ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 20 juli 2018
Grundserien: Start: 20 juli 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: -
Grundserien: Slut: 27 april 2019
Mästerskapsserien: Slut: -
Nedflyttningsserien: Slut: -

30

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

198 / 240

matcher spelade ( 82,50 % )

Grundserien: 198 / 240
Mästerskapsserien: 0 / 105
Nedflyttningsserien: 0 / 105

5 797

publiksnitt

Grundserien: 5 797
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,71

målsnitt

Grundserien: 2,71
Mästerskapsserien: 0,0
Nedflyttningsserien: 0,0
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Mästerskapsserien
31
32
33
34
35
EL-kval
31
32
33
Nedflyttningsserien
31
32
33
34
35
Fortuna liga

Aktuella matcher

(15-28 mars 2019)

Fredag 15 mars 2019
Dukla Praha
2-1
Karviná

1-0 Uro Đuranović (3)
2-0 Branislav Milošević (5)
Utvisning Uro Đuranović (90+3)

2-1 Thomas Wagner (32)

Publik 1 123

Teplice
2-1
Viktoria Plzeň

1-0 Jakub Hora (5)
2-0 Pavel Moulis (31)

2-1 Patrik Hrošovský (62)

Publik 3 130

 
Lördag 16 mars 2019
Baník Ostrava
1-1
Mladá Boleslav

1-0 Vaclav Procházka (4)

1-1 Muris Mešanović (43)

Publik 10 593

Slovan Liberec
1-0
Zlín

1-0 Libor Kozák (21)

 

Publik 3 348

Slovácko
0-0
Jablonec

Publik 8 121

Sparta Praha
2-1
Sigma Olomouc

1-1 Guelor Kanga (straff, 72)
2-1 Guelor Kanga (straff, 77)

0-1 Šimon Falta (44)
Utvisning Martin Nešpor (82)

Publik 11 307

 
Söndag 17 mars 2019
Bohemians 1905
15 : 00
Opava

Příbram
17 : 30
Slavia Praha

 

Grundserien

16.03.2019, 20:15

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Praha
2
24
20
1
3
61
- 18
43
61
11
1
1
38
- 10
34
9
0
2
23
- 8
27
2
Viktoria Plzeň
1
25
17
4
4
36
- 23
13
55
11
1
0
21
- 4
34
6
3
4
15
- 19
21
3
Sparta Praha
5
25
15
5
5
44
- 21
23
50
9
2
1
25
- 8
29
6
3
4
19
- 13
21
4
Jablonec
3
25
12
5
8
44
- 24
20
41
7
2
3
24
- 12
23
5
3
5
20
- 12
18
5
Baník Ostrava
12
25
11
6
8
32
- 27
5
39
6
3
4
15
- 11
21
5
3
4
17
- 16
18
6
Fastav Zlín
10
25
11
3
11
31
- 31
0
36
7
1
5
16
- 13
22
4
2
6
15
- 18
14
7
Mladá Boleslav
5
25
9
7
9
44
- 39
5
34
5
5
2
22
- 12
20
4
2
7
22
- 27
14
8
Slovan Liberec
6
25
9
7
9
26
- 22
4
34
6
4
3
17
- 8
22
3
3
6
9
- 14
12
9
Teplice
8
25
9
5
11
28
- 35
-7
32
6
1
5
16
- 19
19
3
4
6
12
- 16
13
10
Sigma Olomouc
4
25
9
4
12
28
- 37
-9
31
5
2
6
14
- 21
17
4
2
6
14
- 16
14
11
Slovácko
13
25
9
3
13
27
- 38
-11
30
5
2
5
12
- 16
17
4
1
8
15
- 22
13
12
Opava
ny
24
7
5
12
34
- 40
-6
26
5
2
5
21
- 16
17
2
3
7
13
- 24
9
13
Příbram
ny
24
7
5
12
29
- 54
-25
26
6
2
4
20
- 21
20
1
3
8
9
- 33
6
14
Bohemians 1905
7
24
6
7
11
23
- 32
-9
25
1
6
5
9
- 15
9
5
1
6
14
- 17
16
15
Dukla Praha
11
25
5
4
16
21
- 47
-26
19
4
2
7
15
- 24
14
1
2
9
6
- 23
5
16
Karviná
14
25
4
5
16
28
- 48
-20
17
3
2
7
17
- 24
11
1
3
9
11
- 24
6

Mästerskapsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
5
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
6
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Europa League-playoff

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
11
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
12
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
13
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
14
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
11
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
12
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
13
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
14
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
15
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
16
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
David Vaněček II
Teplice
4
Milan Baroš
Baník Ostrava
3
Josef Hušbauer
Slavia Praha
3
Milan Škoda
Slavia Praha
3

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Slavia Praha
103 065
8
12 883
Sparta Praha
81 443
7
11 635
Baník Ostrava
78 642
7
11 235
Viktoria Plzeň
77 177
8
9 647
Sigma Olomouc
48 117
8
6 015
Teplice
36 666
7
5 238
Slovan Liberec
40 451
8
5 056
Slovácko
34 223
7
4 889
Bohemians 1905
33 014
7
4 716
Fastav Zlín
31 887
8
3 986
Příbram
29 463
8
3 683
Karviná
23 895
7
3 414
Jablonec
26 299
8
3 287
Mladá Boleslav
24 206
8
3 026
Dukla Praha
21 293
8
2 662
Opava
17 335
8
2 167
Totalt
707 176
122
5 797

Spelschema

(Uppdaterad: 16.03.2019, 20:15)

Juli 2018 Visa matchfakta
Fredag 20 juli 2018
Dukla Praha
1-3
Viktoria Plzeň

1-0 David Doudera (6)

1-1 Jakub Řezníček (69)
1-2 Jakub Podany (självmål, 71)
1-3 Michal Krmenčík (straff, 88)

Publik 5 039

 
Lördag 21 juli 2018
Zlín
3-2
Mladá Boleslav

1-1 Zoran Gajić (68)
2-1 Robert Matějov (80)
3-1 Jean Beauguel (90+3)

0-1 Marek Matějovský (7)
0-2 Nikolay Komlichenko (64)

Publik 3 852

Slovan Liberec
1-0
Karviná

1-0 Jan Pázler (85)

 

Publik 4 548

Příbram
1-1
Teplice

1-0 Roman Květ (16)

1-1 Patrik Žitný (46)

Publik 3 758

Sparta Praha
2-0
Opava

1-0 Guelor Kanga (73)
2-0 Jaroslav Svozil (självmål, 84)

 

Publik 12 186

 
Söndag 22 juli 2018
Bohemians 1905
2-1
Slovácko

1-0 Josef Jindřišek (10)
2-0 Dominik Mašek (straff, 40)

2-1 Vlastimil Daníček (straff, 77)

Publik 4 812

Sigma Olomouc
0-3
Slavia Praha

 

0-1 Stanislav Tecl (22)
0-2 Miroslav Stoch (30)
0-3 Vladimir Coufal (74)

Publik 9 548

 
Måndag 23 juli 2018
Baník Ostrava
1-0
Jablonec

1-0 Tomas Holeš (självmål, 81)

 

Publik 8 869

 
Fredag 27 juli 2018
Mladá Boleslav
0-4
Sigma Olomouc

 

0-1 Jakub Plšek (8)
0-2 Martin Nešpor (69)
0-3 Martin Sladký (73)
0-4 David Houska (82)

Publik 3 127

 
Lördag 28 juli 2018
Příbram
4-2
Bohemians 1905

1-0 Jan Matoušek (6)
2-0 Miroslav Slepička (straff, 27)
3-0 Jan Matoušek (50)
4-0 Roman Květ (58)

Utvisning Tomas Frykstak (22)
4-1 Abdulla Yusuf Helal (66)
Utvisning Michal Šmíd (73)
4-2 Filip Hašek (89)

