ecst.se fotboll

FA Cup (C)

FA Challenge Cup

6+8

omgångar

736

lag

5/8

Start

27/5

Final

FA Cup
eng
Extra förkval

5-9 augusti
Omspel 8-10 augusti

Förkval

19-21 augusti
Omspel 22-24 augusti

Första kvalomgången

2-4 september
Omspel 5-7 september

Andra kvalomgången

17 september
Omspel 19-21 oktober

Tredje kvalomgången

1-4 oktober
Omspel 4-11 oktober

Fjärde kvalomgången

15 oktober
Omspel 17-19 oktober

Första omgången

4-7 november
Omspel 14-15 november

Andra omgången

2-5 december
Omspel 13-21 december

Tredje omgången

6-9 januari
Omspel 17-18 januari

Fjärde omgången

27-29 januari
Omspel 8 februari

Femte omgången

18-20 februari
Omspel 1 mars

Kvartsfinaler

11-13 mars

Semifinaler

22-23 april

Final

27 maj

 

 

 

 

Visa matchfakta Tryck på denna symbol nedan för att visa fakta från matcherna.

Final | -
Visa matchfakta
Lördag 27 maj 2017
Arsenal
2-1
Chelsea

1-0 Alexis Sánchez (4)
2-1 Aaron Ramsey (79)

Utvisning Viktor Moses (68)
1-1 Diego Costa (76)

Publik 89 472 på Wembley Stadium, London

Semifinaler | 23.04.2017, 18:36
Visa matchfakta
Lördag 22 april 2017
Chelsea
4-2
Tottenham Hotspur

1-0 Willian (5)
2-1 Willian (straff, 43)
3-2 Eden Hazard (75)
4-2 Nemanja Matić (80)

1-1 Harry Kane (18)
2-2 Bamidele Alli (52)

Publik 86 355 på Wembley Stadium, London

Söndag 23 april 2017
Arsenal
2-1 f
Manchester City

1-1 Nacho Monreal (71)
2-1 Alexis Sánchez (101)

0-1 Sergio Agüero (62)

Publik 85 725 på Wembley Stadium, London

Kvartsfinaler | 13.03.2017, 23:01
Visa matchfakta
Lördag 11 mars 2017
Middlesbrough
0-2
Huddersfield Town / Manchester City

 

0-1 David Silva (3)
0-2 Sergio Agüero (67)

Publik 32 228

Arsenal
5-0
Lincoln City

1-0 Theo Walcott (45+1)
2-0 Olivier Giroud (53)
3-0 Luke Waterfall (självmål, 58)
4-0 Alexis Sánchez (72)
5-0 Aaron Ramsey (75)

 

Publik 59 454

Söndag 12 mars 2017
Tottenham Hotspur
6-0
Millwall

1-0 Christian Eriksen (31)
2-0 Heung-Min Son (41)
3-0 Heung-Min Son (54)
4-0 Bamidele Alli (72)
5-0 Vincent Janssen (79)
6-0 Heung-Min Son (90+2)

 

Publik 31 137

Måndag 13 mars 2017
Chelsea
1-0
Manchester United

1-0 Ngolo Kanté (51)

Utvisning Ander Herrera (35)

Publik 40 801

Femte omgången | 01.03.2017, 22:57
Visa matchfakta
Lördag 18 februari 2017
Burnley
0-1
Lincoln City

 

0-1 Sean Raggett (89)

Publik 19 185

Middlesbrough
3-2
Oxford United

1-0 Grant Leadbitter (straff, 26)
2-0 Rudy Gestede (34)
3-2 Christian Stuani (86)

2-1 Christopher Maguire (64)
2-2 Toni Martínez (65)

Publik 28 198

Huddersfield Town
0-0
Manchester City

Publik 24 129

Millwall
1-0
Leicester City

Utvisning Jake Cooper (52)
1-0 Shaun Cummings (90)

 

Publik 18 012

Wolverhampton Wanderers
0-2
Chelsea

 

0-1 Pedro (65)
0-2 Diego Costa (89)

Publik 30 193

Söndag 19 februari 2017
Fulham
0-3
Tottenham Hotspur

 

0-1 Harry Kane (16)
0-2 Harry Kane (51)
0-3 Harry Kane (73)

Publik 22 557

Blackburn Rovers
1-2
Manchester United

1-0 Danny Graham (17)

1-1 Marcus Rashford (27)
1-2 Zlatan Ibrahimović (75)

Publik 23 130

Måndag 20 februari 2017
Sutton United
0-2
Arsenal

 

0-1 Lucas Pérez (26)
0-2 Theo Walcott (55)

Omspel
Onsdag 1 mars 2017
Manchester City
5-1
Huddersfield Town

1-1 Leroy Sané (30)
2-1 Sergio Agüero (straff, 35)
3-1 Pablo Zabaleta (38)
4-1 Sergio Agüero (73)
5-1 Kelechi Iheanacho (90+1)

0-1 Harry Bunn (7)

Publik 42 425

Fjärde omgången | 08.02.2017, 23:20
Visa matchfakta
Fredag 27 januari 2017
Derby County
2-2
Leicester City

1-1 Darren Bent (21)
2-1 Craig Bryson (40)

0-1 Darren Bent (självmål, 8)
2-2 Wes Morgan (86)

Publik 25 079

Lördag 28 januari 2017
Liverpool
1-2
Wolverhampton Wanderers

1-2 Divock Origi (86)

0-1 Richard Stearman (1)
0-2 Andreas Weimann (41)

Publik 52 469

Tottenham Hotspur
4-3
Wycombe Wanderers

1-2 Heung-Min Son (60)
2-2 Vincent Janssen (straff, 64)
3-3 Bamidele Alli (89)
4-3 Heung-Min Son (90+7)

0-1 Paul Hayes (23)
0-2 Paul Hayes (straff, 36)
2-3 Garry Thompson (83)

Publik 31 440

Oxford United
3-0
Newcastle United

1-0 Kane Hemmings (46)
2-0 Curtis Nelson (79)
3-0 Toni Mart+inez (87)

 

Publik 11 810

Lincoln City
3-1
Brighton & Hove Albion

1-1 Alan Power (straff, 57)
2-1 Fikayo Tomori (självmål, 62)
3-1 Theo Robinson (85)

0-1 Richard Towell (24)

Publik 9 469

Chelsea
4-0
Brentford

1-0 Willian (14)
2-0 Pedro León (21)
3-0 Branislav Ivanović (69)
4-0 Michy Batshuayi (straff, 81)

Publik 41 042

Rochdale
0-4
Huddersfield Town

 

0-1 Collin Quaner (42)
0-2 Isaih Brown (straff, 66)
0-3 Michael Hefele (72)
0-4 Michael Hefele (84)

Publik 7 431

Burnley
2-0
Bristol City

1-0 Samuel Vokes (45)
2-0 Steven Defour (68)

 

Publik 14 921

Blackburn Rovers
2-0
Blackpool

1-0 Sam Gallagher (9)
2-0 Elliott Bennett (22)

Utvisning Kelvin Mellor (65)

Publik 9 327

Middlesbrough
1-0
Accrington Stanley

1-0 Stewart Downing (69)

 

Publik 24 040

Crystal Palace
0-3
Manchester City

0-1 Raheem Sterling (43)
0-2 Leroy Sané (71)
0-3 Yaya Touré (90+2)

Publik 13 979

Southampton
0-5
Arsenal

 

0-1 Danny Walcott (15)
0-2 Danny Walcott (22)
0-3 Theo Walcott (35)
0-4 Theo Walcott (69)
0-5 Theo Walcott (84)

Publik 31 288

Söndag 29 januari 2017
Millwall
1-0
Watford

1-0 Steve Morison (85)

