ecst.se fotboll

2017-18

Start:

Slut:

46

omgångar

400 / 552

matcher spelade ( 72,46 % )

4 338

publiksnitt

2,66

målsnitt

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
EFL League Two
Luton Town Wycombe Wanderers Accrington Stanley Mansfield Town Notts County Swindon Town Exeter City Lincoln City Crawley Town Coventry City Colchester United Carlisle United Cambridge United Newport County Stevenage Cheltenham Town Yeovil Town Grimsby Town Port Vale Forest Green Rovers Crewe Alexandra Morecambe Chesterfield Barnet

Tabell

20.02.2018, 23:05

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Luton Town Luton Town
4
33
20
7
6
72
- 32
40
67
13
1
3
49
- 17
40
7
6
3
23
- 15
27
2
Wycombe Wanderers Wycombe Wanderers
9
33
18
8
7
65
- 46
19
62
10
3
3
37
- 24
33
8
5
4
28
- 22
29
3
Accrington Stanley Accrington Stanley
13
33
19
5
9
57
- 38
19
62
11
2
3
32
- 17
35
8
3
6
25
- 21
27
4
Mansfield Town Mansfield Town
12
33
16
11
6
52
- 34
18
59
10
5
1
34
- 16
35
6
6
5
18
- 18
24
5
Notts County Notts County
16
34
16
10
8
54
- 36
18
58
11
4
2
34
- 16
37
5
6
6
20
- 20
21
6
Swindon Town Swindon Town
ny3
34
18
3
13
54
- 49
5
57
8
2
7
23
- 29
26
10
1
6
31
- 20
31
7
Exeter City Exeter City
5
32
17
4
11
44
- 37
7
55
11
1
4
23
- 13
34
6
3
7
21
- 24
21
8
Lincoln City Lincoln City
ny5
33
14
11
8
45
- 33
12
53
9
6
2
28
- 14
33
5
5
6
17
- 19
20
9
Crawley Town Crawley Town
19
34
15
6
13
41
- 41
0
51
8
2
7
21
- 16
26
7
4
6
20
- 25
25
10
Coventry City Coventry City
ny3
32
15
5
12
36
- 27
9
50
10
2
4
22
- 11
32
5
3
8
14
- 16
18
11
Colchester United Colchester United
8
34
13
11
10
45
- 40
5
50
8
6
3
27
- 16
30
5
5
7
18
- 24
20
12
Carlisle United Carlisle United
6
34
13
9
12
49
- 45
4
48
6
6
5
24
- 17
24
7
3
7
25
- 28
24
13
Cambridge United Cambridge United
11
34
13
9
12
35
- 44
-9
48
10
4
3
22
- 12
34
3
5
9
13
- 32
14
14
Newport County Newport County
22
33
12
11
10
41
- 43
-2
47
6
7
2
20
- 13
25
6
4
8
21
- 30
22
15
Stevenage Stevenage
10
34
11
9
14
46
- 49
-3
42
7
7
3
32
- 19
28
4
2
11
14
- 30
14
16
Cheltenham Town Cheltenham Town
21
34
10
9
15
46
- 50
-4
39
7
4
6
25
- 21
25
3
5
9
21
- 29
14
17
Yeovil Town Yeovil Town
20
33
10
8
15
46
- 54
-8
38
8
4
5
27
- 16
28
2
4
10
19
- 38
10
18
Grimsby Town Grimsby Town
14
34
9
9
16
30
- 50
-20
36
4
6
7
14
- 21
18
5
3
9
16
- 29
18
19
Port Vale Port Vale
ny3
33
9
7
17
37
- 49
-12
34
5
4
7
19
- 21
19
4
3
10
18
- 28
15
20
Forest Green Rovers Forest Green Rovers
ny5
33
9
6
18
37
- 56
-19
33
7
2
8
25
- 28
23
2
4
10
12
- 28
10
21
Crewe Alexandra Crewe Alexandra
17
34
10
3
21
37
- 57
-20
33
7
3
8
23
- 27
24
3
0
13
14
- 30
9
22
Morecambe Morecambe
18
32
7
11
14
30
- 42
-12
32
5
4
7
17
- 22
19
2
7
7
13
- 20
13
23
Chesterfield Chesterfield
ny3
33
7
6
20
33
- 60
-27
27
5
3
9
19
- 25
18
2
3
11
14
- 35
9
24
Barnet Barnet
15
34
6
8
20
32
- 52
-20
26
4
5
8
15
- 21
17
2
3
12
17
- 31
9

Skytteliga

09.02.2018, 23:59

Billy Kee
Accrington Stanley
18
Danny Hylton
Luton Town
15
Christian Doidge
Forest Green Rovers
14
Jorge Grant
Notts County
14
Kristian Dennis
Chesterfield
13
Marc McNulty
Coventry City
13
Tom Pope
Port Vale
13
Adebayo Akinfenwa
Wycombe Wanderers
13
Samuel Szmodics
Colchester United
12
James Collins
Luton Town
12
Danny Rose
Mansfield Town
12
Mohamed Eisa
Cheltenham Town
11
Luke Norris
Swindon Town
11
Kayden Jackson
Accrington Stanley
10
Sean McConville
Accrington Stanley
10
Jayden Stockley
Exeter City
10
Pádraig Amond
Newport County
10
Matt Godden
Stevenage
10

Publiksnitt

09.02.2018, 23:59

Lincoln City
138 096
16
8 631
Luton Town
136 618
16
8 539
Notts County
121 909
16
7 619
Coventry City
113 140
15
7 543
Swindon Town
97 688
15
6 513
Chesterfield
83 554
16
5 222
Port Vale
74 327
16
4 645
Carlisle United
69 164
15
4 611
Cambridge United
67 071
15
4 471
Wycombe Wanderers
65 353
15
4 357
Grimsby Town
73 077
17
4 299
Mansfield Town
62 507
15
4 167
Exeter City
55 920
14
3 994
Crewe Alexandra
56 115
15
3 741
Newport County
47 549
14
3 396
Colchester United
51 239
16
3 202
Cheltenham Town
46 309
15
3 087
Yeovil Town
45 716
16
2 857
Forest Green Rovers
43 772
16
2 736
Stevenage
36 273
15
2 418
Barnet
29 873
14
2 134
Crawley Town
30 967
15
2 064
Accrington Stanley
24 255
15
1 617
Morecambe
21 622
15
1 441
Totalt
1 592 114
367
4 338

Spelschema

20.02.2018, 23:05

Augusti 2017 Visa matchfakta
Lördag 5 augusti 2017
Accrington Stanley
3-1
Colchester United

1-0 Kayden Jackson (9)
2-0 Billy Kee (32)
3-0 Omar Beckles (64)

3-1 Samuel Szmodics (81)

Publik 1 625

Carlisle United
1-2
Swindon Town

1-2 Luke Joyce (55)

0-1 Luke Norris (31)
0-2 Paul Mullin (48)

