ecst.se fotboll
Säsongen 2019-20
Start: 12 juli 2019
Grundserien: Start: 12 juli 2019
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

0

omgångar

Grundserien: 30
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

160 / 270

matcher spelade ( 59.26 % )

Grundserien: 160 / 240
Mästerskapsserien: /
Nedflyttningsserien: /

publiksnitt

Grundserien: 5 661
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2.71

målsnitt

Grundserien: 2.71
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
31
32
33
34
35
Nedflyttningsserien
31
32
33
34
35

Aktuella matcher

(17-30 januari 2020)

Grundserien

15.12.2019, 19:35

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Praha
1
20
17
3
0
45
- 4
41
54
10
0
0
26
- 2
30
7
3
0
19
- 2
24
2
Viktoria Plzeň
2
20
11
5
4
35
- 19
16
38
8
1
2
23
- 10
25
3
4
2
12
- 9
13
3
Jablonec
4
20
10
5
5
35
- 27
8
35
6
2
2
22
- 11
20
4
3
3
13
- 16
15
4
Sparta Praha
3
20
9
6
5
39
- 26
13
33
6
2
2
26
- 13
20
3
4
3
13
- 13
13
5
Mladá Boleslav
7
20
10
2
8
39
- 32
7
32
9
0
2
31
- 15
27
1
2
6
8
- 17
5
6
Slovácko
11
20
9
5
6
28
- 26
2
32
5
3
1
15
- 7
18
4
2
5
13
- 19
14
7
Baník Ostrava
5
20
9
4
7
30
- 23
7
31
6
3
2
22
- 8
21
3
1
5
8
- 15
10
8
České Budějovice
ny
20
9
3
8
33
- 33
0
30
5
2
3
15
- 12
17
4
1
5
18
- 21
13
9
Slovan Liberec
6
20
8
3
9
33
- 30
3
27
5
2
3
22
- 14
17
3
1
6
11
- 16
10
10
Sigma Olomouc
8
20
5
10
5
25
- 25
0
25
4
5
1
13
- 9
17
1
5
4
12
- 16
8
11
Teplice
10
20
5
8
7
18
- 29
-11
23
3
4
2
10
- 12
13
2
4
5
8
- 17
10
12
Fastav Zlín
9
20
6
3
11
16
- 30
-14
21
5
1
5
10
- 13
16
1
2
6
6
- 17
5
13
Bohemians 1905
13
20
5
5
10
20
- 32
-12
20
5
3
1
12
- 7
18
0
2
9
8
- 25
2
14
Opava
12
20
3
5
12
9
- 31
-22
14
2
2
5
5
- 11
8
1
3
7
4
- 20
6
15
Karviná
15
20
2
7
11
13
- 30
-17
13
0
5
4
4
- 9
5
2
2
7
9
- 21
8
16
Příbram
14
20
3
4
13
15
- 36
-21
13
3
4
4
12
- 12
13
0
0
9
3
- 24
0

Mästerskapsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
-
-
2
-
-
-
3
-
-
-
4
-
-
-
5
-
-
-
6
-
-
-

Nedflyttningsserien

 
Totalt
Hemma
Borta
11
-
-
-
12
-
-
-
13
-
-
-
14
-
-
-
15
-
-
-
16
-
-
-

Skytteliga (grundserien)

-
-

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Slavia Praha
61 374
5
12 275
Sparta Praha
84 029
7
12 004
Viktoria Plzeň
54 471
6
9 079
Baník Ostrava
51 058
7
7 294
Teplice
26 743
5
5 349
České Budějovice
36 059
7
5 151
Bohemians 1905
24 416
5
4 883
Slovan Liberec
24 003
5
4 801
Slovácko
25 792
6
4 299
Fastav Zlín
24 525
6
4 088
Opava
23 100
6
3 850
Karviná
19 169
5
3 834
Sigma Olomouc
18 457
5
3 691
Mladá Boleslav
25 603
7
3 658
Příbram
23 090
7
3 299
Jablonec
21 598
7
3 085
Totalt
543 487
96
5 661

