ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 7 augusti 2018
Slut: Våren 2019

101

lag

7

omgångar

86/101

matcher spelade

Första omgången

44 matcher

7-15 augusti 2018

Andra omgången

26 matcher

4-12 september 2018

Tredje omgången

16 matcher

25 september-10 oktober 2018

Fjärde omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 match

 

DBU Pokalen
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

10.10.2018, 20:53

Tisdag 25 september 2018
LSF
1-2
Hobro

Kolding IF
2-1 f
Randers

Onsdag 26 september 2018
Hundested
0-3
Vendsyssel

Jammerbugt
0-1
Esbjerg

B 1908
2-4 f
Marienlyst

Dalum
1-2 f
Midtjylland

Næstved
1-0
Silkeborg

Aarhus Fremad
1-5
AGF

Roskilde
0-5
AaB

Fredericia
0-2
SønderjyskE

HB Køge
0-4
Nordsjælland

Torsdag 27 september 2018
Viby
0-3
FC København

Hillerød
1-4
Brøndby

Onsdag 3 oktober 2018
Middelfart
0-3
Horsens

Thisted
0-2
OB

Onsdag 10 oktober 2018
Nykøbing
1-2
Vejle

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

12.09.2018, 21:59

Tisdag 4 september 2018
B 1908
2-1
Avarta

Viby
2-1
Skive

Silkeborg KFUM
0-3
Kolding IF

Hedensted
1-2
Aarhus Fremad

Herlev
2-2* f
Marienlyst

Information Marienlyst vidare efter 4-2 på straffar.

GVI
0-3
SønderjyskE

Djursland
1-3
Jammerbugt

Bramdrupdam
0-11
Dalum

Onsdag 5 september 2018
NB Bornholm
0-2
Hillerød

Fremad Amager
2-5
Roskilde

Brabrand
2-3
Silkeborg

Kjellerup
0-1
Middelfart

Hørsholm-Usserød
1-11
Esbjerg

Lyseng
1-2 f
Hobro

Egen
1-9
Vendsyssel

Sydvest
0-2
AGF

FC Helsingør
*
Næstved

Information Næstved vidare efter 5-4 på straffar.

B 93
1-3
HB Køge

Torsdag 6 september 2018
AB
0-4
OB

Tisdag 11 september 2018
Hundested
4-1
Tårnby FF

Næsby
1-1* f
Randers

Information Randers vidare efter 5-3 på straffar.

Bjæverskov IF
0-3
LSF

Frem
3-4 f
Vejle

Onsdag 12 september 2018
Tarup-Paarup
0-1
Thisted

HIK
2-3 f
Nykøbing

Viborg
2-3 f
Fredericia

 

Visa matchfakta

Andra omgången

15.08.2018, 21:01

Visa matchfakta

Första omgången

Tisdag 7 augusti 2018
Nr. Aaby
0-6
Tarup-Paarup

Fuglebakken KFUM
1-4
Kjellerup

Fjordager
1-5
Middelfart

Skjold Birkerød
2-3 f
B 93

Tjørring
0-1
Lyseng

Egen
2-1
Skanderborg

Herning KFUM
0-5
Silkeborg KFUM

OKS
2-4
Marienlyst

DMI
2-7
B 1908

Herlev
5-1
Brønshøj

Agerbæk / Starup
1-2
Næsby

Hørsholm-Usserød
5-0
AB Tårnby

Vordingborg
2-3
Tårnby FF

LSF
3-1 f
Stenløse

VSK Århus
0-3
Jammerbugt

Otterup
1-3
Hedensted

Nørresundby
1-3
Viby

Føroyar
0-6
Hillerød

Onsdag 8 augusti 2018
Holbæk B&I
0-2
HIK

Ringe
0-6
Fredericia

Ringkøbing
1-5
Skive

Holstebro
0-4
Silkeborg

Dalum
3-1
Odder

Vildbjerg
0-10
Viborg

SGI / SSK
3-5
Sydvest

Birkelse
0-10
Thisted

B 1913
0-1
Kolding IF

Hirtshals
0-9
Brabrand

Vejgaard B
4-6
Aarhus Fremad

Slagelse B&I
0-2
FC Helsingør

Nykøbing
1-0
Lyngby

Humlebæk
1-4
HB Køge

Fremad Valby
2-6
AB

Djursland
3-1
Vatanspor

Karlslunde
0-3
Næstved

Skovshoved
1-4
Frem

CBS Sport
1-5
GVI

Tisdag 14 augusti 2018
Bramdrupdam
3-2 f
BiH Odense

FC Nakskov
1-3
Avarta

Frem Bjæverskov IF
*0-0
LUIF

Information Frem Bjæverskov IF vidare efter 4-2 på straffar.

Rudersdal
0-4
NB Bornholm

Onsdag 15 augusti 2018
Hundested
*2-2
BK Union

Greve
0-4
Roskilde

Hvidovre
1-4
Fremad Amager

 

Skytteliga

15.08.2018, 21:01

-