Publik 6 036

Chesterfield
1-3
Grimsby Town

1-2 Kristian Dennis (82)
Utvisning Ian Evatt (85)

0-1 Nathan Clarke (33)
0-2 Sam Jones (39)
1-3 Ben Davies (straff, 85)
Utvisning Zachary Mills (88)

Publik 7 925

Coventry City
3-0
Notts County

1-0 Jodi Jones (29)
2-0 Jodi Jones (80)
3-0 Jodi Jones (90+5)

 

Publik 10 350

Crawley Town
1-3
Port Vale

1-2 Enzio Boldewijn (53)

0-1 Michael Tonge (9)
0-2 Antony Kay (26)
1-3 Dan Turner (82)

Publik 2 270

Crewe Alexandra
2-2
Mansfield Town

1-0 Chris Porter (45)
2-1 Chris Porter (63)

1-1 Danny Rose (55)
2-2 David Mirfin (66)

Publik 4 933

Exeter City
1-0
Cambridge United

1-0 Reuben Reid (5)

 

Publik 4 282

Forest Green Rovers
2-2
Barnet

1-0 Christian Doidge (41)
2-0 Christian Doidge (43)

2-1 Jean Akpa Akpro (58)
2-2 Jamal Campbell-Ryce (63)
Utvisning Jack Taylor (90+5)

Publik 3 171

Luton Town
8-2
Yeovil Town

1-1 Oliver Lee (12)
2-1 Jamie Collins (19)
3-1 Alan McCormack (24)
4-1 Isaac Vassell (38)
5-1 Isaac Vassell (38)
6-1 Jamie Collins (58)
7-1 Jamie Collins (66)
8-2 Elliott Lee (90+9)

0-1 Otis Khan (7)
7-2 Francois Zoko (67)

Publik 8 101

Morecambe
2-1
Cheltenham Town

1-1 Garry Thompson (55)
2-1 Garry Thompson (90+1)

0-1 Mohamed Eisa (43)

Publik 1 450

Stevenage
3-3
Newport County

1-0 Tom Pett (11)
2-1 Dale Gorman (straff, 61)
3-1 Danny Newton (72)

1-1 Frank Nouble (55)
3-2 Mickey Demetriou (77)
3-3 Shaun McCoulsky (90+4)

Publik 2 650

Wycombe Wanderers
2-2
Lincoln City

1-1 Luke O'Nien (37)
2-1 Joe Jacobson (40)

0-1 Matthew Green (31)
2-2 Josh Ginnelly (49)

Publik 5 538

Lördag 12 augusti 2017
Barnet
1-0
Luton Town

Cambridge United
1-2
Carlisle United

Cheltenham Town
1-0
Crawley Town

Colchester United
1-1
Stevenage

Grimsby Town
0-2
Coventry City

Lincoln City
1-1
Morecambe

Mansfield Town
2-0
Forest Green Rovers

Crewe Alexandra
1-1
Newport County

Notts County
2-0
Chesterfield

Port Vale
2-3
Wycombe Wanderers

Swindon Town
1-1
Exeter City

Yeovil Town
3-2
Accrington Stanley

Lördag 19 augusti 2017
Accrington Stanley
2-1
Mansfield Town

Carlisle United
3-0
Cheltenham Town

Chesterfield
2-0
Port Vale

Coventry City
0-1
Newport County

Crawley Town
0-1
Cambridge United

Crewe Alexandra
1-0
Barnet

Exeter City
1-0
Lincoln City

Forest Green Rovers
4-3
Yeovil Town

Luton Town
3-0
Colchester United

Morecambe
0-1
Swindon Town

Stevenage
3-1
Grimsby Town

Wycombe Wanderers
2-4
Notts County

Fredag 25 augusti 2017
Notts County
2-2
Accrington Stanley

1-0 Jon Stead (straff, 33)
2-0 Jorge Grant (54)
Utvisning Matt Tootle (90+1)

2-1 Mark Hughes (58)
Utvisning Mekhi Leacock-McLeod (66)
2-2 Malik Wilks (90+5)

Publik 6 087

 
Lördag 26 augusti 2017
Barnet
0-1
Stevenage

Cambridge United
0-0
Morecambe

Cheltenham Town
3-4
Exeter City

Colchester United
5-1
Forest Green Rovers

Grimsby Town
2-3
Wycombe Wanderers

Lincoln City
4-1
Carlisle United

Mansfield Town
2-2
Luton Town

Newport County
4-1
Chesterfield

Port Vale
0-1
Crewe Alexandra

Swindon Town
0-3
Crawley Town

Yeovil Town
2-0
Coventry City

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 2 september 2017
Cambridge United
1-0
Colchester United