Publik 4 448

Opava
1-2
Zlín

Utvisning Jaroslav Svozil (15)
1-1 David Puškáč (36)

0-1 Lukas Bartošák (20)
1-2 Tomáš Poznar (54)

Publik 1 118

Slovácko
2-1
Baník Ostrava

1-0 Jan Kuchta (22)
2-1 Filip Kubala (90+1(

1-1 Daniel Holzer (35)

Publik 6 389

Slavia Praha
4-0
Karviná

1-0 Milan Škoda (straff, 13)
2-0 Milan Škoda (32)
3-0 Josef Hušbauer (66)
4-0 Alexandru Băluță (81)

 

Publik 12 103

 
Söndag 29 juli 2018
Teplice
5-2
Dukla Praha

1-0 David Vaněček II (19)
2-0 Tomas Vondrášek (38)
3-0 Jakub Hora (50)
4-0 Jakub Hora (56)
5-1 David Vaněček II (79)

4-1 Ivan Schranz (65)
5-2 Lukas Holík (89)

Publik 3 116

Jablonec
1-2
Sparta Praha

1-2 David Lischka (88)

0-1 Guelor Kanga (53)
0-2 Vukadin Vukadinovic (68)

Publik 5 950

 
Måndag 30 juli 2018
Viktoria Plzeň
1-0
Slovan Liberec

1-0 Michal Krmenčík (61)

 

Publik 10 753

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Slavia Praha
3-1
Opava

1-0 Josef Hušbauer (20)
2-0 Josef Hušbauer (straff, 51)
3-1 Peter Olayinka (90)

2-1 Nemanja Kuzmanovič (80)

Publik 13 127

 
Lördag 4 augusti 2018
Baník Ostrava
3-0
Příbram

1-0 Milan Baroš (5)
2-0 Milan Baroš (22)
3-0 Milan Baroš (51)

 

Publik 7 032

Zlín
1-1
Jablonec

1-1 Jean Beauguel (90)

0-1 Jakub Považanec (70)

Publik 3 480

Slovan Liberec
2-2
Teplice

1-1 Petr Ševčík (35)
2-2 Jan Pázler (68)

0-1 David Vaněček II (33)
1-2 David Vaněček II (60)

Publik 4 964

Sigma Olomouc
0-1
Viktoria Plzeň

 

0-1 Roman Procházka (88)

Publik 7 049

 
Söndag 5 augusti 2018
Karviná
3-4
Mladá Boleslav

1-1 Luka Budínský (straff, 45)
2-2 Thomas Wagner (58)
3-4 Eric Ramírez (87)

0-1 Nikolay Komilchenko (23)
1-2 Diemoco Konaté (56)
2-3 Marek Janečka (självmål, 62)
2-4 Tomas Ladra (83)

Publik 3 357

Sparta Praha
1-0
Slovácko

1-0 Benjamin Tetteh (32)

 

Publik 9 034

 
Måndag 6 augusti 2018
Dukla Praha
0-1
Bohemians 1905

 

0-1 Luka Juliš (25)

Publik 5 262

 
Fredag 10 augusti 2018
Mladá Boleslav
0-1
Slavia Praha

 

0-1 Milan Škoda (34)

 
Lördag 11 augusti 2018
Příbram
4-0
Dukla Praha

Opava
1-1
Slovan Liberec

Jablonec
4-1
Karviná

Viktoria Plzeň
1-0
Zlín

 
Söndag 12 augusti 2018
Slovácko
3-1
Sigma Olomouc

Teplice
0-4
Sparta Praha

 
Måndag 13 augusti 2018
Bohemians 1905
0-1
Baník Ostrava

 

0-1 Ondřej Šašinka (87)

 
Fredag 17 augusti 2018
Dukla Praha
1-2
Slovácko

1-1 Ivan Schranz (straff, 26)

0-1 Martin Chlumecký (självmål, 13)
1-2 Martin Chlumecký (89)

