ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 25 augusti 2018
Grundserien: Start: 25 augusti 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien: Slut: -
Nedflyttningsserien: Slut: -

22

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

132 / 132

matcher spelade ( 100,00 % )

Grundserien: 132 / 132
Mästerskapsserien: 96 / 96
Nedflyttningsserien: 96 / 96

1 944

publiksnitt

Grundserien: 1 944
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,68

målsnitt

Grundserien: 2,68
Mästerskapsserien: 3,20
Nedflyttningsserien: 2,36
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
A' Katīgoria

Aktuella matcher

(31 maj-13 juni 2019)

Grundserien

24.02.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
APOEL
1
22
15
4
3
45
- 20
25
49
6
3
2
25
- 10
21
9
1
1
20
- 10
28
2
Apollon
2
22
14
5
3
50
- 17
33
47
7
2
2
28
- 9
23
7
3
1
22
- 8
24
3
AEL
5
22
14
3
5
35
- 25
10
45
7
1
3
20
- 14
22
7
2
2
15
- 11
23
4
AEK
4
22
11
6
5
37
- 16
21
39
7
2
2
18
- 4
23
4
4
3
19
- 12
16
5
Omonia
6
22
9
4
9
25
- 24
1
31
6
2
3
16
- 13
20
3
2
6
9
- 11
11
6
Nea Salamis
7
22
9
4
9
28
- 30
-2
31
5
3
3
14
- 11
18
4
1
6
14
- 19
13
7
Anorthosis (-6)
5
22
9
7
6
27
- 26
1
28
4
3
4
13
- 13
15
5
4
2
14
- 13
19
8
Paphos (-6)
10
22
7
6
9
24
- 36
-12
21
5
3
3
9
- 9
18
2
3
6
15
- 27
9
9
Doxa
9
22
5
5
12
28
- 39
-11
20
3
3
5
17
- 20
12
2
2
7
11
- 19
8
10
Enosis
ny
22
4
5
13
17
- 38
-21
17
3
3
5
13
- 16
12
1
2
8
4
- 22
5
11
Alki
11
22
4
5
13
19
- 43
-24
17
2
2
7
12
- 23
8
2
3
6
7
- 20
9
12
Ermis
8
22
2
4
16
19
- 40
-21
10
1
2
8
9
- 18
5
1
2
8
10
- 22
5

Mästerskapsserien

19.05.2019, 21:30

 
Totalt
Hemma
Borta
1
APOEL
1
32
21
7
4
66
- 25
41
70
9
5
2
37
- 11
32
12
2
2
29
- 14
38
2
AEK
4
32
18
8
6
51
- 23
28
62
11
3
2
25
- 7
36
7
5
4
26
- 16
26
3
Apollon
2
32
17
7
8
64
- 32
32
58
8
4
4
35
- 17
28
9
3
4
29
- 15
30
4
AEL
5
32
17
4
11
49
- 47
2
55
9
1
6
30
- 27
28
8
3
5
19
- 20
27
5
Nea Salamis
7
32
12
8
12
41
- 47
-6
44
8
4
4
23
- 17
28
4
4
8
18
- 30
16
6
Omonia
6
32
10
6
16
36
- 45
-9
36
7
3
6
20
- 20
24
3
3
10
16
- 25
12

Nedflyttningsserien

18.05.2019, 21:30

 
Totalt
Hemma
Borta
7
Anorthosis (-6)
3
32
12
11
9
42
- 41
1
41
6
5
5
21
- 20
23
6
6
4
21
- 21
24
8
Paphos (-6)
10
32
12
8
12
39
- 50
-11
38
7
3
6
16
- 18
24
5
5
6
23
- 32
20
9
Doxa
9
32
9
8
15
47
- 50
-3
35
4
6
6
23
- 26
18
5
2
9
24
- 24
17
10
Enosis
ny
32
9
8
15
35
- 51
-16
35
6
4
6
24
- 23
22
3
4
9
11
- 28
13
11
Alki
11
32
10
5
17
35
- 58
-23
35
5
2
9
20
- 31
17
5
3
8
15
- 27
18
12
Ermis
8
32
3
4
25
29
- 65
-36
13
2
2
12
14
- 29
8
1
2
13
15
- 36
5