Carlisle United
1-1
Mansfield Town

Cheltenham Town
0-1
Stevenage

Chesterfield
0-0
Coventry City

Crawley Town
2-0
Yeovil Town

Exeter City
1-0
Newport County

Grimsby Town
1-0
Crewe Alexandra

Lincoln City
0-0
Luton Town

Morecambe
1-2
Accrington Stanley

Port Vale
0-1
Notts County

Swindon Town
1-4
Barnet

Wycombe Wanderers
3-1
Forest Green Rovers

Lördag 9 september 2017
Mansfield Town
4-1
Grimsby Town

Accrington Stanley
3-0
Carlisle United

Barnet
3-1
Cambridge United

Colchester United
3-1
Crawley Town

Coventry City
1-0
Port Vale

Crewe Alexandra
5-1
Chesterfield

Forest Green Rovers
1-3
Exeter City

Luton Town
0-3
Swindon Town

Newport County
0-0
Wycombe Wanderers

Notts County
2-0
Morecambe

Stevenage
1-2
Lincoln City

Yeovil Town
0-0
Cheltenham Town

Tisdag 12 september 2017
Accrington Stanley
1-2
Grimsby Town

Colchester United
1-1
Chesterfield

Coventry City
2-0
Carlisle United

Crewe Alexandra
0-1
Cambridge United

Forest Green Rovers
0-1
Lincoln City

Luton Town
2-0
Port Vale

Mansfield Town
0-0
Wycombe Wanderers

Newport County
1-0
Cheltenham Town

Notts County
1-0
Swindon Town

Stevenage
1-1
Crawley Town

Yeovil Town
2-2
Morecambe

Barnet
1-2
Exeter City

Lördag 16 september 2017
Cambridge United
2-1
Coventry City

Carlisle United
1-1
Barnet

Cheltenham Town
3-1
Colchester United

Chesterfield
1-2
Accrington Stanley

Crawley Town
0-1
Notts County

Exeter City
3-0
Crewe Alexandra

Grimsby Town
2-1
Yeovil Town

Lincoln City
0-1
Mansfield Town

Morecambe
2-1
Newport County

Port Vale
1-1
Forest Green Rovers

Swindon Town
3-2
Stevenage

Wycombe Wanderers
1-2
Luton Town

Fredag 22 september 2017
Forest Green Rovers
0-2
Swindon Town

 
Lördag 23 september 2017
Accrington Stanley
1-1
Cheltenham Town

Barnet
1-2
Crawley Town

Colchester United
1-2
Wycombe Wanderers

Coventry City
2-0
Exeter City

Crewe Alexandra
0-5
Carlisle United

Luton Town
1-0
Chesterfield

Mansfield Town
2-1
Cambridge United

Newport County
1-0
Grimsby Town

Notts County
4-1
Lincoln City

Stevenage
2-1
Morecambe

Yeovil Town
1-1
Port Vale

Tisdag 26 september 2017
Cambridge United
3-0
Forest Green Rovers

Carlisle United
0-2
Stevenage

Cheltenham Town
3-0
Mansfield Town

Chesterfield
2-3
Yeovil Town

Crawley Town
1-2
Newport County

Exeter City
0-3
Notts County

Grimsby Town
2-2
Colchester United

Lincoln City
2-1
Barnet

Morecambe
0-0
Luton Town

Port Vale
1-2
Accrington Stanley

Swindon Town
1-2
Coventry City

Wycombe Wanderers
3-2
Crewe Alexandra

Lördag 30 september 2017
Grimsby Town
0-0
Lincoln City

Mansfield Town
3-1
Notts County

Chesterfield
0-2
Cheltenham Town

Coventry City
1-0
Crewe Alexandra

Crawley Town
0-1
Carlisle United

Exeter City
4-1
Morecambe

Forest Green Rovers
0-1
Accrington Stanley

Luton Town
3-1
Newport County

Stevenage
2-0
Port Vale

Swindon Town
2-0
Cambridge United

Wycombe Wanderers
3-1
Barnet

Yeovil Town
0-1
Colchester United

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Lördag 7 oktober 2017
Barnet
0-0
Coventry City

Accrington Stanley
0-2
Luton Town

Cambridge United
1-3
Wycombe Wanderers

Carlisle United
0-1
Exeter City

Cheltenham Town
2-1
Swindon Town

Colchester United
2-0
Mansfield Town

Crewe Alexandra
1-0
Stevenage

Lincoln City
2-1
Chesterfield

Morecambe
0-1
Crawley Town

Newport County
2-0
Yeovil Town

Notts County
1-1
Forest Green Rovers

Port Vale
1-2
Grimsby Town

Lördag 14 oktober 2017
Accrington Stanley
1-0
Coventry City

Chesterfield
0-2
Morecambe

Colchester United
0-1
Carlisle United

Forest Green Rovers
0-4
Newport County

Grimsby Town
0-0
Crawley Town

Lincoln City
0-0
Cambridge United

Luton Town
7-1
Stevenage

Mansfield Town
1-3
Swindon Town

Notts County
2-1
Barnet

Port Vale
3-1
Cheltenham Town

Wycombe Wanderers
0-0
Exeter City

Yeovil Town
2-0
Crewe Alexandra

Tisdag 17 oktober 2017
Cambridge United
2-1
Yeovil Town

Carlisle United
3-3
Wycombe Wanderers

Cheltenham Town
2-3
Grimsby Town

Coventry City
0-1
Forest Green Rovers

Crawley Town
0-2
Chesterfield

Crewe Alexandra
2-0
Notts County

Exeter City
1-4
Luton Town

Morecambe
0-3
Port Vale

Newport County
1-2
Colchester United

Stevenage
3-2
Accrington Stanley

Swindon Town
0-1
Lincoln City

Barnet
1-1
Mansfield Town

Lördag 21 oktober 2017
Barnet
1-1
Yeovil Town

Cambridge United
2-1
Chesterfield

Carlisle United
1-1
Notts County

Cheltenham Town
1-0
Lincoln City

Coventry City
0-0
Colchester United

Crawley Town
0-0
Luton Town

Crewe Alexandra
0-2
Accrington Stanley

Exeter City
0-1
Port Vale

Morecambe
0-0
Grimsby Town

Newport County
1-1
Mansfield Town

Stevenage
1-2
Forest Green Rovers

Swindon Town
1-0
Wycombe Wanderers

Lördag 28 oktober 2017
Accrington Stanley
4-1
Barnet

Chesterfield
2-2
Carlisle United

Colchester United
3-1
Crewe Alexandra

Forest Green Rovers
2-0
Morecambe

Grimsby Town
0-0
Cambridge United

Lincoln City
0-0
Crawley Town

Luton Town
0-3
Coventry City

Mansfield Town
1-1
Exeter City

Notts County
3-0
Newport County

Port Vale
0-3
Swindon Town

Wycombe Wanderers
3-3
Cheltenham Town

Yeovil Town
3-0
Stevenage

 

November 2017 Visa matchfakta
Fredag 10 november 2017
Newport County
1-1
Port Vale

1-0 Matthew Dolan (54)

1-1 Anton Forrester (80)

Publik 2 876

 
Lördag 11 november 2017
Barnet
0-1
Colchester United

 

0-1 Samuel Szmodics (83)

Publik 2 301

Cambridge United
0-0
Accrington Stanley

Publik 4 402

Carlisle United
4-0
Yeovil Town

1-0 Daniel Grainger (7)
2-0 Hallam Hope (44)
3-0 Daniel Grainger (straff, 75)
4-0 Shaun Miller (90+1)

Utvisning Bevis Mugabi (73)

Publik 4 189

Cheltenham Town
2-2
Luton Town

1-1 Jamie Grimes (37)
2-2 William Boyle (90+7)

0-1 Daniel Potts (11)
1-2 Elliott Lee (86)

Publik 3 900

Coventry City
0-1
Mansfield Town

 

0-1 Alexander MacDonald (84)

Publik 8 410

Crawley Town
1-1
Forest Green R…

1-1 Thomas Verheijdt (79)

0-1 Christian Doidge (67)

Publik 2 149

Crewe Alexandra
1-4
Lincoln City

1-0 Michael Raynes (8)

1-1 Harry Anderson (50)
1-2 Harry Anderson (67)
1-3 Michael Raynes (självmål, 70)
1-4 Eliott Whitehouse (90+4)

Publik 4 723

Exeter City
2-0
Grimsby Town

1-0 Jayden Stockley (29)
2-0 Liam McAlinden (53)

 

Publik 3 854

Morecambe
2-1
Wycombe Wanderers

1-0 Steven Old (27)
2-0 Adam McGurk (43)

2-1 Adebayo Akinfenwa (82)

Publik 1 472

Stevenage
1-1
Notts County

1-0 Danny Newton (38)

1-1 Elliott Hewitt (58)

Publik 2 962

Swindon Town
2-2
Chesterfield

1-0 Timi Elšnik (47)
2-2 Luke Norris (straff, 90+6)

1-1 Kristian Dennis (56)
1-2 Jak McCourt (72)

