ecst.se fotboll
Final | 18.05.2016, 22:24
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Onsdag 18 maj 2016
Mladá Boleslav
2-0
Jablonec

1-0 Jan Chramosta (70)
2-0 Jasmin Ščuk (74)

 

Publik 2 543

Semifinaler | 04.05.2016, 23:57
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Match 1:2

Tisdag 5 april 2016
Mladá Boleslav
1-0
Viktoria Plzeň

1-0 Ale Čermák (74)

 

Onsdag 27 april 2016
Jablonec
2-0
Sparta Praha

1-0 Jan Greguš (8)
2-0 Michal Travnik (50)

 

Match 2:2
Onsdag 13 april 2016
Viktoria Plzeň
0-0
Mladá Bloeslav

Information Mladá Bloeslav vidare med sammanlagt 1-0.

Onsdag 4 maj 2016
Sparta Praha
1-2
Jablonec

1-2 Daniel Turyna (54)

0-1 Thomas Wagner (22)
0-2 Martin Dolezal (39)

Publik 2 538

Information Jablonec vidare med sammanlagt 4-1.

Kvartsfinaler | 30.03.2016, 21:26
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Onsdag 2 mars 2016
Viktoria Plzeň
4-2
Sigma Olomouc

1-0 Ale Matějů (11)
2-0 Jan Holenda (31)
3-1 Michal Krmenčik (66)
4-2 Jan Kovařík (84)

2-1 Michal Ordoš (57)
3-2 Jakub Plšek (straff, 74)

Torsdag 3 mars 2016
Dukla Praha
0-0
Jablonec

Slovan Liberec
2-1
Sparta Praha

1-1 Michael Rabusic (45)
2-1 Marek Bakoš (79)

0-1 Diemoco Konatš (42)

Tisdag 8 mars 2016
Hradec Králové
Inst
Mladá Boleslav

Onsdag 16 mars 2016
Hradec Králové
1-4
Mladá Boleslav

1-1 Jan Pázler (41)

0-1 Milan Baroš (straff, 20)
1-2 Jan Chramosta (66)
1-3 Jan Chramosta (84)
1-4 Laco Takács (86)

Match 2:2
Tisdag 15 mars 2016
Jablonec
2-1
Dukla Praha

1-1 Martin Dolezal (52)
2-1 Martin Dolezal (59)

0-1 Jean Beauguel (33)

Information Jablonec vidare med sammanlagt 2-1.

Onsdag 16 mars 2016
Sigma Olomouc
1-1
Viktoria Plzeń

1-0 Michal Ordoš (22)

1-1 Jan Kopic (63)

Information Viktoria Plzeń vidare med sammanlagt 5-3.

Onsdag 30 mars 2016
Sparta Praha
2-0
Slovan Liberec

1-0 Petr Jiráček (27)
2-0 Kehinde Fatai (80)

 

Information Sparta Praha vidar emed sammanlagt 3-2.

Mladá Boleslav
1-1
Hradec Králové

1-1 Jan Chramosta (84)

0-1 Jan Shejbal (54)

Information Mladá Boleslav vidare med sammanlagt 5-2.

Fjärde omgången | 03.12.2015, 22:05
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Match 1:2
Lördag 10 oktober 2015
Vysočina Jihlava
0-1
Sigma Olomouc

 

0-1 Jakub Plšek (30)

Tisdag 20 oktober 2015
Frýdek-Místek
0-2
Jablonec

 

0-1 Thomas Wagner (39)
0-2 Ruslan Mingazow (66)

Ústi nad Labem
0-3
Dukla Praha
Tisdag 27 oktober 2015
Karviná
0-1
Mladá Boleslav

 

0-1 Jan Chramosta (43)

Hradec Králové
0-1
Příbam
Lördag 14 november 2015
Slovan Liberec
1-0
Zlín

1-0 Marek Bakoš (straff, 3)

 

Söndag 15 november 2015
Viktoria Plzeň
2-1
Zbrojovka Brno

1-0 Ajdin Mahmutović (34)
2-1 Jan Kopic (79)

1-1 Jakub Řezniček (71)

Tisdag 17 november 2015
Pardubice
1-0
Sparta Praha

1-0 Dae Won Kim (32)

 

Match 2:2
Tisdag 3 november 2015
Jablonec
3-0
Frýdek-Místek

1-0 Thomas Wagner (44)
2-0 Martin Dolezal (72)
3-0 Thomas Wagner (82)

 

Information Jablonec vidare med sammanlagt 5-0.

Tisdag 10 november 2015
Dukla Praha
3-0
Ústí nad Labem

1-0 Josip Jurendić (11)
2-0 Michal Jeřábek (45+1)
3-0 Jakub Mareš (53)

 

Information Dukla Praha vidare med sammanlagt 6-0.