Spelschema

(Uppdaterad: 15.12.2019, 19:35)

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 12 juli 2019
Jablonec
2-0
Bohemians 1905

1-0 Jan Matoušek (19)
2-0 Jan Matoušek (84)

Utvisning Daniel Köstl (90+2)

Publik 2 612

 
Lördag 13 juli 2019
Baník Ostrava
1-2
Slovan Liberec

1-0 Nemanja Kuzmanovič (9)

1-1 Jakub Pešek (53)
1-2 Roman Potočný (90+4)

Publik 7 542

Příbram
1-1
Teplice

1-0 Michal Škoda (42)

1-1 Jakub Mareš (72)

Publik 2 862

Viktoria Plzeň
3-1
Sigma Olomouc

1-1 Joel Kaymba (40)
2-1 Jan Kopic (72)
3-1 Jan Kovařík (90+4)

0-1 Jakub Plšek (straff, 34)
Utvisning Jakub Yunis (70)

Publik 9 611

 
Söndag 14 juli 2019
Mladá Boleslav
1-0
Karviná

1-0 Nikolay Komlichenko (straff, 82)

Utvisning Marek Hanousek (62)

Publik 3 728

České Budějovice
0-1
Opava

 

0-1 Vaclav Jurečka (31)

Publik 4 381

Sparta Praha
0-2
Slovácko

 

0-1 Jan Kalabiška (19)
0-2 Vlastimil Daníček (30)

Publik 14 155

 
Måndag 15 juli 2019
Zlín
0-1
Slavia Praha

 

0-1 Josef Hušbauer (69)

Publik 5 898

 
Fredag 19 juli 2019
Slovan Liberec
1-2
Viktoria Plzeň

1-2 Petar Musa (79)

0-1 Ludk Pernica (57)
0-2 Jan Kopic (70)

 
Lördag 20 juli 2019
Sigma Olomouc
1-0
Zlín

1-0 Martin Nešpor (61)

 

Publik 3 908

Opava
1-0
Příbram

1-0 Rene Dedic (85)

 

Publik 2 876

Slovácko
0-2
České Budějovice

 

0-1 Luka Provod (18)
0-2 Ivo Táborský (85)

Publik 4 089

Sparta Praha
2-0
Jablonec

1-0 Adam Hložek (63)
2-0 Guelor Kanga (83)

 

Publik 10 867

 
Söndag 21 juli 2019
Bohemians 1905
3-0
Mladá Boleslav

Teplice
1-5
Slavia Praha

 
Måndag 22 juli 2019
Karviná
1-2
Baník Ostrava

 
Fredag 26 juli 2019
Baník Ostrava
0-1
Teplice

 
Lördag 27 juli 2019
Příbram
3-2
Bohemians 1905

Zlín
2-1
Slovan Liberec

Viktoria Plzeň
3-2
Karviná

 
Söndag 28 juli 2019
Jablonec
6-0
Slovácko

Mladá Boleslav
4-1
Opava

Slavia Praha
1-0
Sigma Olomouc

 
Måndag 29 juli 2019
České Budějovice
2-2
Sparta Praha

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 2 augusti 2019
Opava
0-2
Baník Ostrava

 
Lördag 3 augusti 2019
Slovácko
1-0
Zlín

Slovan Liberec
0-1
Sigma Olomouc

Bohemians 1905
0-0
Viktoria Plzeň

 
Söndag 4 augusti 2019
Teplice
Inst
Mladá Boleslav

Karviná
0-0
Slavia Praha

České Budějovice
1-1
Jablonec

Sparta Praha
3-0
Příbram

 
Fredag 9 augusti 2019
Zlín
1-0
Teplice

1-0 Jakub Janetzký (87)

 

Publik 3 198

 
Lördag 10 augusti 2019
Baník Ostrava
4-2
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-1
Karviná

