ecst.se fotboll

Nyheter, resultatservice och statistikfrån hela fotbollseuropa

a

omgångar

a /a

matcher spelade ( a a )

00.00.0000, 00:00

-

publiksnitt

00.00.0000, 00:00

a

målsnitt

00.00.0000, 00:00

Tabell | 00.00.0000, 00:00
  Totalt Hemma Borta  

Lag 1 till Champions League, lag 2-3 till Europa League. Lag 14 till nedflyttningskval, lag 15-16 flyttas ned.

Korrigeringar: -

Spalten längst till höger visar slutplacering förra säsongen.

1 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
2 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
3 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
4 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
5 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
6 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
7 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
8 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
9 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
10 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
11 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
12 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
13 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
14 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
15 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
16 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 0 - 0 0 -
Skytteliga | 00.00.0000, 00:00
---
Publiksnitt | 00.00.0000, 00:00

Spalterna visar total hemmapublik, antal hemmamatcher och hemmasnitt.

Eventuell siffra inom parentes anger antal hemmamatcher där uppgift saknas.

----
Spelschema | 00.00.0000, 00:00
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Sigma Olomouc
20:15
Baník Ostrava

 
Jablonec
17:00
Zlín

Příbram
17:00
Mladá Boleslav

Slovácko
17:00
Sparta Praha

Teplice
17:00
Zbrojovka Brno

Bohemians 1905
17:00
Slovan Liberec

Viktoria Plzeň
20:15
Vysočina Jihlava

 
Dukla Praha
15:00
Slavia Praha

 
Zbrojovka Brno
20:15
Bohemians 1905

 
Slovan Liberec
17:00
Sigma Olomouc

Mladá Boleslav
17:00
Dukla Praha

Slavia Praha
17:00
Jablonec

Baník Ostrava
17:00
Slovácko

Vysočina Jihlava
17:00
Teplice

Zlín
20:15
Viktoria Plzeň

 
Sparta Praha
19:30
Příbram

 
Dukla Praha
17:00
Jablonec

Sigma Olomouc
17:00
Slavia Praha

Teplice
17:00
Zlín

Slovácko
17:00
Mladá Boleslav

Příbram
17:00
Baník Ostrava

Bohemians 1905
17:00
Sparta Praha

Viktoria Plzeň
17:00
Zbrojovka Brno

Slovan Liberec
17:00
Vysočina Jihlava

Mladá Boleslav
17:00
Sigma Olomouc

Zlín
17:00
Dukla Praha

Baník Ostrava
17:00
Slovan Liberec

Vysočina Jihlava
17:00
Bohemians 1905

Sparta Praha
17:00
Viktoria Plzeň

Zbrojovka Brno
17:00
Příbram

Jablonec
17:00
Slovácko

Slavia Praha
17:00
Teplice

Sigma Olomouc
17:00
Jablonec

Vysočina Jihlava
17:00
Mladá Boleslav

Slovan Liberec
17:00
Zbrojovka Brno

Bohemians 1905
17:00
Slavia Praha

Viktoria Plzeň
17:00
Baník Ostrava

Příbram
17:00
Dukla Praha

Slovácko
17:00
Zlín

Teplice
17:00
Sparta Praha

Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta
Dukla Praha
17:00
Sigma Olomouc

Jablonec
17:00
Teplice

Slavia Praha
17:00
Slovácko

Zlín
17:00
Příbram

Mladá Boleslav
17:00
Viktoria Plzeň

Baník Ostrava
17:00
Bohemians 1905

Sparta Praha
17:00
Slovan Liberec

Zbrojovka Brno
17:00
Vysočina Jihlava

Slovácko
18:15
Sigma Olomouc

Teplice
18:15
Dukla Praha

Viktoria Plzeň
18:15
Jablonec

Příbram
18:15
Slavia Praha

Slovan Liberec
18:15
Zlín

Bohemians 1905
18:15
Mladá Boleslav

Vysočina Jihlava
18:15
Baník Ostrava

Zbrojovka Brno
18:15
Sparta Praha

Baník Ostrava
15:30
Zbrojovka Brno

Mladá Boleslav
15:30
Slovan Liberec

Zlín
15:30
Bohemians 1905

Slavia Praha
15:30
Viktoria Plzeň

Jablonec
15:30
Příbram

Dukla Praha
15:30
Slovácko

Sigma Olomouc
15:30
Teplice

Sparta Praha
15:30
Vysočina Jihlava

Expandera innehållet Klicka här för att visa matchfakta