ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 12 juli 2019
Grundserien: Start: 12 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

0

omgångar

Grundserien: 30
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

47 / 270

matcher spelade ( 17,41 % )

Grundserien: 47 / 240
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,57

målsnitt

Grundserien: 2,57
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
31
32
33
34
35
Nedflyttningsserien
31
32
33
34
35

Aktuella matcher

(9-22 augusti 2019)

Fredag 9 augusti 2019
Zlín
1-0
Teplice

1-0 Jakub Janetzký (87)

 

Publik 3 198

 
Lördag 10 augusti 2019
Baník Ostrava
4-2
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Karviná

Příbram
2-0
České Budějovice

Slavia Praha
1-0
Slovan Liberec

 
Söndag 11 augusti 2019
Viktoria Plzeň
0-2
Slovácko

Jablonec
2-1
Opava

Mladá Boleslav
4-3
Sparta Praha

 
Fredag 16 augusti 2019
České Budějovice
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 17 augusti 2019
Opava
0-3
Zlín

Slovácko
2-0
Příbram

Bohemians 1905
3-2
Sigma Olomouc

 
Söndag 18 augusti 2019
Sparta Praha
2-0
Baník Ostrava

Karviná
0-1
Slovan Liberec

Jablonec
2-1
Mladá Boleslav

Teplice
1-1
Viktoria Plzeň

 

Grundserien

18.08.2019, 23:05

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Praha
1
6
5
1
0
11
- 1
10
16
2
0
0
2
- 0
6
3
1
0
9
- 1
10
2
Jablonec
4
6
4
1
1
13
- 5
8
13
4
0
0
12
- 2
12
0
1
1
1
- 3
1
3
Slovácko
11
6
4
0
2
7
- 8
-1
12
2
0
1
3
- 2
6
2
0
1
4
- 6
6
4
Viktoria Plzeň
2
6
3
2
1
9
- 7
2
11
2
0
1
6
- 5
6
1
2
0
3
- 2
5
5
Sparta Praha
3
6
3
1
2
12
- 8
4
10
3
0
1
7
- 2
9
0
1
1
5
- 6
1
6
Fastav Zlín
9
6
3
0
3
6
- 4
2
9
2
0
1
3
- 2
6
1
0
2
3
- 2
3
7
Mladá Boleslav
7
5
3
0
2
10
- 9
1
9
3
0
0
9
- 4
9
0
0
2
1
- 5
0
8
Baník Ostrava
5
6
3
0
3
9
- 8
1
9
1
0
2
5
- 5
3
2
0
1
4
- 3
6
9
Bohemians 1905
13
6
2
1
3
10
- 11
-1
7
2
1
0
6
- 2
7
0
0
3
4
- 9
0
10
Sigma Olomouc
8
6
2
1
3
6
- 8
-2
7
1
1
0
2
- 1
4
1
0
3
4
- 7
3
11
Příbram
14
6
2
1
3
6
- 9
-3
7
2
1
0
6
- 3
7
0
0
3
0
- 6
0
12
Slovan Liberec
6
6
2
0
4
5
- 7
-2
6
0
0
2
1
- 3
0
2
0
2
4
- 4
6
13
Opava
12
6
2
0
4
4
- 11
-7
6
1
0
2
1
- 5
3
1
0
2
3
- 6
3
14
České Budějovice
ny
6
1
2
3
5
- 9
-4
5
0
2
2
3
- 7
2
1
0
1
2
- 2
3
15
Teplice
10
5
1
2
2
4
- 8
-4
5
0
1
1
2
- 6
1
1
1
1
2
- 2
4
16
Karviná
15
6
0
2
4
4
- 8
-4
2
0
1
2
1
- 3
1
0
1
2
3
- 5
1

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
11
-
-
-
12
-
-
-
13
-
-
-
14
-
-
-
15
-
-
-
16
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 18.08.2019, 23:05)

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 12 juli 2019
Jablonec
2-0
Bohemians 1905

1-0 Jan Matoušek (19)
2-0 Jan Matoušek (84)

Utvisning Daniel Köstl (90+2)

Publik 2 612

 
Lördag 13 juli 2019
Baník Ostrava
1-2
Slovan Liberec

1-0 Nemanja Kuzmanovič (9)

1-1 Jakub Pešek (53)
1-2 Roman Potočný (90+4)

Publik 7 542

Příbram
1-1
Teplice

1-0 Michal Škoda (42)

1-1 Jakub Mareš (72)

Publik 2 862

Viktoria Plzeň
3-1
Sigma Olomouc

1-1 Joel Kaymba (40)
2-1 Jan Kopic (72)
3-1 Jan Kovařík (90+4)