Příbram
2-0
České Budějovice

Slavia Praha
1-0
Slovan Liberec

 
Söndag 11 augusti 2019
Viktoria Plzeň
0-2
Slovácko

Jablonec
2-1
Opava

Mladá Boleslav
4-3
Sparta Praha

 
Fredag 16 augusti 2019
České Budějovice
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 17 augusti 2019
Opava
0-3
Zlín

Slovácko
2-0
Příbram

Bohemians 1905
3-2
Sigma Olomouc

 
Söndag 18 augusti 2019
Sparta Praha
2-0
Baník Ostrava

Karviná
0-1
Slovan Liberec

Jablonec
2-1
Mladá Boleslav

Teplice
1-1
Viktoria Plzeň

 
Fredag 23 augusti 2019
Baník Ostrava
3-0
Slovácko

Sigma Olomouc
2-0
Teplice

 
Lördag 24 augusti 2019
Zlín
1-4
Karviná

Příbram
4-0
Jablonec

Slavia Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Söndag 25 augusti 2019
Viktoria Plzeň
4-0
Opava

Mladá Boleslav
4-2
České Budějovice

Slovan Liberec
3-1
Sparta Praha

 
Lördag 31 augusti 2019
Bohemians 1905
2-1
Slovan Liberec

Slovácko
1-1
Mladá Boleslav

Příbram
1-2
Viktoria Plzeň

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Opava
1-1
Slavia Praha

Teplice
0-0
Karviná

Jablonec
2-1
Baník Ostrava

České Budějovice
2-0
Zlín

Sparta Praha
3-3
Sigma Olomouc

 
Fredag 13 september 2019
Sigma Olomouc
2-0
Opava

 
Lördag 14 september 2019
Slovan Liberec
1-1
Teplice

Mladá Boleslav
6-0
Příbram

Slavia Praha
3-0
Slovácko

 
Söndag 15 september 2019
Karviná
0-0
Bohemians 1905

Zlín
0-2
Sparta Praha

Baník Ostrava
2-1
České Budějovice

 
Måndag 16 september 2019
Viktoria Plzen
3-2
Jablonec

 
Onsdag 18 september 2019
Teplice
2-0
Mladá Boleslav

 
Fredag 20 september 2019
Bohemians 1905
2-2
Zlín

 
Lördag 21 september 2019
Slovácko
1-1
Teplice

Opava
1-1
Slovan Liberec

Příbram
0-2
Karviná

České Budějovice
0-3
Viktoria Plzen

 
Söndag 22 september 2019
Mladá Boleslav
2-0
Baník Ostrava

Sparta Praha
0-3
Slavia Praha

 
Måndag 23 september 2019
Jablonec
2-2
Sigma Olomouc

 
Fredag 27 september 2019
Teplice
1-0
Bohemians 1905

 
Lördag 28 september 2019
Sigma Olomouc
2-2
Slovácko

Zlín
0-1
Jablonec

Slavia Praha
1-0
Mladá Boleslav

 
Söndag 29 september 2019
Karviná
1-1
Opava

Viktoria Plzen
1-0
Sparta Praha

 
Måndag 30 september 2019
Slovan Liberec
4-2
České Budějovice

Baník Ostrava
3-0
Příbram

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Slovácko
3-1
Slovan Liberec

 
Lördag 5 oktober 2019
Opava
0-1
Teplice

Baník Ostrava
4-0
Zlín

Příbram
0-0
Sigma Olomouc

Sparta Praha
4-0
Karviná

 
Söndag 6 oktober 2019
Mladá Boleslav
2-1
Viktoria Plzen

České Budějovice
3-2
Bohemians 1905

Jablonec
0-2
Slavia Praha

 
Lördag 19 oktober 2019
Slovan Liberec
2-2
Jablonec

Sigma Olomouc
1-3
České Budějovice

Zlín
0-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
3-1
Příbram

 
Söndag 20 oktober 2019
Bohemians 1905
1-0
Opava

Karviná
0-2
Slovácko

Viktoria Plzen
3-0
Baník Ostrava

Teplice
1-1
Sparta Praha

 
Fredag 25 oktober 2019
Jablonec
4-1
Teplice

 
Lördag 26 oktober 2019
Slovácko
4-0
Opava

Baník Ostrava
2-2
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Zlín

Sparta Praha
4-0
Bohemians 1905

 
Söndag 27 oktober 2019
Mladá Boleslav
1-3
Slovan Liberec

České Budějovice
3-0
Karviná

Viktoria Plzen
0-1
Slavia Praha

 