Lördag 18 november 2017
Accrington Stanley
1-1
Newport County

1-1 Mallik Wiilks (88)

0-1 Frank Nouble (48)

Publik 1 371

Chesterfield
1-0
Exeter City

1-0 Kristian Dennis (50)
Utvisning Scott Wiseman (90)

 

Publik 5 195

Colchester United
0-0
Morecambe

Publik 2 872

Forest Green R…
3-2
Crewe Alexandra

1-1 Christian Doidge (44)
2-2 Christian Doidge (83)
3-2 Alex Iacovitti (90)

0-1 Chris Porter (14)
1-2 Jordan Bowery (54)

Publik 2 221

Grimsby Town
0-1
Carlisle United

 

0-1 Clinton Hill (70)

Publik 3 753

Lincoln City
1-2
Coventry City

1-0 Matthew Rhead (28)

1-1 Jodi Jones (61)
1-2 Duckens Nazon (70)

Publik 9 581

Luton Town
7-0
Cambridge United

1-0 Daniel Potts (24)
2-0 Oliver Lee (31)
3-0 Danny Hylton (35)
4-0 Elliott Lee (45+3)
5-0 Danny Hylton (81)
6-0 Elliott Lee (88)
7-0 Danny Hylton (90+2)

Publik 8 721

Mansfield Town
1-0
Stevenage

1-0 Kane Hemmings (24)

 

Publik 3 353

Notts County
3-1
Cheltenham Town

1-0 Jorge Grant (30)
2-1 Jorge Grant (52)
3-1 Shaun Brisley (54)

1-1 Carl Winchester (35)

Publik 5 809

Port Vale
1-0
Barnet

1-0 Tom Pope (straff, 80)

 

Publik 4 207

Wycombe Wanderers
4-0
Crawley Town

1-0 Eberechi Eze (50)
2-0 Craig Mackail-Smith (72)
3-0 Craig Mackail-Smith (81)
4-0 Craig Mackail-Smith (83)

 

Publik 4 494

Yeovil Town
1-2
Swindon Town

1-0 Rhys Browne (4)

1-1 Kellan Gordon (67) 1-2 Keshi Anderson (89)

Publik 3 622

Tisdag 21 november 2017
Accrington Stanley
1-0
Wycombe Wanderers

1-0 Mark Hughes (70)

 

Publik 1 119

Cheltenham Town
0-0
Cambridge United

Publik 2 266

Chesterfield
3-2
Forest Green R…

1-0 Jak McCourt (22)
2-0 Jak McCourt (54)
3-1 Kristian Dennis (81)

Utvisning Emmanuel Monthe (49)
2-1 Christian Doidge (60)
3-2 Christian Doidge (90+3)

Publik 4 306

Colchester United
1-0
Lincoln City

1-0 Samuel Szmodics (3)

 

Publik 3 102

Crawley Town
3-1
Exeter City

1-1 Josh Payne (straff, 34)
2-1 Jordan Roberts (60)
3-1 Jordan Roberts (81)

0-1 Dean Moxey (23)

Publik 1 580

Grimsby Town
3-2
Swindon Town

1-0 Jamille Matt (11)
2-2 Siriki Dembele (71)
3-2 Mitchell Rose (86)

1-1 Keshi Anderson (26)
1-2 Jamille Matt (självmål, 28)

Publik 3 023

Luton Town
3-0
Carlisle United

1-0 Andrew Shinnie (19)
2-0 Daniel Potts (30)
3-0 Harry Cornick (76)

 

Publik 7 644

Morecambe
0-1
Crewe Alexandra

 

0-1 Perry Ng (85)

Publik 927

Newport County
1-2
Barnet

1-0 Ben White (73)

1-1 John Akinde (88) 1-2 Shaquile Coulthirst (90)

Publik 2 275

Port Vale
0-4
Mansfield Town

 

0-1 Alexander Diamond (43)
0-2 Alexander Diamond (52)
0-3 Danny Rose (54)
0-4 Kane Hemmings (63)

Publik 3 878

Stevenage
1-1
Coventry City

1-1 Tom Pett (76)

0-1 Mark McNulty (22)

Publik 2 544

Yeovil Town
1-1
Notts County

1-1 Francois Zoko (straff, 80) Utvisning Sid Nelson (88)

0-1 Jonathan Forte (41)

Publik 2 338

Lördag 25 november 2017
Mansfield Town
2-2
Chesterfield

1-1 Hayden White (26)
2-2 Alexander Diamond (88)

0-1 Joe Rowley (14)
1-2 Andy Kellett (58)

Publik 7 525

Barnet
0-2
Grimsby Town

Utvisning Dwight Pascal (54)

0-1 Jamille Matt (6)
0-2 Sam Jones (75)

Publik 2 033

Cambridge United
1-0
Stevenage

1-0 Uche Ikpeazu (88)

 

Publik 4 039

Carlisle United
1-1
Morecambe

1-0 Kelvin Etuhu (51)

1-1 Garry Thompson (72)

Publik 5 010

Coventry City
1-1
Crawley Town

1-1 Mark McNulty (74)

0-1 Jordan Roberts (42)

Publik 6 381

Crewe Alexandra
1-2
Luton Town

1-2 Johnny Mullins (självmål, 81)

0-1 Danny Hylton (63)
0-2 Luke Berry (67)

Publik 4 571

Exeter City
2-0
Accrington Stanley

1-0 Hiram Boateng (45+2)
2-0 Pierce Sweeney (straff, 86)

 

Publik 3 597

Forest Green R…
1-1
Cheltenham Town

1-0 Christian Doidge (8)

1-1 Mohamed Eisa (39)

Publik 3 641

Lincoln City
3-1
Port Vale

1-0 Matthew Green (10)
2-1 Michael Bostwick (53)
3-1 Luke Waterfall (69)

1-1 Danny Pugh (45+1)

Publik 7 562

Notts County
2-1
Colchester United

1-0 Shola Ameobi (straff, 68)
2-1 Ryan Yates (90+3)

1-1 Ouwasanmi Odelusi (89)

Publik 6 770

Swindon Town
0-1
Newport County

 

0-1 Ben Tozer (76)

Publik 6 764

Wycombe Wanderers
2-1
Yeovil Town

1-0 Eberechi Eze (37)
2-0 Joe Jacobsen (straff, 43)

2-1 Francois Zoko (44)

Publik 3 834

 

December 2017 Visa matchfakta
Lördag 9 december 2017
Accrington Stanley
Inst
Swindon Town

Cheltenham Town
1-0
Crewe Alexandra

1-0 Jamie Grimes (52)

 

Publik 2 795

Chesterfield
2-1
Barnet

1-1 Charlie Clough (självmål, 66)
2-1 Robbie Weir (90+3)

0-1 John Akinde (11)

Publik 5 272

Colchester United
3-1
Exeter City

1-0 Troy Archibald-Henville (självmål, 23)
2-0 Samuel Szmodics (straff, 26)
3-0 Samuel Szmodics (30)

