ecst.se fotboll

The Emirates FA Cup (C)

6+8

omgångar

736

lag

15/8

Start

21/5

Final

Final | 21.05.2016, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Spelas 21 maj 2016.

Lördag 21 maj 2016
Crystal Palace
1-2 f
Manchester United

1-0 Jason Puncheon (78)

1-1 Mata (81)
Utvisning Chris Smalling (105)
1-2 Jesse Lingard (110)

Publik 88 619 på Wembley Stadium, London

Semifinaler | 24.04.2016, 22:24
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 23 april 2016
Everton
1-2
Manchester United

1-1 Chris Smalling (självmål, 75)

0-1 Marouane Fellaini (34)
1-2 Anthony Martial (90+3)

Publik 86 064 på Wembley Stadium

Söndag 24 april 2016
Crystal Palace
2-1
Watford

1-0 Yannick Bolasie (6)
2-1 Connor Wickham (61)

1-1 Troy Deeney (55)

Publik 79 110 på Wembley Stadium

Kvartsfinaler | 13.03.2016, 22:32
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 11 mars 2016
Reading
0-2
Crystal Palace

Utvisning Jake Cooper (85)

0-1 Yohan Cabaye (straff, 86)
0-2 Frazier Campbell (90+4)

Publik 23 110

Lördag 12 mars 2016
Everton
2-0
Chelsea

1-0 Romelu Lukaku (77)
2-0 Romelu Lukaku (82)
Utvisning Gareth Barry (87)

Utvisning Diego Costa (84)

Publik 37 283

Söndag 13 mars 2016
Arsenal
1-2
Watford

1-2 Danny Welbeck (88)

0-1 Odion Ighalo (50)
0-2 Adlene Guédioura (63)

Manchester United
1-1
West Ham United

1-1 Anthony Martial (83)

0-1 Dimitri Payet (68)

Omspel
Onsdag 13 april 2016
West Ham United
1-2
Manchester United

1-2 James Tomkins (79)

0-1 Marcus Rashford (54)
0-2 Maourane Fellaini (67)

Publik 33 505

Femte omgången | 08.03.2016, 22:04
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 20 februari 2016
Arsenal
0-0
Hull City

Publik 59 830

Reading
3-1
West Bromwich Albion

1-1 Paul McShane (59)
2-1 Michael Hector (82)
3-1 Lucas Piazon (90+4)

0-1 Darren Fletcher (54)

Publik 19 566

Watford
1-0
Leeds United

1-0 Scott Wootton (självmål, 53)

 

Publik 18 336

Bournemouth
0-2
Everton

 

0-1 Ross Barkley (55)
0-2 Romelo Lukaku (76)

Publik 11 404

Söndag 21 februari 2016
Blackburn Rovers
1-5
West Ham United

1-0 Ben Marshall (20)
Utvisning Chris Taylor (55)

1-1 Viktor Moses (26)
1-2 Dimitri Payet (36)
1-3 Emmanuel Emenike (64)
Utvisning Cheikou Kouyaté (75)
1-4 Emmanuel Emenike (85)
1-5 Dimitri Payet (90+2)

Publik 18 793

Tottenham Hotspur
0-1
Crystal Palace

 

0-1 Martin Kelly (45+1)

Publik 35 547

Chelsea
5-1
Manchester City

1-0 Diego Costa (35)
2-1 Willian (48)
3-1 Gary Cahill (53)
4-1 Eden Hazard (67)
5-1 Bertand Traoré (89)

1-1 David Faupala (37)

Publik 41 594

Måndag 22 februari 2016
Shrewsbury Town
0-3
Manchester United

 

0-1 Chris Smalling (37)
0-2 Mata (45+2)
0-3 Jesse Lingard (61)

Publik 9 370

Omspel
Tisdag 8 mars 2016
Hull City
0-4
Arsenal

 

-1 Olivier Giroud (41)
0-2 Olivier Giroud (71)
0-3 Theo Walcott (77)
0-4 Theo Walcott (88)

Publik 20 993

Fjärde omgången | 10.02.2016, 23:34
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 29 januari 2016
Derby County
1-3
Manchester United

1-1 George Thorne (37)

0-1 Wayne Rooney (16)
1-2 Daley Blind (65)
1-3 Mata (83)

Publik 31 134

Lördag 30 januari 2016
Colchester United
1-4
Tottenham Hotspur

1-3 Benjamin Davies (självmål, 80)

0-1 Nacer Chadli (27)
0-2 Eric Dier (64)
0-3 Nacer Chadli (78)
1-4 Tommy Carroll (82)

Publik 9 920

West Bromwich Albion
2-2
Peterborough United

1-0 Saido Berahino (14)
2-1 Saido Berahino (84)

1-1 Shaquile Coulthirst (79)
2-2 Jon Taylor (86)

Publik 22 517

Bolton Wanderers
1-2
Leeds United

1-2 Darren Pratley (80)

0-1 Souleymane Doukara (8)
0-2 Toumani Diagouraga (39)

Publik 17 336

Arsenal
2-1
Burnley

1-0 Calum Chambers (19)
2-1 Alexis Sánchez (53)

1-1 Samuel Vokes (30)

Publik 59 932

Reading
4-0
Walsall

1-0 Hal Robson-Kanu (37)
2-0 Matej Vydra (40)
3-0 Daniel Williams (75)
4-0 Matej Vydra (89)

 

Publik 13 367

Shrewsbury Town
3-2
Sheffield Wednesday

1-1 Jean Akpa Akpro (56)
2-2 Shaun Whalley (87)
3-2 Jack Grimmer (90+7)

0-1 Lewis McGugan (19)
0-2 Lewis McGugan (76)

Publik 5 699

Nottingham Forest
0-1
Watford

 

0-1 Odion Ighalo (89)

Publik 24 703

Crystal Palace
1-0
Stoke City

1-0 Wilfred Zaha (19)

 

Publik 17 062

Oxford United
0-3
Blackburn Rovers

 

0-1 Ben Marshall (straff, 36)
0-2 Anthony Watt (45+2)
0-3 Ben Marshall (76)

Publik 11 647

Portsmouth
1-2
Bournemouth

1-0 Gary Roberts (43)

1-1 Joshua King (71)
1-2 Marc Pugh (83)

Publik 18 901

Bury
1-3
Hull City

1-3 Craig Jones (86)

0-1 Chuba Akpom (14)
0-2 Chuba Akpom (straff, 57)
0-3 Chuba Akpom (69)

Publik 7 064

Aston Villa
0-4
Manchester City

 

0-1 Kelechi Iheanacho (4)
0-2 Kelechi Iheanacho (straff, 24)
0-3 Kelechi Iheanacho (74)
0-4 Raheem Sterling (76)

Publik 23 636

Liverpool
0-0
West Ham United

Publik 44 006

Söndag 31 januari 2016
Carlisle United
0-3
Everton

 

0-1 Arouna Koné (2)
0-2 Aaron Lennon (14)
0-3 Ross Barkley (65)

Publik 17 101

Milton Keynes Dons
1-5
Chelsea

1-1 Darren Potter (21)

0-1 Oscar (15)
1-2 Oscar (32)
1-3 Oscar (44)
1-4 Eden Hazard (straff, 55)
1-5 Bertrand Traore (62)

Publik 28 127

Omspel
Tisdag 9 februari 2016
West Ham United
2-1 f
Liverpool

1-0 Michail Antonio (45)
2-1 Angelo Ogbonna (120+1)

1-1 Philippe Coutinho (48)

Publik 34 433

Onsdag 10 februari 2016
Peterborough United
1-1* f
West Bromwich Albion

1-0 Jon Taylor (55)

1-1 Darren Fletcher (71)

Publik 10 632

Information West Bromwich Albion vidare efter 4-3 på straffar.

