ecst.se fotboll

1+7

omgångar

122

lag

22/7

Start

17/5

Final

22-24 juli

Andra omgången

9-24 augusti

Tredje omgången

14 september-12 oktober

Fjärde omgången

26 oktober-1 mars

Kvartsfinaler

26 mars-12 april

Semifinaler

25-26 april

Final

17 maj

Pohár FAČR
Visa matchfakta

Final

26.04.2017, 19:58

 

Visa matchfakta

Semifinaler

12.04.2017, 22:05

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

-

Söndag 26 mars 2017
Opava
2-1
Zbrojovka Brno

1-1 Jakub Janetzký (65)
2-1 Jan Schaffartzik (76)

0-1 Jakub Řezníček (45)

Tisdag 4 april 2017
Bohemians 1905
1-1* f
Mladá Boleslav

1-1 Dominik Mašek (75)

0-1 Lukas Magera (59)

Information Mladá Boleslav vidare efter 4-3 på straffar.

Onsdag 5 april 2017
Slovan Liberec
2-4 f
Zlín

Onsdag 12 april 2017
Slavia Praha
5-2
Karviná

1-0 Michal Frydrych (24)
2-1 Jasmin Ščuk (38)
3-1 Ruslan Mingazow (49)
4-2 Stansilav Tecl (63)
5-2 Jan Bořil (67)

1-1 Thomas Wagner (34)
3-2 Michael Lüftner (självmål, 54)

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

12.10.2016, 22:16

Onsdag 26 oktober 2016
Mlada Boleslav
4-2
Hradec Králové

Zlin
3-1 f
Sparta Praha

Opava
4-2
Viktoria Plzeň

Zbrojovska Brno
2-1
Vysočina Jihlava

Nohemians 1905
3-1
Králův Dvůr

Slavia Praha
7-0
Litoměřice

Onsdag 30 november 2016
Táborsko
Inst
Slovan Liberec

Karvina
*2-2 f
Dukla Praha

1-0 Filip Panak (57)
2-1 Marek Janečka (115)

1-1 Emmanuel Edmond (67)
2-2 Jakub Považanec (117)

Information Karvina vidare efter 4-2 på straffar.

Onsdag 1 mars 2017
Táborsko
1-3
Slovan Liberec

1-2 Tomas Mrázek (45)

0-1 Milos Bosančić (straff, 18)
0-2 Jan Mikula (35)
1-3 Martin Tomi (självmål, 78)

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

24.08.2016, 23:59

Onsdag 14 september 2016
Sokol Zapy
1-2
Mlada Boleslav

1-0 Tomas Matejka (3)

1-1 Gol Mebrahtu (straff, 20)
1-2 Lukas Magera (85)

Tisdag 20 september 2016
Spartak Hulín
0-2
Bohemians 1905

Vlašim
0-1
Hradec Králové

Pardubice
1-3
Vysočina Jihlava

Sigma Olomouc
1-2
Táborsko

Onsdag 21 september 2016
Litoměřice
2-1
Baník Ostrava

Velké Meziříčí
1-2
Dukla Praha

ústí nad Labem
1-4
Zbrojovka Brno

Hlučín
0-7
Viktoria Plzeň

Tisdag 27 september 2016
Karviná
2-0 f
Prostějov

1-0 Pavol Jurco (97)
2-0 Jan Šisler (103)

 

Onsdag 28 september 2016
Chrudim
1-3
Slavia Praha

1-1 Lukas Kopecký (straff, 68)

0-1 Antonin Barák (45)
1-2 Jaroslav Mihalík (straff, 72)
1-3 Jan Mikula (90)

Onsdag 5 oktober 2016
Tachov
0-4
Zlín

 

0-1 Dame Diop (18)
0-2 David Stipek (38)
0-3 Haris Harba (48)
0-4 Lukas Holík (71)

Tisdag 11 oktober 2016
Králův Dvůr
*1-1 f
Jablonec

1-1 Michal Hell (44)

0-1 Vojtch Kubista (8)

Information Králův Dvůr vidare efter 5-3 på straffar.

Slovácko
3-4 f
Opava

1-0 Marek Havlík (27)
2-2 Tomas Tok (87)
3-2 Filip Hlúpík (93)

1-1 Jan Zidek (58)
1-2 Vaclav Jurečka (76)
3-3 Tomas Jursa (102)
3-4 Jan Schaffartzik (straff, 105)

Onsdag 12 oktober 2016
Písek
1-5
Slovan Liberec

1-2 Vaclav Milec (18)

0-1 Miroslav Markovič (8)
0-2 Wesley da Silva (15)
1-3 Ondej Karaflát (35)
1-4 Jan Navrátil (45)
1-5 Miroslav Markovič (55)

Česke Budejovice
1-2
Sparta Praha

1-2 Ivo Táborský (82)

0-1 Matj Pulkrab (51)
0-2 Luka Juliš (55)

 

Visa matchfakta

Andra omgången

30.07.2016, 21:01

Tisdag 9 augusti 2016
Nový Jičín
1-2
Karviná

Onsdag 10 augusti 2016
Šumperk
1-4
Opava

Chrudim
1-0 f
Vítkovice

Líšeň
1-3
Prostějov

Slavoj Polná
1-10
Sigma Olomouc

Hlučín
2-1 f
Frýdek-Místek

Spartak Hulín
2-1
Znojmo

Uničov
1-3
Slovácko

Slavičín
1-3
Zbrojovka Brno

Klatovy
1-9
Vysočina Jihlava

Jiskra Domažlice
1-4
Jablonec

Štěchovice
2-3
Bohemians 1905

Loko Vltavín
1-2
Táborsko

Písek
3-0
Varnsdorf

Sokol Živanice
0-1
Pardubice

Admira Praha
1-4
Hradec Králové

Převýšov
0-3
Dukla Praha

Tachov
2-1 f
Viktoria Žižkov

Benátky nad Jizerou
2-5 f
Vlašim

Český Brod
3-4
České Budějovice

Králův Dvůr
1-0
Teplice

Tisdag 16 augusti 2016
Litoměřice
3-1
Příbram

Onsdag 17 augusti 2016
Velké Meziříčí
2-1
Třinec

Tisdag 23 augusti 2016
Třebíč
0-4
Zlín

Břeclav
0-6
Baník Ostrava

Benešov
2-4
Ústí nad Labem

Onsdag 24 augusti 2016
Sokol Zápy
2-1
Baník Sokolov

 