Publik 8 150

 
Lördag 18 augusti 2018
Slovan Liberec
1-1
Bohemians 1905

Zlín
1-0
Teplice

Mladá Boleslav
6-1
Opava

Slavia Praha
0-2
Jablonec

 
Söndag 19 augusti 2018
Karviná
0-1
Viktoria Plzeň

 

0-1 Michal Krmenčík (6)

Sparta Praha
2-2
Příbram

1-1 Guelor Kanga (straff, 38)
2-1 Alexandru Chipciu (69)

0-1 Miroslav Slepička (6)
Utvisning Jaroslav Tregler (42)
2-2 Emmanuel Antwi (86)

 
Måndag 20 augusti 2018
Sigma Olomouc
1-4
Baník Ostrava

 
Fredag 24 augusti 2018
Bohemians 1905
1-1
Sparta Praha

1-1 Jan Záviška (87)

0-1 Josef Šural (61)

 
Lördag 25 augusti 2018
Příbram
1-3
Slovan Liberec

1-1 Jan Matoušek (50)

0-1 Tomas Malinsky (33)
1-2 Roman Potočný (54)
1-3 Filip Oršula (79)

Publik 7 900

Opava
1-3
Karviná

1-2 Tomas Smola (62)

0-1 Filip Panak (19)
0-2 Vojtch Smrž (59)
1-3 Thomas Wagner (81)

Publik 1 209

Baník Ostrava
2-0
Dukla Praha

1-0 Ondrej Šašinka (12)
2-0 Dame Diop (43)

 

Publik 10 405

Teplice
0-3
Slavia Praha

 

0-1 Stanislav Tecl (14) 0-2 Ondrej Kúdela (34) 0-3 Jan Sýkora (59)

Publik 7 487

 
Söndag 26 augusti 2018
Viktoria Plzeň
6-1
Mladá Boleslav

Jablonec
3-0
Sigma Olomouc

 
Måndag 27 augusti 2018
Slovácko
0-4
Zlín

 

0-1 T Poznar (straff, 17)
0-2 Lukas Bartošák (26)
0-3 Luka Železník (54)
0-4 Robert Matějov (61)

 
Fredag 31 augusti 2018
Sparta Praha
2-0
Dukla Praha

1-0 Benjamin Tetteh (45+1)
2-0 Guelor Kanga (82)

 

Publik 9 824

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Slovan Liberec
0-0
Baník Ostrava

Zlín
3-0
Příbram

Mladá Boleslav
1-1
Teplice

Opava
2-0
Jablonec

Slavia Praha
4-0
Viktoria Plzeň

 
Söndag 2 september 2018
Karviná
2-1
Slovácko

Sigma Olomouc
2-3
Bohemians 1905

 
Fredag 14 september 2018
Bohemians 1905
0-1
Zlín

 

0-1 Petr Hronek (35)

Publik 4 732

 
Lördag 15 september 2018
Příbram
1-0
Sigma Olomouc

Viktoria Plzeň
1-0
Opava

 
Söndag 16 september 2018
Dukla Praha
2-0
Slovan Liberec

Jablonec
0-3
Mladá Boleslav

Teplice
2-1
Karviná

Slovácko
1-3
Slavia Praha

 
Måndag 17 september 2018
Baník Ostrava
0-1
Sparta Praha

 
Fredag 21 september 2018
Zlín
1-2
Baník Ostrava

 
Lördag 22 september 2018
Sigma Olomouc
1-0
Dukla Praha

Karviná
4-1
Příbram

Mladá Boleslav
5-1
Slovácko

Opava
2-0
Teplice

Sparta Praha
4-1
Slovan Liberec

 
Söndag 23 september 2018
Slavia Praha
1-0
Bohemians 1905

 
Måndag 24 september 2018
Jablonec
3-0
Viktoria Plzeň

 
Fredag 28 september 2018
Bohemians 1905
0-0
Karviná

Viktoria Plzeň
1-0
Sparta Praha

 
Lördag 29 september 2018
Dukla Praha
1-1
Zlín

Příbram
3-0
Mladá Boleslav

Slovácko
0-2
Opava

Slovan Liberec
3-0
Sigma Olomouc

 
Söndag 30 september 2018
Baník Ostrava
2-1
Slavia Praha

Teplice
1-2
Jablonec

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Fredag 5 oktober 2018
Zlín
0-1
Slovan Liberec