Tredje omgången | 20.01.2016, 22:54
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 8 januari 2016
Exeter City
2-2
Liverpool

1-0 Tom Nichols (9)
2-0 Lee Holmes (45+1)

1-1 Jerome Sinclair (12)
2-2 Bradley Smith (73)

8 298

Lördag 9 januari 2016
Wycombe Wanderers
1-1
Aston Villa

1-1 Joe Jacobson (straff, 50)

0-1 Micah Richards (22)

Publik 9 298

Watford
1-0
Newcastle United

1-0 Troy Deeney (44)

 

Publik 18 259

West Bromwich Albion
2-2
Birstol City

1-0 Saido Berahino (67)
2-2 James Morrison (90+5)

1-1 Jonathan Kodija (74)
1-2 Kieran Agard (83)

Publik 24 917

West Ham United
1-0
Wolverhampton Wanderers

1-0 Nikica Jelavić (85)

 

Publik 34 547

Hartlepool United
1-2
Derby County

1-0 Jake Gray (61)

1-1 Jacob Butterfield (67)
1-2 Darren Bent (85)

Publik 4 860

Colchester United
2-1
Charlton Athletic

1-0 George Moncur (28)
2-0 Marvin Sordell (41)

2-1 Reza Ghoochannejhad (90+2)

Publik 5 742

Peterborough United
2-0
Preston North End

1-0 Martin Samuelsen (7)
2-0 Conor Washington (52)

 

Publik 7 665

Newport County
Inst
Blackburn Rovers

Arsenal
3-1
Sunderland

1-1 Joel Campbell (25)
2-1 Aaron Ramsey (72)
3-1 Olivier Giroud (75)

0-1 Jeremain Lens (17)

Publik 59 349

Birmingham City
1-2
Bournemouth

1-0 Michael Morrison (40)

1-1 Lee Tomlin (straff, 44)
1-2 Glenn Murray (85)

Publik 13 140

Ipswich Town
2-2
Portsmouth

1-0 Tommy Oar (53)
2-2 Ryan Fraser (88)

1-1 Kyle Bennett (55)
1-2 Conor Chaplin (86)

Publik 17 020

Sheffield Wednesday
2-1
Fulham

1-0 Barry Bannan (42)
2-1 Atdhe Nuhiu (73)

1-1 Moussa Dembélé (43)

Publik 15 244

Brentford
0-1
Walsall

 

0-1 Sam Mantom (34)

Publik 7 950

Bury
0-0
Bradford City

Publik 6 962

Southampton
1-2
Crystal Palace

1-1 Oriol Romeu (51)

0-1 Joel Ward (29)
1-2 Wilfred Zaha (68)

Publik 30 763

Everton
2-0
Dagenham & Redbridge

1-0 Arouna Koné (32)
2-0 Kevin Mirallas (straff, 85)

 

Publik 30 918

Nottingham Forest
1-0
Queens Park Rangers

1-0 Jamie Ward (24)

 

Publik 14 197

Eastleigh
1-1
Bolton Wanderers

1-0 Dorian Dervite (självmål, 51)

1-1 Darren Pratley (87)

Publik 5 250

Huddersfield Town
2-2
Reading

1-0 Jamie Paterson (57)
2-2 Nahki Wells (straff, 90+2)

1-1 Matej Vydra (71)
1-2 Hal Robson-Kanu (87)

Publik 9 236

Hull City
1-0
Brighton & Hove Albion

1-0 Robert Snodgrass (straff, 41)

 

Publik 10 706

Norwich City
0-3
Manchester City

 

0-1 Sergio Agüero (16)
0-2 Kelechi Iheanacho (31)
0-3 Kevin De Bruyne (78)

Publik 24 507

Middlesbrough
1-2
Burnley

1-0 Diego Fabbrini (36)

1-1 Rouwen Hennings (45+1)
1-2 Stephen Ward (71)

Publik 18 286

Doncaster Rovers
1-2
Stoke City

1-1 Nathan Tyson (25)

0-1 Peter Crouch (15)
1-2 Jonathan Walters (57)

Publik 13 299

Leeds United
2-0
Rotherham United

1-0 Mustapha Carayol (45)
2-0 Souleymane Doukara (90)

 

Publik 16 039

Northampton Town
2-2
Milton Keynes Dons

1-1 Ricky Holmes (49)
2-1 Ricky Holmes (58)

0-1 Ryan Cresswell (självmål, 13)
2-2 Nicky Maynard (82)

Publik 5 878

Söndag 10 januari 2016
Oxford United
3-2
Swansea City

1-1 Liam Sercombe (straff, 45)
2-1 Kemar Roofe (49)
3-1 Kemar Roofe (59)

0-1 Jefferson Montero (23)
3-2 Bafetimbi Gomis (66)

Publik 11 673

Chelsea
2-0
Scunthorpe United

1-0 Diego Costa (13)
2-0 Ruben Loftus-Cheek (68)

 

Publik 41 625

Carlisle United
2-2
Yeovil Town

1-0 Daniel Grainger (25)
2-1 Mark Ellis (76)

1-1 Francois Zoko (71)
2-2 Sean Jeffers (90+3)

Publik 3 357

Tottenham Htspur
2-2
Leicester City

1-0 Christian Eriksen (8)
2-2 Harry Kane (straff, 89)

1-1 Marcin Wasilewski (19)
1-2 Shinji Okazaki (48)

Publik 35 805

Cardiff City
0-1
Shrewsbury Town

 

0-1 Andrew Mangan (62)

Publik 4 782

Måndag 18 januari 2016
Newport County
1-2
Blackburn Rovers

1-1 Mark Byrne (30)
Utvisning Joe Day (90+5)

0-1 Ben Marshall (straff, 8)
Utvisning Chris Brown (10)
1-2 Jordan Rhodes (75)

Publik 5 083

Omspel
Tisdag 19 januari 2016
Aston Villa
2-0
Wycombe Wanderers

1-0 Ciaran Clark (75)
2-0 Idrissa Gueye (90)

 

Publik 20 706

Bristol City
0-1
West Bromwich Albion

0-1 Salomon Rondón (42)

Publik 15 185

Milton Keynes Dons
3-0
Northampton Town

1-0 Ben Reeves (straff, 53)
2-0 Josh Murphy (61)
3-0 Simon Church (straff, 89)

 

Publik 15 133

Portsmouth
2-1
Ipswich Town

1-0 Gary Roberts (straff, 32)
2-0 Mark McNulty (37)

2-1 Ashley Maitland-Niles (60)

Publik 15 179

Bradford City
0-0* f
Bury

 

Utvisning Nathan Cameron (40)

Publik 6 227

Information Bury vidare efter 4-2 på straffar.

