ecst.se fotboll

2017-18

Start: 4 augusti 2017

Final: 19 maj 2018

6+8

omgångar

737

lag

810/866

matcher spelade

Extra förkvalomgång
185+39 matcher

4-6 augusti 2017
Omspel 7-9 augusti 2017

Förkvalomgång
160+35 matcher

18-20 augusti 2017
Omspel 21-23 augusti 2017

Första kvalomgången
116+16 matcher

1-3 september 2017
Omspel 4-6 september 2017

Andra kvalomgången
80+17 matcher

16-20 september 2017
Omspel 18-26 september 2017

Tredje kvalomgången
40+8 matcher

30 september 2017
Omspel 2-3 oktober 2017

Fjärde kvalomgången
32+10 matcher

14-15 oktober 2017
Omspel 16-17 oktober 2017

Första omgången
40+5 matcher

3-6 november 2017
Omspel 14-16 november 2017

Andra omgången
20 matcher

1-4 december 2017
Omspel 12-14 december 2017

Tredje omgången
32 matcher

6 januari 2018

Fjärde omgången
16 matcher

27 februari 2018

Femte omgången
8 matcher

17 februari 2018

Kvartsfinaler
4 matcher

17 mars 2018

Semifinaler
2 matcher

22 april 2018

Final
1 match

19 maj 2018

 

 

 

 

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

14.12.2017, 23:40

Fredag 1 december 2017
Fylde
1-1
Wigan Athletic

1-0 Danny Rowe (straff, 70)

1-1 William Grigg (44)

Publik 3 351

Lördag 2 december 2017
Notts County
3-2
Oxford City

1-0 Richard Duffy (31)
2-1 Jon Staed (straff, 56)
3-2 Jorge Grant (90+5)

1-1 Robert Sinclair (53)
2-2 Matthew Paterson (73)

Publik 5 092

Milton Keynes Dons
4-1
Maidstone United

1-1 Aidan Nesbitt (54)
2-1 Kieran Agard (64)
3-1 Kieran Agard (70)
4-1 Peter Pawlett (89)

0-1 Magnus Okuonghae (25)

Publik 4 804

Port Vale
1-1
Yeovil Town

1-0 Tom Pope (63)

1-1 Jordan Green (89)

Publik 3 316

Shrewsbury Town
2-0
Morecambe

1-0 Alex Rodman (32)
2-0 Shaun Whalley (straff, 37)

 

Publik 3 184

Stevenage
5-2
Swindon Town

1-0 Alex Samuel (18)
2-0 Matt Godden (23)
3-2 Tom Pett (45+3)
4-2 Danny Newton (72)
5-2 Danny Newton (77)

2-1 Amine Linganzi (33)
2-2 Matthew Taylor (42)

Publik 1 883

Bradford City
3-1
Plymouth Argyle

1-0 Romain Vincelot (38)
2-0 Nathaniel Knight-Percival (50)
33-1 Charlie Wyke (64)

2-1 Graham Carey (63)

Publik 4 957

Gillingham
1-1
Carlisle United

1-0 Luke O'Neill (5)

1-1 Daniel Grainger (straff, 18)

Publik 3 178

Forest Green Rovers
3-3
Exeter City

1-0 Christian Doidge (26)
2-2 Scott Laird (88)
3-2 Christian Doidge (90+2)

1-1 Jordan Moore-Taylor (58)
1-2 Jayden Stockley (64)
3-3 Jayden Stockley (90+4)

Publik 2 250

Fleetwood Town
1-1
Hereford

1-1 Devante Cole (29)

0-1 Calvin Dinsley (23)

Publik 2 567

Söndag 3 december 2017
AFC Wimbledon
3-1
Charlton Athletic

1-0 Cody McDonald (10)
2-1 Lyle Taylor (70)
3-1 Lyle Taylor (straff, 81)

1-1 Karlan Ahearne-Grant (22)

Publik 3 270

Blackburn Rovers
3-3
Crewe Alexandra

1-0 Dominic Samuel (11)
2-0 Danny Graham (15)
3-0 Dominic Samuel (20)
Utvisning Rekeem Harper (33)
Utvisning Elliott Bennett (56)

3-1 Chris Porter (straff, 35)
3-2 Eddie Nolan (63)
3-3 Chris Porter (65)

Publik 4 472

Coventry City
3-0
Boreham Wood

1-0 Duckens Nazon (27)
2-0 Mark McNulty (40)
3-0 Jordan Shipley (48)

 

Publik 2 985

Woking
1-1
Peterborough United / Tranmere Rovers

1-1 Joseph Ward (84)

0-1 Ryan Tafazolli (24)

Publik 3 072

Newport County
2-0
Cambridge United

1-0 Joss Labadie (2)
2-0 Joss Labadie (82)

 

Publik 2 748

Wycombe Wanderers
3-1
Leatherhead / Billericay Town

1-1 Sam Saunders (29)
2-1 Craig Mackail-Smith (76)
3-1 Adebayo Akinfenwa (90+1)

0-1 Jack Midson (straff, 8)
Utvisning Sammy Moore (78)

Publik 3 835

Doncaster Rovers
3-0
Scunthorpe United

1-0 Tommy Rowe (16)
2-0 Tommy Rowe (67)
3-0 Liam Mandeville (90+2)

 

Publik 5 251

Mansfield Town
3-0
Guiseley

1-0 James Spencer (31)
2-0 James Spencer (52)
3-0 James Spencer (straff, 65)

Utvisning Darren Holden (40)
Utvisning Chris M'Boungou (51)

Publik 4 081

Gateshead
0-5
Luton Town

 

0-1 Oliver Lee (40)
0-2 Daniel Potts (62)
0-3 Elliott Lee (67)
0-4 Danny Hylton (90+1)
0-5 Luke Berry (90+4)

Publik 1 339

Måndag 4 december 2017
Slough Town
0-4
Rochdale

 

0-1 Calvin Andrew (13)
0-2 Callum Camps (68)
0-3 Ian Henderson (89)
0-4 Matt Done (90+2)

Publik 1 950

Omspel
Tisdag 12 december 2017
Peterborough United
5-2
Woking

1-1 Michael Doughty (29)
2-1 Jack Marriott (45)
3-2 Jack Marriott (69)
4-2 Marcus Maddison (straff, 78)
5-2 Gwion Edwards (90+4)

0-1 Inih Effiong (19)
2-2 Mmatt Young (68)

Publik 3 022

Yeovil Town
3-2 f
Port Vale

1-0 Otis Khan (straff, 45+2)
2-1 Otis Khan (95)
3-2 Francois Zoko (109)

Utvisning Christian Montaño (45+2)
Utvisning James Gibbons (54)
1-1 Marcus Harness (83)
2-2 Antony Kay (108)