3-1 Jayden Stockley (62)

Publik 3 049

Crawley Town
2-0
Mansfield Town

1-0 Joe McNerney (63)
2-0 Ibrahim Meite (90+1)

 

Publik 1 791

Grimsby Town
1-0
Forest Green Rovers

1-0 Mitchell Rose (39)

Utvisning Jack Fitzwater (37)

Publik 4 398

Luton Town
1-1
Notts County

1-0 Johnny Mullins (26)

1-1 Shola Ameobi (61)

Publik 10 063

Morecambe
2-0
Coventry City

1-0 Vadaine Oliver (36)
2-0 Callum Lang (69)

 

Publik 1 773

Newport County
3-3
Carlisle United

1-0 Shaun McCoulsky (43)
2-2 Matthew Dolan (56)
3-3 Matthew Dolan (69)

1-1 Luke Joyce (46)
1-2 Kelvin Etuhu (52)
2-3 Tom Miller (62)

Publik 3 176

Port Vale
2-0
Cambridge United

1-0 Christian Montaño (45)
2-0 Christian Montaño (47)

Utvisning Uche Ikpeazu (90+1)

Publik 3 129

Stevenage
0-0
Wycombe Wanderers

Publik 2 430

Yeovil Town
0-2
Lincoln City

 

0-1 Matthew Green (50)
0-2 Matthew Rhead (69)

Publik 2 472

Fredag 15 december 2017
Swindon Town
2-3
Colchester United

1-0 Kaiyne Woolery (36)
2-2 Kellan Gordon (76)

1-1 Frankie Kent (45+1)
1-2 Mikael Mandron (63)
2-3 Samuel Szmodics (78)

Publik 6 020

 
Lördag 16 december 2017
Barnet
2-1
Morecambe

1-0 Jamal Campbell-Ryce (30)
2-0 Jack Taylor (34)

2-1 Adam Campbell (72)

Publik 1 123

Cambridge United
1-2
Newport County

1-1 Jevani Brown (76)

0-1 Shaun McCoulsky (42)
1-2 Joss Labadie (90+4)

Publik 3 632

Carlisle United
1-2
Port Vale

1-2 Richie Bennett (80)

0-1 Tyrone Barnett (51)
0-2 Tom Pope (69)

Publik 4 090

Coventry City
2-1
Cheltenham Town

1-0 Tom Bayliss (2)
2-1 Mark McNulty (75)

1-1 Mohamed Elsa (34)

Publik 6 457

Crewe Alexandra
3-0
Crawley Town

1-0 Callum Ainley (40)
2-0 Chris Dagnall (45)
3-0 Chris Dagnall (90+4)

Utvisning Jimmy Smith (61)
Utvisning Jordan Roberts (85)

Publik 3 155

Exeter City
2-1
Stevenage

1-0 Lloyd James (53)
2-0 Pierce Sweeney (71)

2-1 Matt Godden (80)

Publik 3 448

Forest Green Rovers
0-2
Luton Town

 

0-1 Alan Sheehan (45+1)
Utvisning Jack Stacey (60)
0-2 Danny Hylton (68)

Publik 2 546

Lincoln City
2-0
Accrington Stanley

1-0 Matthew Green (straff, 45+1)
2-0 Matthew Rhead (56)

Utvisning Farrend Rawson (45+1)

Publik 7 696

Mansfield Town
0-0
Yeovil Town

Publik 3 032

Notts County
0-0
Grimsby Town

Publik 8 016

Wycombe Wanderers
1-0
Chesterfield

1-0 Luke O'Nien (54)

 

Publik 4 522

Fredag 22 december 2017
Coventry City
3-2
Wycombe Wanderers

1-0 Michael Doyle (14)
2-0 Mark McNulty (41)
3-2 Mark McNulty (straff, 55)

2-1 Dan Scarr (45)
2-2 Joe Jacobson (straff, 49)

Publik 7 234

 
Lördag 23 december 2017
Accrington Stanley
2-3
Crawley Town

1-3 Billy Kee (straff, 45+5)
2-3 Ben Richards-Everton (53)

0-1 Jordan Clark (självmål, 9)
0-2 Enzio Boldewijn (10)
0-3 Enzio Boldewijn (41)

Publik 1 295

Barnet
0-2
Cheltenham Town

 

0-1 Kevin Dawson (32)
0-2 Carl Winchester (38)

Publik 1 487

Colchester United
1-1
Port Vale

1-0 Samuel Szmodics (32)

1-1 Marcus Harness (75)

Publik 3 485

Crewe Alexandra
0-3
Swindon Town

 

0-1 Kaiyne Woolery (8)
0-2 Amine Linganzi (17)
0-3Luke Norris (straff, 20)

Publik 3 736

Forest Green Rovers
0-1
Carlisle United

 

0-1 Richie Bennett (28)

Publik 2 489

Luton Town
2-0
Grimsby Town

1-0 Luke Berry (40)
2-0 Jamie Collins (61)

 

Publik 9 102

Mansfield Town
2-1
Morecambe

1-0 Kane Hemmings (8)
2-1 Danny Rose (88)

1-1 Callum Lang (50)

Publik 3 058

Newport County
0-0
Lincoln City

Utvisning Mark O'Brien (53)

 

Publik 3 514

Notts County
3-3
Cambridge United

1-3 Lewis Alessandra (74)
2-3 Shaun Brisley (87)
3-3 Jonathan Forte (90+3)

0-1 Uche Ikpeazu (40)
0-2 Jevani Brown (49)
0-3 Jevani Brown )68=

Publik 6 102

Stevenage
5-1
Chesterfield

1-0 Danny Newton (13)
2-0 Dale Gorman (28)
3-1 Joe Rowley (självmål, 44)
4-1 Matt Godden (50)
5-1 Matt Godden (72)

2-1 Jristian Dennis (42)

Publik 2 403

Yeovil Town
3-1
Exeter City

1-0 Jake Gray (41)
2-0 Francois Zoko (47)
3-1 Sam Surridge (straff, 88)

2-1 Jayden Stockley (85)

Publik 4 834

Tisdag 26 december 2017
Grimsby Town
1-1
Mansfield Town

1-0 Mitchell Rose (10)

1-1 Lee Angol (80)

Publik 5 704

Cambridge United
1-0
Barnet

1-0 George Maris (62)

 

Publik 4 639

Carlisle United
3-1
Accrington Stanley

1-0 Jamie Devitt (11)
2-1 Shaun Miller (78)
3-1 Daniel Grainger (83)

1-1 Billy Kee (straff, 47)

Publik 5 404

Cheltenham Town
0-2
Yeovil Town

 

0-1 Omar Sowunmi (69)
0-2 Jordan Green (85

Publik 3 484

Chesterfield
0-2
Crewe Alexandra

 

0-1 Chris Porter
0-2 Charlie Kirk (26)