Bolton Wanderers
3-2
Eastleigh

1-1 Gary Madine (39)
2-1 Dean Moxey (43)
3-2 Darren Pratley (58)

0-1 Joe Partington (11)
2-2 Kaid Mohamed (45+2)

Publik 8 287

Reading
5-2
Huddersfield Town

1-2 Lucas Piazon (29)
2-2 Matej Vydra (57)
3-2 Matej Vydra (61)
4-2 Matej Vydra (90)
5-2 Álex (90+3)

0-1 Jamie Paterson (8)
0-2 Thomas Smith (15)
Utvisning Jonathan Hogg (27)

Publik 8 119

Yeovil Town
1-1* f
Carlisle United

1-0 Jack Compton (31)
Utvisning Andrew Lacey (98)

1-1 Antony Sweeney
Utvisning Luke Joyce (104)

Publik 4 114

Information Carlisle United vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 20 januari 2016
Leicester City
0-2
Tottenham Hotspur

 

0-1 Heung-Min Son (39)
0-2 Nacer Chadli (66)

Publik 30 006

Liverpool
3-0
Exeter City

1-0 Joe Allen (10)
2-0 Oluwaseyi Ojo (74)
3-0 João Carlos (82)

 

Publik 43 292

Andra omgången | 16.12.2015, 23:38
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 4 december 2015
Salford City
1-1
Hartlepool United

1-1 Stephen O'Halloran (23)

0-1 Rhys Oates (straf, 8)

Publik 1 400

Lördag 5 december 2015
Leyton Orient
0-0
Scunthorphe United

Publik 2 540

Millwall
1-2
Wycombe Wanderers

1-1 Ben Thompson (57)

0-1 Paul Hayes (50)
1-2 Michael Harriman (90+4)

Publik 3 960

Sheffield United
1-0
Oldham Athletic

1-0 Matt Done (47)
Utvisning Che Adams (67)

 

Publik 6 938

Chesterfield
1-1
Walsall

1-1 Lee Novak (90+3)

0-1 Jason Demetriou (19)

Publik 4 126

Portsmouth
1-0
Accrington Stanley

1-0 Adam McGurk (21)

 

Publik 9 258

Stourbridge
0-2
Eastleigh

 

0-1 James Constable (59)
0-2 Josh Payne (77)

Publik 2 086

Northampton Town
3-2
Northwich Victoria

1-2 Sam Hoskins (83)
2-2 Jason Taylor (85)
3-2 Dominic Calvert-Lewin (87)

0-1 Jimmy Ball (44)
0-2 Richie Bennett (53)

Publik 3 837

Yeovil Town
1-0
Stevenage

1-0 Ben Tozer (86)

 

Publik 2 264

Barnet
0-1
Newport County

 

0-1 Scott Boden (59)

Publik 1 767

Söndag 6 december 2015
Rochdale
0-1
Bury

 

0-1 Danny Rose (8)

Publik 4 887

Welling United
0-5
Carlisle United

Utvisning Harry Osborne (65)

0-1 Charlie Wyke (18)
0-2 Antony Sweeney (45)
0-3 Daniel Graigner (straff, 67)
0-4 Charlie Wyke (71)
0-5 Charlie Wyke (90)

Publik 2 028

Colchester United
3-2
Altrincham

1-1 Callum Harriott (14)
2-2 Tom Lapsile (53)
3-2 Callum Harriott (90+4)

0-1 Jake Moult (3)
1-2 Michael Rankine (46)

Publik 2 592

Dagenham & Redbridge
1-1
Whitehawk

1-0 Jamie Cureton (5)

1-1 Jordan Rose (90+5)

Publik 1 983

Oxford United
1-0
Forest Freen Rovers

1-0 Kemar Roofe (76)

 

Publik 4 618

Bradford City
4-0
Chesham United

1-0 Kyel Reid (22)
2-0 James Hanson (43)
3-0 Gary Liddle (90+1)
4-0 Devante Cole (90+2)

 

Publik 6 047

Peterborough United
2-0
Luton Town

1-0 Conor Washington (35)
2-0 Marcus Maddison (82)

 

Publik 8 329

Exeter City
2-0
Port Vale

1-0 Jordan Tillson (19)
2-0 Ollie Watkins (89)

 

Publik 3 565

Cambridge United
1-3
Doncaster Rovers

1-0 Luke Berry (23)

1-1 Conor Grant (46)
1-2 Mitchell Lund (56)
1-3 Conor Grant (57)

Publik 3 951

Måndag 7 december 2015
Grimsby Town
0-0
Shrewsbury Town

Publik 3 366

Omspel
Tisdag 15 december 2015
Scunthorpe United
3-0
Leyton Orient

1-0 Jean M¨voto (självmål, 55)
2-0 Jack King (60)
3-0 Hakeem Adelakun (90+4)

 

Publik 3 082

Walsall
*0-0 f
Chesterfield

Publik 2 953

Information Walsall vidare efter 5-3 på straffar.

Hartlepool United
2-0 f
Salford City

1-0 cott Fenwick (97)
2-0 Mikael Mandron (120)

 

Publik 4 374

Shrewsbury Town
1-0
Grimsby Town

1-0 Abu Ogogo (90+2)

 

Publik 2 730

Onsdag 16 december 2015
Whitehawk
2-3 f
Dagenham & Redbridge

1-0 Danny Mills (32)
2-2 Juan Gotta (90+3)

1-1 Kyle Vassell (44)
1-2 Joshua Passley (77)
2-3 Ayo Obileye (100)
Utvisning James Dunne (115)

Publik 2 174

Första omgången | 19.11.2015, 22:44
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 6 november 2015
Salford City
2-0
Notts County

1-0 Danny Webber (46)
2-0 Richie Allen (73)

 

Lördag 7 november 2015
Burton Albion
0-3
Peterborough United

Barnet
2-0
Blackpool

Cambridge United
1-0
Basingstoke Town

Mansfield Town
0-0
Oldham Athletic

Altrincham
1-0
Barnsley

Crewe Alexandra
0-1
Eastleigh

Northwich Victoria
1-1
Boreham Wood

Coventry City
1-2
Northampton Town

Grimsby Town
5-1
St Albans City

Hartlepool United
1-0
Cheltenham Town

Dover Athletic
1-2
Stourbridge

Stevenage
3-0
Gillingham

Millwall
3-1
Fylde

Walsall
2-0
Fleetwood Town

Bury
4-0
Wigan Athletic

Portsmouth
2-1
Macclesfield Town

Sheffield United
3-0
Worcester City

Barwell
0-2
Welling United

Crawley Town
1-2
Luton Town

Doncaster Rovers
2-0
Stalybridge Celtic

Dagenham & Redbridge
0-0
Morecambe

Leyton Orient
6-1
Staines Town

Accrington Stanley
3-2
York City

Scunthorpe United
2-1
Southend United

Wimbledon
1-2
Forest Green Rovers

Plymouth Argyle
0-2
Carlisle United

Rochdale
3-1
Swindon Town

Wealdstone
2-6
Colchester United

 
Söndag 8 november 2015
Didcot Town
0-3
Exeter City

1-4 Luke Ashworth (90+1)

0-1 Gregory Ariyibi (7) 0-2 Lee Novak (12) 0-3 Rai Simons (68) 0-4 Oliver Banks (87)

Publik 2 916

Bristol Rovers
0-1
Chesham United
Brackley Town
2-2
Newport County
Aldershot Town
0-0
Bradford City
Halifax Town
0-4
Wycombe Wanderers
Gainsborough Trinity
0-1
Shrewsbury Town
Maidstone United
0-1
Yeovil Town
 
Braintree Town
1-1
Oxford United
Whitehawk
5-3
Lincoln City
Port Vale
1-1
Maidenhead United
Måndag 9 november 2015
United of Manchester
1-4
Chesterfield

1-4 Luke Ashworth (90+1)

0-1 Gregory Ariyibi (7) 0-2 Lee Novak (12) 0-3 Rai Simons (68) 0-4 Oliver Banks (87)

Publik 2 916

Omspel
Måndag 16 november 2015
Boreham Wood
1-2
Northwich Victoria

1-2 Charlie MacDonald (90+4)

0-1 Jordan Williams (28)
0-2 Ryan Astles (52)

Publik 512

Tisdag 17 november 2015
Oldham Athletic
2-0
Mansfield Town

1-0 Daniel Philiskirk (70)
2-0 Dominic Poleon (78)

Publik 1 893

Newport County
4-1
Brackley Town

1-0 Lenell John-Lewis (1)
2-0 Yan Klukowski (17)
3-1 Alex Rodman (63)
4-1 Aiden Hawtin (självmål, 71)

2-1 Aiden Hawtin (39)