Publik 1 588

Wigan Athletic
3-2
Fylde

1-0 Ivan Toney (31)
2-2 Will Grigg (80)
3-2 Will Grigg (84)

1-1 Simon Grand (40)
1-2 Danny Rowe (65)

Publik 3 124

Carlisle United
Inst
Gillingham

Exeter City
2-1 f
Forest Green Rovers

Utvisning Jordan Tillson (63) 1-1 Pierce Sweeney (straff, 73) 2-1 Jayden Stockley (115)

0-1 Christian Doidge (straff, 30) Utvisning Emmanuel Monthe (109)

Publik 2 923

Onsdag 13 december 2017
Crewe Alexandra
0-1
Blackburn Rovers

 

0-1 Danny Graham (24)

Publik 2 241

Torsdag 14 december 2017
Hereford
0-2
Fleetwood Town

 

0-1 Cian Bolger (10)
0-2 Cian Bolger (58)

Publik 4 235

 

Visa matchfakta

Första omgången

16.11.2017, 22:48

Fredag 3 november 2017
Port Vale
2-0
Oxford United

1-0 Gavin Gunning (16)
2-0 Tom Pope (53)

 

Publik 3 443

Notts County
4-2
Bristol Rovers

1-2 Ryan Yates (30)
2-2 Ryan Yates (31)
3-2 Jon Stead (58)
4-2 Jorge Grant (90+6)

0-1 Liam Sercombe (8)
0-2 Stuart Sinclair (12)

Publik 4 228

Hyde United
0-4
Milton Keynes Dons

 

0-1 Aidan Nesbitt (14)
0-2 Chuks Aneke (45+3)
0-3 Ethan Ebanks-Landell (67)
0-4 Edward Upson (73)

Lördag 4 november 2017
SL Aquaforce
1-3
Mansfield Town

1-1 Lee Bennett (41)

0-1 Krystian Pearce (34)
1-2 Danny Rose (73)
1-3 Danny Rose (78)

Bradford City
2-0
Chesterfield

Morecambe
3-0
Hartlepool United

Yeovil Town
1-0
Southend United

Peterborough United
1-1
Tranmere Rovers

Forest Green Rovers
1-0
Macclesfield Town

Fylde
4-2
Kidderminster Harriers

Luton Town
1-0
Portsmouth

Shrewsbury Town
5-0
Aldershot Town

Hereford
1-0
Telford United

Blackburn Rovers
3-1
Barnet

Ebbsfleet United
2-6
Doncaster Rovers

Boreham Wood
2-1
Blackpool

Colchester United
0-1
Oxford City

Plymouth Argyle
1-0
Grimsby Town

Wimbledon
1-0
Lincoln City

Rochdale
4-0
Bromley

Carlisle United
3-2
Oldham Athletic

Cheltenham Town
2-4
Maidstone United

Crewe Alexandra
2-1
Rotherham United

Gillingham
2-1
Leyton Orient

Gainsborough Trinity
0-6
Slough Town

Stevenage
5-0
Nantwich Town

Northampton Town
0-0
Scunthorpe United

Gateshead
2-0
Chelmsford City

Wigan Athletic
2-1
Crawley Town

Newport County
2-1
Walsall

Söndag 5 november 2017
Cambridge United
1-0
Sutton United

Guiseley
0-0
Accrington Stanley

Leatherhead
1-1
Billericay Town

Coventry City
2-0
Maidenhead United

Solihull Moors
0-2
Wycombe Wanderers

Dartford
1-5
Swindon Town

Woking
1-1
Bury

Charlton Athletic
3-1
Truro City

Exeter City
3-1
Heybridge Swifts

Måndag 6 november 2017
Chorley
1-2
Fleetwood Town

1-0 Markus Carver (58)

Utvisning Lewis Coyle (69)
1-1 Devante Cole (77)
1-2 Jack Sowerby (90+1)

Publik 3 526

Omspel
Tisdag 14 november 2017
Accrington Stanley
1-1* f
Guiseley

1-0 Sean McConville (47)

Utvisning Chris M'Boungou (45)
1-1 John Rooney (straff, 79)

Publik 1 166

Information Guisley vidare efter 4-3 på straffar.

Bury
0-3
Woking

 

0-1 Regan Charles-Cook (30)
0-2 Inih Effiong (71)
0-3 Jamie Philpot (86)

Publik 1 513

Scunthorpe United
1-0
Northampton Town

1-0 Hakeem Adelakun (32)

 

Publik 1 880

Onsdag 15 november 2017
Tranmere Rovers
0-5
Peterborough United

Utvisning Jay Harris (25)

0-1 Danny Lloyd (16)
0-2 Danny Lloyd (22)
0-3 Jack Baldwin (67)
0-4 Danny Lloyd (73)
0-5 Marcus Maddison (straff, 75)

Publik 4 199

Torsdag 16 november 2017
Billericay Town
1-3
Leatherhead

1-0 Adam Cunnington (61)
Utvisning Rob Swaine (81)

1-1 Jack Midson (68)
1-2 Jack Midson (straff, 82)
1-3 Sammy Moore (90+1)

Publik 3 400

 

Visa matchfakta

Fjärde kvalomgången

17.10.2017, 23:30

Lördag 14 oktober 2017
St Albans City (6)
1-3
Boreham Wood (5)

Halifax Town (5)
1-3
Tranmere Rovers (5)

Solihull Moors (5)
1-1
Ossett Town (8)

South Shields (8)
1-2
Hartlepool United (5)

Chorley (6)
0-0
Boston United (6)

Telford United (6)
3-1
United of Manchester (6)

Harrogate Town (6)
1-2
Gainsborough Trinity (6)

Nantwich Town (7)
1-1
Kettering Town (7)

Buxton (7)
1-2
Gateshead (5)

Guiseley (5)
6-0
Shildon (9)

Fylde (5)
1-0
Wrexham (5)

Kidderminster Harriers (6)
2-0
Chester (5)

Scarborough Athletic (8)
0-2
Hyde United (8)

Stourbridge (7)
0-5
Macclesfield Town (5)

Brackley Town (6)
3-3
Billericay Town (7)

Dagenham & Redbridge (5)
0-0
Leyton Orient (5)

Eastleigh (5)
1-2
Hereford (7)

Aldershot Town (5)
1-0
Torquay United (5)

Bath City (6)
0-0
Chelmsford City (6)

Oxford City (6)
1-0
Bognor Regis Town (6)

Maidenhead United (5)
2-1
Havant & Waterlooville (6)

Haringey Borough (8)
2-4
Heybridge Swifts (8)

Woking (5)
1-1
Concord Rangers (6)

Hampton & Richmond (6)
0-2
Truro City (6)