 

Publik 9 772

Fulham
4-1
Hull City

1-0 Sone Aluko (17)
2-1 Chris Martin (54)
3-1 Ryan Sessegnon (66)
4-1 Stefan Johansen (78)

1-1 Evandro (49)

Publik 15 143

Sutton United
1-0
Leeds Unted

1-0 Jamie Collins (straff, 53)

Utvisning Liam Cooper (82)

Publik 4 997

Omspel
Onsdag 8 februari 2017
Leicester City
3-1 f
Derby County

1-0 Andy King (46)
2--1 Wilfred Ndidi (94)
3-1 Demarai Gray (114)

1-1 Abdoul Camara (61)

Publik 31 648

Tredje omgången | 18.01.2017, 22:43
Visa matchfakta
Fredag 6 januari 2017
West Ham United
0-5
Manchester City

 

0-1 Yaya Touré (straff, 33)
0-2 Håvard Nordtveit (självmål, 41)
0-3 David Silva (43)
0-4 Sergio Agüero (50)
0-5 John Stones (84)

Publik 56 975

Lördag 7 januari 2017
Manchester United
4-0
Reading

1-0 Wayne Rooney (7)
2-0 Anthony Martial (15)
3-0 Marcus Rashford (75)
4-0 Marcus Rashford (79)

 

Publik 74 396

Ipswich Town
2-2
Lincoln City

1-1 Thomas Lawrence (12)
2-2 Thomas Lawrence (86)

0-1 Theo Robinson (7)
1-2 Theo Robinson (65)

Publik 16 027

Hull City
2-0
Swansea City

1-0 Abel Hernández (78)
2-0 Josh Tymon (90+3)

 

Publik 6 608

Sunderland
0-0
Burnley

Publik 17 632

Queens Park Rangers
1-2
Blackburn Rovers

1-2 Jake Bidwell (straff, 61)

0-1 Joel Lynch (självmål, 8)
0-2 Liam Feeney (58)

Publik 7 482

Brighton & Hove Albion
2-0
Milton Keynes Dons

1-0 Baram Kayal (9)
2-0 Tomer Hemed (72)

 

Publik 11 091

Millwall
3-0
Bournemouth

1-0 Steve Morison (26)
2-0 Shaun Cummings (49) 3-0 Shane Ferguson (90+3)

 

Publik 9 471

Blackpool
0-0
Barnsley

Publik 4 875

Wigan Athletic
2-0
Nottingham Forest

1-0 William Grigg (45+2)
2-0 Yannick Wildschut (57)

 

Publik 5 163

Rotherham United
2-3
Oxford United

1-1 Daniel Ward (51)
2-3 Tom Adeyemi (90)

0-1 Ryan Taylor (41)
1-2 Philip Edwards (80)
1-3 Kane Hemmings (88)

Publik 5 618

Norwich City
2-2
Southampton

1-1 Steven Whittaker (straff, 52)
2-2 Steven Naismith (90+2)

0-1 Virgil van Dijk (38)
1-2 Maya Yoshida (67)

Publik 12 479

Barrow
0-2
Rochdale

 

0-1 Ian Henderson (17)
0-2 Ian Henderson (62)

Publik 4 414

West Bromwich Albion
1-2
Derby County

1-0 Matt Phillips (35)

1-1 Darren Bent (51)
1-2 Thomas Ince (54)

Publik 25 288

Everton
1-2
Leicester City

1-0 Romelu Lukaku (63)

1-1 Ahmed Musa (66)
1-2 Ahmed Musa )71)

Publik 35 493

Wycombe Wanderers
2-1
Stourbridge

1-0 Samuel Wood (47)
2-1 Adebaye Akinfenwa (83)

1-1 Dan Scarr (70)

Publik 6 312

Watford
2-0
Burton Albion

1-0 Christian Kabasele (21)
2-0 Jerome Sinclair (77)

 

Publik 13 270

Stoke City
0-2
Wolverhampton Wanderers

 

0-1 Hélder Costa (29)
0-2 Matt Doherty (80)

Publik 21 479

Bristol City
0-0
Fleetwood Town

Publik 10 301

Huddersfield Town
4-0
Port Vale

1-0 Jack Payne (28)
2-0 Kasey Palmer (73)
3-0 Harry Bunn (80)
4-0 Jack Payne (84)

Publik 11 715

Brentford
5-1
Eastleigh

1-0 Yoann Berbet (straff, 9)
2-0 Tom Field (17)
3-0 Lasse Vibe (23)
4-1 Tom Field (38)
5-1 Romaine Sawyers (45)

3-1 Aye Obileye (29)

Publik 7 537

Birmingham City
1-1
Newcastle United

1-1 Lukas Jutkiewicz (42)

0-1 Daryl Murphy (5)

Publik 13 171

Bolton Wanderers
0-0
Crystal Palace

Publik 11 683

Sutton United
0-0
Wimbledon

Publik 5 200

Accrington Stanley
2-1
Luton Town

1-0 Sean McConville (45+2)
2-1 Omar Beckles (57)

1-1 Jake Gray (54)
Utvisning Glen Rea (90+4)

Publik 1 717

Preston North End
1-2
Arsenal

1-0 Callum Robinson (7)

1-1 Aaron Ramsey (46)
1-2 Olivier Giroud (89)

Publik 22 185

Söndag 8 januari 2017
Cardiff City
1-2
Fulham

1-0 Anthony Pilkington (8)

1-1 Stefan Johansen (14)
1-2 Ryan Sessegnon (33)

Publik 5 199

Liverpool
0-0
Plymouth Argyle

Publik 52 692

Chelsea
4-1
Peterborough United

1-0 Pedro (18)
2-0 Michy Batshuayi (43)
3-0 Willian (52)
Utvisning John Terry (67)
4-1 Pedro (75)

3-1 Tom Nichols (70)

Publik 41 003

Middlesbrough
3-0
Sheffield Wednesday

1-0 Grant Leadbitter (58)
Utvisning Daniel Ayala (59)
2-0 Álvaro Negredo (67)
3-0 Marten de Roon (90+1)

 

Publik 23 661

Tottenham Hotspur
2-0
Aston Villa

1-0 Benjamin Davies (71)
2-0 Heung-Min Son (80)

 

Publik 31 182

Måndag 9 januari 2017
Cambridge United
1-2
Leeds United

1-0 Uche Ikpeazu (25)

1-1 Stuart Dallas (56)
1-2 Alex Mowatt (63)

Publik 7 973

Omspel
Tisdag 17 januari 2017
Burnley
2-0
Sunderland

1-0 Samuel Vokes (44)
2-0 Andre Gray (83)

 

Publik 12 257

Barnsley
1-2 f
Blackpool

1-1 Angus MacDonald (49)

0-1 Kelvin Mellor (30)
1-2 Bright Osayi-Samuel (120+1)

Publik 5 558

Fleetwood Town
0-1
Bristol City

 

0-1 Jamie Paterson (17)

Publik 2 115

Wimbledon
1-3
Sutton United

1-0 Tom Elliott (10)
Utvisning Paul Robinson (15)

1-1 Roarie Deacon (75)
1-2 Maxime Biamou (90)
1-3 Dan Fitchett (90+6)

Publik 4 768

Lincoln City
1-0
Ipswich Town

1-0 Nathan Arnold (90+1)

 

Publik 9 069

Crystal Palace
2-1
Bolton Wanderers

1-1 Christian Benteke (68)
2-1 Christian Benteke (77)

0-1 James Henry (48)

Publik 7 149

Onsdag 18 januari 2017
Newcastle United
3-1
Birmingham City

1-0 Matt Ritchie (straff, 9)
2-0 Yoan Gouffran (34)
3-1 Matt Ritchie (90+2)