Publik 1 511

Morecambe
2-4
Dagenham & Redbridge

1-0 To Barkhuizen (6)
2-0 Aaron Wildig (7)

2-1 Kyle Vassell (straff, 13)
2-2 James Dunne (37)
2-3 Kyle Vassell (50)
2-4 Joss Labadie (70)

Publik 1 176

Oxford United
3-1
Braintree Town

1-1 Liam Sercombe (42)
2-1 Pat Hoban (64)
3-1 Pat Hoban (straff, 80)

0-1 Kenny Davis (straff, 33)

Publik 3 265

Onsdag 18 november 2015
Bradford City
2-0
Aldershot Town

1-0 Gregory Leigh (61)
2-0 Anthony McMahon (straff, 76)

 

Publik 2 930

Torsdag 19 november 2015
Maidenhead United
1-3
Port Vale

1-0 Alan Massey (15)

1-1 Michael O'Connor (35)
1-2 Ajay Leitch-Smith (49)
1-3 Ajay Leitch-Smith (57)

Publik 2 212

Fjärde kvalomgången | 27.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 23 oktober 2015
Northwich Victoria
0-0
Chorley

Lördag 24 oktober 2015
Margate
1-2
Forest Green Rovers

Gateshead
1-2
Worcester City

Fylde
1-0
Barrow

Wrexham
0-1
Gainsborough Trinity

Harrogate Town
1-4
Grimsby Town

Barwell
2-2
Rushden & Diamonds

Salford City
1-0
Southport

Sporting Khalsa
1-3
United of Manchester

Stalybridge Celtic
1-1
North Ferriby United

Halifax Town
2-2
Guiseley

Tranmere Rovers
0-0
Lincoln City

Stourbridge
3-0
Kidderminster Harriers

Macclesfield Town
3-2
Alfreton Town

Brackley Town
3-0
Bamber Bridge

Altrincham
1-0
Chester

Whitehawk
2-0
Poole Town

Maidenhead United
3-0
Woking

Basingstoke Town
3-0
Torquay United

Boreham Wood
2-1
Hornchurch

Wealdstone
2-1
Bognor Regis Town

Didcot Town
4-2
Brentwood Town

Eastbourne Borough
1-2
Dover Athletic

Chesham United
2-1
Enfield Town

Staines Town
2-1
Gloucester City

Aldershot Town
1-0
Sutton United

Bromley
1-2
Eastleigh

Braintree Town
2-0
Harlow Town

Havant & Waterlooville
3-3
Cheltenham Town

Chippenham Town
0-2
Maidstone United

St Albans City
2-1
Weston-super-Mare

Söndag 25 oktober 2015
Grays Athletic
1-1
Welling United

Omspel
Tisdag 27 oktober 2015
North Ferriby United
20:45
Stalybridge Celtic

Tredje kvalomgången | 14.10.2015, 23:57
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 10 oktober 2015
Harrogate Town
3-0
Burscough

Salford City
1-1
Bradford Park Avenue

Whitley Bay
2-3
Chorley

Stourbridge
1-0
Rushall Olympic

Solihull Moors
1-1
Worcester City

Chasetown
1-1
Stalybridge Celtic

North Ferriby United
2-1
Nuneaton Town

Fylde
9-0
Coleshill Town

Barwell
1-0
King's Lynn Town

Hednesford Town
2-4
Alfreton Town

Droylsden
3-4
Gainsborough Trinity

Sporting Khalsa
1-1
Spalding United

Brackley Town
1-1
Rugby Town

Kettering Town
1-1
Bamber Bridge

Rushden & Diamonds
2-0
Ashton United

Harlow Town
2-2
Bath City

East Thurrock United
3-6
Staines Town

Bognor Regis Town
4-2
Oxford City

Basingstoke Town
4-2
Chelmsford City

Maidstone United
2-0
Dunstable Town

Eastbourne Borough
3-2
Hartley Wintney

Leiston
1-3
Gloucester City

Hastings United
0-2
Poole Town

Hoddesdon Town
0-0
Brentwood Town

Didcot Town
4-1
Eastbourne Town

Whitehawk
2-2
Gosport Borough

Enfield Town
0-0
Hitchin Town

Wingate & Finchley
1-3
Weston-super-Mare

Chesham United
2-0
North Leigh

Hanwell Town
1-2
Grays Athletic

Margate
4-1
Truro City

Brockenhurst
1-5
Wealdstone

Uxbridge
0-3
Chippenham Town

Hemel Hempstead Town
1-1
Sutton United

Petersfield Town
0-1
St. Albans City

Aveley
0-2
Havant & Waterlooville

Worthing
1-4
AFC Hornchurch

Blackfield & Langley
0-1
Maidenhead United

Söndag 11 oktober 2015
United of Manchester
1-1
Buxton

Tisdag 13 oktober 2015
Marine
2-3
Northwich Victoria

Omspel
Måndag 12 oktober 2015
Hitchin Town
1-2
Enfield Town

Sutton United
2-1
Hemel Hempstead Town

Tisdag 13 oktober 2015
Worcester City
1-0
Solihull Moors

Stalybridge Celtic
2-0
Chasetown

Spalding United
1-2
Sporting Khalsa

Rugby Town
0-2
Brackley Town

Bamber Bridge
3-2
Kettering Town

Brentwood Town
2-1
Hoddesdon Town

Gosport Borough
1-2
Whitehawk

Bath City
1-2
Harlow Town

Onsdag 14 oktober 2015
Bradford Park Avenue
20:45
Salford City

Buxton
0-2
United of Manchester

Andra kvalomgången | 10.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 26 september 2015
Chorley
2-0
Frickley Athletic