Dover Athletic (5)
0-0
Bromley (5)

Slough Town (7)
1-0
Folkestone Invicta (7)

Burgess Hill Town (7)
0-1
Dartford (6)

Maidstone United (5)
2-2
Enfield Town (7)

Margate (7)
1-2
Leatherhead (7)

Paulton Rovers (8)
2-3
Sutton United (5)

East Thurrock United (6)
0-0
Ebbsfleet United (5)

Söndag 15 oktober 2017
Shaw Lane (7)
2-1
Barrow (5)

Omspel
Måndag 16 oktober 2017
Chelmsford City
1-0
Bath City

Tisdag 17 oktober 2017
Ossett Town
1-2
Solihull Moors

Boston United
3-4
Chorley

Kettering Town
0-1
Nantwich Town

Billericay Town
2-1
Brackley Town

Leyton Orient
1-0
Dagenham & Redbridge

Concord Rangers
1-2
Woking

Bromley
3-0
Dover Athletic

Enfield Town
1-3
Maidstone United

Ebbsfleet United
3-0
East Thurrock United

 

Visa matchfakta

Tredje kvalomgången

03.10.2017, 23:33

Lördag 30 september 2017
Ashton Athletic
0-1
Chorley

1874 Northwich
2-2
Ossett Town

AFC Mansfield
0-2
Boston United

Stafford Rangers
1-1
AFC Telford United

Newcastle Benfield
0-1
Kidderminster Harriers

Nantwich Town
3-1
Nuneaton Town

Boston Town
2-3
Hyde United

Banbury United
2-3
Shildon AFC

Scarborough Athletic
2-2
Stratford Town

Basford United
2-3
Kettering Town

SL Aquaforce
2-1
Lancaster City

Buxton
3-3
Alvechurch

Stockport County
3-3
United of Manc…

Leamington
0-0
Gainsborough Trinity

Stourbridge
3-1
Alfreton Town

South Shields
3-2
York City

Harrogate Town
0-0
Bradford Park Avenue

Swindon Supermarine
2-3
Paulton Rovers

Enfield Town
3-0
Phoenix Sports

Hayes & Yeading United
0-4
Havant & Waterlooville

Hereford
2-0
AFC Hornchurch

Slough Town
2-1
Poole Town

Brackley Town
4-1
Braintree Town

Burgess Hill Town
1-0
Wealdstone

Concord Rangers
3-0
Dorking Wanderers

East Thurrock United
2-2
Harlow Town

Chelmsford City
2-1
Weymouth

Cinderford Town
2-3
Hampton & Richmond

Oxford City
4-2
Leiston

Margate
2-0
Herne Bay

St Albans City
2-1
Bridport

Heybridge Swifts
2-1
Frome Town

Truro City
4-1
AFC Sudbury

Eastbourne Borough
0-2
Bognor Regis Town

Bath City
3-0
Hemel Hempstead Town

Needham Market
1-6
Dartford

Haringey Borough
4-1
Bideford

Hungerford Town
1-1
Billericay Town

Ashford Town (Middlesex)
1-2
Leatherhead

Folkestone Invicta
2-1
Aylesbury United

Omspel
Måndag 2 oktober 2017
Bradford Park Avenue
0-2
Harrogate Town

Tisdag 3 oktober 2017
Ossett Town
*0-0 f
1874 Northwich

Information Ossett Town vidare efter 6-5 på straffar.

AFC Telford United
4-1
Stafford Rangers

Stratford Town
1-4 f
Scarborough Athletic

United of Manchester
1-0
Stockport County

Gainsborough Trinity
2-0
Leamington

Harlow Town
1-2
East Thurrock United

Billericay Town
6-1
Hungerford Town

 

Visa matchfakta

Andra kvalomgången

26.09.2017, 23:59

Lördag 16 september 2017
Deeping Rangers
2-4
Kidderminster Harriers

Salford City
1-2
York City

Darlington
0-3
South Shields

Southport
0-3
Bradford Park Avenue

Ossett Town
1-0
Atherton Collieries

Newcastle Benfield
2-1
Ashton United

Warrington Town
1-1
Hyde United

Harrogate Town
3-0
Penistone Church

Spennymoor Town
1-2
Gainsborough Trinity

Handsworth Parramore
1-1
United of Manchester

Shildon AFC
1-0
Altrincham

Scarborough Athletic
2-0
Sunderland RCA

Blyth Spartans
1-2
SL Aquaforce

Stockport County
1-0
Curzon Ashton

Stalybridge Celtic
1-3
Chorley

Lancaster City
4-0
Droylsden

Stafford Rangers
1-0
Tamworth

Boston United
1-1
Haughmond

Shepshed Dynamo
0-1
Nantwich Town

AFC Mansfield
0-0
Rushall Olympic

AFC Kempston Rovers
0-4
Hereford

Stratford Town
4-1
Redditch United

AFC Telford United
2-0
Barwell

Nuneaton Town
3-1
King's Lynn Town

Kettering Town
2-0
Kidsgrove Athletic

Basford United
1-0
Mickleover Sports

Alfreton Town
2-2
AFC Rushden & Diamonds

Westfields
0-2
Leamington

Grantham Town
3-4
Alvechurch

Buxton
4-1
Chasetown

Dereham Town
1-2
Boston Town

Leiston
4-2
Crowborough Athletic

Concord Rangers
4-0
Tunbridge Wells

Braintree Town
2-2
Royston Town

AFC Sudbury
3-0
Chipstead

Biggleswade Town
0-1
East Thurrock United

St Albans City
3-3
Cambridge City

Horsham
2-5
Herne Bay

Hemel Hempstead Town
0-0
Wingate & Finchley

Lowestoft Town
0-1
Harlow Town

Metropolitan Police
2-2
Heybridge Swifts

Chelmsford City
7-0
Ramsgate

Ware
2-5
Leatherhead

Kings Langley
0-1
Margate

Baldock Town
1-2
Aylesbury United

Hertford Town
1-2
AFC Hornchurch

Glebe
2-2
Phoenix Sports

Kingstonian
0-3
Brackley Town

Eastbourne Borough
4-3
Carshalton Athletic

Folkestone Invicta
3-1
Tooting & Mitcham United

Cheshunt
1-3
Dorking Wanderers

Wealdstone
4-0
Faversham Town

Colney Heath
3-3
Burgess Hill Town

Welling United
1-2
Haringey Borough

Dartford
3-1
Barking

Hampton & Richmond
1-1
Potters Bar Town

Whitehawk
1-3
Oxford City

Marlow
0-2
Ashford Town (Middlesex)