Utvisning Pablo Padio (64)

0-1 Roman Potočný (68)

Publik 3 182

 
Lördag 6 oktober 2018
Mladá Boleslav
2-2
Baník Ostrava

Sigma Olomouc
1-0
Sparta Praha

 
Söndag 7 oktober 2018
Karviná
0-2
Dukla Praha

Opava
0-1
Bohemians 1905

Jablonec
2-0
Slovácko

Viktoria Plzeň
1-0
Teplice

Slavia Praha
4-1
Příbram

 
Fredag 19 oktober 2018
Bohemians 1905
2-2
Viktoria Plzeň

1-0 Abdulla Yusuf Helal (straff, 24)
2-1 Jan Záviška (64)

1-1 Till Schumacher (självmål, 34)
2-2 Roman Procházka (66)

Publik 5 000

 
Lördag 20 oktober 2018
Sigma Olomouc
1-1
Zlín

Příbram
0-6
Jablonec

Baník Ostrava
1-1
Karviná

Slovácko
0-2
Teplice

 
Söndag 21 oktober 2018
Dukla Praha
1-0
Opava

1-0 Jan Ďurica (89)

 

Publik 3 144

Slovan Liberec
0-1
Slavia Praha

Utvisning Jan Mikula (12)

0-1 Miroslav Stoch (3)

Publik 8 875

 
Måndag 22 oktober 2018
Sparta Praha
4-1
Mladá Boleslav

1-0 Matj Pulkrab (19)
2-0 Benjamin Tetteh (20)
3-0 Benjamin Tetteh (37)
4-0 Guelor Kanga (straff, 64)

4-1 Luka Hůlka (84)

 
Fredag 26 oktober 2018
Teplice
0-1
Baník Ostrava

 

0-1 Adam Jánoš (25)

Publik 3 118

 
Lördag 27 oktober 2018
Karviná
2-3
Sigma Olomouc

Mladá Boleslav
3-0
Bohemians 1905

Opava
5-0
Příbram

Zlín
1-0
Sparta Praha

 
Söndag 28 oktober 2018
Viktoria Plzeň
2-1
Slovácko

Jablonec
0-0
Slovan Liberec

 
Måndag 29 oktober 2018
Slavia Praha
4-1
Dukla Praha

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Fredag 2 november 2018
Bohemians 1905
2-3
Teplice

1-1 Abdulla Yusuf Helal (18)
2-1 Abdulla Yusuf Helal (23)

0-1 Michal Jeřábek (17)
2-2 Daniel Trubač (50)
2-3 David Vaněček II (63)

 
Lördag 3 november 2018
Baník Ostrava
0-1
Viktoria Plzeň

Příbram
0-3
Slovácko

Dukla Praha
2-6
Jablonec

Sigma Olomouc
2-2
Opava

Zlín
2-1
Karviná

 
Söndag 4 november 2018
Sparta Praha
2-2
Slavia Praha

 
Måndag 5 november 2018
Slovan Liberec
1-0
Mladá Boleslav

 
Fredag 9 november 2018
Mladá Boleslav
0-0
Dukla Praha

 
Lördag 10 november 2018
Karviná
1-3
Sparta Praha

1-0 Lukáš Budínský (straff, 34)
Utvisning Lukáš Budínský (45)

1-1 Uro Radaković (51)
1-2 Nicolae Stanciu (72)
1-3 Srđan Plavšić (straff, 86)

Slovácko
0-1
Slovan Liberec

 

0-1 Ale Nešický (31)