Salford City
2-1
Curzon Ashton

Spennymoor Town
0-2
Burscough

Abbey Hey
0-5
Ashton United

Workington
0-1
Harrogate Town

Bamber Bridge
2-0
Skelmersdale United

Kendal Town
2-3
Stalybridge Celtic

United of Manchester
3-1
Witton Albion

Hyde United
0-1
Northwich Victoria

Whitley Bay
2-1
Congleton Town

Droylsden
2-0
Lancaster City

Consett
1-2
Bradford Park Avenue

Marine
3-3
Washington

Armthorpe Welfare
1-6
Buxton

Fylde
1-0
Stockport County

Newton Aycliffe
0-0
North Ferriby United

Holbeach United
1-1
Worcester City

Barwell
5-0
Cogenhoe United

Basford United
2-3
Sporting Khalsa

Rugby Town
3-2
Lincoln United

Deeping Rangers
0-3
Rushden & Diamonds

Halesowen Town
0-2
Nuneaton Town

Kettering Town
2-1
Telford United

Gainsborough Trinity
2-0
Boston United

Coalville Town
0-3
Spalding United

Corby Town
1-1
Rushall Olympic

Chasetown
5-2
Hinckley

Solihull Moors
3-1
Oadby Town

Hednesford Town
2-0
Bedworth United

Tamworth
2-3
Alfreton Town

Stourbridge
3-1
Dunkirk

Grays Athletic
6-0
Hullbridge Sports

Maidstone United
6-2
South Park

Hanwell Town
1-0
Mildenhall Town

Chelmsford City
0-0
Ebbsfleet United

Phoenix Sports
3-5
AFC Hornchurch

Dunstable Town
2-0
Kingstonian

St Albans City
2-1
Deal Town

Dartford
0-1
Uxbridge

St Ives Town
0-3
Harlow Town

St Neots Town
1-1
Worthing

Carshalton Athletic
0-5
East Thurrock United

Wealdstone
1-1
Biggleswade Town

Potters Bar Town
1-5
Margate

Wingate & Finchley
2-1
Concord Rangers

Eastbourne Borough
2-1
Sudbury

Bognor Regis Town
2-1
Lowestoft Town

Tooting & Mitcham United
1-3
Brackley Town

Whitehawk
4-2
Dulwich Hamlet

Bury Town
0-3
Hemel Hempstead Town

Horsham YMCA
2-2
Aveley

Stanway Rovers
0-1
Staines Town

Chatham Town
1-2
Eastbourne Town

Brentwood Town
3-1
Croydon

Sittingbourne
1-2
Hoddesdon Town

Enfield Town
1-0
Ipswich Wanderers

Bishop's Stortford
0-2
Sutton United

King's Lynn Town
1-0
Witham Town

Kirkley & Pakefield
0-2
Hitchin Town

Leiston
3-1
Tonbridge Angels

Northwood
1-2
Didcot Town

Herne Bay
1-1
Hastings United

North Leigh
4-1
Slimbridge

Hook Norton
1-2
Weston-super-Mare

Larkhall Athletic
1-1
Havant & Waterlooville

Merthyr Town
0-1
Hartley Wintney

Bradford Town
2-3
Chippenham Town

Brockenhurst
1-0
Portchester

Paulton Rovers
0-2
Chesham United

Bodmin Town
1-2
Bath City

Gosport Borough
7-0
Bideford

Winchester City
1-1
Maidenhead United

Taunton Town
2-2
Truro City

Oxford City
3-1
Shortwood United

Hayes & Yeading United
2-3
Poole Town

Wimborne Town
1-6
Blackfield & Langley

Basingstoke Town
4-2
Slough Town

Petersfield Town
3-1
Cirencester Town

Söndag 27 september 2015
Coleshill Town
2-0
Stamford

Gloucester City
4-2
Kidlington

Lördag 10 oktober 2015
Hyde United
1-2
Northwich Victoria

Omspel
Tisdag 29 september 2015
Washington
2-3 f
Marine

North Ferriby United
3-0
Newton Aycliffe

Worcester City
2-0
Holbeach United

Rushall Olympic
2-6
Cory Town

Ebbsfleet United
1-2
Chelmsford City

Worthington
Inst
St Neots Town

Biggleswade Town
0-2
Wealdstone

Hastings United
3-2
Herne Bay

Havant & Waterlooville
4-2
Larkhall Athletic

Maidenhead United
4-2
Winchester City

Truro City
3-1
Taunton Town

Onsdag 30 september 2015
Aveley
4-1
Horsham YMCA

Tisdag 6 oktober 2015
Worthing
*2-2 f
St Neots Town

Information Worthing vidare efter 6-5 på straffar.

Första kvalomgången | 23.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 11 september 2015
Frome Town
0-0
Chippenham Town

Northwich Victoria
4-0
AFC Blackpool

Lördag 12 september 2015
Buxton
2-1
Ramsbottom United

Salford City
1-1
Whitby Town

Darlington 1883
1-3
Hyde United

Leamington
1-1
Stamford

Halesowen Town
2-1
Mickleover Sports

Billericay Town
1-1
Enfield Town

Bognor Regis Town
2-1
Merstham

Dorchester Town
1-1
Cirencester Town

Kingstonian
1-1
Farnborough

Hampton & Richmond
0-1
Dulwich Hamlet

Workington
5-0
Colwyn Bay

Jarrow Roofing Boldon
3-4
Congleton Town

Washington
1-0
Runcorn Linnets

Padiham
0-2
Lancaster City

Spennymoor Town
2-1
Blyth Spartans

Droylsden
2-1
Ossett Albion

Consett
3-1
Colne

Matlock Town
0-0
Whitley Bay

Kendal Town
5-2
Dunston UTS

Glossop North End
1-1
Skelmersdale United

Maltby Main
0-2
Frickley Athletic

Ashton United
0-0
Guisborough Town

Thackley
2-2
Abbey Hey

Alsager Town
1-2
Burscough

Witton Albion
2-1
Farsley Celtic

Brighouse Town
0-2
Newton Aycliffe

Marine
2-0
Clitheroe

Goole
2-2
Bamber Bridge

Spalding United
1-0
Nantwich Town

Hinckley AFC
2-1
Redditch United

Ilkeston
2-3
Rugby Town

Tividale
0-1
Stourbridge

Market Drayton Town
0-5
Kettering Town

Coleshill Town
3-3
Newcastle Town

Sutton Coldfield Town
0-1
Oadby Town

Sporting Khalsa
3-2
AFC Wulfrunians

Clipstone
1-2
Lincoln United

Shepshed Dynamo
0-0
Rushall Olympic

Holwell Sports
2-2
Bedworth United

Barwell
4-1
Westfields

Basford United
1-0
Long Eaton United

Chasetown
3-0
Grantham Town

Stratford Town
0-2
Coalville Town

Holbeach United
2-2
Stourport Swifts

Belper Town
1-3
Dunkirk

Beaconsfield Town
1-2
Kirkley & Pakefield

Long Buckby
0-4
Wingate & Finchley

Thurrock
1-2
Witham Town

Hanwell Town
1-0
Saffron Walden Town

Cogenhoe United
3-2
Leighton Town

Heybridge Swifts
1-3
Uxbridge

Potters Bar Town
3-0
Haringey Borough

Northwood
0-0
Harrow Borough

Yaxley
Avbr
East Thurrock United

Leiston
1-0
AFC Dunstable

Peterborough Sports
1-1
Hitchin Town

Harlow Town
5-1
Bedford Town

AFC Sudbury
3-1
Hendon

Bury Town
2-1
Cockfosters

Bedfont & Feltham
1-2
AFC Rushden & Diamonds

Basildon United
0-1
Hullbridge Sports

AFC Hornchurch
2-1
Cambridge City

Ipswich Wanderers
1-0
Canvey Island

Dunstable Town
2-1
Barton Rovers

Brantham Athletic
1-2
Biggleswade Town

Brentwood Town
2-0
Arlesey Town

Hoddesdon Town
3-1
Ashford Town (Middlesex)

Histon
1-6
Aveley

North Greenford United
0-0
Mildenhall Town

Welwyn Garden City
0-1
St Ives Town

Tilbury
1-1
St. Neots Town

King's Lynn Town
4-1
Wroxham

Chesham United
0-0
Aylesbury

Needham Market
1-1
Stanway Rovers

Grays Athletic
5-0
Biggleswade United

Tooting & Mitcham United
2-1
Farnham Town

Worthing
2-1
Thamesmead Town

Metropolitan Police
0-0
Sittingbourne

Pagham
1-2
Carshalton Athletic

Rochester United
1-3
Herne Bay

Croydon
1-0
Molesey

Horsham YMCA
2-1
Burgess Hill Town

South Park
1-1
Leatherhead

Eastbourne United
0-1
Hook Norton

Godalming Town
0-1
Kidlington

Shoreham
2-3
Eastbourne Town

Tonbridge Angels
1-1
Folkestone Invicta

Phoenix Sports
2-0
Lewes

Whitstable Town
1-1
Deal Town

Dorking Wanderers
0-1
Slough Town

VCD Athletic
1-1
Didcot Town

Staines Town
2-2
Faversham Town

Chessington & Hook United
2-3
North Leigh

Hartley Wintney
1-1
Fleet Town

Hastings United
1-0
Thatcham Town

Chatham Town
1-0
Cray Wanderers

Swindon Supermarine
0-4
Winchester City

Wimborne Town
3-2
Witheridge

Shortwood United
4-3
Bracknell Town

Cinderford Town
1-2
Paulton Rovers

Taunton Town
3-0
Tuffley Rovers

Bridport
2-5
Larkhall Athletic

Bristol Manor Farm
0-3
AFC Portchester

Hungerford Town
1-1
Bradford Town

Poole Town
1-0
Barnstaple Town

Brockenhurst
3-0
Mangotsfield United

Plymouth Parkway
0-2
Merthyr Town

Cheltenham Saracens
1-2
Blackfield & Langley

Bodmin Town
2-0
Almondsbury UWE

Petersfield Town
3-1
Weymouth

Leek Town
2-2
Deeping Rangers

Söndag 13 september 2015
AFC Liverpool
3-4
Armthorpe Welfare

Greenwich Borough
2-3
Slimbridge

Tisdag 15 september 2015
Yxley
1-3
East Thurrock United

Bideford
3-1
Hamworthy United

Tisdag 22 september 2015
Tilbury
2-5
St Neots Town

Omspel
Måndag 14 september 2015
Hitchin Town
4-2 f
Peterborough Sports

Farnborough
2-3
Kingstonian

Tisdag 15 september 2015
Whitley Bay
*3-3 f
Matlock Town

Whitley Bay vidare efter 4-2 på straffar.