Needham Market
2-0
Chesham United

Slough Town
3-2
Dulwich Hamlet

Hanwell Town
0-0
Enfield Town

Havant & Waterlooville
2-1
Merthyr Town

Bodmin Town
Inst
Bideford

Bridport
2-2
Cadbury Heath

Gosport Borough
1-2
Swindon Supermarine

Bognor Regis Town
2-1
Weston-super-Mare

Cinderford Town
1-0
Hartley Wintney

Tavistock
1-2
Frome Town

Weymouth
2-0
Chippenham Town

Banbury United
2-0
Thatcham Town

Bath City
6-0
Knaphill

Truro City
2-0
AFC Portchester

Salisbury
0-2
Poole Town

Paulton Rovers
3-2
Kidlington

Gloucester City
0-3
Hungerford Town

Söndag 17 september 2017
FC Romania
2-2
Hayes & Yeading United

Thamesmead Town
1-1
Billericay Town

Albion Sports
0-4
Ashton Athletic

1874 Northwich
1-0
North Ferriby United

Stourbridge
2-0
St Ives Town

Onsdag 20 september 2017
Bodmin Town
1-1
Bideford

Omspel
Måndag 18 september 2017
Cambridge City
0-2
St Albans City

Tisdag 19 september 2017
Burgess Hill Town
3-0
Colney Heath

Hyde United
2-0
Warrington Town

United of Manc…
6-2
Handsworth Par…

Haughmond
0-5
Boston United

Rushall Olympic
1-2
AFC Mansfield
]
AFC Rushden & …
1-3
Alfreton Town

Royston Town
1-2
Braintree Town

Wingate & Finchley
1-2 f
Hemel Hempstea…

Billericay Town
5-0
Thamesmead Town

Phoenix Sports
*1-1 f
Glebe

Information Phoenix Sports vidare efter 5-4 på straffar.

Hayes & Yeadin…
2-0 f
FC Romania

Potters Bar Town
0-3
Hampton & Richmond

Enfield Town
5-0
Hanwell Town

Onsdag 20 september 2017
Cadbury Heath
2-3 f
Bridport

Tisdag 26 september 2017
Heybridge Swifts
*1-1 f
Metropolitan P…

Information Heybridge Swifts vidare efter 4-3 på straffar.

Bideford
1-0
Bodmin Town

 