 
Söndag 11 november 2018
Opava
2-1
Baník Ostrava

Jablonec
3-1
Bohemians 1905

Viktoria Plzeň
1-1
Příbram

Teplice
0-0
Sigma Olomouc

Slavia Praha
3-1
Zlín

 
Fredag 23 november 2018
Slovan Liberec
1-1
Viktoria Plzeň

1-0 Jakub Pešek (70)

Utvisning Lukas Hejda (64)
1-1 Jan Kovařík (84)

Publik 4 555

Dukla Praha
1-0
Teplice

1-0 Uro Đuranović (17)

Utvisning Martin Jindráček (51)
Utvisning Michal Jeřábek (69)

Publik 728

 
Lördag 24 november 2018
Karviná
1-3
Slavia Praha

Bohemians 1905
2-2
Příbram

Zlín
2-0
Opava

Baník Ostrava
0-3
Slovácko

 
Söndag 25 november 2018
Sigma Olomouc
0-4
Mladá Boleslav

Sparta Praha
0-0
Jablonec

 
Fredag 30 november 2018
Teplice
1-0
Slovan Liberec

1-0 Jakub Hora (3)

 

Publik 1 187

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Mladá Boleslav
1-1
Karviná

Slovácko
2-1
Sparta Praha

 
Söndag 2 december 2018
Bohemians 1905
0-0
Dukla Praha

Příbram
0-2
Baník Ostrava

Viktoria Plzeň
2-0
Sigma Olomouc

 
Måndag 3 december 2018
Jablonec
4-0
Zlín

Opava
2-3
Slavia Praha

 
Fredag 7 december 2018
Dukla Praha
1-2
Příbram

1-9 Uro Đuranović (56)

1-1 Jan Rezek (straff, 69)
1-2 Antonin Fantiš (78)

Zlín
0-2
Viktoria Plzeň

 

0-1 Tomas Chorý (3)
0-2 Jan Kovařík (8)

 
Lördag 8 december 2018
Baník Ostrava
2-0
Bohemians 1905

Sigma Olomouc
1-0
Slovácko

Karviná
2-1
Jablonec

Slavia Praha
3-2
Mladá Boleslav

 
Söndag 9 december 2018
Sparta Praha
0-1
Teplice

 
Måndag 10 december 2018
Slovan Liberec
1-2
Opava

 
Fredag 14 december 2018
Baník Ostrava
0-0
Sigma Olomouc

 
Lördag 15 december 2018
Bohemians 1905
0-0
Slovan Liberec

Slovácko
1-0
Dukla Praha

Teplice
2-1
Zlín

Opava
2-1
Mladá Boleslav

Příbram
1-1
Sparta Praha

 
Söndag 16 december 2018
Viktoria Plzeň
3-1
Karviná

 
Måndag 17 december 2018
Jablonec
0-2
Slavia Praha

 

0-1 Milan Škoda (straff, 18)
0-2 Josef Hušbauer (70)

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Fredag 8 februari 2019
Sigma Olomouc
1-2
Jablonec

1-1 Vit Beneš (87)

0-1 Vojtch Kubista (78)
1-2 Martin Dolezal (89)

Publik 2 459

Dukla Praha
1-1
Baník Ostrava

1-0 Jakub Podany (13)

1-1 Nemanja Kuzmanovič (31)

Publik 2 863

 
Lördag 9 februari 2019
Slovan Liberec
4-0
Příbram

1-0 Matj Hybš (20)
2-0 Jakub Pešek (28)
3-0 Oscar Dorley (43)
4-0 Libor Kozák (62)

 

Karviná
1-1
Opava

1-1 Thomas Wagner (15)

0-1 Vaclav Jurečka (14)

Mladá Boleslav
1-1
Viktoria Plzeň

1-1 Nikolay Komlichenko (straff, 75)

0-1 Jean Baeauguel (37)

Zlín
0-1
Slovácko

 

0-1 Jaroslav Diviš (47)