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Berat Sadik
Doxa
12
Nuno Morais
APOEL
10
Facundo Pereyra
Apollon
10
Rubén Jurado
AEL
8
Kingsley Onuegbu
Nea Salamis
8
Adam Namec
Paphos
8

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Omonia
42 747
8
5 343
APOEL
35 536
8
4 442
Anorthosis
27 500
8
3 438
AEK
16 327
8
2 041
Apollon
16 148
8
2 019
AEL
13 434
8
1 679
Nea Salamis
9 000
8
1 125
Paphos
6 768
8
846
Enosis
5 563
8
695
Ermis
5 248
8
656
Alki
4 593
8
574
Doxa
3 714
8
464
Totalt
186 578
96
1 944

Spelschema

(Uppdaterad: 19.05.2019, 21:30)

Augusti 2018 Visa matchfakta
Lördag 25 augusti 2018
AEK
Inst
Paphos

Apollon
Inst
Enosis

Nea Salamis
Inst
APOEL

Ermis
0-1
AEL

 

0-1 Rubén Jurado (71)

Omonia Nicosia
1-0
Alki Oroklini

1-0 Franjo Prce (43)

 

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
AEK Larnaca
Inst
Apollon

APOEL
Inst
Omonia Nicosia

AEL
2-0
Doxa

Paphos
1-1
Anorthosis

 
Söndag 2 september 2018
Alki Oroklini
0-2
Ermis

Enosis
3-5
Nea Salamis

 
Lördag 15 september 2018
Doxa
4-0
Alki Oroklini

Apollon
5-1
Paphos

Nea Salamis
1-1
AEK

 
Söndag 16 september 2018
Omonia Nicosia
1-0
Enosis

Ermis
0-1
APOEL

 
Måndag 17 september 2018
Anorthosis
0-1
AEL

 
Onsdag 19 september 2018
Nea Salamis
2-3
APOEL

1-2 Charles Eloundou (80)
2-3 Kingsley Onuegbu (90+4)

0-1 Reza Ghoochannejhad (2)
0-2 Nuno Morais (straff, 45+5)
1-3 Lucas Souza (83)

 
Lördag 22 september 2018
Enosis
2-0
Ermis

Paphos
0-2
AEL

 
Söndag 23 september 2018
APOEL
2-5
Doxa

Alki Oroklini
0-0
Anorthosis

 
Måndag 24 september 2018
AEK
1-0
Omonia Nicosia

Apollon
1-0
Nea Salamis

 
Fredag 28 september 2018
Apollon
5-0
Enosis

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Lördag 6 oktober 2018
Nea Salamis
3-0
Paphos

Doxa
2-1
Enosis

Anorthosis
2-3
APOEL

 
Söndag 7 oktober 2018
AEL
5-1
Alki Oroklini

Omonia Nicosia
0-2
Apollon

Ermis
1-2
AEK

 
Lördag 20 oktober 2018
Enosis
1-1
Anorthosis

Apollon
5-0
Ermis

AEK
3-0
Doxa

 
Söndag 21 oktober 2018
Nea Salamis
1-0
Omonia Nicosia

APOEL
0-0
AEL

 
Måndag 22 oktober 2018
Paphos
0-1
Alki Oroklini

 

0-1 Matija Špoljarić (41)
Utvisning Demetris Kyprianou (73)

 
Lördag 27 oktober 2018
Omonia Nicosia
2-4
Paphos

Alki Oroklini
2-4
APOEL

 
Söndag 28 oktober 2018
AEL
4-1
Enosis

Ermis
0-1
Nea Salamis

 
Måndag 29 oktober 2018
Doxa
1-1
Apollon

Anorthosis
1-2
AEK

 
Onsdag 31 oktober 2018
APOEL
2-0
Omonia

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Apollon
1-2
Anorthosis

Enosis
2-0
Alki Oroklini

AEK Larnaca
0-1
AEL

 
Söndag 4 november 2018
Paphos
0-0
APOEL

Omonia Nicosia
2-1
Ermis

 
Måndag 5 november 2018
Nea Salamis
1-0
Doxa

 
Lördag 10 november 2018
APOEL
3-0
Enosis

1-0 Léo Natel (26)
2-0 Giorgos Efrem (45+2)
3-0 Nicolas Ioannou (88)

