ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 26 juli 2019
Slut: -

-

lag

1+7

omgångar

58/-

matcher spelade

Pohár FAČR
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

Visa matchfakta

Första omgången

13.08.2019, 21:46

Onsdag 7 augusti 2019
Náchod
0-5
Štěchovice

Tisdag 13 augusti 2019
Kladno
1-2
Štěchovice

Olympie Březová
0-3
Mariánské Lázně

Brandýs nad Labem
0-10
Ústí nad Labem

Meteor Praha
1-3
Chrudim

 

Visa matchfakta

Kvalomgång

07.08.2019, 23:59

Fredag 26 juli 2019
Vsetín
3-5
Valašské Meziříčí

Lördag 27 juli 2019
Skaštice
*2-2 f
Blansko

Information Skaštice vidare efter 3-2 på straffar.

Start Brno
1-5
Vrchovina

Sokol Želetava
2-4 f
Sokol Tasovice

Žďár nad Sázavou
1-2
Humpolec

Polanka nad Odrou
0-3
Nový Jičín

Olešnice u Bouzova
1-0
Nové Sady

Frýdlant
0-2
Dolní Benešov

Söndag 28 juli 2019
Šumperk
1-6
Hanácká

Viktorie Přerov
0-5
Viktoria Otrokovice

Unie Hlubina
3-1
Heřmanice Slezská

Velká Bíteš
1-3
Velké Meziříčí

Tatran Všechovice
3-2
Hranice

Slavoj Polná
1-3
Stará Říše

Sokol Nevšová
0-9
Slavičín

HFK Olomouc
2-0
Vyškov

Brumov
0-4
Strání

Slavoj Olympia Bruntál
2-3
Jiskra Rýmařov

Bzenec
0-2
Slovan Rosice

Dětmarovice
2-1
Bospor Bohumín

Beskyd Frenštát
3-0
Kozlovice

Havířov
1-2
Hlučín

Sokol Lanžhot
3-1
Hodonín

Ždírec nad Doubravou
1-0
Havlíčkův Brod

Onsdag 31 juli 2019
Spartak Soběslav
3-0
Jindřichův Hradec

Fredag 2 augusti 2019
Dobříš
5-2
Klatovy

Lördag 3 augusti 2019
Kladno
2-0
Ostrov

Dvůr Králové
3-1
Benátky nad Jizerou

Komárov
1-0
Hořovicko

Chomutov
1-0
Neratovice-Byškovice

Petřín Plzeň
1-2
Sokol Hostouň

Baník Union Nové Sedlo
0-5
Baník Souš

Rokycany
1-2
Aritma Praha

Poříčany
2-4
Český Brod

Přední Kopanina
1-3
Ostrá

Sparta Kutná Hora
0-1
Meteor Praha

Hvězda Cheb
3-5
Zbuzany

Nová Včelnice
0-10
Tatran Sedlčany

Slaný
3-2
Přeštice

Sokol Srbice
*1-1 f
Sokol Brozany

Information Sokol Srbice vidare efter 3-2 på straffar.

Letohrad
1-0
Čáslav

Libčany
3-2
Polaban Nymburk

Louny
0-2
Brandýs nad Labem

Mariánské Lázně
2-0
Rakovník

Arsenal Česká Lípa
1-1* f
Motorlet Praha

Information Motorlet Praha vidare efter 3-2 på straffar.

Slovan Moravská Třebová
0-5
Vysoké Mýto

Admira Praha
2-1
Sokol Živanice

Hlinsko
0-1
Kolín

Olympie Březová
3-2
Doubravka

Český lev - Union Beroun
3-0
Tatran Rakovník

Štětí
3-4 f
Velké Hamry

Skalice
0-2
Sokol Libiš

Náchod
3-0
Horky nad Jizerou

Onsdag 7 augusti 2019
Trutnov
0-3
Přepeře

 

Skytteliga

-