ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 26 juli 2019
Slut: -

108

lag

1+7

omgångar

140/155

matcher spelade

Kvalomgång

54 matcher

26 juli-7 augusti 2019

Första omgången

43 matcher

7-20 augusti 2019

Andra omgången

27 matcher

27 augusti-10 september 2019

Pohár FAČR
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

02.10.2019, 21:50

Tisdag 24 september 2019
Benešov
1-3
Slovácko

Baník Sokolov
0-1
Opava

Varnsdorf
1-2
Zlín

Onsdag 25 september 2019
Loko Vltavín
1-4
České Budějovice

Jiskra Domažlice
1-3
Dukla Praha

Slavia Praha
8-0
Slavoj Vyšehrad

Karviná
0-2
Viktoria Žižkov

Hlučín
1-3
Viktoria Plzen

Vysočina Jihlava
1-2
Sparta Praha

Slovan Liberec
3-1
Prostějov

Baník Ostrava
2-0
Hradec Králové

Tisdag 1 oktober 2019
Mladá Boleslav
4-2
Chrudim

Jablonec
3-2
Zbrojovka Brno

Teplice
2-1
Třinec

Sigma Olomouc
4-2
Líšeň

Onsdag 2 oktober 2019
Chlumec nad Cidlinou
2-1
Bohemians 1905

 

Visa matchfakta

Andra omgången

10.09.2019, 23:59

Tisdag 27 augusti 2019
Dolní Benešov
2-3
Prostějov

Valašské Meziříčí
0-5
Třinec

Slovan Rosice
1-5
Sigma Olomouc

Vrchovina
0-5
Slovácko

Onsdag 28 augusti 2019
Jiskra Domažlice
*2-2 f
Ústí nad Labem

Information Jiskra Domažlice vidare efter 4-3 på straffar.

Králův Dvůr
0-2
Dukla Praha

Táborsko
4-4* f
Varnsdorf

Information Varnsdorf vidare efter 5-3 på straffar.

Motorlet Praha
0-5
Slavoj Vyšehrad

Odra Petřkovice
3-3* f
Zbrojovka Brno

Information Zbrojovka Brno vidare efter 4-3 på straffar.

Přepeře
0-1
Chrudim

Slovan Velvary
0-1
Viktoria Žižkov

Loko Vltavín
2-1
Vlašim

Ždírec nad Doubravou
0-4
Líšeň

Chlumec nad Cidlinou
2-1
Příbram

Frýdek-Místek
1-3
Karviná

Sokol Lanžhot
1-3
Baník Ostrava

Mariánské Lázně
2-5
Slovan Liberec

Olešnice u Bouzova
0-6
Opava

Písek
1-3
Teplice

Uničov
1-4
Zlín

Ústí nad Orlicí
0-2
České Budějovice

Sokol Zápy
2-3
Bohemians 1905

Štěchovice
1-4
Baník Sokolov

Tisdag 3 september 2019
Benešov
2-1
Pardubice

Onsdag 4 september 2019
Admira Praha
1-2
Hradec Králové

Sokol Hostouň
1-6
Vysočina Jihlava

Tisdag 10 september 2019
Hlučín
4-2
Vítkovice

 

Visa matchfakta

Första omgången

20.08.2019, 22:08

Onsdag 7 augusti 2019
Náchod
0-5
Štěchovice

Tisdag 13 augusti 2019
Kladno
1-2
Štěchovice

Olympie Březová
0-3
Mariánské Lázně

Brandýs nad Labem
0-10
Ústí nad Labem

Meteor Praha
1-3
Chrudim

Onsdag 14 augusti 2019
Aritma Praha
0-1
Admira Praha

Olešnice u Bouzova
2-1
Viktoria Otrokovice

Motorlet Praha
4-0
Chomutov

Český Brod
1-3
Slovan Velvary

Baník Souš
0-3
Baník Sokolov

Kolín
0-1
Ústí nad Orlicí

Dětmarovice
1-7
Třinec

Beskyd Frenštát
1-2
Hlučín

Humpolec
0-9
Vysočina Jihlava

Komárov
0-1
Loko Vltavín

Hanácká
2-2* f
Vítkovice

Information Vítkovice vidare efter 4-3 på straffar.

Sokol Lanžhot
*1-1 f
Znojmo

Information Sokol Lanžhot vidare efter 3-1 på straffar.