Publik 5 904

Crawley Town
0-2
Colchester United

 

0-1 Mikael Mandron (4)
0-2 Samuel Szmodics (57)

Publik 2 154

Exeter City
Avbr.
Forest Green Rovers

Publik 4 107

Lincoln City
3-0
Stevenage

1-0 Harry Anderson (34)
2-0 Matthew Green (63)
3-0 Josh Ginnelly (80)

 

Publik 9 268

Morecambe
1-4
Notts County

1-4 Callum Lang (89)

0-1 Jorge Grant (13)
0-2 Lewis Alessandra (21) 0-3 Jorge Grant (59)
0-4 Lewis Alessandra (86)

Publik 1 947

Port Vale
1-0
Coventry City

1-0 Nathan Smith (79)

 

Publik 7 127

Swindon Town
0-5
Luton Town

 

0-1 Jamie Collins (48)
0-2 Danny Hylton (55)
0-3 Matthew Taylor (självmål, 66)
0-4 Harry Cornick (72)
0-5 Elliott Lee (84)

Publik 8 526

Wycombe Wanderers
2-0
Newport County

1-0 Nathan Tyson (15) 2-0 Adebayo Akinfenwa (78)

Utvisning Joss Labadie (90)

Publik 4 629

Fredag 29 december 2017
Morecambe
4-3
Yeovil Town

1-2 Vadaine Oliver (72)
2-1 Callum Lang (79)
3-3 Callum Lang (85)
4-3 Kevin Ellison (90)

0-1 Jake Gray (1)
0-2 Otis Khan (17)
2-3 Omar Sowunmi (84)

Publik 1 124

 
Lördag 30 december 2017
Cambridge United
3-1
Crewe Alexandra

1-0 George Maris (1)
2-0 David Amoo (27)
3-1 Uche Ikpeazu (70)
Utvisning Jabo Ibehre (90+2)

2-1 Chris Dagnall (30)

Publik 4 165

Carlisle United
0-1
Coventry City

 

0-1 Mark McNulty (50)

Publik 5 807

Cheltenham Town
1-1
Newport County

1-1 Mohamed Eisa (77)

0-1 Padraig Amond (55)

Publik 3 637

Chesterfield
0-0
Colchester United

Publik 5 537

Crawley Town
1-0
Stevenage

1-0 Enzio Boldewijn (33)
Utvisning Josh Payne (35)

 

Publik 2 075

Exeter City
2-1
Barnet

1-0 Kane Wilson (30)
2-1 Jake Taylor (90+1)

1-1 Ryan Watson (69)

Publik 3 869

Grimsby Town
0-3
Accrington Stanley

 

0-1 Billy Kee (straff, 55)
0-2 Sean McConville (61)
0-3 Kayden Jackson (77)

Publik 4 188

Lincoln City
2-1
Forest Green Rovers

1-0 Matthew Rhead (8)
2-1 Matthew Rhead (57)

1-1 Christian Doidge (24)

Publik 8 964

Port Vale
4-0
Luton Town

1-0 Daniel Potts (självmål, 23)
2-0 Tom Pope (60)
3-0 Ben Whitfield (70)
4-0 Tom Pope (82)

 

Publik 5 523

Swindon Town
1-0
Notts County

1-0 Luke Norris (47)

 

Publik 6 247

Wycombe Wanderers
1-2
Mansfield Town

1-0 Adebayo Akinfenwa (7)

1-1 Alfie Potter (52)
1-2 Lee Angol (81)

Publik 4 227

 

Januari 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 januari 2018
Accrington Stanley
Avbr
Morecambe

1-0 Billy Kee (27)

 

Information Matchen avbruten i halvtid på grund av vattensjuk plan.

Barnet
1-2
Swindon Town

1-1 John Akinde (20)

0-1 Ellis Iandolo (17)
1-2 Matt Preston (45+2)

Publik 2 038

Colchester United
0-0
Cambridge United

Publik 4 789

Coventry City
1-0
Chesterfield

1-0 Mark McNulty (14)

Utvisning Scott Wiseman (80)

Publik 7 402

Crewe Alexandra
2-0
Grimsby Town

1-0 Chris Porter (12)
2-0 Brad Walker (34)

 

Publik 3 292

Forest Green Rovers
1-2
Wycombe Wanderers

Utvisning Charlie Cooper (39)
1-2 Jack Fitzwater (70)

0-1 Matt Bloomfield (26)
0-2 Craig Mackail-Smith (42)

Publik 2 727

Luton Town
4-2
Lincoln City

Utvisning Alan Sheehan (4)
1-1 Jamie Collins (32)
2-2 James Justin (43)
3-2 Danny Hylton (72)
4-2 Harry Cornick (82)

0-1 Michael Bostwick (6)
1-2 Matthew Green (34)
Utvisning Harry Anderson (36)

Publik 9 659

Mansfield Town
3-1
Carlisle United

1-0 Kane Hemmings (9)
2-0 Rhys Bennett (31)
3-1 Kane Hemmings (75)

2-1 Jamie Devitt (straff, 67)

Publik 3 632

Newport County
2-1
Exeter City

1-0 Padraig Amond (6)
2-1 Robbie Willmott (66)

1-1 Jayden Stockley (52)

Publik 3 318

Notts County
1-0
Port Vale

1-0 Jon Stead (straff, 86)

 

Publik 7 241

Stevenage
4-1
Cheltenham Town

1-1 Matt Godden (23)
2-1 Tom Pett (35)
3-1 Danny Newton (69)
4-1 Tom Pett (88)

0-1 Mohamed Eisa (2)

Publik 1 989

Yeovil Town
1-2
Crawley Town

1-0 Sam Sturridge (19)
Utvisning Connor Smith (37)
Utvisning Omar Sowunmi (45+3)

1-1 Mark Randall (44)
1-2 Thomas Verheijdt (90+8)

Publik 2 635

Lördag 6 januari 2018
Accrington Stanley
4-0
Chesterfield

1-0 Mark Hughes (19)
2-0 Sean McConville (32)
3-0 Aaron Ramsdale (självmål, 47)
4-0 Billy Kee (89)

 

Publik 1 655

Colchester United
1-4
Cheltenham Town

1-0 Kurtis Guthrie (40) Utvisning Kyel Reid (44)

1-1 Oulwasnmi Odelusi (57)
1-2 Nigel Atangana (70)
1-3 Jerrell Sellars (79)
1-4 Mohamed Eisa (83)

Publik 2 886

Forest Green Rovers
1-0
Port Vale

1-0 Reuben Reid (61)

 

Publik 2 437

Grimsby Town
0-2
Morecambe

 

0-1 Kevin Ellison (10)
0-2 Steven Old (41)