2-1 David Cotterill (71)

Publik 34 896

Plymouth Argyle
0-1
Liverpool

 

0-1 Lucas Leiva (18)

Publik 17 048

Southampton
1-0
Norwich City

1-0 Shane Long (90+2)

 

Publik 13 517

Andra omgången | 20.12.2016, 22:35
Visa matchfakta
Fredag 2 december 2016
Macclesfield Town
0-0
Oxford United

Publik 2 566

Lördag 3 december 2016
Chesterfield
0-5
Wycombe Wanderers

Blackpool
1-0
Brackley Town

Luton Town
6-2
Solihull Moors

Sutton United
2-1
Cheltenham Town

Shrewsbury Town
0-0
Fleetwood Town

Charlton Athletic
0-0
Milton Keynes Dons

Plymouth Argyle
0-0
Newport County

Carlisle United
0-2
Rochdale

Söndag 4 december 2016
Curzon Ashton
3-4
Wimbledon

Millwall
5-2
Braintree Town

Bolton Wanderers
3-2
Sheffield United

Stourbridge
Inst
Northampton Town

Notts County
2-2
Peterborough United

Cambridge United
4-0
Coventry City

Bristol Rovers
1-2
Barrow

Woking
0-3
Accrington Stanley

Eastleigh
3-3
Halifax Town

Måndag 5 december 2016
Lincoln City
3-2
Oldham Athletic

1-0 Theo Robinson (22)
2-0 Terry Hawkridge (24)
3-0 Theo Robinson (47)

3-1 Peter Clarke (70)
Billy McKay (73)

Publik 7 012

Tisdag 13 december 2016
Sourbridge
1-0
Northampton Town

1-0 Jack Duggan (86)

 

Publik 2 520

Omspel
Tisdag 13 december 2016
Oxford United
3-0
Macclesfield Town

1-0 Ryan Taylor (10)
2-0 Joe Rothwell (47)
3-0 Kane Hemmings (78)

Utvisning Mitchell Hancox (44)

Publik 3 642

Fleetwood Town
3-2
Shrewsbury Town

1-2 Devante Cole (63)
2-2 Devante Cole (77)
3-2 Ashley Hunter (90+5)

0-1 James O'Brien (43)
Utvisning Adam El-Abd
0-2 Louis Dodds (60)

Publik 1 157

Milton Keynes Dons
3-1 f
Charlton Athletic

1-0 Daniel Powell (6)
2-1 Ben Reeves (94)
3-1 Dean Bowditch (97)

1-1 Adam Chicksen (24)

Publik 3 655

Halifax Town
0-2
Eastleigh

Utvisning Scott Garner (84)

0-1 Scott Wilson (43)
0-2 Mikael Mandron (straff, 45+2)

Publik 1 539

Tisdag 13 december 2016
Peterborough United
2-0
Notts County

1-0 Gwion Edwards (2)
2-0 Paul Taylor (8)

 

Publik 7 796

Tisdag 13 december 2016
Newport County
0-1 f
Plymouth Argyle

 

0-1 Graham Carey (straff, 113)

Publik 5 121

Första omgången | 17.11.2016, 23:34
Visa matchfakta
Fredag 4 november 2016
Millwall
1-0
Southend United

1-0 Mahlon Romeo (88)

 

Publik 4 502

Lördag 5 november 2016
Crawley Town
1-1
Bristol Rovers

Merstham
0-5
Oxford United

Dagenham & Redbridge
0-0
Halifax Town

Bury
2-2
Wimbledon

Yeovil Town
2-2
Solihull Moors

Stockport County
2-4
Woking

Dartford
3-6
Sutton United

Walsall
0-1
Macclesfield Town

Port Vale
1-0
Stevenage

Northampton Town
6-0
Harrow Borough

Cambridge United
1-1
Dover Athletic

Westfields
1-1
Curzon Ashton

Milton Keynes Dons
3-2
Spennymoor Town

Gillingham
2-2
Brackley Town

Portsmouth
1-2
Wycombe Wanderers

Mansfield Town
1-2
Plymouth Argyle

Braintree Town
7-0
Eastbourne Borough

Bolton Wanderers
1-0
Grimsby Town

Bradford City
1-2
Accrington Stanley

Oldham Athletic
2-1
Doncaster Rovers

Shrewsbury Town
3-0
Barnet

Whitehawk
1-1
Stourbridge

Colchester United
1-2
Chesterfield

Lincoln City
2-1
Altrincham

Exeter City
1-3
Luton Town

Charlton Athletic
3-1
Scunthorpe United

Cheltenham Town
1-1
Crewe Alexandra

Peterborough United
2-1
Chesham United

Söndag 6 november 2016
Sheffield United
6-0
Leyton Orient

Taunton Town
2-2
Barrow

Alfreton Town
1-1
Newport County

Maidstone United
1-1
Rochdale

St Albans City
3-5
Carlisle United

Boreham Wood
2-2
Notts County

Hartlepool United
3-0
Stamford

Morecambe
1-1
Coventry City

Blackpool
2-0
Kidderminster Harriers

Måndag 7 november 2016
Southport
0-0
Fleetwood Town

Publik 2 265

Omspel
Måndag 14 november 2016
Curzon Ashton
3-1
Westfields

1-0 Adam Morgan (23)
2-0 Adam Morgan (34)
3-0 Niall Cummins (70)

3-1 Nick Harrhy (90+3)

Publik 1 075

Stourbridge
3-0
Whitehawk

1-0 Chris Lait (51)
2-0 Luke Benbow (60)
3-0 Luke Benbow (76)

 

Publik 1 993

Tisdag 15 november 2016
Halifax Town
2-1
Dagenham & Redbridge

1-0 Tom Denton (35)
2-1 Matthew Kosylo (90)

Utvisning Oliver Hawkins (57)
1-1 Corey Whitley (73)

Publik 1 465

Fleetwood Town
4-1 f
Southport

1-0 Aaron Amadi-Holloway (34)
2-1 Cian Bolger (94)
3-1 Ashley Hunter (96)
4-1 Amarii Bell (101)

1-1 Ashley Grimes (87)

Publik 1 609

Barrow
2-1
Taunton Town

1-0 Jordan Williams (48)
2-1 Ryan Yates (75)

1-1 Ed Palmer (73)

Publik 1 688

Solihull Moors
*2-2 f
Yeovil Town

1-1 Akwasi Asante (straff, 99)

0-1 Francois Zoko (93)

Publik 1 460

Information Solihull Moors vidare efter 4-2 på straffar.