Slavia Praha
2-0
Teplice

1-0 Tomas Souček (straff, 83)
2-0 Mick van Buren (84)

Utvisning Michal Jeřábek (82)

 
Söndag 10 februari 2019
Sparta Praha
1-0
Bohemians 1905

1-0 Martin Frýdek (90+3)

Utvisning Vladislav Levin (83)

Publik 11 625

 
Fredag 15 februari 2019
Teplice
0-2
Mladá Boleslav

 

0-1 Antonin Křapka (36)
0-2 Nikolay Komlichenko (straff, 47)
Utvisning Aleksandar Šušnjar (50)

Publik 2 103

 
Lördag 16 februari 2019
Bohemians 1905
0-1
Sigma Olomouc

 

0-1 Martin Sladký (12)

Publik 4 377

Příbram
3-2
Zlín

1-1 Jan Rezek (straff, 44)
2-1 Tomas Jablonský (48)
3-1 Ruslan Mingazow (61)

0-1 T Poznar (28)
3-2 Pavel Vyhnal (63)

Publik 2 168

Slovácko
2-0
Karviná

1-0 Vlastimil Daníček (straff, 35)
2-0 Vlastimil Daníček (straff, 54)

 

Publik 4 127

Baník Ostrava
2-1
Slovan Liberec

1-0 Milan Baroš (57)
2-0 Dame Diop (70)

2-1 Patrizio Stronati (självmål, 80)

Publik 10 798

 
Söndag 17 februari 2019
Jablonec
2-2
Opava

1-0 Bogdan Vătăjelu (16)
2-1 Jan Zidek (självmål, 55)

1-1 Jakub Janetzký (24)
2-2 Tomas Smola (86)

Viktoria Plzeň
2-0
Slavia Praha

1-0 Tomas Chorý (44)
2-0 Jean Beaguel (82)

 

Publik 11 140

 
Måndag 18 februari 2019
Dukla Praha
2-3
Sparta Praha

1-0 Branislav Milošević (3)
2-1 Dominik Piechaty (självmål, 56)

1-1 Guelor Kanga (12)
2-2 Ondrej Zahustel (64)
2-3 Benjamin Tetteh (81)

Publik 6 122

 
Fredag 22 februari 2019
Slovan Liberec
2-0
Dukla Praha

1-0 Matej Hybš (60)
2-0 Libor Kozák (88)

 

Publik 2 777

 
Lördag 23 februari 2019
Zlín
0-2
Bohemians 1905

 

0-1 Daniel Krch (29)
0-2 Kamil Vacek (90+3)

Publik 3 065

Sigma Olomouc
2-0
Příbram

1-0 Jakub Plšek (26)
2-0 Tomas Zahradníček (90+3)

 

Publik 12 541

Karviná
1-1
Teplice

1-0 Thomas Wagner (45+1)

1-1 Jakub Hora (straff, 72)

Publik 4 833

Mladá Boleslav
1-0
Jablonec

1-0 Tomas Přikryl (90+3)

 

Publik 2 956

 
Söndag 24 februari 2019
Sparta Praha
3-2
Baník Ostrava

 
Måndag 25 februari 2019
Opava
1-2
Viktoria Plzeň

1-2 Vaclav Juřena (90)

0-1 Patrik Hrošovský (straff, 24)
0-2 Tomas Chorý (79)

Slavia Praha
4-0
Slovácko

1-0 Milan Škoda (26)
2-0 Luka Masopust (40)
3-0 Josef Hušbauer (57)
4-0 Tomas Souček (76)

 

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 mars 2019
Baník Ostrava
1-2
Zlín

1-1 Milan Baroš (25)
Utvisning Robert Hrubý (73)

0-1 Petr Jiráček (20)
1-2 Tomas Poznar (63)