Skelmersdale United
2-1 f
Glossop North End

Abbey Hey
1-0
Thackley

Bamber Bridge
4-2
Goole

Stamford
2-1
Leamington

Newcastle Town
1-3
Coleshill Town

Rushall Olympic
4-1
Shepshed Dynamo

Bedworth United
20:45
Holwell Sports

Stourport Swifts
0-1 f
Holbeach United

Deeping Rangers
4-2
Leek Town

Enfield Town
2-0
Billericay Town

Harrow Borough
0-1
Northwood

Mildenhall Town
1-0
North Greenford United

St Neots Town
Inst
Tilbury

Aylesbury
1-2
Chesham United

Stanway Rovers
3-0
Needham Market

Sittingbourne
1-0
Metropolitan Police

Folkestone Invicta
1-2
Tonbridge Angels

Deal Town
2-0
Whitstable Town

Didcot Town
4-3
VCD Athletic

Faversham Town
1-3
Staines Town

Fleet Town
0-4
Hartley Wintney

Cirencester Town
3-1
Dorchester Town

Chippenham Town
1-0
Frome Town

Onsdag 16 september 2015
Bradford Town
2-0
Hungerford Town

Whitby Town
0-5
Salford City

Guisborough Town
2-3
Ashton United

Leatherhead
Inst
South Park

Onsdag 23 september 2015
Leatherhead
1-3
South Park

Förkval | 02.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 28 augusti 2015
Wantage Town
3-4
Didcot Town

AFC Liverpool
3-2
Radcliffe Borough

St Ives Town
1-1
Norwich United

Sholing
2-4
Swindon Supermarine

Seven Acre & Sidcup
1-2
Sittingbourne

Lördag 29 augusti 2015
Phoenix Sports
2-2
Guernsey

North Shields
1-1
Kendal Town

Silsden
0-2
Padiham

Harrogate Railway
0-0
Spennymoor Town

Holker Old Boys
0-2
Dunston UTS

Tadcaster Albion
2-5
Colne

Newton Aycliffe
2-0
Morpeth Town

Armthorpe Welfare
1-0
New Mills

Runcorn Town
2-3
Northwich Victoria

Alsager Town
2-1
SL Aquaforce

Ossett Albion
3-0
Maine Road

Mossley
1-1
Bamber Bridge

Burscough
3-1
AFC Emley

Abbey Hey
3-2
Warrington Town

Brighouse Town
1-1
Atherton Collieries

Stocksbridge Park Steels
1-1
Farsley Celtic

Glossop North End
2-1
Prescot Cables

Goole
1-1
Sheffield

Trafford
1-2
Witton Albion

Market Drayton Town
2-0
AFC Bridgnorth

Coleshill Town
2-1
Stafford Rangers

Sporting Khalsa
4-0
Cadbury Athletic

Chasetown
2-0
Evesham United

Westfields
1-1
Kidsgrove Athletic

Stourport Swifts
1-0
Alvechurch

AFC Wulfrunians
2-0
Romulus

Tividale
1-0
Hanley Town

Carlton Town
1-2
Shepshed Dynamo

Harborough Town
0-2
Oadby Town

Kirby Muxloe
0-0
Holwell Sports

Loughborough Dynamo
1-3
Basford United

Radford
1-2
Spalding United

South Normanton Athletic
1-1
Lincoln United

Gresley
2-2
Coalville Town

Leicester Nirvana
2-4
Belper Town

Loughborough University
1-2
Long Eaton United

Clipstone
1-0
Cleethorpes Town

Mildenhall Town
5-2
Soham Town Rangers

Yaxley
4-1
Godmanchester Rovers

Deeping Rangers
1-0
Dereham Town

Newmarket Town
0-0
Peterborough Sports

London Colney
1-3
Potters Bar Town

St Margaretsbury
1-5
AFC Hornchurch

Welwyn Garden City
1-0
Waltham Abbey

Ilford
0-2
Stanway Rovers

Hullbridge Sports
2-0
Maldon & Tiptree

Harlow Town
5-1
Southend Manor

AFC Sudbury
4-0
Ware

Hoddesdon Town
0-0
Romford

Redbridge
1-2
Heybridge Swifts

Cockfosters
3-3
Tower Hamlets

Saffron Walden Town
2-0
Cheshunt

Great Wakering Rovers
0-2
Brantham Athletic

Basildon United
1-0
Long Melford

Thurrock
2-2
Royston Town

Witham Town
1-1
Brightlingsea Regent

Clacton
2-6
Aveley

Barton Rovers
3-1
Berkhamsted

Biggleswade United
5-3
Chalfont St Peter

Risborough Rangers
0-3
Aylesbury

Sileby Rangers
2-1
Leighton Town

Newport Pagnell Town
1-1
AFC Dunstable

Bedfont Sports
1-2
Hanwell Town

Uxbridge
1-0
Northampton Spencer

Aylesbury United
1-2
Northwood

Bedford Town
2-1
Thrapston Town

Cogenhoe United
3-0
Spelthorne Sports

Tring Athletic
0-2
Arlesey Town

Kings Langley
0-1
AFC Rushden & Diamonds

Chertsey Town
1-4
Kidlington

Badshot Lea
2-4
Fleet Town

Marlow
1-1
Godalming Town

Brimscombe & Thrupp
2-2
Bracknell Town

Tuffley Rovers
1-0
Bishop's Cleeve

Cheltenham Saracens
1-0
Milton United

Cove
0-7
North Leigh

Egham Town
2-2
Slimbridge

Thatcham Town
3-2
Guildford City

Hartley Wintney
5-2
Banbury United

Hook Norton
1-1
Burnham

Molesey
7-1
East Grinstead Town

Ramsgate
0-1
Tooting & Mitcham United

Folkestone Invicta
3-1
Corinthian

Herne Bay
3-0
Peacehaven & Telscombe

Tunbridge Wells
1-1
Croydon

Cray Valley PM
0-3
Hastings United

Holmesdale
1-10
South Park

Whitstable Town
3-0
Walton Casuals

Three Bridges
0-1
Cray Wanderers

Bexhill United
0-5
Faversham Town

Eastbourne United
1-1
Arundel

Littlehampton Town
0-1
Thamesmead Town

Chichester City
0-4
Chatham Town

Shoreham
1-1
Horley Town

Beckenham Town
0-4
Greenwich Borough

Pagham
3-1
Corinthian-Casuals

Worthing
4-2
Walton & Hersham

Eastbourne Town
1-1
Whyteleafe

Dorking Wanderers
6-2
Canterbury City

Longwell Green Sports
0-1
Cinderford Town

Brockenhurst
2-1
Yate Town

Bradford Town
6-3
Christchurch

Bristol Manor Farm
2-0
Bitton

AFC Portchester
3-1
AFC Totton

Bashley
0-4
Mangotsfield United

Almondsbury UWE
3-1
Verwood Town

Moneyfields
1-2
Petersfield Town

Blackfield & Langley
1-0
Bemerton Heath Harleq.