Newport County
4-1 f
Alfreton Town

1-0 Rhys Healey (68)
2-1 Jordan Green (97)
3-1 Joshua Sheehan (110)
4-1 Jazzi Barnum-Bobb (117)

1-1 Adam Priestley (74)

Publik 1 189

Rochdale
2-0
Maidstone

1-0 Steve Davies (14)
2-0 Steve Davies (straff, 22)

 

Publik 1 350

Wimbledon
5-0
Bury

1-0 Paul Robinson (27)
2-0 Dean Parrett (32)
3-0 Dominic Poleon (45+2)
4-0 Dominic Poleon (72)
5-0 Lyle Taylor (80)

 

Publik 2 316

Notts County
2-0
Boreham Wood

1-0 Jonathan Forte (24)
2-0 Aaron Collins (90+5)

 

Publik 1 762

Swindon Town
1-3
Eastleigh

1-3 Nathan Delfouneso (79)

0-1 Jai Reason (16)
0-2 Andrew Drury (35)
0-3 Mikael Mandron (straff, 74)

Publik 4 321

Coventry City
2-1
Morecambe

1-1 Marvin Sordell (39)
2-1 Marvin Sordell (57)

0-1 Dean Winnard (10)

Publik 2 175

Bristol Rovers
4-2 f
Crawley Town

1-0 Matt Taylor (34)
2-1 Rory Gaffney (52)
3-2 Rory Gaffney (96)
4-2 Matt Taylor (straff, 102)

1-1 Jordan Roberts (45+1)
2-2 Matt Harrold (65) Publik 3 676

Crewe Alexandra
1-4
Cheltenham Town

1-4 Ryan Lowe (64)

0-1 Harry Pell (19)
0-2 Jack Barthram (36)
0-3 Billy Waters (52)
0-4 Dan Holman (61)

Publik 1 711

Onsdag 16 november 2016
Brackley Town
4-3 f
Gillingham

1-0 James Armson (17)
2-0 James Armson (26)
3-2 Stuart Nelson (självmål, 96)
4-2 James Armson (105)

2-1 Jake Hessenthaler (36)
2-2 Scott Wagstaff (67)
4-3 Cody McDonald (113)

Publik 1 654

Torsdag 17 november 2016
Dover Athletic
2-4 f
Cambridge United

1-0 Ricky Miller (70)
2-1 Aswad Thomas (102)

1-1 Mark Roberts (90+2)
2-2 Leon Legge (110)
2-3 Medy Elito (118)
2-4 Ben Williamson (120+1)

Publik 1 158

Fjärde kvalomgången | 18.10.2016, 23:59
Visa matchfakta
Lördag 15 oktober 2016
Southport
1-0
Chester

Alfreton Town
2-2
Gateshead

North Ferriby United
1-4
Macclesfield Town

Harrogate Town
0-2
Halifax Town

Stockport County
2-0
Bishop Auckland

Barrow
2-1
Tranmere Rovers

Nantwich Town
1-3
Stourbridge

Altrincham
3-1
Matlock Town

Lincoln City
0-0
Guiseley

Lincoln United
0-3
Spennymoor Town

Stamford
1-1
Wrexham

York City
1-1
Curzon Ashton

Welling United
0-1
Whitehawk

Westfields
2-1
Leiston

Sutton United
2-1
Forest Green Rovers

Chesham United
1-0
Potters Bar Town

Dagenham & Redbridge
3-1
Wealdstone

Torquay United
1-1
Woking

Taunton Town
0-0
Hemel Hempstead Town

Braintree Town
4-2
Bromley

Beaconsfield Town
0-5
Brackley Town

Tonbridge Angels
0-3
Dartford

Egham Town
0-1
St. Albans City

Boreham Wood
3-0
Hendon

Aldershot Town
1-2
Eastbourne Borough

Harrow Borough
2-2
Margate

Maidstone United
3-1
Billericay Town

Kidderminster Harriers
6-0
Weymouth

Solihull Moors
3-1
Kettering Town

Burgess Hill Town
0-5
Dover Athletic

Merstham
2-1
Ebbsfleet United

Eastleigh
6-0
North Leigh

Omspel
Tisdag 18 oktober 2016
Guiseley
1-2
Lincoln City

Wrexham
2-3 f
Stamford

Woking
2-1
Torquay United

Hemel Hempstead Town
0-1
Taunton Town

Margate
1-3
Harrow Borough

Onsdag 19 oktober 2016
Gateshead
20:45
Alfreton Town

Tredje kvalomgången | 11.10.2016, 23:44
Visa matchfakta
Lördag 1 oktober 2016
Halesowen Town
1-1
Nantwich Town

Ilkeston
1-2
Stourbridge

Lancaster City
2-3
Kidderminster Harriers

Matlock Town
1-1
Workington

Stockport County
2-0
Salford City

United of Manchester
3-3
Harrogate Town

Altrincham
3-0
Morpeth Town

AFC Mansfield
1-2
Stamford

Faversham Town
1-1
Egham Town

North Leigh
3-1
Folkestone Invicta

Ebbsfleet United
7-0
Havant & Waterlooville

Hungerford Town
1-4
Leiston

Hendon
3-0
AFC Rushden & Diamonds

Weymouth
6-0
Brimscombe & Tthrupp

Farsley Celtic
0-1
Bishop Auckland

Harrow Borough
2-1
Winchester City

Merstham
5-1
Thamesmead Town

Eastbourne Borough
0-0
Hadley

Westfields
4-0
Walton Casuals

Welling United
7-1
Swindon Supermarine

Billericay Town
3-2
Chippenham Town

Burgess Hill Town
6-1
Cadbury Heath

Chesham United
2-0
Staines Town

Whitehawk
2-0
Merthyr Town

Beaconsfield Town
3-0
Felixstowe & Walton United

Tonbridge Angels
4-2
Hereford

Wealdstone
2-1
Banbury United

St Albans City
6-0
Worthing

Potters Bar Town
0-0
Bath City

Spennymoor Town
1-0
Chorley

King's Lynn Town
0-2
Alfreton Town

Kettering Town
2-0
Boston United

Slough Town
2-3
Dartford

Taunton Town
2-1
Hampton & Richmond

Lincoln United
3-1
Handsworth Parramore

Halifax Town
2-1
Stalybridge Celtic

Worcester City
0-3
Brackley Town

Curzon Ashton
4-0
Bedworth United

Söndag 2 oktober 2016
Gloucester City
2-2
Hemel Hempstead Town

Tisdag 4 oktober 2016
Margate
2-2
Hastings United

Omspel
Tisdag 4 oktober 2016
Nantwich Town
2-1
Halesowen Town

Workington
1-3
Matlock Town

Harrogate Town
2-0
United of Manchester

Egham Town
1-0
Faversham Town

Bath City
1-1* f
Potters Bar Town

Information Potters Bar Town vidare efter 4-3 på straffar.

Hemel Hempstead Town
2-0
Gloucester City

Onsdag 5 oktober 2016
Hadley
1-4
Eastbourne Borough

Tisdag 11 oktober 2016
Hastings United
1-2 f
Margate

Andra kvalomgången | 21.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Lördag 17 september 2016
Bridlington Town
1-1
Harrogate Town