Publik 3 104

 
Lördag 13 januari 2018
Cambridge United
0-0
Mansfield Town

Carlisle United
1-0
Crewe Alexandra

Cheltenham Town
0-2
Accrington Stanley

Chesterfield
2-0
Luton Town

Crawley Town
2-0
Barnet

Exeter City
1-0
Coventry City

Grimsby Town
1-2
Newport County

Lincoln City
2-2
Notts County

Morecambe
1-1
Stevenage

Port Vale
1-1
Yeovil Town

Swindon Town
1-0
Forest Green Rovers

Wycombe Wanderers
3-1
Colchester United

Tisdag 16 januari 2018
Stevenage
20 : 45
Swindon Town

 
Fredag 19 januari 2018
Newport County
2-1
Crawley Town

1-0 Padraig Amond (40)
2-0 Mickey Demetriou (straff, 44)

2-1 Jimmy Smith (48)

Publik 5 741

 
Lördag 20 januari 2018
Accrington Stanley
3-2
Port Vale

Barnet
1-1
Lincoln City

Colchester United
1-1
Grimsby Town

Coventry City
3-1
Swindon Town

Crewe Alexandra
2-3
Wycombe Wanderers

Forest Green Rovers
5-2
Cambridge United

Luton Town
1-0
Morecambe

Mansfield Town
3-2
Cheltenham Town

Notts County
1-2
Exeter City

Stevenage
0-0
Carlisle United

Yeovil Town
1-2
Chesterfield

Tisdag 23 januari 2018
Newport County
1-1
Morecambe

1-0 Ben Tozer (14)

1-1 Michael Rose (straff, 77)

Publik 2 754

Notts County
1-2
Crawley Town

1-1 Jon Stead (straff, 58)
Utvisning Matthew Virtue-Thick (90)
Utvisning Ross Fitzsimmons (90+3)

0-1 Jimmy Smith (25)
1-2 Josh Payne (straff, 90+5)

 
Lördag 27 januari 2018
Carlisle United
1-0
Forest Green Rovers

Cheltenham Town
1-1
Barnet

Chesterfield
0-1
Stevenage

Crawley Town
2-1
Accrington Stanley

Grimsby Town
0-1
Luton Town

Morecambe
1-2
Mansfield Town

Port Vale
2-2
Colchester United

Swindon Town
4-3
Crewe Alexandra

Tisdag 30 januari 2018
Coventry City
3-1
Cambridge United

1-0 Mark McNulty (10)
2-0 Jordan Shipley (30)
3-1 Michael Doyle (90+2)

2-1 George Taft (84)

Publik 6 897

Luton Town
2-3
Wycombe Wanderers

1-2 Elliott Lee (43)
2-3 Elliott Lee (78)

0-1 Paris Cown-Hall (2)
0-2 Nathan Tyson (39)
1-3 Nathan Tyson (70)

Publik 8 564

Stevenage
0-1
Swindon Town

 

0-1 Oliver Banks (16)

Publik 2 116

Yeovil Town
3-0
Grimsby Town

1-0 Lewis Wing (14)
2-0 Rhys Browne (71)
3-0 Jake Gray (76)

Utvisning Mitchell Rose (6)
Utvisning Karleigh Osborne (60)

Publik 2 330

Lincoln City
3-1
Newport County

1-0 Matthew Rhead (13)
2-1 Matthew Green (51)
3-1 Ollie Palmer (73)

1-1 Padraig Amond (32)

Publik 7 567

 
Onsdag 31 januari 2018
Exeter City
2-0
Forest Green Rovers

1-0 Jayden Stockley (51)
2-0 Pierce Sweeney (straff, 57)

 

Publik 4 107

 

 

Februari 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 februari 2018
Accrington Stanley
3-2
Stevenage

Chesterfield
1-2
Crawley Town

Colchester United
2-0
Newport County

Forest Green Rovers
2-1
Coventry City

Grimsby Town
1-1
Cheltenham Town

Lincoln City
2-2
Swindon Town

Luton Town
1-0
Exeter City

Mansfield Town
3-1
Barnet

Notts County
4-1
Crewe Alexandra

Port Vale
0-0
Morecambe

Wycombe Wanderers
4-3
Carlisle United

Yeovil Town
2-0
Cambridge United

Tisdag 6 februari 2018
Accrington Stanley
2-1
Swindon Town

1-0 Billy Kee (straff, 25)
2-0 Kayden Jackson (62)

2-1 Marc Richards (straff, 71)
Utvisning Kellan Gordon (74)

Publik 1 243

 
Fredag 9 februari 2018
Cambridge United
0-0
Lincoln City

Publik 5 775

 
Lördag 10 februari 2018
Barnet
1-0
Notts County

Carlisle United
1-1
Colchester United

Cheltenham Town
5-1
Port Vale

Coventry City
0-2
Accrington Stanley

Crawley Town
3-0
Grimsby Town

Crewe Alexandra
0-0
Yeovil Town

Exeter City
1-1
Wycombe Wanderers

Morecambe
Inst
Chesterfield

Newport County
Inst
Forest Green Rovers

Stevenage
1-1
Luton Town

Swindon Town
1-0
Mansfield Town

Tisdag 13 februari 2018
Accrington Stanley
1-0
Crewe Alexandra

Chesterfield
2-3
Cambridge United

Colchester United
2-1
Coventry City

Forest Green Rovers
3-1
Stevenage

Lincoln City
1-0
Cheltenham Town

Luton Town
4-1
Crawley Town

Mansfield Town
5-0
Newport County

Notts County
2-1
Carlisle United

Port Vale
Inst
Exeter City

Wycombe Wanderers
3-2
Swindon Town

Yeovil Town
2-0
Barnet

Lördag 17 februari 2018
Barnet
1-1
Accrington Stanley

Cambridge United
3-1
Grimsby Town

Carlisle United
2-0
Chesterfield

Cheltenham Town
0-2
Wycombe Wanderers

Crawley Town
3-1
Lincoln City

Crewe Alexandra
1-0
Colchester United

Exeter City
0-1
Mansfield Town

Morecambe
1-1
Forest Green Rovers

Newport County
0-0
Notts County

Stevenage
4-1
Yeovil Town

Swindon Town
3-2
Port Vale

Tisdag 20 februari 2018
Crewe Alexandra
1-3
Exeter City

1-0 Shaun Miller (88)

1-1 Jordan Moore-Taylor (90+2)
1-2 Jayden Stockley (90+5)

Publik 3 081

Cambridge United
1-0
Notts County

1-0 Medy Elito (30)

 

Publik 3 524

Barnet
1-3
Carlisle United

1-0 Ricardo (50)

1-1 Ashley Nadesan (70)
1-2 Richie Bennett (82)
1-3 Jamie Devitt (87)

