ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 29 juli 2018
Slut: -

-

lag

8

omgångar

84/-

matcher spelade

Första omgången

46 matcher

29 juli-5 augusti 2018

Andra omgången

43 matcher

Tredje omgången

? matcher

Fjärde omgången

16 matcher

Femte omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 matcher

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

15.08.2018, 21:11

Tisdag 14 augusti 2018
Klatovy
1-2
Táborsko

Spartak Slatiňany
2-4
Hradec Králové

Nový Jičín
1-4
Vítkovice

Jiskra Rýmařov
0-1
Třinec

Vrchovina
1-3
Vysočina Jihlava

Viktoria Otrok…
1-5
Vyškov

Tatran Rakovník
2-3
Loko Vltavín

Onsdag 15 augusti 2018
Frýdlant
0-0* f
Frýdek-Místek

Information Frýdek-Místek vidare efter 5-4 på straffar.

Sokol Tasovice
*3-3 f
Velké Meziříčí

Information Sokol Tasovice vidare efter 4-3 på straffar.

Šumperk
0-1
Uničov

Líšeň
3-2 f
Prostějov

Slavoj Polná
6-1
Humpolec

Slavičín
1-0
Valašské Meziříčí

Rakovník
0-4
Baník Sokolov

Tachov
0-1
SC Radotín

Litoměřicko
2-0
Varnsdorf

Sokol Hostouň
5-4
Slavoj Vyšehrad

Čáslav
1-2
Vlašim

Ostrá
1-5
Sokol Zápy

Admira Praha
1-0
Králův Dvůr

Benátky nad Ji…
2-1 f
Benešov

Pěnčín-Turnov
0-3
Štěchovice

Horky nad Jizerou
1-2
Dobrovice

Turnov
0-3
Štěchovice

Neratovice-Byš…
1-4
Slovan Velvary

Spartak Soběslav
0-3
Písek

Přeštice
0-6
Jiskra Domažlice

Kladno
2-0
Karlovy Vary

Lanzhot
0-2 f
Kromeriz

Mostecký
0-2
Sokol Brozany

Náchod
1-2
Převýšov

Dvůr Králové
*1-1 f
Sokol Živanice

Information Dvůr Králové vidare efter 2-1 på straffar.

Vysoké Mýto
0-2
Ústí nad Orlicí

Hranice
4-2 f
Bohumín

Havířov
1-3
Odra Petřkovice

Sokol Lanžhot
0-2 f
Hanácká

Slovan Rosice
3-1
Hodonín-Šardice

Slavoj Olympi…
0-1
Dolní Benešov

Tisdag 21 augusti 2018
Jindřichův Hradec
17 : 00
České Budějovice

Mariánské Lázně
18 : 00
Ústí nad Labem

Lanškroun
18 : 00
Pardubice

Onsdag 22 augusti 2018
Žďár nad Sázavou
17 : 30
Zbrojovka Brno

Brandýs nad Labem
18 : 00
Viktoria Žižkov

Přepeře
18 : 00
Chrudim

Kozlovice
18 : 00
Znojmo

 

Visa matchfakta

Första omgången

05.08.2018, 23:59

Lördag 28 juli 2018
Luhačovice
1-1* f
Slavičín

Information Slavičín vidare efter 5-4 på straffar.

Přepeře
2-0
Zbuzany

Olešnice u Bouzova
0-1
Šumperk

Hranice
5-4 f
Sokol Ústí

Blansko
1-3
Líšeň

Frýdlant
2-0
Vsetín

Nový Jičín
3-1
Spartak Hulín

Slovan Rosice
8-0
Bystrc Kníničky

Nové Sady
0-2
Jiskra Rýmařov

Heřmanice
3-5
Odra Petřkovice

Bospor Bohumín
3-1
Hlučín

Žďár nad Sázavou
3-0
Havlíčkův Brod

Söndag 29 juli 2018
Humpolec
2-1
Ždírec nad Doubravou

Kozlovice
2-0
Viktorie Přerov

Sokol Lanžho
4-2
Bzenec

Stará Říše
0-2
Sokol Tasovice

Strání
1-5
Viktoria Otrokovice

Detmarovice
0-1
Havířov

Moravan Oldřišov
3-4
Slavoj Olympia

Spartak Velká Bíteš
0-1
Vrchovina

Velký Beranov
0-15
Slavoj Polná

Onsdag 1 augusti 2018
Vodňany
0-5
Spartak Soběslav

Lördag 4 augusti 2018
Sokol Libiš
0-2
Čáslav

Přeštice
1-0
Meteor Praha

Aritma Praha
1-2
Neratovice-Byškovice

Sokol Velké Hamry
0-2
Ostrá

Jindřichův Hradec
4-2
Tatran Sedlčany

Tachov
5-0
Hořovicko

Tatran Rakovník
2-1
Chomutov

Olympie Březová
0-4
Admira Praha

Libčany
0-1
Brandýs nad Labem

Mostecký
4-2
Dobříš

Spartak Slatiňany
2-1
Trutnov

Ostrov
0-2
Rakovník

Rokycany
2-4
Klatovy

Náchod
2-1
Jiskra Mšeno

Söndag 5 augusti 2018
Baník Union Nové Sedlo
0-4
Kladno

Vysoké Mýto
3-2
Kolín

Trutnov
2-0
Polaban Nymburk

Dvůr Králové
2-0
Český Brod

Český lev - Union Beroun
1-4
Benátky nad Jizerou

Dukla Jižní Město
1-2
Sokol Hostouň

Jílové
0-4
Litoměřicko

Lanškroun
2-1
Hradec Králové

Horky nad Jizerou
4-2
Motorlet Praha

Baník Souš
2-3
Mariánské Lázně