Handsworth Parramore
2-0
Burscough

Witton Albion
1-1
Stalybridge Celtic

Blyth Spartans
2-4
Morpeth Town

Bishop Auckland
1-0
Trafford

Nantwich Town
2-2
Marine

Ashton Athletic
0-5
Halifax Town

Curzon Ashton
1-1
Consett

Altrincham
3-2
Gainsborough Trinity

Kidsgrove Athletic
1-2
Matlock Town

Lancaster City
2-1
Darlington 1883

Alfreton Town
1-0
Fylde

Tadcaster Albion
0-2
Farsley Celtic

Bradford Park Avenue
0-1
Salford City

Workington
3-1
Shildon AFC

Dunston UTS
0-2
Chorley

Stockport County
2-0
Hyde United

Ossett Town
1-7
United of Manchester

Spennymoor Town
1-0
Whitby Town

Rushall Olympic
1-2
Kettering Town

Kirby Muxloe
1-2
Boston United

Sutton Coldfield Town
2-3
Hereford FC

Brackley Town
6-0
Rugby Town

Coalville Town
0-1
AFC Mansfield

Mickleover Sports
1-2
Stourbridge

Westfields
4-2
Highgate United

Kidderminster Harriers
4-0
Tamworth

Nuneaton Town
1-2
Lincoln United

Halesowen Town
1-0
Belper Town

Gresley
1-1
Stamford

Barwell
0-1
Ilkeston

Chasetown
0-1
Bedworth United

Worcester City
0-0
AFC Telford United

Sevenoaks Town
2-2
Chesham United

Concord Rangers
1-3
AFC Rushden & Diamonds

Beaconsfield Town
3-1
Witham Town

Egham Town
2-1
VCD Athletic

Dulwich Hamlet
0-2
Hendon

Hythe Town
2-4
Walton Casuals

Dereham Town
1-2
St. Albans City

Wingate & Finchley
0-3
Tonbridge Angels

AFC Dunstable
7-1
Hampton & Richmond

Wealdstone
4-0
Histon

Chelmsford City
3-2
Dartford

Staines Town
1-0
Maidenhead United

Hayes & Yeading United
0-2
Worthing

Hemel Hempstead Town
1-1
Herne Bay

Eastbourne Borough
2-1
Metropolitan Police

AFC Kempston Rovers
1-1
Burgess Hill Town

South Park
1-4
Leiston

Hadley
2-1
Kings Langley

Ebbsfleet United
5-0
AFC Sudbury

Felixstowe & Walton United
2-1
Bishop's Stortford

Cambridge City
1-3
Slough Town

Folkestone Invicta
3-1
Waltham Forest

Uxbridge
1-2
Harrow Borough

East Thurrock United
2-3
Whitehawk

Canvey Island
2-2
Potters Bar Town

Whyteleafe
0-2
Welling United

King's Lynn Town
1-0
Harlow Town

Billericay Town
2-1
Bognor Regis Town

Faversham Town
2-2
Hitchin Town

Hanwell Town
1-1
Thamesmead Town

Merstham
0-0
Colliers Wood United

Margate
2-0
Biggleswade Town

Barton Rovers
0-1
Hastings United

Swindon Supermarine
0-1
Farnborough

Winchester City
4-0
Truro City

Havant & Waterlooville
5-1
Highworth Town

Alresford Town
1-3
Cadbury Heath

Chippenham Town
4-1
Poole Town

Salisbury
1-2
Gloucester City

Cirencester Town
1-6
Banbury United

Basingstoke Town
0-1
Hungerford Town

Weymouth
3-2
Gosport Borough

AFC Portchester
0-2
Merthyr Town

Taunton Town
2-0
Slimbridge

Brislington
1-2
Brimscombe & Thrupp

Bath City
1-1
Oxford City

North Leigh
2-1
Weston-super-Mare

Omspel
Måndag 19 september 2016
Hitchin Town
0-1
Faversham Town

Tisdag 20 september 2016
Stalybridge Celtic
2-1
Witton Albion

Marine
2-3
Nantwich Town

Consett
0-1
Curzon Ashton

Stamford
1-0
Gresley

Telford United
1-3
Worcester City

Chesham United
2-1
Sevenoaks Town

Herne Bay
1-5
Henel Hempstead Town

Burgess Hill Town
3-1
Kempston Rovers

Potters Bar Town
3-2
Canvey Island

Thamesmead Town
5-1
Hanwell Town

Oxford City
1-2 f
Bath City

Harrogate Town
3-2
Bridlington Town

Onsdag 21 september 2016
Colliers Wood United
1-2 f
Merstham

Första kvalomgången | 07.09.2016, 23:59
Visa matchfakta
Fredag 2 september 2016
South Park
2-1
Dorking Wanderers

Lördag 3 september 2016
Washington
2-5
Shildon AFC

Ashton United
0-3
Nantwich Town

Brighouse Town
0-3
Lancaster City

Blyth Spartans
3-1
Frickley Athletic

Hyde United
1-0
Colne

Bishop Auckland
5-1
Ossett Albion

Whitby Town
3-3
Winsford United

Sheffield
0-3
Farsley Celtic FC

Marske United
0-2
Marine

Newcastle Benfield
0-2
Bridlington Town

Morpeth Town
4-1
Colwyn Bay

Harrogate Railway
0-5
Consett

Dunston UTS
2-2
Skelmersdale United

Ashton Athletic
7-2
Mossley

Squires Gate
2-5
Handsworth Parramore

Witton Albion
3-0
Buxton

Billingham Synthonia
2-2
Ossett Town

Pontefract Colleries
2-3
Tadcaster Albion

Burscough
4-3
Maine Road

Trafford
5-2
Cheadle Town

Workington
3-0
Warrington Town

Radcliffe Borough
3-5
Spennymoor Town

Leek Town
2-3
Kettering Town

Hednesford Town
1-2
Belper Town

King's Lynn Town
6-1
Brigg Town

AFC Mansfield
2-1
Stratford Town

Rushall Olympic
2-2
Soham Town Rangers

Matlock Town
4-2
Heanor Town

Chasetown
1-1
Grantham Town

Evesham United
2-2
Barwell

Peterborough Sports
1-3
Stourbridge

Ashby Ivanhoe
0-6
Ilkeston

St Neots Town
1-1
Stamford

Westfields
4-0
St Ives Town

Lincoln United
6-1
Dunkirk

Halesowen Town
3-0
Coleshill Town

Highgate United
3-1
Leamington

Leicester Road
0-0
Kirby Muxloe

Coalville Town
2-1
Redditch United

Mickleover Sports
3-2
Spalding United

Deeping Rangers
2-6
Gresley

Romulus
1-1
Hereford FC

Eynesbury Rovers
1-3
Sutton Coldfield Town

Stafford Rangers
1-2
Kidsgrove Athletic

Brightlingsea Regent
1-2
Billericay Town

Hadley
1-0
London Colney

Haringey Borough
0-3
Witham Town

AFC Kempston Rovers
3-2
Harefield United

Hanwell Town
1-0
Enfield Town

Sun Sports
0-2
Hayes & Yeading United

Hendon
5-2
Cheshunt

Maldon & Tiptree
0-1
Biggleswade Town

Heybridge Swifts
2-2
AFC Dunstable

Chesham United
5-0
Saffron Walden Town

Harrow Borough
4-1
Sawbridgeworth Town

AFC Sudbury
6-0
Halstead Town

Kings Langley
6-1
Sporting Bengal United

Felixstowe & Walton United
2-1
Tilbury

Chalfont St Peter
0-3
Potters Bar Town

Uxbridge
2-0
Needham Market

Cambridge City
3-1
Flackwell Heath

Harlow Town
3-1
Romford

Stanway Rovers
0-1
Barton Rovers

Canvey Island
2-1
Dunstable Town

Hitchin Town
4-2
Biggleswade United

Leiston
4-1
Grays Athletic

Waltham Forest
2-1
Stotfold FC

AFC Rushden & Diamonds
2-0
AFC Hornchurch

Lowestoft Town
0-2
Histon

Waltham Abbey
0-5
Wingate & Finchley

Colliers Wood United
2-0
Eastbourne Town

Hythe Town
1-0
Leatherhead

East Preston
1-4
Merstham

Camberley Town
0-2
Hastings United

Walton Casuals
3-2
Greenwich Borough

Burgess Hill Town
2-1
Ashford United

Fleet Town
1-1
Slimbridge

Andover Town
0-5
Farnborough

Brimscombe & Thrupp
3-0
Peacehaven & Telscombe

Staines Town
4-0
Godalming Town

CB Hounslow United
1-3
Metropolitan Police

Herne Bay
3-1
Ashford Town (Middlesex)

Eastbourne United
0-3
Highworth Town

Faversham Town
1-0
Cray Wanderers

Pagham
0-3
Dulwich Hamlet

Arundel
1-5
Egham Town

Worthing
3-3
Carshalton Athletic

Lewes
0-0
Sevenoaks Town

Wantage Town
1-1
Beaconsfield Town

VCD Athletic
4-1
Kingstonian

Slough Town
6-1
Chipstead

Thamesmead Town
1-0
Chertsey Town

Corinthian-Casuals
2-3
North Leigh

Folkestone Invicta
3-1
North Greenford United

Bognor Regis Town
5-1
Guildford City

Ramsgate
1-2
Whyteleafe

Taunton Town
2-0
Cinderford Town

Alresford Town
1-1
Fareham Town

Barnstaple Town
0-4
Merthyr Town

Weymouth
Avbr
Paulton Rovers

Winchester City
4-2
Street

Sholing
0-2
Havant & Waterlooville

Salisbury
2-0
Frome Town

Portishead Town
1-4
Swindon Supermarine

Gillingham Town
0-2
Cirencester Town

Cadbury Heath
3-0
Plymouth Parkway

Chippenham Town
9-0
Moneyfields

Basingstoke Town
4-0
Bemerton Heath Harleq.