0-1 Jakub Plšek (straff, 34)
Utvisning Jakub Yunis (70)

Publik 9 611

 
Söndag 14 juli 2019
Mladá Boleslav
1-0
Karviná

1-0 Nikolay Komlichenko (straff, 82)

Utvisning Marek Hanousek (62)

Publik 3 728

České Budějovice
0-1
Opava

 

0-1 Vaclav Jurečka (31)

Publik 4 381

Sparta Praha
0-2
Slovácko

 

0-1 Jan Kalabiška (19)
0-2 Vlastimil Daníček (30)

Publik 14 155

 
Måndag 15 juli 2019
Zlín
0-1
Slavia Praha

 

0-1 Josef Hušbauer (69)

Publik 5 898

 
Fredag 19 juli 2019
Slovan Liberec
1-2
Viktoria Plzeň

1-2 Petar Musa (79)

0-1 Ludk Pernica (57)
0-2 Jan Kopic (70)

 
Lördag 20 juli 2019
Sigma Olomouc
1-0
Zlín

1-0 Martin Nešpor (61)

 

Publik 3 908

Opava
1-0
Příbram

1-0 Rene Dedic (85)

 

Publik 2 876

Slovácko
0-2
České Budějovice

 

0-1 Luka Provod (18)
0-2 Ivo Táborský (85)

Publik 4 089

Sparta Praha
2-0
Jablonec

1-0 Adam Hložek (63)
2-0 Guelor Kanga (83)

 

Publik 10 867

 
Söndag 21 juli 2019
Bohemians 1905
3-0
Mladá Boleslav

Teplice
1-5
Slavia Praha

 
Måndag 22 juli 2019
Karviná
1-2
Baník Ostrava

 
Fredag 26 juli 2019
Baník Ostrava
0-1
Teplice

 
Lördag 27 juli 2019
Příbram
3-2
Bohemians 1905

Zlín
2-1
Slovan Liberec

Viktoria Plzeň
3-2
Karviná

 
Söndag 28 juli 2019
Jablonec
6-0
Slovácko

Mladá Boleslav
4-1
Opava

Slavia Praha
1-0
Sigma Olomouc

 
Måndag 29 juli 2019
České Budějovice
2-2
Sparta Praha

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Opava
0-2
Baník Ostrava

 
Lördag 3 augusti 2019
Slovácko
1-0
Zlín

Slovan Liberec
0-1
Sigma Olomouc

Bohemians 1905
0-0
Viktoria Plzeň

 
Söndag 4 augusti 2019
Teplice
Inst
Mladá Boleslav

Karviná
0-0
Slavia Praha

České Budějovice
1-1
Jablonec

Sparta Praha
3-0
Příbram

 
Fredag 9 augusti 2019
Zlín
1-0
Teplice

1-0 Jakub Janetzký (87)

 

Publik 3 198

 
Lördag 10 augusti 2019
Baník Ostrava
4-2
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Karviná

Příbram
2-0
České Budějovice

Slavia Praha
1-0
Slovan Liberec

 
Söndag 11 augusti 2019
Viktoria Plzeň
0-2
Slovácko

Jablonec
2-1
Opava

Mladá Boleslav
4-3
Sparta Praha

 
Fredag 16 augusti 2019
České Budějovice
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 17 augusti 2019
Opava
0-3
Zlín

Slovácko
2-0
Příbram

Bohemians 1905
3-2
Sigma Olomouc

 
Söndag 18 augusti 2019
Sparta Praha
2-0
Baník Ostrava

Karviná
0-1
Slovan Liberec

Jablonec
2-1
Mladá Boleslav

Teplice
1-1
Viktoria Plzeň

 
Lördag 24 augusti 2019
Slovan Liberec
17 : 00
Sparta Praha

Baník Ostrava
17 : 00
Slovácko

Viktoria Plzeň
17 : 00
Opava

Slavia Praha
17 : 00
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
17 : 00
Teplice

Zlín
17 : 00
Karviná

Příbram
17 : 00
Jablonec

Mladá Boleslav
17 : 00
České Budějovice

Lördag 31 augusti 2019
Sparta Praha
17 : 00
Sigma Olomouc

Slovácko
17 : 00
Mladá Boleslav

Opava
17 : 00
Slavia Praha

Bohemians 1905
17 : 00
Slovan Liberec

Teplice
17 : 00
Karviná

Příbram
17 : 00
Viktoria Plzeň

Jablonec
17 : 00
Baník Ostrava

České Budějovice
17 : 00
Zlín