 

November 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 november 2019
Bohemians 1905
0-0
Slovácko

 
Lördag 2 november 2019
Sigma Olomouc
2-2
Mladá Boleslav

Slavia Praha
4-0
Baník Ostrava

 
Söndag 3 november 2019
Teplice
1-3
České Budějovice

Karviná
0-1
Jablonec

Slovan Liberec
3-2
Příbram

Opava
0-1
Sparta Praha

 
Måndag 4 november 2019
Zlín
1-1
Viktoria Plzen

 
Fredag 8 november 2019
Baník Ostrava
3-0
Karviná

Mladá Boleslav
2-1
Bohemians 1905

 
Lördag 9 november 2019
Zlín
1-0
Sigma Olomouc

Příbram
0-0
Opava

Jablonec
2-2
Sparta Praha

 
Söndag 10 november 2019
Viktoria Plzen
4-1
Slovan Liberec

České Budějovice
2-0
Slovácko

Slavia Praha
3-0
Teplice

 
Fredag 22 november 2019
Sparta Praha
3-3
České Budějovice

 
Lördag 23 november 2019
Opava
1-0
Mladá Boleslav

Bohemians 1905
1-0
Příbram

Slovan Liberec
5-0
Zlín

Sigma Olomouc
0-0
Slavia Praha

 
Söndag 24 november 2019
Teplice
1-1
Baník Ostrava

Karviná
1-1
Viktoria Plzen

 
Måndag 25 november 2019
Slovácko
1-1
Jablonec

 
Fredag 29 november 2019
Baník Ostrava
0-0
Opava

 
Lördag 30 november 2019
Zlín
2-1
Slovácko

Sigma Olomouc
1-0
Slovan Liberec

Příbram
0-1
Sparta Praha

 

 

December 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 december 2019
Viktoria Plzen
1-0
Bohemians 1905

Mladá Boleslav
3-1
Teplice

Jablonec
0-1
České Budějovice

Slavia Praha
2-0
Karviná

 
Fredag 6 december 2019
Bohemians 1905
0-2
Baník Ostrava

Slovan Liberec
0-3
Slavia Praha

 
Lördag 7 december 2019
Teplice
2-1
Zlín

Opava
1-2
Jablonec

Slovácko
2-1
Viktoria Plzen

 
Söndag 8 december 2019
Karviná
1-1
Sigma Olomouc

České Budějovice
2-0
Příbram

Sparta Praha
5-2
Mladá Boleslav

 
Fredag 13 december 2019
Mladá Boleslav
2-3
Jablonec

 
Lördag 14 december 2019
Slovan Liberec
3-0
Karviná

Sigma Olomouc
1-1
Bohemians 1905

Zlín
2-0
Opava

Příbram
1-4
Slovácko

Baník Ostrava
0-0
Sparta Praha

 
Söndag 15 december 2019
Viktoria Plzen
1-1
Teplice

Slavia Praha
4-1
České Budějovice

 

 

Februari 2020 Visa matchfakta
Lördag 15 februari 2020
Sparta Praha
17 : 00
Slovan Liberec

Slovácko
17 : 00
Baník Ostrava

Opava
17 : 00
Viktoria Plzen

Bohemians 1905
17 : 00
Slavia Praha

Teplice
17 : 00
Sigma Olomouc

Karviná
17 : 00
Zlín

Jablonec
17 : 00
Příbram

České Budějovice
17 : 00
Mladá Boleslav