Dorchester Town
0-3
Banbury United

Bideford
1-2
AFC Portchester

Brislington
5-2
Hamworthy United

Rugby Town
1-0
Corby Town

Dereham Town
2-1
Holbeach United

Coventry United
0-2
Bedworth United

Söndag 4 september 2016
Ascot United
2-2
Tonbridge Angels

Tisdag 6 september 2016
Weymouth
1-0
Paulton Rovers

Omspel
Måndag 5 september 2016
Winsford United
1-2
Whitby Town

Carshalton Athletic
2-6
Worthing

Beaconsfield Town
6-1
Wantage Town

Tisdag 6 september 2016
Skelmersdale United
1-2
Dunston UTS

Ossett Town
3-2
Billingham Synthonia

Soham Town Rangers
0-1
Rushall Olympic

Grantham Town
2-2* f
Chasetown

Information Chasetown vidare efte 6-5 på straffar.

Barwell
2-0
Evesham United

Stamford
4-1
St Neots Town

Kirby Muxloe
3-2 f
Leicester Road

Hereford FC
3-0
Romulus

Fareham Town
2-4
Alresford Town

Tonbridge Angels
7-0
Ascot United

Onsdag 7 september 2016
Sevenoaks Town
2-1
Lewes

AFC Dunstable
2-1
Heybridge Swifts

Slimbridge
1-0
Fleet Town

 

Förkval | 22.08.2016, 23:24
Visa matchfakta
Fredag 19 augusti 2016
Heanor Town
3-2
Long Eaton United

Aveley
0-1
AFC Hornchurch

Lördag 20 augusti 2016
Guernsey
2-2
Thamesmead Town

Sittingbourne
1-1
Hythe Town

Harrogate Railway
3-1
Norton & Stockton

Billingham Synthonia
6-0
Northallerton Town

Dunston UTS
3-3
Penrith AFC

Shildon AFC
2-0
Kendal Town

Padiham
1-2
Newcastle Benfield

Nelson
1-4
Bishop Auckland

Chester-le-Street Town
0-4
Marske United

West Auckland Town
1-5
Lancaster City

Clitheroe
0-1
Consett

Guisborough Town
2-3
Bridlington Town

Washington
2-2
Pickering Town CFC

Tadcaster Albion
3-2
Scarborough Athletic

North Shields
0-1
Morpeth Town

Droylsden
4-4
Radcliffe Borough

Prescot Cables
0-1
Trafford

Handsworth Parramore
4-1
Stocksbridge Park Steels

Congleton Town
0-6
Farsley Celtic

Alsager Town
1-6
Winsford United

Ramsbottom United
1-2
Sheffield

Parkgate
1-4
Burscough

Ossett Town
2-1
Goole

West Didsbury & Chorlton
2-3
Squires Gate

Atherton Collieries
1-3
Witton Albion

Mossley
4-0
Hemsworth MW

Hyde United
4-0
Cammell Laird

Glossop North End
2-2
Brighouse Town

Maine Road / Nostell MW
3-2
AFC Emley

SL Aquaforce
0-1
Colwyn Bay

Colne
2-2
1874 Northwich

Northwich Victoria
2-4
Cheadle Town

Bamber Bridge
2-5
Ossett Albion

Pontefract Collieries
2-1
Bootle

Coleshill Town
4-0
Dudley Sports

Bedworth United
3-2
Rocester

Kidsgrove Athletic
2-0
Lye Town

Coventry United
5-1
Lichfield City

Hereford FC
4-2
Alvechurch

Rugby Town
1-0
Bromsgrove Sporting

Leek Town
3-2
Newcastle Town

Highgate United
1-0
Boldmere St Michaels

Market Drayton Town
0-2
Evesham United

Sporting Khalsa
1-2
Romulus

Chasetown
9-0
Brocton

Westfields
5-1
Tividale

Dunkirk
2-0
Cleethorpes Town

Lincoln United
2-1
Carlton Town

Loughborough Dynamo
1-3
Ashby Ivanhoe

Basford United
2-4
Belper Town

AFC Mansfield
2-0
South Normanton Athletic

Brigg Town
2-1
Blaby & Whetstone

Leicester Road
3-1
Harborough Town

Bottesford Town
1-2
Kirby Muxloe

Loughborough University
1-4
Gresley

Sleaford Town
0-3
Stamford

Yaxley
4-4
Dereham Town

Soham Town Rangers
4-1
Harrowby United

Kirkley & Pakefield
3-4
Holbeach United

Deeping Rangers
2-1
Wroxham

Wisbech Town
1-4
Peterborough Sports

Norwich United
1-2
Histon

Eynesbury Rovers
1-1
Godmanchester Rovers

Bury Town
0-3
Spalding United

Ware
0-2
Maldon & Tiptree

Thurrock
2-3
Halstead Town

Witham Town
3-0
Eton Manor

Waltham Forest
4-0
Hoddesdon Town

Haringey Borough
7-2
Barkingside

Waltham Abbey
2-2
Bowers & Pitsea

Brentwood Town
1-2
Tilbury

Sporting Bengal United
2-0
Clapton

Long Melford
0-2
Saffron Walden Town

Barking
0-0
Stanway Rovers

Ilford
0-2
Felixstowe & Walton United

Brightlingsea Regent
2-1
Great Wakering Rovers

Sawbridgeworth Town
4-2
Tower Hamlets

Hertford Town
0-1
Hadley

Royston Town
1-4
Heybridge Swifts

Cheshunt
8-0
Basildon United

AFC Kempston Rovers
1-0
Oxhey Jets

Stotfold FC
3-2
Welwyn Garden City

Crawley Green
0-3
Uxbridge

Bedford Town
1-2
AFC Dunstable

Sun Sports
2-0
Northwood

Arlesey Town
1-1
Potters Bar Town

AFC Rushden & Diamonds
4-3
Sileby Rangers

Desborough Town
0-1
London Colney

Chalfont St Peter
2-0
Harpenden Town

Edgware Town
1-3
Barton Rovers

Cogenhoe United
1-5
Flackwell Heath

Aylesbury
1-3
Hanwell Town

Wembley
1-1
Harefield United

Bishop's Cleeve
1-1
Camberley Town

Highmoor Ibis
1-2
Brimscombe & Thrupp

Thame United
1-7
North Leigh

Wantage Town
4-2
Hanworth Villa

North Greenford United
4-1
Kidlington

CB Hounslow United
2-1
Petersfield Town

Egham Town
2-1
Bracknell Town

Spelthorne Sports
2-3
Andover Town

Farnborough
5-1
Longlevens

Ascot United
4-3
Didcot Town

Slimbridge
3-0
Bedfont Sports

Chertsey Town
3-0
AFC Hayes

Yate Town
1-2
Fleet Town

Shortwood United
0-2
Ashford Town

Ardley United
0-3
Highworth Town

Shoreham
3-4
Dorking Wanderers

Greenwich Borough
1-1
Walton & Hersham

Hollands & Blair
1-1
Whyteleafe

Redhill
1-6
Lewes

Badshot Lea
0-4
Cray Wanderers

Crawley Down Gatwick
2-3
Corinthian-Casuals

Loxwood
0-2
Arundel

Carshalton Athletic
3-0
Farnham Town

Whitstable Town
0-0
Eastbourne Town

Chipstead
2-1
Beckenham Town

South Park
2-0
Phoenix Sports

Eastbourne United
2-2
Newhaven / Rochester United

Ashford United
1-0
Three Bridges

Herne Bay
1-0
East Grinstead Town

Molesey
0-2
Godalming Town

Faversham Town
2-1
Epsom & Ewell

VCD Athletic
0-0
Croydon

Sevenoaks Town
4-2
Horsham

Tooting & Mitcham United
0-1
East Preston

Walton Casuals
3-3
Chatham Town

Ramsgate
1-0
Erith Town

Banstead Athletic
3-3
Colliers Wood United

Guildford City
1-1
Chessington & Hook United

Gillingham Town
2-0
AFC Totton

Bashley
1-2
Sholing

Amesbury Town
1-3
Bemerton Heath Harleq.