 

Ermis
3-0
Paphos

1-0 Giannis Taralidis (19)
2-0 Sekou Keita (37)
3-0 Yaroslav Martynyuk (straff, 40)

 

Anorthosis
1-0
Nea Salamis

1-0 João Victor (90)

 

 
Söndag 11 november 2018
AEL
0-3
Apollon

Doxa
1-2
Omonia

Alki Oroklini
0-3
AEK

 
Lördag 24 november 2018
AEK
1-0
APOEL

Apollon
3-0
Alki Oroklini

 
Söndag 25 november 2018
Paphos
1-0
Enosis

Omonia
1-1
Anorthosis

Nea Salamis
4-1
AEL

 
Måndag 26 november 2018
Ermis
1-1
Doxa

1-1 Giannis Taralidis (79)

0-1 Nils Zatl (73)

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Alki Oroklini
2-0
Nea Salamis

AEL
2-1
Omonia

 
Söndag 2 december 2018
Doxa
3-2
Paphos

Anorthosis
2-1
Ermis

 
Måndag 3 december 2018
APOEL
5-1
Apollon

Enosis
2-1
AEK

 
Lördag 8 december 2018
Paphos
1-0
AEK

Alki Oroklini
0-2
Omonia

Enosis
0-2
Apollon

 
Söndag 9 december 2018
Anorthosis
3-1
Doxa

APOEL
4-0
Nea Salamis

 
Måndag 10 december 2018
AEL
3-2
Ermis

 
Lördag 15 december 2018
Doxa
3-4
AEL

Ermis
2-4
Alki Oroklini

Anorthosis
2-2
Paphos

 
Söndag 16 december 2018
Omonia
1-2
APOEL

Nea Salamis
0-0
Enosis

 
Måndag 17 december 2018
Apollon
3-3
AEK

 
Lördag 22 december 2018
Paphos
1-1
Apollon

APOEL
2-0
Ermis

AEK
0-1
Nea Salamis

 
Söndag 23 december 2018
AEL
0-3
Anorthosis

 

0-1 Michal Ďuriš (37)
0-2 Beka Mikeltadze (55)
0-3 Michal Ďuriš (82)

Alki Oroklini
2-1
Doxa

1-0 Matija Špoljarić (11)
2-1 Rafael Acosta (67)

1-1 Berat Sadik (42)

Enosis
1-1
Omonia

1-1 Eyong Enoh (85)

0-1 Isma López (77)

 

 

Januari 2019 Visa matchfakta
Onsdag 2 januari 2019
AEK
1-1
Paphos

1-0 Florian Taulemesse (24)

1-1 Zdeněk Folprecht (78)

Publik 974

 
Lördag 5 januari 2019
AEL
1-0
Paphos

1-0 Andreas Makris (85)

 

Publik 1 049

Anorthosis
0-0
Alki Oroklini

Publik 2 000

Doxa
1-2
APOEL

1-2 Evgen Pavlov (82)

0-1 Ghayas Zahid (60)
0-2 Léo Natel (78)

Publik 800

 
Söndag 6 januari 2019
Omonia
1-0
AEK

1-0 Fanos Katelaris (70)

 

Publik 2 500

Nea Salamis
0-2
Apollon

 

0-1 Antun Maglica (5)
0-2 Antun Maglica (19)
0-3 Fotios Papoulis (89)

Publik 1 200

 
Måndag 7 januari 2019
Ermis
0-0
Enosis

 

Utvisning Angelis Angeli (90+1)

Publik 150

 
Onsdag 9 januari 2019
AEK
0-0
Apollon

Publik 1 484

 
Lördag 12 januari 2019
Paphos
1-3
Nea Salamis

1-2 Brayan Angulo (87)

0-1 Cionstantinos Mintikkis (27)
0-2 Kingsley Onuegbu (straff, 80)
1-3 Farshad Noor (90+1)

