ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 29 juli 2018
Slut: -

-

lag

8

omgångar

136/147

matcher spelade

Första omgången

46 matcher

29 juli-5 augusti 2018

Andra omgången

43 matcher

14-22 augusti 2018

Tredje omgången

27 matcher

28 augusti-5 september 2018

Fjärde omgången

16 matcher

25 september-13 oktober 2018

Femte omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

4 matcher

Semifinaler

2 matcher

Final

1 matcher

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Femte omgången

Visa matchfakta

Fjärde omgången

13.10.2018, 18:56

Tisdag 25 september 2018
Baník Sokolov
1-2
Baník Ostrava

Chrudim
2-0
Mladá Boleslav

Slavičín
3-9
Zlín

Onsdag 26 september 2018
SC Radotín
0-5
Slovácko

Loko Vltavín
1-2
Teplice

Příbram
4-1
Vlašim

Sigma Olomouc
7-0
Třinec

Zbrojovka Brno
0-1
Slovan Liberec

Slavia Praha
2-0
Ústí nad Labem

Tisdag 2 oktober 2018
Slavoj Polná
1-4
Sparta Praha

Onsdag 3 oktober 2018
Bohemians 1905
1-0
České Budějovice

Onsdag 10 oktober 2018
Karviná
2-0
Táborsko

1-0 Filip Panak (47)
2-0 Davilla Ba Loua (64)

 

Torsdag 11 oktober 2018
Vyškov
1-5
Viktoria Plzeň

1-5 Ondřej Vintr (55)

0-1 Tomáš Chorý (5)
0-2 Tomáš Chorý (25)
0-3 Jakub Řezníček (29)
0-4 Tomáš Chorý (45+1)
0-5 Tomáš Chorý (49)

Fredag 12 oktober 2018
Viktoria Žižkov
0-1
Dukla Praha

 

0-1 Frederik Bílovský (81)

Opava
1-0
Vysočina Jihlava

1-0 Vaclav Jurečka (88)

 

Lördag 13 oktober 2018
Pardubice
1-2
Jablonec

1-0 Michal Petráň (7)

1-1 Vojtch Kubista (55)
1-2 Tomas Holeš (66)

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

05.09.2018, 20:49

Tisdag 28 augusti 2018
Frýdek-Místek
0-5
Opava

Dolní Benešov
2-5
Vysočina Jihlava

Uničov
0-2
Baník Ostrava

Slovan Velvary
0-1
Baník Sokolov

Jiskra Domažlice
1-2
Táborsko

Onsdag 29 augusti 2018
Admira Praha
0-6
Teplice

Benátky nad Jizerou
0-2
Pardubice

Sokol Brozany
1-2
Chrudim

Dobrovice
0-3
Bohemians 1905

Dvůr Králové
0-2
Vlašim

Sokol Hostouň
1-5
Loko Vltavín

Litoměřicko
0-2
České Budějovice

Líšeň
0-4
Karviná

SC Radotín
2-1
Hradec Králové

Slavoj Polná
2-1
Hranice

Převýšov
1-2
Mladá Boleslav

Slavičín
4-3 f
Znojmo

Ústí nad Orlicí
0-1
Viktoria Žižkov

Tisdag 4 september 2018
Vyškov
3-2
Vítkovice

Kladno
1-2
Ústí nad Labem

Odra Petřkovice
0-4
Třinec

Písek
0-2
Dukla Praha

Onsdag 5 september 2018
Slovan Rosice
0-2
Zbrojovka Brno

Štěchovice
1-5
Slovan Liberec

Sokol Tasovice
2-5
Slovácko

Sokol Zápy
1-4
Příbram

Hanácká
0-5
Zlín

 

Visa matchfakta

Andra omgången

22.08.2018, 20:19

Tisdag 14 augusti 2018
Klatovy
1-2
Táborsko

Spartak Slatiňany
2-4
Hradec Králové

Nový Jičín
1-4
Vítkovice

Jiskra Rýmařov
0-1
Třinec

Vrchovina
1-3
Vysočina Jihlava

Viktoria Otrok…
1-5
Vyškov

Tatran Rakovník
2-3
Loko Vltavín

Onsdag 15 augusti 2018
Frýdlant
0-0* f
Frýdek-Místek

Information Frýdek-Místek vidare efter 5-4 på straffar.

Sokol Tasovice
*3-3 f
Velké Meziříčí

Information Sokol Tasovice vidare efter 4-3 på straffar.