Visa matchfakta

Första omgången

24.07.2016, 23:59

Lördag 30 juli 2016
Sokol Kratonohy
1-5
Chrudim

Admira Praha
*2-2 f
Dobrovice

Information Admira Praha vinnare efter 5-4 på straffar.

Havířov
1-2
Třinec

Viktoria Mariánské Lázně
1-6
Baník Sokolov

Přední Kopanina
3-6
Tachov

Jiskra Rýmařov
1-2
Hlučín

Hodonín-Šardice
2-2* f
Spartak Hulín

Information Spartak Hulín vinnare efter 9-8 på straffar.

Břeclav
4-3
Vyškov

Slovan Rosice
0-1
Znojmo

Líšeň
1-0
Viktoria Otrokovice

Hranice
0-5
Nový Jičín

Odra Petřkovice
0-1
Opava

1. FC Viktorie Přerov
1-5
UNEX Uničov

ELKO Holešov
0-6
Sigma Olomouc

Dolní Benešov
0-3
Baník Ostrava

Šumperk
1-0
Mohelnice

Elseremo Brumov
0-5
Vítkovice

Slavičín
1-0
Hanácká

Klatovy
4-2
Slavoj Vyšehrad

Proboštov
1-3
Varnsdorf

Chotěboř
1-6
Slavoj Polná

Spartak Chrastava
1-2
Sokol Zápy

Štětí
0-6
Ústí nad Labem

Baník Souš
0-3
Loko Vltavín

Olympia Hradec Králové
1-2
Vlašim

Motorlet Praha
2-2* f
Dynamo České Budějovice

Information Dynamo České Budějovice vinnare efter 5-4 på straffar.

Letohrad
0-5
Pardubice

Náchod
0-3
Viktoria žižkov

Kolín
0-1
Králův Dvůr

Sokol Sezimovo Ústí
0-3
Písek

Kladno
0-4
Táborsko

Slovan Velvary
1-4
Převýšov

Dvůr Králové
0-3
Benátky nad Jizerou

Český Brod
0-1
Hořovicko

Sokol Brozany
2-2* f
Benešov

Information Benešov vinnare efter 7-6 på straffar.

Nové Sady
0-1
Frýdek-Místek

Tišnov
0-3
Prostějov

Lomnice KV
1-10
Jiskra Domažlice

Sokol Tasovice
0-2
Třebíč

Stará říše
1-2
Velké Meziříčí

Zenit Čáslav
0-3
Sokol Živanice

 

Visa matchfakta

Fredag 22 juli 2016
Frýdlant
0-0* f
Havířov

Information Havířov vidare efter 4-3 på straffar.

Lördag 23 juli 2016
Přeštice
1-3 f
Přední Kopanina

Sokol Kratonohy
2-0
Ústí nad Orlicí

Rakovník
*1-1 f
Karlovy Vary

Information Rakovník vidare efter 4-3 på straffar.

Vysoké Mýto
0-1 f
Zenit Čáslav

Slavičín
3-0
Valašské Meziříčí

Aritma Praha
2-3 f
Kolín

Náchod
3-1 f
Trutnov

Lokomotiva Petrovice
1-2
Odra Petřkovice

Tatran Jakubčovice
1-3
Hranice

Söndag 24 juli 2016
Uhelné sklady
1-5
Olympia Hradec Králové

Proboštov
*4-4 f
Neratovice-Byškovice

Information Proboštov vidare efter 5-3 på straffar.

RAK Provodov
0-1
ELKO Holešov

Svitavy
0-3
Letohrad

Motorlet Praha
8-2
Nový Bor

Viktoria Mariánské Lázně
4-1
Rokycany

Ostrá
0-7
Admira Praha

Štěti
*2-2 f
Turnov

Information Štěti vidare efter 4-2 på straffar.

Restra Kralice na Hané
0-2
Královské Nové Sady

Tatran Sedlčany
3-4
Kladno

Sokol Brozany
3-1
Chomutov

Tišnov
*2-2 f
Blansko

Information Tišnov vidare efter 9-8 på straffar.

Sokol Sezimovo Ústí
2-0
Sokol Hostouň

OSS Lomnice
wo
Baník Most 1909

Information Lomnice vidare på walkover.

Arsenal česká Lípa
2-2* f
Slovan Velvary

Information Slovan Velvary vidare efter 4-1 på straffar.

Pustá Polom
0-2
MSA Dolní Benešov

Jeseník
0-2
šumperk

Slovan Bzenec
0-1
MSK Břeclav

Spartak Velká Bíteš
1-2
Sokol Tasovice

Elseremo Brumov
2-1
Velké Karlovice

1. FC Viktorie Přerov
3-2
1. HFK Olomouc

Stará říše
2-1
Vrchovina Nové Město na Moravě

Chotěboř
3-2 f
Pelhřimov

Sušice
0-5
Klatovy

Baník Souš
4-2
Ostrov

RMSK Cidlina Nový Bydžov
1-3
Spartak Chrastava

 

Skytteliga

30.07.2016, 21:01

-