Visa matchfakta

Första kvalomgången

06.09.2017, 23:59

Fredag 1 september 2017
Cambridge City
3-1
St Neots Town

City of Liverpool
1-2
Nantwich Town

Kingstonian
3-2
Shoreham

Lördag 2 september 2017
Billericay Town
5-0
Didcot Town

Penistone Church
3-2
Whitby Town

Albion Sports
3-2
Barnoldswick Town

Warrington Town
1-0
Grimsby Borough

Ashton Athletic
2-1
Bamber Bridge

Kidsgrove Athletic
3-2
Clitheroe

Stalybridge Celtic
2-1
Farsley Celtic

Marine
1-3
Ashton United

SL Aquaforce
3-1
Radcliffe Borough

Scarborough Athletic
1-0
Workington

Bottesford Town
0-1
Shildon AFC

Cleethorpes Town
1-2
Atherton Collieries

Colne
0-1
Lancaster City

Ossett Town
2-1
Consett

Hyde United
1-0
Kendal Town

Droylsden
4-3
Colwyn Bay

Abbey Hey
3-3
Altrincham

Skelmersdale United
1-2
Handsworth Parramore

Buxton
3-2
Frickley Athletic

Whitley Bay
0-2
Newcastle Benfield

Sunderland RCA
0-0
Liversedge

Mossley
2-2
1874 Northwich

Witton Albion
0-2
South Shields

Halesowen Town
0-3
Basford United

Boston Town
2-1
Hednesford Town

AFC Kempston Rovers
2-1
Wisbech Town

Loughborough Dynamo
1-3
Stourbridge

Market Drayton Town
1-5
Alvechurch

AFC Mansfield
4-0
Dunkirk

Soham Town Rangers
0-0
Westfields

Peterborough Sports
3-4
Stafford Rangers

Rushall Olympic
1-0
Potton United

Sutton Coldfied Town
0-2
Barwell

St Ives Town
1-0
Coalville Town

Grantham Town
2-1
Holbeach United

Haughmond
3-2
Matlock Town

Tividale
2-3
AFC Rushden & Diamonds

Lincoln United
0-1
Redditch United

Shepshed Dynamo
6-1
Leek Town

Stratford Town
4-0
Newcastle Town

King's Lynn Town
4-1
Coleshill Town

Mickleover Sports
2-1
Hinckley AFC

Boldmere St. Michaels
0-3
Chasetown

Yaxley
0-1
Dereham Town

Brocton
2-4
Deeping Rangers

Maldon & Tiptree
3-3
Hayes & Yeadind United

Tilbury
0-1
Aylesbury United

North Leigh
2-2
Biggleswade Town

Hendon
1-1
Wingate & Finchley

Beaconsfield Town
0-2
Marlow

Colney Heath
3-0
Cockfosters

Berkhamsted
1-3
Slough Town

Clapton
0-3
Needham Market

Royston Town
2-0
Dunstable Town

Bedford Town
0-2
Lowestoft Town

Ware
2-1
Witham Town

Thurrock
1-1
Harlow Town

Hadley
2-3
FC Romania

Great Yarmouth Town
0-2
Chesham United

Hertford Town
1-1
Grays Athletic

Haringey Borough
1-1
Hitchin Town

Potters Bar Town
1-0
Bishop's Stortford

Gorleston
0-4
Barking

Arlesey Town
1-3
Heybridge Swifts

Hanwell Town
4-1
Brightlingsea Regent

St Margaretsbury
1-6
Kidlington

Cheshunt
2-0
Takeley

Haverhill Borough
0-8
Kings Langley

Enfield Town
2-1
Harrow Borough

Ashford Town (Middlesex)
2-0
Corinthian-Casuals

Phoenix Sports
2-0
Eastbourne Town

Ramsgate
3-3
Egham Town

Margate
3-1
East Grinstead Town

Faversham Town
3-1
Tonbridge Angels

Crowborough Athletic
2-0
Sevenoaks Town

Dulwich Hamlet
3-1
Hastings United

Tooting & Mitcham United
2-0
Merstham

Thamesmead Town
3-0
Lewes

Herne Bay
3-1
Walton Casuals

AFC Sudbury
1-1
Mildenhall Town

Metropolitan Police
3-2
Staines Town

Folkestone Invicta
3-2
Greenwich Borough

Dorking Wanderers
3-2
Worthing

Horsham
6-0
Ashford United

Haywards Heath Town
2-2
Tunbridge Wells

Banstead Athletic
0-4
Glebe

Carshalton Athletic
5-3
Pagham

Leatherhead
6-0
Cray Valley PM

Erith Town
0-3
Burgess Hill Town

Hereford
8-0
Godalming Town

Banbury United
4-2
Tiverton Town

Bridport
1-0
Barnstaple Town

Gosport Borough
1-0
Bridgwater Town

Frome Town
2-1
AFC Totton

AFC Portchester
1-0
Dorchester Town

Farnborough
2-3
Salisbury

Odd Down
0-5
Weymouth

Tavistock
2-2
Taunton Town

Merthyr Town
6-1
Willand Rovers

Tuffley Rovers
0-5
Swindon Supermarine

Horndean
0-2
Bodmin Town

Paulton Rovers
1-0
Winchester City

Guildford City
1-3
Knaphill

Basingstoke Town
2-2
Hartley Wintney

Bideford
5-1
Bishop's Cleeve

Hamworthy United
1-5
Thatcham Town

Cinderford Town
2-1
Moneyfields

Andover Town
1-2
Cadbury Heath

Aylesbury
1-3
Leiston

Söndag 3 september 2017
Romulus
0-3
Kettering Town

Romford
0-1
AFC Hornchurch

Baldock Town
4-3
Thame United

Littlehampton Town
2-2
Chipstead

Omspel
Måndag 4 september 2017
Hitchin Town
1-1* f
Haringey Borough

Information Haringey Borough vidare efter 3-2 på straffar.

Tisdag 5 september 2017
Hartley Wintney
1-0
Basingstoke Town

Altrincham
2-1
Abbey Hey

Liversedge
0-4
Sunderland RCA

1874 Northwich
2-0
Mossley

Hayes & Yeadin…
4-3 f
Maldon & Tiptree

Biggleswade Town
3-2
North Leigh

Wingate & Finchley
4-2 f
Hendon

Harlow Town
2-1
Thurrock

Mildenhall Town
2-4
AFC Sudbury

Chipstead
4-0
Littlehampton Town

Egham Town
2-4
Ramsgate

Tunbridge Wells
3-0 f
Haywards Heat…

Taunton Town
1-2
Tavistock

Onsdag 6 september 2017
Grays Athletic
2-3 f
Hertford Town

Westfields
1-0
Soham Town Rangers

 

Visa matchfakta

Förkvalomgång

28.08.2017, 22:47

Fredag 18 augusti 2017
Prescot Cables
2-2
City of Liverpool

Cambridge City
1-0
Stamford

Potton United
2-0
AFC Dunstable

AC London
1-5
Egham Town

Lördag 19 augusti 2017
Albion Sports
2-1
Newton Aycliffe

South Shields
3-1
Bridlington Town

Sunderland RCA
4-0
Ashington AFC

Guisborough Town
1-5
Shildon AFC

Goole
1-2
Newcastle Benfield

Barnoldswick Town
2-1
Dunston UTS

Tadcaster Albion
0-1
Colne

Harrogate Railway
1-1
Kendal Town

Scarborough Athletic
1-1
Marske United

Consett
4-0
Heaton Stannington

Penrith AFC
1-1
Whitley Bay

Abbey Hey
2-2
Maine Road

Sheffield
0-2
Ossett Town

Penistone Church
2-0
Litherland Remyca

Bamber Bridge
3-2
Brighouse Town

Frickley Athletic
2-1
Runcorn Town

Ramsbottom United
2-3
Liversedge

Pontefract Collieries
1-2
Skelmersdale United

Ashton Athletic
4-2
Runcorn Linnets

Parkgate
2-4
Handsworth Parramore

Trafford
2-2
Kidsgrove Athletic

1874 Northwich
3-3
West Didsbury & Chorlton

Glossop North End
0-2
Mossley

Hyde United
4-2
Congleton Town

Ossett Albion
3-4
Droylsden

Colwyn Bay
3-0
Stocksbridge Park Steels

Radcliffe Borough
1-1
Burscough

Leek Town
2-0
Cammell Laird

Sporting Khalsa
1-1
Market Drayton Town

Alvechurch
2-0
Hanley Town

Walsall Wood
0-1
Tividale

Bedworth United
0-2
Haughmond

Rugby Town
2-3
Romulus

Bromsgrove Sporting
3-4
Coleshill Town

Wolverhampton Casuals
2-2
Boldmere St. Michaels

Brocton
2-0
Gresley

Newcastle Town
1-1
Evesham United

AFC Wulfrunians
1-1
Westfields

Shepshed Dynamo
3-0
Kimberley Miners Welfare

Kirby Muxloe
0-2
Dunkirk

Oadby Town
1-3
Loughborough Dynamo

Hinckley AFC
4-1
Aylestone Park

Boston Town / Radford
3-2
Carlton Town

Lincoln United
0-0
Belper Town

Bottesford Town
4-1
Clipstone

Wisbech Town
2-2
Spalding United

Dereham Town
3-0
Corby Town

Staveley MW
0-1
Basford United

Barton Rovers
1-2
Deeping Rangers

Yaxley
5-3
Harborough Town

Holbeach United
6-1
Northampton ON Chenecks (9)