Publik 400

Enosis
0-1
Doxa

 

0-1 Luis Carlos (3)

Publik 250

APOEL
4-0
Anorthosis

1-0 Léo Natel (17)
2-0 Nuno Morais (straff, 67)
3-0 Nicolas Ioannou (71)
4-0 Lucas Souza (90+3)

 

Publik 4 573

 
Söndag 13 januari 2019
Apollon
2-1
Omonia

1-1 Kevin Bru (56)
2-1 Emilio Zelaya (72)

0-1 Marinos Tzionis (23)

Publik 2 501

AEK
2-2
Ermis

1-1 Hector Hevel (11)
2-2 Florian Taulemesse (78)

0-1 Giannis Taralidis (5)
1-2 Giannis Taralidis (29)

Publik 1 000

 
Måndag 14 januari 2019
Alki Oroklini
1-3
AEL

1-2 El Hedi Belameiri (71)

0-1 Andreas Makris (23)
0-2 Alex da Silva (27)
1-3 Kire Markoski (90+4)

Publik 450

 
Lördag 19 januari 2019
Omonia
3-1
Nea Salamis

1-0 Dimitris Kolovos (58)
2-0 Dimitris Kolovos (65)
3-1 David Ramírez (73)

2-1 Thiago Santos (69)

Ermis
0-3
Apollon

 

0-1 Emilio Zelaya (6)
0-2 Adrián Sardinero (42)
0-3 Mustapha Carayol (90)

 
Söndag 20 januari 2019
AEL
0-1
APOEL

 

0-1 Nuno Morais (straff, 59)

Alki Oroklini
3-3
Paphos

1-1 Matija Špoljarić (35)
2-1 Matija Špoljarić (40)
3-3 Orlin Starokin (90)

0-1 Brayan Angulo (32)
2-2 Antreas Karo (44)
2-3 Jens Cools (76)

Anorthosis
2-0
Enosis

1-0 Nika Katcharava (2)
2-0 Danijel Pranjić (straff, 61)

 

 
Måndag 21 januari 2019
Doxa
0-5
AEK

 

0-1 Acorán (15)
0-2 Ivan Trichkovski (22)
0-3 Ivan Trichkovski (39)
0-4 Ivan Trichkovski (77)
0-5 Nacno Cases (90+1)

 
Lördag 26 januari 2019
Nea Salamis
1-0
Ermis

1-0 Román Golobart (30)

 

Apollon
2-0
Doxa

1-0 Antun Maglica (2)
2-0 Emilio Zelaya (28)

 

Paphos
1-0
Omonia

1-0 Adam Nemec (straff, 4)

 

 
Söndag 27 januari 2019
AEK
3-0
Anorthosis

1-0 Jorge (11)
2-0 Ivan Trichkovski (71)
3-0 Ivan Trichkovski (84)

 

Enosis
1-2
AEL

1-0 Sokratis Fytanidis (20)

1-1 Marko Adamović (58)
1-2 Dossa Júnior (60)

 
Måndag 28 januari 2019
APOEL
0-0
Alki Oroklini

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 februari 2019
APOEL
1-2
Paphos

1-1 Nsue (27)

0-1 Antreas Karo (11)
1-2 Brayan Angulo (61)

Anorthosis
1-0
Apollon

1-0 Michal Ďuriš (39)

 

 
Söndag 3 februari 2019
AEL
0-0
AEK

Doxa
1-1
Nea Salamis

1-1 Alfonso Artabe (59)

0-1 Kingsley Onuegbu (24)

Alki Oroklini
1-2
Enosis

1-2 Matija Špoljarić (straff, 90+4)

0-1 Minas Antoniou (6)
0-2 Shoval Gozlan (7)
Utvisning Sito Riera (59)

 
Måndag 4 februari 2019
Ermis
0-2
Omonia

 

0-1 Marinos Tzionis (39)
0-2 Jordi Gómez (66)

 
Lördag 9 februari 2019
Apollon
0-0
AEL

Nea Salamis
0-2
Anorthosis

 

0-1 Nikos Englezou (27)
0-2 Gordon Schildenfeld (39)