Onsdag 11 november 2015
Sigma Olomouc
2-2
Vysočina Jihlava

1-0 Vaclav Vašiček (14)
2-2 David Houska (66)

1-1 Augusto Batloja (16)
1-2 Lukas Vaculík (straff, 31)

Information Sigma Olomouc vidare med sammanlagt 3-2.

Příbram
1-5
Hradec Králové

1-1 Jaroslav Tregler (45)

0-1 Filip Zorvan (2)
1-2 Petr Mareš (straff, 73)
1-3 Adam Vikanova (75)
1-4 Jan Shejbal (78)
1-5 Igor Sukenník (90+2)

Information Hradec Králové vidare med sammanlagt 5-2.

Tisdag 24 november 2015
Mladá Boleslav
3-0
Karviná

1-0 Jiri Skalák (51)
2-0 Jan Chramosta (59)
3-0 Aleš Čermák (62)

 

Information Mladá Boleslav vidare med sammanlagt 4-0.

Zbrojovka Brno
0-1
Viktoria Plzeň

 

0-1 Jan Baránek (62)

Information Viktoria Plzeň vidare med sammanlagt 3-1.

Sparta Praha
3-1
FK Pardubice

1-0 Costa Nhamoinesu (11)
2-0 David Lafata (25)
3-0 David Lafata (45)

3-1 Dae Won Kim (76)

Information Sparta Praha vidare med sammanlagt 3-2.

Zlín
1-0* f
Slovan Liberec

1-0 Tomáš Poznar (78)

 

Information Slovan Liberec vidar emed sammanlagt 1-1 och 7-6 på straffar.

Tredje omgången | 06.10.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Tisdag 22 september 2015
Táborsko
1-2
Dukla Praha

Prostějov
1-4
Zlín

Ústí nad Labem
4-2
Slavia Praha

Onsdag 23 september 2015
Tachov
0-2
Viktoria Plze?

Králův Dvůr
1-1* f
Sparta Praha

Information Sparta Praha vidare efter 5-4 på straffar.

FK Pardubice
3-0
Teplice

Varnsdorf
2-2* f
Slovan Liberec

Information Slovan Liberec vidare efter 3-2 på straffar.

Slavičín
1-2
Frýdek-Místek

Znojmo
0-5
Vysočina Jihlava

Hanácká
0-1
Zbrojovka Brno

Tisdag 29 september 2015
Slavoj Vyšehrad
0-2
Jablonec

Klatovy
0-5
Mladá Boleslav

České Budějovice
2-5
Příbram

Opava
1-5
Sigma Olomouc

Onsdag 30 september 2015
Hradec Králové
1-0
Bohemians 1905

Tisdag 6 oktober 2015
Jiskra Rýmařov
0-3
Karviná

 

0-1 Lubomir Urgela (46)
0-2 Petr Glaser (72)
0-3 Lubomir Urgela (76)

Publik 680

Andra omgången | 02.09.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Onsdag 26 augusti 2015
Sokol Tasovice
1-3
Znojmo

Vyškov
1-1* f
Hanácká

Information Hanácká vidare efter 7-6 på straffar.

Stará Říše
2-3
Vysočina Jihlava

Torsdag 27 augusti 2015
Prostějov
*0-0 f
Třinec

Information Prostějov vidare efter 5-4 på straffar.

Jiskra Rýmařov
4-3
Baník Ostrava

Slavoj Ceský Krumlov
0-4
České Budějovice

Fredag 28 augusti 2015
Klatovy
1-0
Baník Most

Loko Vltavín
1-9
Příbram

Neratovice-Byškovice
0-4
Dukla Praha

Velké Meziříčí
1-2
Zbrojovka Brno

Union Nový Bydžov
0-6
Slavia Praha

Lördag 29 augusti 2015
Chrudim
0-5
Hradec Králové

Tachov
*2-2 f
Baník Sokolov

Information Tachov vidare efter 5-3 på straffar.

Dobrovice
1-2
Varnsdorf

Králův Dvůr
*1-1 f
Vlašim

Information Králův Dvůr vidare efter 3-1 på straffar.

Hlučín
0-1
Opava

Mohelnice
1-2
Frýdek-Místek

Vítkovice
2-2* f
Karviná

Information Karviná vidare efter 5-3 på straffar.

Olympia Hradec Králové
1-2
Bohemians 1905

Karlovy Vary
2-6
Táborsko

Slavičín
2-0
Slovácko

Velké Karlovice
1-6
Zlín

Söndag 30 augusti 2015
Převýšov
0-5
FK Pardubice

Kolín
2-4
Ústí nad Labem

Štěchovice
1-4
Teplice

Zenit Čáslav
0-3
Slavoj Vyšehrad

Onsdag 2 september 2015
Slovan Rosice
0-5
Sigma Olomouc

Första omgången | 30.07.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Fredag 24 juli 2015
Sokol Ústí
1-2
Frýdek-Místek

Lördag 25 juli 2015
Admira Praha
0-3
Vlašim

Slavoj Český Krumlov
*2-2 f
Písek

Information Slavoj Český Krumlov vidare efter 4-2 på straffar.

