rovers
2-0
Tower Hamlets

Omspel
Tisdag 14 augusti 2018
Hanworth Villa
2-0
Crowborough Athletic

Pagham
2-0
K Sports

Newton Aycliffe
0-2
Guisborough Town

Ashton Athletic
4-1
AFC Liverpool

1874 Northwich
3-3* f
Burscough

Information Burscough vidare efter 4-2 på straffar.

Worcester City
1-1* f
Walsall Wood

Information Walsall Wood vidare efter 3-2 på straffar.

Malvern Town
3-2
Boldmere St. Michaels

Hanley Town
1-4
Atherstone Town

Barton Town Old Boys
3-4
Clipstone

Anstey Nomads
4-3 f
Hinckley

Shepshed Dynamo
4-5 f
Workshop Town

Wellingborough Town
2-1
Biggleswade United

Saffron Walden Town
3-2 f
Wraxham

Whitton United
3-1
Framlingham Town

Clapton
1-1* f
Woodbridge United

Information Woodbridge United vidare efter 5-4 på straffar.

Easington Sports
2-0
Winslow United

Burnham
2-0
Abindon United

Chipping Sodbury Town
2-1 f
Reading City

Bedfont Sports
2-1
Little Common

Tunbridge Wells
2-3 f
Croydon

Saltdean United
2-0
Erith & Belvedere

Pagham
2-0
K Sports

Colliers Wood United
0-2 f
Beckenham Town

AFC Portchester
0-3
AFC Stoneham

Alresford Town
0-2
Hamble Club

Christchurch
0-2
Brockenhurst

Longwell Green Sports
0-1
Hallen

Keynsham Town
1-3
Bodmin Town

Onsdag 15 augusti 2018
Heaton Stannington
4-4* f
Seaham Red Star

Information Seaham Red Star vidare efter 4-2 på straffar.

Littlehampton Town
2-4 f
Worthing United

Stockton Town
0-3
Newcastle Benfield

Billingham Synthonia
0-4
Barnoldswick Town

Northwich Victoria
1-0 f
Widnes

Runcorn Town
1-0
Hemsworth MW

Leyton Athletic
3-0
Barkingside

Highworth Town
1-2
Windsor

Whitstable Town
4-3
Deal Town

Lymington Town
5-1
Sandhurst Town

Willand Rovers
3-0
Shepton Mallet

Wellington AFC
0-3
Bridport

Tisdag 21 augusti 2018
Clacton
3-2
Kirkley & Pakefield

 

Skytteliga

05.09.2018, 23:54

-