Bridport
3-3
Sherborne Town

Plymouth Parkway
4-1
Tiverton Town

Larkhall Athletic
3-2
Buckland Athletic

St Austell
0-1
Bodmin Town

Barnstaple Town
2-0
Bridgwater Town

Street
1-2
Witheridge

Taunton Town
5-1
Odd Down

Whitley Bay
2-1
Heaton Stannington

West Auckland Town
2-3
Washington

Ashington AFC
1-2
Thackley

Bishop Auckland
1-2
Jarrow Roofing Boldon

Guisborough Town
4-2
Newcastle Benfield

Marske United
1-1
Lancaster City

Consett
2-0
Scarborough Athletic

Congleton Town FC
4-3
Handsworth Parramore

Runcorn Linnets
6-0
Pontefract Colleries

Barton Town Old Boys
1-2
Droylsden

1874 Northwich
1-2
Maltby Main

AFC Blackpool
1-0
Ossett Town

Bromsgrove Sporting
2-6
Hinckley AFC

Newcastle Town
4-0
Continental Star

Leek Town
1-1
Rocester

Dunkirk
4-1
Bottesford Town

Wroxham
3-2
Fakenham Town

Wisbech Town
0-1
Holbeach United

Barking
0-0
Haringey Borough

Whitton United
0-3
Kirkley & Pakefield

Ashford Town (Middlesex)
1-0
Kempston Rovers

Long Buckby
2-1
Daventry Town

Wembley
1-1
North Greenford United

Bedfont & Feltham
1-1
AFC Hayes

Binfield
1-2
Shortwood United

Farnham Town
4-2
Highworth Town

Chipstead
0-1
Rochester United

Deal Town
1-1
Horsham

Hythe Town
0-2
Chessington & Hook United

Winchester City
5-1
Wincanton Town

Hamworthy United
4-1
Andover Town

Cowes Sports
0-5
Wimborne Town

Rugby Town
1-0
Coventry Sphinx

Söndag 30 augusti 2015
Barkingside
1-2
Ipswich Wanderers

Pickering Town CFC
1-5
Clitheroe

Thetford Town
3-5
Bury Town

Stansted
0-0
Tilbury

Erith Town
2-4
Horsham YMCA

Erith & Belvedere
1-2
Carshalton Athletic

Beaconsfield Town
3-0
Raunds Town FC

Omspel
Måndag 31 augusti 2015
Atherton Collieries
1-2
Brighouse Town

Tower Hamlets
1-5
Cockfosters

Horsham
1-2
Deal Town

Tisdag 1 september 2015
Kendal Town
2-0
North Shields

Lancaster City
1-0
Marske United

Spennymoor Town
2-0
Harrogate Railway

Bamber Bridge
3-1
Mossley

Farsley Celtic
3-0
Stocksbridge Park Steels

Sheffield
3-0
Goole

Rocester
1-2
Leek Town

Holwell Sports
1-0
Kirby Muxloe

Lincoln United
2-1
South Normanton Athletic

Coalville Town
5-0
Gresley

Haringey Borough
2-1
Barking

Tilbury
3-0
Stansted

Royston Town
1-3
Thurrock

Brightlingsea Regent
2-3
Witham Town

North Greenford United
5-1
Wembley

AFC Hayes
1-3
Bedfont & Feltham

AFC Dunstable
2-1
Newport Pagnell Town

Godalming Town
2-1 f
Marlow

Bracknell Town
1-0
Brimscombe & Thrupp

Slimbridge
3-2 f
Egham Town

Burnham
2-4 f
Hook Norton

Arundel
1-4
Eastbourne United

Horley Town
3-2
Shoreham

Whyteleafe
2-3
Eastbourne Town

Onsdag 2 september 2015
Sherborne Town
0-1 f
Bridport

Kidsgrove Athletic
5-6 f
Westfields

Norwich United
2-6
St Ives Town

Romford
1-1* f
Hoddesdon Town

Information Hoddesdon Town vidare efter 5-4 på straffar.

Croydon
2-1
Tunbridge Wells

Guernsey
1-2
Phoenix Sports

Extra förkval | 18.08.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 14 augusti 2015
1874 Northwich
3-0
West Didsbury & Chorlton