Šumperk
0-1
Uničov

Líšeň
3-2 f
Prostějov

Slavoj Polná
6-1
Humpolec

Slavičín
1-0
Valašské Meziříčí

Rakovník
0-4
Baník Sokolov

Tachov
0-1
SC Radotín

Litoměřicko
2-0
Varnsdorf

Sokol Hostouň
5-4
Slavoj Vyšehrad

Čáslav
1-2
Vlašim

Ostrá
1-5
Sokol Zápy

Admira Praha
1-0
Králův Dvůr

Benátky nad Ji…
2-1 f
Benešov

Pěnčín-Turnov
0-3
Štěchovice

Horky nad Jizerou
1-2
Dobrovice

Turnov
0-3
Štěchovice

Neratovice-Byš…
1-4
Slovan Velvary

Spartak Soběslav
0-3
Písek

Přeštice
0-6
Jiskra Domažlice

Kladno
2-0
Karlovy Vary

Lanzhot
0-2 f
Kromeriz

Mostecký
0-2
Sokol Brozany

Náchod
1-2
Převýšov

Dvůr Králové
*1-1 f
Sokol Živanice

Information Dvůr Králové vidare efter 2-1 på straffar.

Vysoké Mýto
0-2
Ústí nad Orlicí

Hranice
4-2 f
Bohumín

Havířov
1-3
Odra Petřkovice

Sokol Lanžhot
0-2 f
Hanácká

Slovan Rosice
3-1
Hodonín-Šardice

Slavoj Olympi…
0-1
Dolní Benešov

Tisdag 21 augusti 2018
Jindřichův Hradec
1-4
České Budějovice

Mariánské Lázně
1-4
Ústí nad Labem

Lanškroun
0-1
Pardubice

Onsdag 22 augusti 2018
Žďár nad Sázavou
0-2
Zbrojovka Brno

Brandýs nad Labem
1-4
Viktoria Žižkov

Přepeře
2-4
Chrudim

Kozlovice
0-4
Znojmo

 

Visa matchfakta

Första omgången

05.08.2018, 23:59

Lördag 28 juli 2018
Luhačovice
1-1* f
Slavičín

Information Slavičín vidare efter 5-4 på straffar.

Přepeře
2-0
Zbuzany

Olešnice u Bouzova
0-1
Šumperk

Hranice
5-4 f
Sokol Ústí

Blansko
1-3
Líšeň

Frýdlant
2-0
Vsetín

Nový Jičín
3-1
Spartak Hulín

Slovan Rosice
8-0
Bystrc Kníničky

Nové Sady
0-2
Jiskra Rýmařov

Heřmanice
3-5
Odra Petřkovice

Bospor Bohumín
3-1
Hlučín

Žďár nad Sázavou
3-0
Havlíčkův Brod

Söndag 29 juli 2018
Humpolec
2-1
Ždírec nad Doubravou

Kozlovice
2-0
Viktorie Přerov

Sokol Lanžho
4-2
Bzenec

Stará Říše
0-2
Sokol Tasovice

Strání
1-5
Viktoria Otrokovice

Detmarovice
0-1
Havířov

Moravan Oldřišov
3-4
Slavoj Olympia

Spartak Velká Bíteš
0-1
Vrchovina

Velký Beranov
0-15
Slavoj Polná

Onsdag 1 augusti 2018
Vodňany
0-5
Spartak Soběslav

Lördag 4 augusti 2018
Sokol Libiš
0-2
Čáslav

Přeštice
1-0
Meteor Praha

Aritma Praha
1-2
Neratovice-Byškovice

Sokol Velké Hamry
0-2
Ostrá

Jindřichův Hradec
4-2
Tatran Sedlčany

Tachov
5-0
Hořovicko

Tatran Rakovník
2-1
Chomutov

Olympie Březová
0-4
Admira Praha

Libčany
0-1
Brandýs nad Labem

Mostecký
4-2
Dobříš

Spartak Slatiňany
2-1
Trutnov

Ostrov
0-2
Rakovník

Rokycany
2-4
Klatovy

Náchod
2-1
Jiskra Mšeno

Söndag 5 augusti 2018
Baník Union Nové Sedlo
0-4
Kladno

Vysoké Mýto
3-2
Kolín

Trutnov
2-0
Polaban Nymburk

Dvůr Králové
2-0
Český Brod

Český lev - Union Beroun
1-4
Benátky nad Jizerou

Dukla Jižní Město
1-2
Sokol Hostouň

Jílové
0-4
Litoměřicko

Lanškroun
2-1
Hradec Králové

Horky nad Jizerou
4-2
Motorlet Praha

Baník Souš
2-3
Mariánské Lázně