Newport Pagnell Town
3-3
AFC Kempston Rovers

Arlesey Town
3-1
Desborough Town

Soham Town Rangers
3-2
Cogenhoe United

Wellingborough Town
0-4
AFC Rushden & Diamonds

Bedford Town
3-1
Swaffham Town

Bury Town
1-2
Tilbury

Bowers & Pitsea
0-2
Haringey Borough

Maldon & Tiptree
5-1
Waltham Abbey

AFC Hornchurch
2-0
Brentwood Town

Canvey Island
0-2
Witham Town

Clapton
2-0
Norwich United

Framlingham Town
0-1
Mildenhall Town

Haverhill Rovers
1-1
Heybridge Swifts

Newmarket Town
1-2
Ware

Tower Hamlets
0-4
Takeley

Brantham Athletic
3-5
Cheshunt

Stowmarket Town
1-1
Romford

AFC Sudbury
4-0
Aveley

Ilford
1-1
Haverhill Borough

Hertford Town
4-1
Hadleigh United

Great Yarmouth Town
1-0
Basildon United

Grays Athletic
2-0
Redbridge

Long Melford
1-2
FC Romania / Waltham Forest

Barking
0-0
Saffron Walden Town

Potters Bar Town
4-1
West Essex

Slimbridge
1-2
Cinderford Town

Flackwell Heath
1-2
Didcot Town

Chalfont St Peter
2-2
Beaconsfield Town

Ashford Town (Middlesex)
3-0
Wembley

Colney Heath
2-0
Shortwood United

Kidlington
1-0
Wantage Town

Swindon Supermarine
1-0
Northwood

Hayes & Yeading United
1-0
Brimscombe & Thrupp

Leighton Town
2-3
Tuffley Rovers

Chipping Sodbury Town
1-3
Bishop's Cleeve

Leverstock Green
1-1
Aylesbury United

Southall
2-4
Hadley

Aylesbury
2-1
Cirencester Town

Uxbridge
0-4
Thame United

Hanwell Town
1-0
Longlevens

Highmoor Ibis
1-3
North Leigh

Cockfosters
3-0
Holmer Green

Pagham
1-1
Sittingbourne

Hollands & Blair
1-4
Crowborough Athletic

Whyteleafe
1-1
Rochester United / Erith Town

Carshalton Athletic
1-1
Walton & Hersham

Haywards Heath Town
2-0
South Park

Colliers Wood United
1-1
Shoreham

Sutton Common Rovers
1-2
Eastbourne Town

Corinthian-Casuals
1-1
Hythe Town

Deal Town
2-2
Glebe

Walton Casuals
3-1
Molesey

Ramsgate
3-1
Hanworth Villa

East Grinstead Town
3-2
VCD Athletic

Banstead Athletic
6-3
Loxwood

East Preston
0-8
Thamesmead Town

Chipstead
2-0
Horley Town

Tunbridge Wells
3-1
CB Hounslow United

Steyning Town
0-3
Phoenix Sports

Chertsey Town
1-3
Horsham

Lewes
3-3
Newhaven

Sheppey United
0-2
Hastings United

Croydon
0-0
Faversham Town

Bracknell Town
0-4
Winchester City

Fleet Town
1-1
AFC Totton

Andover Town
3-3
Wimborne Town

Godalming Town
3-0
Farnham Town

AFC Portchester
3-1
Amesbury Town

Hamworthy United
4-1
Ascot United

Binfield
1-1
Horndean

Brockenhurst
1-6
Hartley Wintney

Salisbury
3-2
Fareham Town

Badshot Lea
0-3
Moneyfields

Laverstock & Ford
2-4
Knaphill

Alresford Town
0-2
Thatcham Town

Portland United
0-3
Paulton Rovers

Barnstaple Town
1-0
Clevedon Town

Tavistock
2-1
Shaftesbury Town

Bideford
6-0
Wells City

Cadbury Heath
1-0
Yate Town

Bridgwater Town
1-0
Brislington

Hengrove Athletic
1-4
Bodmin Town

Willand Rovers
2-1
Bristol Manor Farm

Odd Down
1-0
Mangotsfield United

Taunton Town
3-0
Larkhall Athletic

Bridport
3-1
Street

Redhill
1-3
Ashford United

Greenwich Borough
4-1
Three Bridges

Eynesbury Rovers
1-1
Peterborough Sports

Birstall United
0-3
Cleethorpes Town

Grimsby Borough
4-1
Leicester Road

Southend Manor
2-3
Gorleston

Söndag 20 augusti 2017
Hallam
1-4
Atherton Collieries

Pickering Town
1-2
Clitheroe

Worcester City
1-1
Chasetown

Quorn
1-3
AFC Mansfield

St Margaretsbury
2-2
Hullbridge Sports

Baldock Town
3-1
North Greenfor…

Herne Bay
2-1
Chessington & Hook United

Guildford City
4-0
Camberley Town

Crawley Green
2-3
Berkhamsted

Highworth Town
2-3
Marlow

Erith & Belvedere
1-4
Cray Valley PM

Cray Wanderers
2-3
Sevenoaks Town

Littlehampton Town
3-2
Eastbourne United

Omspel
Måndag 21 augusti 2017
Maine Road
Avbr
Abbey Hey

Beaconsfield Town
3-1
Chalfont St Peter

Tisdag 22 augusti 2017
Kendal Town
4-1
Harrogate Railway

Marske United
1-2 f
Scarborough Athletic

Whitley Bay
3-1
Penrith AFC

City of Liverpool
8-2
Prescot Cables

West Didsbury & Chorlton
1-3
1874 Northwich

Burscough
0-3
Radcliffe Borough

Market Drayton Town
*2-2 f
Sporting Khalsa

Information Market Drayton Town vidare efter 4-1 på straffar.

Boldmere St. Michaels
5-0
Wolverhampton Casuals

Chasetown
2-0
Worcester City

Belper Town
1-4
Lincoln United

Spalding United
0-2
Wisbech Town

Peterborough Sports
0-2
Eynesbury Rovers

Hullbridge Sports
1-1* f
St Margaretsbury

Information St Margaretsbury vidare efter 5-4 på straffar.

Heybridge Swifts
6-1
Haverhill Rovers

Haverhill Borough
5-2
Ilford

Saffron Walden Town
3-4
Barking

Sittingbourne
0-1
Pagham

Walton & Hersham
1-1* f
Carshalton Athletic

Information Carshalton Athletic vidare efter 5-4 på straffar.

Shoreham
3-1 f
Colliers Wood United

Hythe Town
1-3
Corinthian-Casuals

Glebe
3-0
Deal Town

Newhaven
1-4
Lewes

Faversham Town
2-1
AFC Croydon Athletic (9)

AFC Totton
5-0
Fleet Town

Wimborne Town
1-2
Andover Town

Horndean
3-0
Binfield

AFC Kempston Rovers
4-1
Newport Pagnell Town

Onsdag 23 augusti 2017
Kidsgrove Athletic
2-0
Trafford

Evesham United
2-3 f
Newcastle Town

Westfields
1-0
AFC Wulfrunians

Romford
3-1
Stowmarket Town

Aylesbury United
4-1
Leverstock Green

Erith Town
*3-3 f
Whyteleafe

Information Erith Town vidare efter 4-1 på straffar.

Måndag 28 augusti 2017
Maine Road
1-2
Abbey Hey

 

Visa matchfakta

Extra förkvalomgång

16.08.2017, 22:52

Fredag 4 augusti 2017
Heanor Town (9)
0-1
Heanor Town (9)

Potton United (10)
0-0
Potton United (10)

Flackwell Heath (9)
5-0
Flackwell Heath (9)

Crowborough Athletic (9)
2-0
Crowborough Athletic (9)

Sholing (9)
1-2
Sholing (9)

Lördag 5 augusti 2017
Penrith (9)
2-1
West Auckland Town (9)

Billingham Town (10)
0-3
Pickering Town (9)

Barnoldswick Town (9)
3-1
Jarrow Roofing BCA (9)

Sunderland RCA (9)
3-1
Garforth Town (9)

Shildon (9)
2-0
Morpeth Town (9)

Consett (9)
3-2
Bishop Auckland (9)

Washington (9)
0-3
Dunston UTS (9)

Bridlington Town (9)
2-0
Billingham Synthonia (9)

Newton Aycliffe (9)
1-0
Chester-le-Street Town (10)

Seaham Red Star (9)
1-1
Whitley Bay (9)