Hoddesdon Town
4-0
Sawbridgeworth Town

Lingfield
0-3
Canterbury City

Coleshill Town
11-0
Ellesmere Rangers

Lördag 15 augusti 2015
Penrith
1-2
Jarrow Roofing BCA

Silsden
2-1
West Allotment Celtic

Ashington
2-2
Albion Sports

AFC Darwen
1-2
Washington

Newcastle Benfield
4-2
Yorkshire Amateur

Nelson
0-4
Newton Aycliffe

Bedlington Terriers
1-1
West Auckland Town

Barnoldswick Town
0-5
Colne

Billingham Synthonia
0-0
Consett

Hebburn Town
1-3
Tadcaster Albion

Bishop Auckland
1-1
Shildon

Sunderland RCA
4-4
Guisborough Town

Crook Town
0-6
Dunston UTS

Holker Old Boys
4-0
Liversedge

Seaham Red Star
2-2
Marske United

Garforth Town
1-4
Morpeth Town

Heaton Stannington
3-1
Norton & Stockton Ancients

Bridlington Town
0-2
North Shields

Whitley Bay
0-1
Sunderland Ryhope CW

Durham City
1-3
Thackley

Glasshoughton Welfare
2-2
Runcorn Linnets

Chadderton
2-9
AFC Liverpool

Congleton Town
0-0
Nostell MW

Alsager Town
1-0
Athersley Recreation

Winsford United
1-1
AFC Blackpool

Ashton Athletic
2-2
Maltby Main

Penistone Church
0-0
Pontefract Collieries

Maine Road
2-1
St Helens Town

Handsworth Parramore
6-0
Staveley MW

Barton Town Old Boys
2-2
Squires Gate

Abbey Hey
3-1
Worksop Town

Runcorn Town
3-0
Bacup Borough

Hemsworth MW
1-2
Armthorpe Welfare

Bootle
0-2
Atherton Collieries

Hanley Town
4-2
Shawbury United

Boldmere St Michaels
3-3
Rocester

Hinckley
0-0
Walsall Wood

Brocton
1-5
Stourport Swifts

Southam United
0-2
AFC Wulfrunians

Alvechurch
3-0
Heath Hayes

Tipton Town
0-2
Cadbury Athletic

AFC Bridgnorth
1-0
Wolverhampton Casuals

Malvern Town
0-5
Sporting Khalsa

Westfields
1-0
Pegasus Juniors

Gornal Athletic
1-2
Bromsgrove Sporting

Lye Town
2-2
Coventry Sphinx

Cleethorpes Town
5-1
Brigg Town

Harborough Town
3-2
Shirebrook Town

South Normanton Athletic
2-1
AFC Mansfield

Shepshed Dynamo
1-0
Retford United

Bottesford Town
2-2
Rainworth MW

Kirby Muxloe
3-1
Heanor Town

Long Eaton United
2-1
Harrowby United

Loughborough University
4-1
Barrow Town

St Andrews
2-3
Clipstone Welfare

Radford
3-2
Sleaford Town

Quorn
3-2
Oadby Town

Bardon Hill
0-1
Dunkirk

Ellistown & Ibstock United
0-5
Holwell Sports

Blaby & Whetstone Athletic
0-5
Leicester Nirvana

Walsham Le Willows
0-3
Godmanchester Rovers

Wisbech Town
1-0
Diss Town

Yaxley
2-1
Gorleston

Peterborough Northern Star
1-2
Newmarket Town

Haverhill Rovers
0-1
Mildenhall Town

Fakenham Town
0-0
Huntingdon Town

Eynesbury Rovers
0-1
Peterborough Sports

Swaffham Town
2-4
Thetford Town

Great Yarmouth Town
0-3
Norwich United

Deeping Rangers
6-1
Boston Town

Holbeach United
1-1
Ely City

Welwyn Garden City
3-1
Haverhill Borough

FC Romania
0-3
Whitton United

Southend Manor
3-1
Codicote

Wivenhoe Town
1-5
Tower Hamlets

Cockfosters
4-0
Burnham Ramblers

Hadley
1-2
Saffron Walden Town

Hertford Town
2-2
Kirkley & Pakefield

Debenham LC
0-1
Ipswich Wanderers

Bowers & Pitsea
0-1
Ilford

Basildon United
3-1
Sporting Bengal United

FC Broxbourne Borough
0-1
Brantham Athletic

Long Melford
3-0
London Bari

Clacton
3-1
Eton Manor

Hullbridge Sports
2-2
Hadleigh United

Clapton
1-2
Stanway Rovers

Stansted
2-1
Takeley

Enfield 1893
0-4
London Colney

Felixstowe & Walton United
1-1
Barking

Waltham Forest
0-3
St Margaretsbury

AFC Hayes
3-2
Flackwell Heath

Wellingborough Town
1-8
Ashford Town (Middx)

Berkhamsted
3-2
Hanworth Villa

Oxhey Jets
0-0
AFC Kempston Rovers

Spelthorne Sports
2-1
Stotfold

Windsor
0-1
AFC Dunstable

Ampthill Town
0-3
Risborough Rangers

Rothwell Corinthians
1-2
Thrapston Town

Hillingdon Borough
1-1
Wembley

Northampton Sileby Rangers
2-1
Sun Postal Sports

Wellingborough Whitworths
0-3
Northampton Spencer

Newport Pagnell Town
6-2
Holmer Green

Biggleswade United
2-1
Desborough Town

Potton United
0-2
Bedfont Sports

London Tigers
1-1
Bedfont & Feltham

Tring Athletic
2-1
Leverstock Green

Bedford
0-6
Cogenhoe United

Raunds Town
1-0
Crawley Green

Harefield United
2-2
Long Buckby

Royal Wootton Bassett Town
0-2
Bracknell Town

Ardley United
1-4
Tuffley Rovers

Binfield
1-1
Westfield

Ascot United
1-2
Kidlington

Holyport
1-3
Milton United

Hook Norton
5-0
Frimley Green

Reading Town
0-5
Chertsey Town

Knaphill
1-3
Highworth Town

Chinnor
0-2
Hartley & Wintney

Abingdon United
0-3
Brimscombe & Thrupp

Cheltenham Saracens
1-0
Winterbourne United

Tadley Calleva
2-3
Guildford City

Highmoor Ibis
1-2
Thatcham Town

Badshot Lea
2-1
Camberley Town

Cove
5-4
Shrivenham

Banstead Athletic
1-1
Rochester United

Hailsham Town
2-3
Eastbourne United

Worthing United
0-0
Deal Town

Arundel
3-1
Raynes Park Vale

Horsham YMCA
2-0
AFC Croydon Athletic

Fisher
0-3
Corinthian

Crawley Down Gatwick
1-3
Chichester City

Tunbridge Wells
Inst
Glebe

Shoreham
8-0
St Francis Rangers

Colliers Wood United
0-2
Eastbourne Town

Redhill
1-2
Pagham

Holmesdale
2-0
Mile Oak

Selsey
1-5
Erith Town

Croydon
5-1
Sutton Common Rovers

Sevenoaks Town
1-1
Seven Acre & Sidcup

Cray Valley (PM)
5-1
Ashford United

Chessington & Hook United
1-1
Crowborough Athletic

Bexhill United
3-1
Loxwood

Ringmer
1-4
Beckenham Town

Horley Town
7-0
Wick & Barnham United

Melksham Town
2-2
Cowes Sports

Longwell Green Sports
2-1
Folland Sports

Andover Town
3-0
Gillingham Town

Lymington Town
0-3
Bitton

Alresford Town
0-1
Bridport

Hamworthy United
1-1
Hallen

Amesbury Town
1-2
Bemerton Heath Harlequins

Hythe & Dibden
1-4
Moneyfields

Team Solent
3-4
Blackfield & Langley

Bradford Town
2-0
United Services Portsmouth

Cribbs
5-0
Bristol Manor Farm

Verwood Town
2-0
Newport (IW)

Almondsbury UWE
3-2
Fawley

Brockenhurst
2-0
Fareham Town

Bournemouth
0-3
AFC Portchester

Sherborne Town
2-0
New Milton Town

Whitchurch United
1-1
Wincanton Town

Horndean
1-3
Sholing

Buckland Athletic
3-0
Clevedon Town

Saltash United
0-4
St Austell

Bishop Sutton
0-6
Street

Witheridge
2-0
Welton Rovers

Shepton Mallet
0-2
Plymouth Parkway

Bodmin Town
3-1
Brislington

Odd Down
3-1
Ashton & Backwell United

Barnstaple Town
2-0
Willand Rovers

Söndag 16 augusti 2015
Pickering Town
4-0
Thornaby

Whickham
1-2
Padiham

AFC Emley
7-1
Parkgate

Continental Star
2-2
Bolehall Swifts

Thame United
1-1
Farnham Town

East Preston
1-2
Littlehampton Town

Horsham
1-0
Lancing

Greenwich Borough
1-0
Lordswood

Epsom Athletic
0-4
Erith & Belvedere

Christchurch
2-1
Cadbury Heath

Omspel
Måndag 17 augusti 2015
Coventry Sphinx
2-1 f
Lye Town

Söndag 16 augusti 2015
West Auckland Town
4-0
Bedlington Terriers

Consett
8-0
Billingham Synthonia

Marske United
3-1
Seaham Red Star

Sunderland Ryhope CW
2-3
Whitley Bay

Cowes Sports
3-1
Melksham Town

Runcorn Linnets
6-1
Glasshoughton Welfare

Nostell MW
0-4
Congleton Town FC

AFC Blackpool
3-2
Winsford United

Squires Gate
2-4 f
Barton Town Old Boys

Rocester
4-0
Boldmere St Michaels

Walsall Wood
1-3
Hinckley AFC

Rainworth Miners Welfare
1-5
Bottesford Town

Ely City
0-4
Holbeach United

Kirkley & Pakefield
2-1
Hertford Town

Barking
3-1
Felixstowe & Walton United

Kempston Rovers
3-2
Oxhey Jets

Wembley
2-1
Hillingdon Borough

Bedfont & Feltham
*2.2 f
London Tigers

Information Bedfont & Feltham vidare efter 8-7 på straffar.

Long Buckby
1-0
Harefield United

Westfield (Surrey)
0-1
Binfield

Rochester United
2-1
Banstead Athletic

Deal Town
7-1
Worthing United

Crowborough Athletic
1-2 f
Chessington & Hook United

Hallen
0-1
Hamworthy United

Wincanton Town
3-1
Whitchurch United

Bolehall Swifts
1-3
Continental Star

Farnham Town
*1-1 f
Thame United

Information Farnham Town vidare efter 4-2 på straffar.

Onsdag 19 augusti 2015
Guisborough Town
20:30
Sunderland RCA

Shildon AFC
20:30
Bishop Auckland

Albion Sports
20:45
Ashington AFC

Maltby Main
20:45
Ashton Athletic

Huntingdon Town
20:45
Fakenham Town

Seven Acre & Sidcup
20:45
Sevenoaks Town