 
Lördag 2 mars 2019
Dukla Praha
0-4
Sigma Olomouc

Příbram
2-1
Karviná

Slovácko
1-1
Mladá Boleslav

Viktoria Plzeň
1-0
Jablonec

Slovan Liberec
0-1
Sparta Praha

 
Söndag 3 mars 2019
Bohemians 1905
0-3
Slavia Praha

Teplice
3-2
Opava

 
Fredag 8 mars 2019
Jablonec
2-1
Teplice

 
Lördag 9 mars 2019
Karviná
0-3
Bohemians 1905

Mladá Boleslav
2-0
Příbram

Zlín
2-1
Dukla Praha

Opava
2-2
Slovácko

Sparta Praha
4-0
Viktoria Plzeň

 
Söndag 10 mars 2019
Slavia Praha
4-0
Baník Ostrava

 
Måndag 11 mars 2019
Sigma Olomouc
2-1
Slovan Liberec

1-0 Vit Beneš (29)
2-0 Martin Nešpor (55)

2-1 Libor Kozák (86)

 
Fredag 15 mars 2019
Dukla Praha
2-1
Karviná

1-0 Uro Đuranović (3)
2-0 Branislav Milošević (5)
Utvisning Uro Đuranović (90+3)

2-1 Thomas Wagner (32)

Publik 1 123

Teplice
2-1
Viktoria Plzeň

1-0 Jakub Hora (5)
2-0 Pavel Moulis (31)

2-1 Patrik Hrošovský (62)

Publik 3 130

 
Lördag 16 mars 2019
Baník Ostrava
1-1
Mladá Boleslav

1-0 Vaclav Procházka (4)

1-1 Muris Mešanović (43)

Publik 10 593

Slovan Liberec
1-0
Zlín

1-0 Libor Kozák (21)

 

Publik 3 348

Slovácko
0-0
Jablonec

Publik 8 121

Sparta Praha
2-1
Sigma Olomouc

1-1 Guelor Kanga (straff, 72)
2-1 Guelor Kanga (straff, 77)

0-1 Šimon Falta (44)
Utvisning Martin Nešpor (82)

Publik 11 307

 
Söndag 17 mars 2019
Bohemians 1905
15 : 00
Opava

Příbram
17 : 30
Slavia Praha

 
Lördag 30 mars 2019
Viktoria Plzeň
-
Bohemians 1905

Jablonec
-
Příbram

Karviná
-
Baník Ostrava

Opava
-
Dukla Praha

Slavia Praha
-
Slovan Liberec

Mladá Boleslav
-
Sparta Praha

Zlín
-
Sigma Olomouc

Teplice
-
Slovácko

 

April 2019 Visa matchfakta
Lördag 6 april 2019
Sparta Praha
-
Zlín

Dukla Praha
-
Slavia Praha

Sigma Olomouc
-
Karviná

Bohemians 1905
-
Mladá Boleslav

Příbram
-
Opava

Slovan Liberec
-
Jablonec

Slovácko
-
Viktoria Plzeň

Baník Ostrava
-
Teplice

Lördag 13 april 2019
Teplice
-
Bohemians 1905

Slovácko
-
Příbram

Viktoria Plzeň
-
Baník Ostrava

Jablonec
-
Dukla Praha

Mladá Boleslav
-
Slovan Liberec

Slavia Praha
-
Sparta Praha

Opava
-
Sigma Olomouc

Karviná
-
Zlín

Lördag 20 april 2019
Zlín
-
Slavia Praha

Sparta Praha
-
Karviná

Dukla Praha
-
Mladá Boleslav

Baník Ostrava
-
Opava

Bohemians 1905
-
Jablonec

Příbram
-
Viktoria Plzeň

Sigma Olomouc
-
Teplice

Slovan Liberec
-
Slovácko

Lördag 27 april 2019
Slovácko
-
Bohemians 1905

Teplice
-
Příbram

Jablonec
-
Baník Ostrava

Viktoria Plzeň
-
Dukla Praha

Karviná
-
Slovan Liberec

Opava
-
Sparta Praha

Slavia Praha
-
Sigma Olomouc

Mladá Boleslav
-
Zlín