Thackley (9)
3-4
Harrogate Railway Athletic (9)

Guisborough Town (9)
4-2
Stockton Town (9)

Ashington (9)
1-0
Ryhope Colliery Welfare (9)

Newcastle Benfield (9)
1-0
West Allotment Celtic (10)

Albion Sports (9)
2-0
Nelson (10)

Team Northumbria (9)
0-1
Heaton Stannington (10)

Marske United (9)
4-4
North Shields (9)

Litherland REMYCA (10)
2-0
A.F.C. Liverpool (9)

Squires Gate (9)
0-2
Ashton Athletic (9)

Cammell Laird 1907 (10)
4-1
Maltby Main (9)

Padiham (9)
1-2
City of Liverpool (9)

Pontefract Collieries (9)
1-0
Alsager Town (10)

Runcorn Town (9)
3-2
A.F.C. Darwen (9)

Northwich Victoria (9)
2-2
1874 Northwich (9)

Congleton Town (9)
4-2
New Mills (10)

Irlam (9)
1-2
Abbey Hey (9)

Armthorpe Welfare (10)
1-1
Liversedge (9)

Parkgate (9)
4-2
Barnton (9)

Athersley Recreation (9)
0-5
West Didsbury & Chorlton (9)

Charnock Richard (9)
3-4
Penistone Church (9)

Maine Road (9)
3-2
Winsford United (9)

Runcorn Linnets (9)
2-0
Hemsworth Miners Welfare (9)

Hanley Town (9)
4-1
Atherstone Town (10)

Coventry United (9)
1-2
Rugby Town (9)

Sporting Khalsa (9)
2-2
Stourport Swifts (9)

AFC Wulfrunians (9)
3-0
Shawbury United (9)

Wolverhampton Sporting (10)
2-3
Haughmond (9)

Tividale (10)
1-1
Highgate United (9)

Walsall Wood (10)
3-1
Whitchurch Alport (10)

Coventry Sphinx (9)
0-2
Boldmere St. Michaels (9)

Daventry Town (9)
0-1
Worcester City (9)

Wolverhampton Casuals (10)
7-0
Malvern Town (10)

Westfields (9)
3-1
Bewdley Town (10)

Coleshill Town (9)
6-2
Wellington (9)

Bromsgrove Sporting (9)
2-2
Rocester (9)

Brocton (10)
3-0
Cadbury Athletic (10)

Kimberley Miners Welfare (10)
0-5
Blaby & Whetstone Athletic (10)

Oadby Town (9)
1-1
St Andrews (9)

Birstall United (10)
3-0
South Normanton Athletic (9)

Bottesford Town (9)
6-0
Long Eaton United (9)

Leicester Road (10)
2-1
Sleaford Town (9)

Dunkirk (10)
2-1
Leicester Nirvana (9)

Kirby Muxloe (9)
4-2
Barton Town Old Boys (9)

AFC Mansfield (9)
2-1
Hall Road Rangers (9)

Staveley Miners Welfare (9)
2-1
Loughborough University (9)

Retford United (10)
1-1
Quorn (9)

Clipstone (9)
3-1
West Bridgford (10)

Worksop Town (9)
1-2
Hinckley AFC (10)

Boston Town (9)
2-2
Radford (10)

Rainworth Miners Welfare (9)
0-1
Shepshed Dynamo (9)

Harrowby United (10)
0-3
Grimsby Borough (10)

Biggleswade (9)
1-4
Wisbech Town (9)

Swaffham Town (10)
3-1
Rothwell Corinthians (9)

Raunds Town (10)
1-1
Yaxley (9)

Peterborough Northern Star (9)
2-3
Deeping Rangers (9)

Cogenhoe United (9)
3-0
Godmanchester Rovers (9)

Ely City (9)
0-2
Holbeach United (9)

Huntingdon Town (10)
1-4
Newport Pagnell Town (9)

Eynesbury Rovers (9)
3-2
Thetford Town (9)

Northampton Sileby Rangers (9)
0-5
Harborough Town (9)

Wellingborough Whitworth (9)
0-4
Desborough Town (9)

Fakenham Town (9)
0-2
Wellingborough Town (9)

Histon (9)
0-1
Northampton ON Chenecks (9)

Hoddesdon Town (9)
1-2
Haverhill Rovers (9)

Sawbridgeworth Town (9)
0-3
West Essex (9)

Enfield 1893 (9)
1-2
Haverhill Borough (9)

Redbridge (9)
3-1
Stansted (9)

Takeley (9)
3-1
Wivenhoe Town (9)

Kirkley & Pakefield (9)
1-2
Saffron Walden Town (9)

Southend Manor (9)
1-0
Wroxham (9)

Framlingham Town (10)
0-0
Wadham Lodge (9)

Broxbourne Borough (10)
1-1
Tower Hamlets (9)

Ilford (9)
1-0
Woodbridge Town (10)

Clacton (9)
0-1
Clapton (9)

Hadleigh United (9)
3-2
Sporting Bengal United (9)

FC Romania (9)
2-2
Waltham Forest (9)

Hackney Wick (9)
0-1
Long Melford (9)

Felixstowe & Walton United (9)
2-7
Brantham Athletic (9)

Stanway Rovers (9)
2-4
Gorleston (9)

Hullbridge Sports (9)
5-1
Ipswich Wanderers (9)

Great Yarmouth Town (9)
5-0
Diss Town (10)

Newmarket Town (9)
5-1
Great Wakering Rovers (9)

Walsham-le-Willows (9)
2-2
Basildon United (9)

Welwyn Garden City (9)
2-4
North Greenford United (9)

Cockfosters (9)
1-1
Risborough Rangers (10)

Holmer Green (9)
4-0
A.F.C. Hayes (9)

Lydney Town (9)
1-3
Wantage Town (9)

Langford (10)
1-9
Hadley (9)

Stotfold (9)
1-12
Berkhamsted (9)

Woodley United (9)
1-2
Tuffley Rovers (9)

Southall (10)
5-1
Harpenden Town (9)

Fairford Town (9)
1-1
Longlevens (9)

Edgware Town (9)
1-1
Leverstock Green (9)

Chipping Sodbury Town (9)
3-1
Brackley Town Saints (9)

Leighton Town (9)
4-0
Oxhey Jets (9)

Windsor (9)
1-4
Wembley (9)

Brimscombe & Thrupp (9)
4-0
Sun Sports (9)

Royal Wootton Bassett Town (9)
1-2
Crawley Green (9)

Colney Heath (9)
1-0
Tring Athletic (9)

Ardley United (10)
1-3
Baldock Town (10)

Corinthian (9)
2-2
Deal Town (9)

Hassocks (9)
2-3
Hollands & Blair (9)