Blackfield & Langley
1-2
Paulton Rovers

Cadbury Heath
4-1
Team Solent

AFC Portchester
2-0
Mangotsfield United

Whitchurch United
0-3
Moneyfields

Wimborne Town
1-1
Alresford Town

United Services
0-3
Winchester City

Verwood Town
2-2
Fareham Town

Swindon Supermarine
5-1
Odd Down

Hamworthy United FC
2-1
Brockenhurst

Salisbury
5-0
Bitton

Street
4-2
Larkhall Athletic

Bideford
1-1
Bodmin Town

Bridgwater Town
0-6
Plymouth Parkway

Portishead Town
2-0
Shepton Mallet

Clevedon Town
0-1
Barnstaple Town

Peacehaven & Telscombe
2-0
Haywards Heath Town

Oldland Abbotonians
2-3
Brislington

Taunton Town
4-4
Tiverton Town

Söndag 21 augusti 2016
Romford
4-3
Hullbridge Sports

Worksop Town
2-2
Ashton Athletic

Aylesbury United
0-1
Biggleswade United

Beaconsfield Town
2-2
Marlow

Canterbury City
1-1
Pagham

Cray Valley PM
0-2
Hastings United

Omspel
Måndag 22 augusti 2016
Brighouse Town
4-2
Glossop North End

Chatham Town
1-2
Walton Casuals

Tisdag 23 augusti 2016
Tiverton Town
20:30
Taunton Town

Pickering Town CFC
20:45
Washington

Radcliffe Borough
20:45
Droylsden

Ashton Athletic
20:45
Worksop Town

Dereham Town
20:45
Yaxley

Bowers & Pitsea
20:45
Waltham Abbey

Stanway Rovers
20:45
Barking

Potters Bar Town
20:45
Arlesey Town

Marlow
20:45
Beaconsfield Town

Harefield United
20:45
Wembley

Camberley Town
20:45
Bishop's Cleeve

Walton & Hersham
20:45
Greenwich Borough

Whyteleafe
20:45
Hollands & Blair

Eastbourne Town
20:45
Whitstable Town

Newhaven
20:45
Eastbourne United

Thamesmead Town
20:45
Guernsey

Hythe Town
20:45
Sittingbourne

Chessington & Hook United
20:45
Guildford City

Fareham Town
20:45
Verwood Town

1874 Northwich
21:00
Colne

Onsdag 24 augusti 2016
Pagham
20:30
Canterbury City

Colliers Wood United
20:30
Banstead Athletic

Penrith AFC
20:45
Dunston UTS

Godmanchester Rovers
20:45
Eynesbury Rovers

Croydon
20:45
VCD Athletic

Alresford Town
20:45
Wimborne Town

Bodmin Town
20:45
Bideford

Extra förkval | 10.08.2016, 23:59
Visa matchfakta
Fredag 5 augusti 2016
Hinckley AFC
0-0
Heanor Town

Ascot United
2-0
Milton United

Thame United
3-0
Abbey Rangers

Sholing
4-1
Bournemouth

Lymington Town
1-1
Hamworthy United

Lördag 6 augusti 2016
Ashington AFC
1-2
Nelson

Heaton Stannington
2-3
West Auckland Town

Harrogate Railway
1-1
Albion Sports

Easington Colliery
0-1
Northallerton Town

Shildon AFC
6-1
Bedlington Terriers

Seaham Red Star
1-3
Morpeth Town

Thornaby
0-4
Bishop Auckland

Liversedge
2-5
Guisborough Town

North Shields
0-0
Jarrow Roofing Boldon

Bridlington Town
1-1
Silsden

Newcastle Benfield
2-0
Thackley

Whitley Bay
2-2
Norton & Stockton

Chester-le-Street Town
3-0
Garforth Town

Sunderland Ryhope CW
2-2
Pickering Town CFC

Padiham
1-0
Team Northumbria

Marske United
3-1
South Shields

Penrith AFC
1-0
Sunderland RCA

Washington
2-2
Newton Aycliffe

Durham City
0-4
Billingham Synthonia

Barnoldswick Town
2-2
Dunston UTS

Armthorpe Welfare
0-2
Handsworth Parramore

Maltby Main
0-1
Squires Gate

Penistone Church
1-3
Cheadle Town

Alsager Town
4-1
Barton Town Old Boys

Pontefract Colleries
3-2
Runcorn Town

Parkgate
2-1
Irlam

Maine Road
3-3
Nostell MW

Congleton Town
3-0
New Mills

West Didsbury & Chorlton
0-0
AFC Liverpool

Hemsworth MW
2-1
Runcorn Linnets

AFC Blackpool
0-1
Ashton Athletic

Atherton Collieries
3-2
Bacup Borough

AFC Darwen
3-3
Cammell Laird

Abbey Hey
1-3
Bootle

1874 Northwich
2-1
Barnton

Worksop Town
4-2
Hallam

Staveley MW
1-2
Winsford United

Lichfield City
0-0
Wolverhampton Casuals

Haughmond
0-2
Alvechurch

AFC Bridgnorth
0-3
Boldmere St. Michaels

Heath Hayes
0-3
Bromsgrove Sporting

Coleshill Town
2-2
Cradley Town

Brocton
2-1
Walsall Wood

Lye Town
3-2
AFC Wulfrunians

Sporting Khalsa
1-1
Hanley Town

Tividale
2-1
Wolves Sporting

Coventry Sphinx
0-5
Highgate United

Stourport Swifts
3-4
Westfields

Dudley Sports
1-1
Nuneaton Griff

Malvern Town
1-2
Rocester

Brigg Town
2-1
Clipstone

Oadby Town
1-2
Long Eaton United

Loughborough University
4-4
Shirebrook Town

Bottesford Town
1-0
Radford

South Normanton Athletic
2-0
Aylestone Park

Shepshed Dynamo
0-4
AFC Mansfield

Blaby & Whetstone
2-0
St Andrews

Leicester Nirvana
1-2
Dunkirk

Anstey Nomads
1-3
Harborough Town

Retford United
1-1
Leicester Road

Ashby Ivanhoe
4-3
Quorn

Bardon Hill Sports
wo
Kirby Muxloe

Information Kirby Muxloe vidare på walkover sedan Bardon Hill på grund av degradering till elftedivisionen nekades inträde.