Hořovicko
0-1
Baník Sokolov

Senco Doubravka
0-5
České Budějovice

Litoměřice
0-5
Varnsdorf

Nový Bor
0-1
FK Pardubice

Olympia Hradec Králové
1-0
Benešov

SK Holice
0-1
Chrudim

Karlovy Vary
3-1
Jiskra Domažlice

STAP-TRATEC Vilémov
2-4
Baník Most

Neratovice
2-1
Sokol Brozany

Chomutov
0-2
Štěchovice

Semily
0-3
Dobrovice

Český Brod
0-1
Ústí nad Labem

Jablonec nad Jizerou
2-2* f
Zenit Čáslav

Information Zenit Čáslav vidare efter 4-3 på straffar.

Vysoké Mýto
0-3
Union Nový Bydžov

Dvůr Králové
0-3
Táborsko

Meteor Praha
1-1* f
Tachov

Information Tachov vidare efter 5-4 på straffar.

Kladno
0-4
Králův Dvůr

Sokol Živanice
2-4
Převýšov

Sokol Zápy
2-2* f
Kolín

Information Kolín vidare efter 7-6 på straffar.

Dolní Benešov
1-2
Jiskra Rýmařov

Sokol Ústi
1-2
Frýdek-Mistek

Přerov
0-2
Vyškov

Velké Karlovice
2-1
Brumov

Sokol Nová Ves pod Pleší
0-6
Velké Meziříčí

Líšeň
1-2
Hanácká

Hodonín-Šardice
0-4
Prostějov

Lokomotiva Petrovice
0-1
Vítkovice

Pelhřimov
1-4
Znojmo

Sokol Tasovice
2-1
Břeclav

Hranice
1-5
Karviná

Mohelnice
4-3
Uničov

Nový Jičín
0-5
Třinec

Slovan Rosice
1-0
HFK Olomouc

Söndag 26 juli 2015
ABC Bránik
1-8
Slavoj Vyšehrad

FK Brandýs nad Labem
0-2
Loko Vltavín

Trutnov
0-4
Hradec Králové

Krnov
2-4
Hlučín

Šumperk
0-3
Opava

Stará říše
4-0
Třebíč

Torsdag 30 juli 2015
Klatovy
1-0
Viktoria Žižkov

Kvalomgång | 19.07.2015, 23:59
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta

Lördag 18 juli 2015
SK Holice
2-0
Letohrad

Rakovník
0-2
Meteor Praha

Lomnice KV
1-5
Doubravka

Jiskra Mšeno
1-5
Nový Bor

Vilémov
*2-2 f
Lovosice

Information Vilémov vidare efter 4-3 på straffar.

Sokol Kratonohy
1-1* f
Jablonec nad Jizerou

Information Jablonec nad Jizerou vidare efter 5-4 på straffar.

Odra Petřkovice
1-2
Dolní Benešov

SokoŽivanice
4-1
Benátky nad Jizerou

Blansko
0-3
Líšeň

Dvůr Králové
3-0
Sparta Kutná Hora

Chomutov
2-1
Baník Souš

Kladno
3-1
Aritma Praha

Havířov
1-2
Lokomotiva Petrovice

Söndag 19 juli 2015
Ústí nad Labem
2-1
Valašské Meziříčí

ABC Bránik
3-2
Sokol Libiš

FK Brandýs nad Labem
3-0
Nové Strašecí

Hradiště
1-8
Slavoj Český Krumlov

Chotíkov
2-2* f
Hořovicko

Information Hořovicko vidare efter 3-0 på straffar.

Štětí
1-1* f
Litoměřice

Information Litoměřice vidare efter 3-0 på straffar.

Olympia Hradec Krrálové
2-0
Pěnčín-Turnov

Jaroměř
0-6
Trutnov

Litvínov
0-1
Admira Praha

ZČE Plzeň
2-4
Karlovy Vary

FK Louny
1-1* f
Neratovice

Information Neratovice vidare efter 4-3 på straffar.

Semily
5-2
Ústí nad Orlicí

Tatran Sedlčany
1-2
Český Brod

Milevsko
0-3
Klatovy

Vysoké Mýto
3-1
Úvaly

Nedachlebice
0-4
Přerov

FC Vsetín
1-1* f
Velké Karlovice

Information Velké Karlovice vidare efter 4-3 på straffar.

Sokol Nová Ves pod Pleší
4-3
Bystřice nad Pernštejnem

Uherský Brod
1-2
Hodonín-Šardice

Havlíčk?v Brod
0-1
Pelhřimov