 
Söndag 10 februari 2019
Enosis
0-2
APOEL

Omonia
2-2
Doxa

AEK
2-0
Alki Oroklini

 
Måndag 11 februari 2019
Paphos
2-1
Ermis

1-0 Adam Nemec (43)
2-0 Adam Nemec (straff, 58)

2-1 Yiannis Mavrou (78)

 
Lördag 16 februari 2019
APOEL
2-2
AEK

Enosis
1-1
Paphos

Alki Oroklini
1-3
Apollon

 
Söndag 17 februari 2019
Anorthosis
0-0
Omonia

AEL
3-2
Nea Salamis

Doxa
1-1
Ermis

 
Lördag 23 februari 2019
Paphos
1-0
Doxa

Ermis
2-3
Anorthosis

Omonia
2-0
AEL

 
Söndag 24 februari 2019
Nea Salamis
1-1
Alki Oroklini

Apollon
1-2
APOEL

AEK
3-0
Enosis

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Lördag 2 mars 2019
AEK
1-0
AEL

Apollon
3-1
Omonia

Nea Salamis
1-1
APOEL

 
Lördag 9 mars 2019
AEL
0-3
Apollon

Omonia
0-0
Nea Salamis

 
Söndag 10 mars 2019
APOEL
0-0
AEK

 
Lördag 16 mars 2019
Nea Salamis
1-0
AEK

Omonia
3-1
AEL

 
Söndag 17 mars 2019
Apollon
1-3
APOEL

 
Lördag 30 mars 2019
AEK
2-1
Apollon

Nea Salamis
0-2
AEL

APOEL
1-1
Omonia

 

 

Mästerskapsserien: April 2019 Visa matchfakta
Lördag 6 april 2019
Omonia
0-2
AEK

AEL
0-3
APOEL

 
Söndag 7 april 2019
Apollon
1-1
Nea Salamis

 
Lördag 13 april 2019
APOEL
4-0
Nea Salamis

 
Söndag 14 april 2019
AEL
2-3
AEK

Omonia Nicosia
0-2
Apollon

 
Söndag 21 april 2019
Apollon
1-1
AEL

AEK
1-0
APOEL

 
Måndag 22 april 2019
Nea Salamis
5-2
Omonia Nicosia

 

 

Nedflyttningsserien: April 2019 Visa matchfakta
Måndag 1 april 2019
Anorthosis
3-0
Alki Oroklini

1-0 Vincent Bessat (5)
2-0 Michal Ďuriš (23) Utvisning Francis Uzoho (23)
3-0 Danijel Pranjić (30)

 

 
Lördag 6 april 2019
Paphos
4-1
Ermis

 
Söndag 7 april 2019
Alki
2-0
Enosis

Doxa
3-3
Anorthosis

 
Lördag 13 april 2019
Doxa
2-2
Enosis

Alki Oroklini
2-3
Paphos

 
Måndag 15 april 2019
Anorthosis
3-2
Ermis

 
Lördag 20 april 2019
Ermis
1-2
Alki Oroklini

Paphos
3-2
Doxa

 
Söndag 21 april 2019
Enosis
2-2
Anorthosis

 

 

Mästerskapsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Lördag 4 maj 2019
AEK
1-1
Nea Salamis

AEL
3-2
Omonia Nicosia

APOEL
3-0
Apollon

 
Lördag 11 maj 2019
Omonia
1-2
APOEL

AEL
5-2
Nea Salamis

 
Söndag 12 maj 2019
Apollon
1-2
AEK

 
Lördag 18 maj 2019
Anorthosis
0-3
Doxa

Enosis
3-2
Alki Oroklini

 
Söndag 19 maj 2019
AEK
2-1
Omonia

Nea Salamis
2-1
Apollon

 

 

Nedflyttningsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Söndag 5 maj 2019
Enosis
4-1
Ermis

Anorthosis
1-1
Paphos

Doxa
0-1
Alki Oroklini

 
Söndag 12 maj 2019
Alki Oroklini
1-0
Anorthosis

Paphos
0-2
Enosis

Doxa
1-0
Ermis

 
Fredag 17 maj 2019
Ermis
1-2
Paphos