Letohrad
0-3
Hradec Králové

Český lev - Union-Beroun
0-7
Dukla Praha

Nový Jičín
2-3
Frýdek-Místek

Slovan Rosice
4-2
Velké Meziříčí

Jiskra Rýmařov
2-3
Uničov

Skaštice
3-5
Líšeň

Spartak Soběslav
0-2
Benešov

Sokol Libiš
0-2
Sokol Zápy

Sokol Srbice
1-2
Králův Dvůr

Strání
1-3
Prostějov

Unie Hlubina
1-2
Dolní Benešov

Valašské Meziříčí
4-2 f
Slavičín

Velké Hamry
0-4
Varnsdorf

Tatran Všechovice
0-4
Odra Petřkovice

Ždírec nad Doubravou
3-1 f
Stará Říše

Zbuzany
1-3
Jiskra Domažlice

Tatran Sedlčany
0-4
Táborsko

Sokol Hostouň
2-1
Karlovy Vary

Přepeře
6-2
Dvůr Králové

Ostrá
1-3
Vlašim

Slaný
0-4
Slavoj Vyšehrad

HFK Olomouc
0-3
Zbrojovka Brno

Libčany
0-3
Chlumec nad Cidlinou

Dobříš
0-2
Písek

Tisdag 20 augusti 2019
Sokol Tasovice
0-1
Vrchovina

Vysoké Mýto
0-2
Pardubice

 

Visa matchfakta

Kvalomgång

07.08.2019, 23:59

Fredag 26 juli 2019
Vsetín
3-5
Valašské Meziříčí

Lördag 27 juli 2019
Skaštice
*2-2 f
Blansko

Information Skaštice vidare efter 3-2 på straffar.

Start Brno
1-5
Vrchovina

Sokol Želetava
2-4 f
Sokol Tasovice

Žďár nad Sázavou
1-2
Humpolec

Polanka nad Odrou
0-3
Nový Jičín

Olešnice u Bouzova
1-0
Nové Sady

Frýdlant
0-2
Dolní Benešov

Söndag 28 juli 2019
Šumperk
1-6
Hanácká

Viktorie Přerov
0-5
Viktoria Otrokovice

Unie Hlubina
3-1
Heřmanice Slezská

Velká Bíteš
1-3
Velké Meziříčí

Tatran Všechovice
3-2
Hranice

Slavoj Polná
1-3
Stará Říše

Sokol Nevšová
0-9
Slavičín

HFK Olomouc
2-0
Vyškov

Brumov
0-4
Strání

Slavoj Olympia Bruntál
2-3
Jiskra Rýmařov

Bzenec
0-2
Slovan Rosice

Dětmarovice
2-1
Bospor Bohumín

Beskyd Frenštát
3-0
Kozlovice

Havířov
1-2
Hlučín

Sokol Lanžhot
3-1
Hodonín

Ždírec nad Doubravou
1-0
Havlíčkův Brod

Onsdag 31 juli 2019
Spartak Soběslav
3-0
Jindřichův Hradec

Fredag 2 augusti 2019
Dobříš
5-2
Klatovy

Lördag 3 augusti 2019
Kladno
2-0
Ostrov

Dvůr Králové
3-1
Benátky nad Jizerou

Komárov
1-0
Hořovicko

Chomutov
1-0
Neratovice-Byškovice

Petřín Plzeň
1-2
Sokol Hostouň

Baník Union Nové Sedlo
0-5
Baník Souš

Rokycany
1-2
Aritma Praha

Poříčany
2-4
Český Brod

Přední Kopanina
1-3
Ostrá

Sparta Kutná Hora
0-1
Meteor Praha

Hvězda Cheb
3-5
Zbuzany

Nová Včelnice
0-10
Tatran Sedlčany

Slaný
3-2
Přeštice

Sokol Srbice
*1-1 f
Sokol Brozany

Information Sokol Srbice vidare efter 3-2 på straffar.

Letohrad
1-0
Čáslav

Libčany
3-2
Polaban Nymburk

Louny
0-2
Brandýs nad Labem

Mariánské Lázně
2-0
Rakovník

Arsenal Česká Lípa
1-1* f
Motorlet Praha

Information Motorlet Praha vidare efter 3-2 på straffar.

Slovan Moravská Třebová
0-5
Vysoké Mýto

Admira Praha
2-1
Sokol Živanice

Hlinsko
0-1
Kolín

Olympie Březová
3-2
Doubravka

Český lev - Union Beroun
3-0
Tatran Rakovník

Štětí
3-4 f
Velké Hamry

Skalice
0-2
Sokol Libiš

Náchod
3-0
Horky nad Jizerou

Onsdag 7 augusti 2019
Trutnov
0-3
Přepeře

 

Skytteliga

10.09.2019, 23:59

-