ecst.se fotboll

2017-18

Start: 15 juli 2017

Final:

1+7

omgångar

-

lag

109/-

matcher spelade

Kvalomgång
39 matcher

13-16 juli 2017

Första omgången
43 matcher

18-26 juli 2017

Andra omgången
27 matcher

2-16 augusti 2017

Kvartsfinaler
4 matcher

Semifinaler
2 matcher

Final
1 match

Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

Visa matchfakta

Tredje omgången

Visa matchfakta

Andra omgången

16.08.2017, 19:53

Onsdag 2 augusti 2017
Slavoj Vyšehrad
1-2 f
Vlašim

Lördag 5 augusti 2017
Jiskra Domažlice
2-0
Chrudim

Tisdag 8 augusti 2017
Slovan Velvary
0-1
Hradec Králové

Odra Petřkovice
1-1* f
Znojmo

Information Znojmo vidare efter 4-2 på straffar.

Hodonín-Šardice
1-0
Vítkovice

Hlučín
1-3 f
Sigma Olomouc

Pěnčín-Turnov
1-3
Ústí nad Labem

Benešov
1-5
Bohemians 1905

HFK Olomouc
2-1
Zbrojovka Brno

Onsdag 9 augusti 2017
Sokol Brozany
0-4
Viktoria Žižkov

Písek
*2-2 f
Pardubice

Information Písek vidare efter 5-4 på straffar.

Králův Dvůr
1-2
Táborsko

Sokol Živanice
1-0
Varnsdorf

Kozlovice
0-2
Hanácká

Valašské Meziříčí
3-1
Líšeň

Jiskra Mšeno
1-4
Jablonec

Spartak Hulín
0-5
Baník Ostrava

Loko Vltavín
2-3
Teplice

Dobříš
0-3
Slovan Liberec

Převýšov
0-2
Dukla Praha

Slavičín
0-2
Karviná

Ždírec nad Doubravou
0-4
Třinec

Sokol Zápy
2-4
Baník Sokolov

Ústí nad Orlicí
1-1* f
Slovácko

Information Slovácko vidare efter 5-4 på straffar.

Štěchovice
1-3
Příbram

Tisdag 15 augusti 2017
Prostějov
1-3
Opava

Onsdag 16 augusti 2017
Vyškov
1-4
Vysočina Jihlava

 

Visa matchfakta

Första omgången

26.07.2017, 23:29

Tisdag 18 juli 2017
Havířov
3-7
Třinec

Onsdag 19 juli 2017
Jeseník
2-4
Opava

Mariánské Lázně
1-4
Viktoria Žižkov

Lördag 22 juli 2017
Meteor Praha
1-4
Vlašim

Spartak Slatiňany
1-3
Chrudim

Český Brod
3-4
Loko Vltavín

Slovan Velvary
1-0
České Budějovice

Mohelnice
1-3
Prostějov

Louny
0-7
Baník Sokolov

Baník Souš
0-3
Varnsdorf

Čechie Vykáň
0-4
Ústí nad Labem

Klatovy
1-4
Jiskra Domažlice

Jiskra Mšeno
4-2
Dobrovice

Zbuzany
2-3
Písek

Tatran Sedlčany
0-5
Táborsko

Karlovy Vary
0-3
Králův Dvůr

Neratovice-Byškovice
0-2
Převýšov

Čáslav
1-2
Příbram

Hrobce
2-3
Sokol Brozany

Sokol Živanice
*2-2 f
Olympia Hradec Králové

Information Sokol Živanice vidare efter 5-3 på straffar.

Hořovicko
1-4
Štěchovice

Malše Roudné
0-5
Dolní Benešov

Dobříš
1-0
Litoměřicko

Pěnčín-Turnov
3-2
Benátky nad Jizerou

Kolín
1-3
Ústí nad Orlicí

Slavičín
6-0
Viktoria Otrokovice

Sokol Ústí
1-2
Hlučín

Slavoj Polná
0-3
Znojmo

Bohumín
0-4
Odra Petřkovice

Tišnov
3-4
Spartak Hulín

Strání
3-5
Hanácká

Brumov
0-3
Valašské Meziříčí

Ždírec nad Doubravou
1-0
Velké Meziříčí

Kozlovice
3-0
Uničov

Nový Jičín
2-3
Vítkovice

Spartak Velká Bíteš
0-3
Vyškov

HFK Olomouc
2-0
Frýdek-Místek

Ostrá
1-1* f
Sokol Zápy

Information Sokol Zápy vidare efter 4-2 på straffar.

Söndag 23 juli 2017
Sokol Tasovice
1-4
Hodonín-Šardice

Stará Říše
0-3
Líšeň

Chomutov
1-2
Slavoj Vyšehrad

Červený Kostelec
1-7
Hradec Králové

Onsdag 26 juli 2017
Vysoké Mýto
1-2
Pardubice

 

Visa matchfakta

Kvalomgång

16.07.2017, 23:59

Torsdag 13 juli 2017
Havlíčkův Brod
0-1
Slavoj Polná

Lördag 15 juli 2017
Přeštice
1-6
Karlovy Vary

Hořovicko
1-0
Rakovník

Spartak Slatiňany
3-1
Letohrad

Arsenal Česká Lípa
1-3
Kolín

Nový Bor
1-5
Pěnčín-Turnov

Ždírec nad Doubravou
3-0
Vrchovina

Sokol Tasovice
2-1
Břeclav

Lokomotiva Petrovice
1-3 f
Havířov

Frýdlant
0-0* f
Nový Jičín

Söndag 16 juli 2017
Sokol Ústí
3-9
Nové Sady

Střešovice
1-3
Baník Souš

Komárov
1-2
Mariánské Lázně

Nová Včelnice
0-1
Malše Roudné

Nejdek
1-3
Chomutov

Louny
4-1
Motorlet Praha

Doksy
0-2
Ostrá

Červený Kostelec
*0-0 f
Dvůr Králové

Information Červený Kostelec vidare efter 5-4 på straffar.

Čechie Vykáň
2-1
Spartak Chrastava

Brná
2-9
Zbuzany

Spartak Soběslav
1-3
Tatran Sedlčany

Petřín Plzeň
1-2
Klatovy

FK Brandýs nad Labem
0-5
Vysoké Mýto

Hrobce
3-1
Tatran Rakovník

Jiskra Mšeno
3-2
Kratonohy

Aritma Praha
0-2
Čáslav

Dobříš
5-2
Kladno

Neratovice-Byškovice
2-1
Admira Praha

Trutnov
0-2
Sokol Živanice

Provodov
2-2* f
Slavičín

Information Slavičín vidare efter 5-4 på straffar.

Bohumín
4-2
Dolní Benešov

Tišnov
5-4 f
Slovan Rosice

Strání
2-1
Bzenec

Vsetín
1-2
Brumov

Hranice
1-2
Kozlovice

Spartak Velká Bíteš
3-1
Blansko

Šumperk
1-3
HFK Olomouc

Jeseník
*2-2 f
Jiskra Rýmařov

Information Jeseník vidare efter 4-2 på straffar.

Třebíč
0-6
Stará Říše

 

Skytteliga

-