Sheppey United (9)
3-2
AFC Croydon Athletic (9)

Sutton Common Rovers (9)
3-1
Canterbury City (9)

Newhaven (9)
0-0
Peacehaven & Telscombe (9)

Colliers Wood United (9)
2-2
AFC Uckfield Town (9)

Chessington & Hook United (10)
2-2
Lancing (9)

East Preston (9)
2-1
Saltdean United (9)

Hailsham Town (10)
1-8
Redhill (9)

Loxwood (9)
3-1
Holmesdale (10)

Tunbridge Wells (9)
1-0
Beckenham Town (9)

Walton & Hersham (9)
7-0
Mile Oak (10)

Sevenoaks Town (9)
3-1
Broadbridge Heath (9)

Hanworth Villa (9)
5-0
Bedfont & Feltham (10)

Glebe (9)
1-0
Lordswood (9)

Whitstable Town (9)
2-3
Croydon (9)

Worthing United (9)
2-4
Steyning Town (10)

Arundel (9)
0-4
Pagham (9)

Horley Town (9)
5-1
Raynes Park Vale (10)

Abbey Rangers (9)
1-3
Cray Valley PM (9)

Eastbourne Town (9)
2-1
Bearsted (9)

Spelthorne Sports (9)
1-3
Chertsey Town (9)

Rochester United (9)
1-1
Erith Town (9)

Erith & Belvedere (10)
4-0
Wick (10)

AC London (10)
3-2
Crawley Down Gatwick (9)

Chatham Town (9)
1-1
Littlehampton Town (9)

Little Common (10)
1-2
Eastbourne United (9)

Haywards Heath Town (9)
Avbr.
Bedfont Sports (9)

Horsham YMCA (9)
0-2
Three Bridges (9)

Bracknell Town (9)
3-0
Cowes Sports (9)

Thatcham Town (9)
5-0
Petersfield Town (9)

Christchurch (10)
1-5
AFC Portchester (9)

Farnham Town (9)
3-2
Fawley (10)

Bashley (9)
2-4
Fareham Town (9)

Hamworthy United (9)
4-1
Bemerton Heath Harlequins (9)

Team Solent (9)
2-5
Brockenhurst (9)

Amesbury Town (9)
4-0
Eversley & California (10)

Camberley Town (10)
0-0
Blackfield & Langley (9)

Whitchurch United (10)
0-3
Laverstock & Ford (10)

Ringwood Town (10)
0-6
Ascot United (9)

Binfield (9)
4-3
Chichester City (9)

Horndean (9)
2-1
Melksham Town (9)

Knaphill (9)
0-0
Bournemouth (9)

Newport (IoW) (9)
2-2
Guildford City (9)

Godalming Town (9)
2-1
Westfield (9)

Lymington Town (9)
0-2
Andover Town (9)

Clevedon Town (9)
2-2
Bitton (9)

Cadbury Heath (9)
4-1
Longwell Green Sports (9)

Plymouth Parkway (10)
0-1
Portland United (9)

St Austell (10)
1-1
Bridport (9)

Wells City (9)
2-1
Cribbs (9)

Shaftesbury (9)
0-0
Exmouth Town (10)

Shepton Mallet (9)
1-4
Tavistock (10)

Buckland Athletic (9)
2-3
Bodmin Town (10)

Cheddar (10)
0-2
Willand Rovers (9)

Wellington AFC (9)
1-3
Hengrove Athletic (9)

Street (9)
1-1
Hallen (9)

Brislington (9)
6-1
Sherborne Town (10)

Bridgwater Town (9)
5-2
Keynsham Town (10)

Bradford Town (9)
3-4
Odd Down (9)

Söndag 6 augusti 2017
AFC Emley (10)
0-3
Burscough (9)

Hallam (10)
3-0
Bootle (9)

Widnes (9)
0-5
Handsworth Parramore (9)

Barkingside (9)
0-4
Stowmarket Town (9)

St Margaretsbury (9)
3-2
Burnham Ramblers (9)

Highworth Town (9)
1-1
London Colney (9)

Highmoor Ibis (9)
3-1
Buckingham Town (10)

Epsom & Ewell (9)
1-2
Banstead Athletic (9)

Rusthall (10)
0-0
CB Hounslow United (9)

Badshot Lea (10)
1-1
Verwood Town (10)

Tisdag 8 augusti 2017
Haywards Heat…
5-2
Bedfont Sports

Omspel
Måndag 7 augusti 2017
Tower Hamlets
1-0
Broxbourne Borough

Tisdag 8 augusti 2017
Lancing
1-3
Chessington & Hook United

Whitley Bay
4-1
Seaham Red Star

Leverstock Green
Avbr.
Edgware Town

Hallen
1-4
Street

1874 Northwich
2-0
Northwich Victoria

Liversedge
5-3
Armthorpe Welfare

Stourport Swifts
2-3 f
Sporting Khalsa

Highgate United
2-3
Tividale

Rocester
0-3
Bromsgrove Spo…

St Andrews
2-2* f
Oadby Town

Information Oadby Town vidare efter 3-1 på straffar.

Radford
3-4
Boston Town

Yaxley
4-2 f
Raunds Town

Biggleswade United
1-2
Potton United

Basildon United
3-0
Walsham Le Willows

Risborough Rangers
2-2* f
Cockfosters

Information Cockfosters vidare efter 4-2 på straffar.

Longlevens
5-1
Fairford Town

Deal Town
4-1
Corinthian

AFC Uckfield
0-2
Colliers Wood United

Blackfield & Langley
1-2 f
Camberley Town

AFC Bournemouth
0-2
Knaphill

Bitton
0-1 f
Clevedon Town

London Colney
2-4
Highworth Town

Peacehaven & Telscombe
0-2
Newhaven

CB Hounslow United
2-1
Rusthall

Verwood Town
3-3* f
Badshot Lea

Information Badshot Lea vidare efter 3-1 på straffar.

Onsdag 9 augusti 2017
Bishop Auckland
2-5
Consett

North Shields
0-1
Marske United

Quorn
3-0
Retford United

Wadham Lodge
1-3
Framlingham Town

Waltham Forest
Inst
FC Romania

Erith Town
Inst
Rochester United

Bridport
1-0
St Austell

Exmouth
1-2 f
Shaftesbury Town

Tisdag 15 augusti 2017
Leverstock Green
5-3
Edgware Town

Radford
2-2* f
Boston Town

Information Boston Town vidare efter 4-3 på straffar.

Waltham Forest
1-3
Romania

Erith Town
5-0
Rochester United

Onsdag 16 augusti 2017
Guildford City
3-0
Newport (Isle of Wight)

Littlehampton Town
2-1
Chatham Town

 

Skytteliga

-