Publik 1 151

 
Lördag 24 februari 2018
Accrington Stanley
16 : 00
Cambridge United

Chesterfield
16 : 00
Swindon Town

Colchester United
16 : 00
Barnet

Forest Green Rovers
16 : 00
Crawley Town

Grimsby Town
16 : 00
Exeter City

Lincoln City
16 : 00
Crewe Alexandra

Luton Town
16 : 00
Cheltenham Town

Mansfield Town
16 : 00
Coventry City

Notts County
16 : 00
Stevenage

Port Vale
16 : 00
Newport County

Wycombe Wanderers
16 : 00
Morecambe

Yeovil Town
16 : 00
Carlisle United

Tisdag 27 februari 2018
Wycombe Wanderers
20 : 45
Coventry City

 

 

Mars 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 mars 2018
Barnet
16:00
Port Vale

Cambridge United
16:00
Luton Town

Carlisle United
16:00
Grimsby Town

Cheltenham Town
16:00
Notts County

Coventry City
16:00
Lincoln City

Crawley Town
16:00
Wycombe Wanderers

Crewe Alexandra
16:00
Forest Green Rovers

Exeter City
16:00
Chesterfield

Morecambe
16:00
Colchester United

Newport County
16:00
Accrington Stanley

Stevenage
16:00
Mansfield Town

Swindon Town
16:00
Yeovil Town

Lördag 10 mars 2018
Chesterfield
16:00
Lincoln City

Coventry City
16:00
Barnet

Crawley Town
16:00
Morecambe

Exeter City
16:00
Carlisle United

Forest Green Rovers
16:00
Notts County

Grimsby Town
16:00
Port Vale

Luton Town
16:00
Accrington Stanley

Mansfield Town
16:00
Colchester United

Stevenage
16:00
Crewe Alexandra

Swindon Town
16:00
Cheltenham Town

Wycombe Wanderers
16:00
Cambridge United

Yeovil Town
16:00
Newport County

Lördag 17 mars 2018
Accrington Stanley
16:00
Forest Green Rovers

Barnet
16:00
Wycombe Wanderers

Cambridge United
16:00
Swindon Town

Carlisle United
16:00
Crawley Town

Cheltenham Town
16:00
Chesterfield

Colchester United
16:00
Yeovil Town

Crewe Alexandra
16:00
Coventry City

Lincoln City
16:00
Grimsby Town

Morecambe
16:00
Exeter City

Newport County
16:00
Luton Town

Notts County
16:00
Mansfield Town

Port Vale
16:00
Stevenage

Lördag 24 mars 2018
Accrington Stanley
16:00
Yeovil Town

Carlisle United
16:00
Cambridge United

Chesterfield
16:00
Notts County

Coventry City
16:00
Grimsby Town

Crawley Town
16:00
Cheltenham Town

Crewe Alexandra
16:00
Newport County

Exeter City
16:00
Swindon Town

Forest Green Rovers
16:00
Mansfield Town

Luton Town
16:00
Barnet

Morecambe
16:00
Lincoln City

Stevenage
16:00
Colchester United

Wycombe Wanderers
16:00
Port Vale

Lördag 31 mars 2018
Barnet
16:00
Crewe Alexandra

Cambridge United
16:00
Crawley Town

Cheltenham Town
16:00
Carlisle United

Colchester United
16:00
Luton Town

Grimsby Town
16:00
Stevenage

Lincoln City
16:00
Exeter City

Mansfield Town
16:00
Accrington Stanley

Newport County
16:00
Coventry City

Notts County
16:00
Wycombe Wanderers

Port Vale
16:00
Chesterfield

Swindon Town
16:00
Morecambe

Yeovil Town
16:00
Forest Green Rovers

 

April 2018 Visa matchfakta
Måndag 2 april 2018
Accrington Stanley
16:00
Notts County

Carlisle United
16:00
Lincoln City

Chesterfield
16:00
Newport County

Coventry City
16:00
Yeovil Town

Crawley Town
16:00
Swindon Town

Crewe Alexandra
16:00
Port Vale

Exeter City
16:00
Cheltenham Town

Forest Green Rovers
16:00
Colchester United

Luton Town
16:00
Mansfield Town

Morecambe
16:00
Cambridge United

Stevenage
16:00
Barnet

Wycombe Wanderers
16:00
Grimsby Town

Lördag 7 april 2018
Barnet
16:00
Forest Green Rovers

Cambridge United
16:00
Exeter City

Cheltenham Town
16:00
Morecambe

Colchester United
16:00
Accrington Stanley

Grimsby Town
16:00
Chesterfield

Lincoln City
16:00
Wycombe Wanderers

Mansfield Town
16:00
Crewe Alexandra

Newport County
16:00
Stevenage

Notts County
16:00
Coventry City

Port Vale
16:00
Crawley Town

Swindon Town
16:00
Carlisle United

Yeovil Town
16:00
Luton Town

Lördag 14 april 2018
Accrington Stanley
16:00
Exeter City

Cheltenham Town
16:00
Forest Green Rovers

Chesterfield
16:00
Mansfield Town

Colchester United
16:00
Notts County

Crawley Town
16:00
Coventry City

Grimsby Town
16:00
Barnet

Luton Town
16:00
Crewe Alexandra

Morecambe
16:00
Carlisle United

Newport County
16:00
Swindon Town

Port Vale
16:00
Lincoln City

Stevenage
16:00
Cambridge United

Yeovil Town
16:00
Wycombe Wanderers

Lördag 21 april 2018
Barnet
16:00
Newport County

Cambridge United
16:00
Cheltenham Town

Carlisle United
16:00
Luton Town

Coventry City
16:00
Stevenage

Crewe Alexandra
16:00
Morecambe

Exeter City
16:00
Crawley Town

Forest Green Rovers
16:00
Chesterfield

Lincoln City
16:00
Colchester United

Mansfield Town
16:00
Port Vale

Notts County
16:00
Yeovil Town

Swindon Town
16:00
Grimsby Town

Wycombe Wanderers
16:00
Accrington Stanley

Lördag 28 april 2018
Accrington Stanley
16:00
Lincoln City

Cheltenham Town
16:00
Coventry City

Chesterfield
16:00
Wycombe Wanderers

Colchester United
16:00
Swindon Town

Crawley Town
16:00
Crewe Alexandra

Grimsby Town
16:00
Notts County

Luton Town
16:00
Forest Green Rovers

Morecambe
16:00
Barnet

Newport County
16:00
Cambridge United

Port Vale
16:00
Carlisle United

Stevenage
16:00
Exeter City

Yeovil Town
16:00
Mansfield Town

 

Maj 2018 Visa matchfakta
Lördag 5 maj 2018
Barnet
16:00
Chesterfield

Cambridge United
16:00
Port Vale

Carlisle United
16:00
Newport County

Coventry City
16:00
Morecambe

Crewe Alexandra
16:00
Cheltenham Town

Exeter City
16:00
Colchester United

Forest Green Rovers
16:00
Grimsby Town

Lincoln City
16:00
Yeovil Town

Mansfield Town
16:00
Crawley Town

Notts County
16:00
Luton Town

Swindon Town
16:00
Accrington Stanley

Wycombe Wanderers
16:00
Stevenage