Rainworth Miners Welfare
1-3
Cleethorpes Town

Holbeach United
4-1
Swaffham Town

Boston Town
1-4
Wisbech Town

Kirkley & Pakefield
0-0
Walsham Le Willows

Peterborough Sports
8-0
Gorleston

Harrowby United
2-1
Thetford Town

Yaxley
12-0
Huntingdon Town

Ely City
1-4
Deeping Rangers

Fakenham Town
0-1
Sleaford Town

Godmanchester Rovers
2-0
Great Yarmouth Town

Eynesbury Rovers
3-1
Peterborough N Star

Haverhill Rovers
1-2
Hertford Town

Redbridge
1-5
Waltham Forest

Brantham Athletic
0-1
Hadley

Enfield 1893
2-4
Tower Hamlets

Clacton
3-5
Eton Manor

Wivenhoe Town
0-2
Hullbridge Sports

Whitton United
0-0
Basildon United

London Bari
1-3
Clapton

Barking
2-0
Takeley

Sawbridgeworth Town
0-0
Southend Manor

Stanway Rovers
1-0
FC Romania

Ilford
9-0
Burnham Ramblers

Broxbourne Borough
1-5
Felixstowe & Walton United

Hoddesdon Town
1-0
Stansted

Saffron Walden Town
1-0
Mildenhall Town

Edgware Town
5-1
Holmer Green

Flackwell Heath
6-3
Baldock Town

London Tigers
1-1
Sun Sports

Leighton Town
1-2
Sileby Rangers

Tring Athletic
0-1
Desborough Town

Wellingborough Town
1-3
Stotfold

Burnham
0-2
Oxhey Jets

Cogenhoe United
1-0
Berkhamsted

Bedford
1-2
Welwyn Garden City

Cockfosters
1-2
Harpenden Town

Newport Pagnell Town
0-1
Biggleswade United

Wembley
4-0
Daventry Town

Harefield United
1-1
Northampton ON Chenecks

Leverstock Green
1-2
London Colney

Abingdon United
0-0
AFC Hayes

Binfield
0-1
North Greenford United

Thatcham Town
2-3
Bracknell Town

Spelthorne Sports
4-3
Hartley Wintney

Carterton
1-2
Highmoor Ibis

Camberley Town
6-1
Cove

Chertsey Town
2-0
Hook Norton

Brimscombe & Thrupp
3-1
Henley Town

Longlevens
4-2
Bedfont & Feltham

Bedfont Sports
3-2
Windsor

Ardley United
3-2
Tuffley Rovers

Andover Town
5-2
Royal Wootton

Hanworth Villa
2-2
Knaphill

Fairford Town FC
1-5
CB Hounslow United

Horsham YMCA
2-3
Hollands & Blair

Sevenoaks Town
2-1
Sporting Club Thamesmead

Holmesdale
0-2
Haywards Heath Town

Chessington & Hook United
3-1
Wick

Hailsham Town
5-7
Crawley Down Gatwick

Beckenham Town
1-1
Lancing

Colliers Wood United
5-2
AFC Croydon Athletic

Croydon
2-1
AFC Uckfield

Erith & Belvedere
0-1
Loxwood

Deal Town
0-1
Banstead Athletic

Peacehaven & Telscombe
3-3
Lordswood

Tunbridge Wells
1-1
Eastbourne United

Newhaven
0-0
Rochester United

Mile Oak
0-3
Guildford City

Bridon Ropes
0-3
Canterbury City

Raynes Park Vale
0-2
Eastbourne Town

Worthing United
0-3
Shoreham

East Preston
4-1
Horley Town

Whitstable Town
4-0
Oakwood

Southwick
0-4
Cray Valley PM

Crowborough Atletic
1-3
Farnham Town

Redhill
4-1
St Francis Rangers

Sheppey United
0-1
Badshot Lea

Ashford United
2-0
Corinthian

Erith Town
2-2
Sutton Common Rovers

Westfield (Surrey)
0-1
Walton & Hersham

Arundel
4-3
Chichester City

Moneyfields
4-3
Christchurch

Bemerton Heath Harleq.
1-0
Keynsham Town

Cadbury Heath
7-0
Folland Sports

Hengrove Athletic
2-2
Verwood Town

Oldland Abbotonians
1-0
Newport Isle of Wight

Lydney Town
0-6
Team Solent

Bradford Town
1-3
Fareham Town

Whitchurch United
0-0
Cribbs

Brockenhurst
2-1
Laverstock & Ford

United Services
1-1
Melksham Town

Odd Down
2-0
Longwell Green Sports

Sherborne Town
0-2
Amesbury Town

Bashley
2-1
Horndean

Cowes Sports
0-3
Brislington

Bridport
1-2
Alresford Town

Blackfield & Langley
2-0
Hallen

Bristol Manor Farm
1-1
Gillingham Town

Welton Rovers
0-2
Bitton

St Austell
2-2
Street

Clevedon Town
2-1
Ashton & Backwell United

Wells City
2-2
Portishead Town

Shepton Mallet
1-1
Willand Rovers

Buckland Athletic
2-3
Plymouth Parkway

Bodmin Town
2-2
Cheddar

 
Söndag 7 augusti 2016
West Allotment Celtic
0-2
Consett

AFC Emley
2-1
Athersley Recreation

Coventry United
1-1
Shawbury United

Sporting Bengal United
0-0
Ipswich Wanderers

Barkingside
2-1
Hadleigh United

St Margaretsbury
2-5
Long Melford

Crawley Green
2-1
Rothwell Corinthians

Highworth Town
2-1
Tadley Calleva

Littlehampton Town
1-3
Pagham

Epsom & Ewell FC
5-2
Gravesham Borough

Fawley
0-3
AFC Portchester

Tisdag 9 augusti 2016
Halstead Town
2-1
Newmarket Town

Omspel
Måndag 8 augusti 2016
Sutton Common Rovers
0-2
Erith Town

Tisdag 9 augusti 2016
Lancing
3-4
Beckenham Town

Jarrow Roofing Boldon
0-2
North Shields

Newton Aycliffe
0-2
Washington

Knaphill
2-3 f
Hanworth Villa

Street
3-0
St Austell

Portishead Town
2-1
Wells City

Silsden
1-3
Bridlington Town

Pickering Town CFC
3-2
Sunderland Ryhope CW

Dunston UTS
4-0
Barnoldswick Town

Nostell MW
2-3
Maine Road

Cammell Laird
3-2
AFC Darwen

Wolverhampton Causals
1-2
Lichfield City

Cradley Town
1-4
Coleshill Town

Hanley Town
1-3
Sporting Khalsa

Shirebrook Town
0-3
Loughborough University

Leicester Road
4-2
Retford United

Basildon United
5-0
Whitton United

Southend Manor
*2-2 f
Sawbridgeworth Town

Information Southend Manor vidare efter 4-2 på straffar.

Sun Sports
2-0
London Tigers

AFC Hayes
6-1
Abingdon United

Lordswood
1-3
Peacehaven & Telscombe

Eastbourne United
2-1
Tunbridge Wells

Hamworthy United
1-0
Lymington Town

Cribbs
0-1
Whitchurch United

Gillingham Town
4-3
Bristol Manor Farm

Cheddar
2-3
Bodmin Town

Ipswich Wanderers
0-2
Sporting Bengal United

Onsdag 10 augusti 2016
Norton & Stockton
2-1
Whitley Bay

Willand Rovers
0-2
Shepton Mallet

Albion Sports
0-3
Harrogate Railway

AFC Liverpool
0-1
West Didsbury & Chorlton

Nuneaton Griff
2-2* f
Dudley Sports

Information Dudley Sports vidare efter 6-5 på straffar.

Heanor Town
5-1
Hinckley AFC

Walsham Le Willows
1-2
Kirkley & Pakefield

Northampton ON Chenecks
1-1* f
Harefield United

Information Harefield United vidare efter 9-8 på straffar.

Rochester United
1-4
Newhaven

Shawbury United
Avbr
Coventry United

Verwood Town
3-1
Hengrove Athletic