ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 27 juli 2018
Slut: 25 maj 2019

36

omgångar

180 / 180

matcher spelade ( 100,00 % )

2 559

publiksnitt

2,84

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Prva liga

Aktuella matcher

(31 maj-13 juni 2019)

Tabell

26.05.2019, 21:10

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Dinamo Zagreb
1
36
29
5
2
74
- 20
54
92
16
2
0
44
- 12
50
13
3
2
30
- 8
42
2
Rijeka
2
36
19
10
7
70
- 36
34
67
11
6
1
39
- 11
39
8
4
6
31
- 25
28
3
Osijek
4
36
18
8
10
61
- 36
25
62
10
4
4
34
- 18
34
8
4
6
27
- 18
28
4
Hajduk Split
3
36
17
11
8
59
- 39
20
62
9
6
3
31
- 15
33
8
5
5
28
- 24
29
5
ny
36
17
8
11
57
- 46
11
59
8
3
7
30
- 27
27
9
5
4
27
- 19
32
6
5
36
13
10
13
52
- 43
9
49
7
6
5
26
- 19
27
6
4
8
26
- 24
22
7
4
36
7
16
13
41
- 53
-12
37
5
6
7
21
- 25
21
2
10
6
20
- 28
16
8
Inter Zaprešić
7
36
9
4
23
40
- 85
-45
31
4
3
11
23
- 38
15
5
1
12
17
- 47
16
9
Istra 1961
9
36
6
7
23
31
- 73
-42
25
3
4
11
12
- 36
13
3
3
12
19
- 37
12
10
Rudeš
8
36
3
5
28
26
- 80
-54
14
2
2
14
12
- 38
8
1
3
14
14
- 42
6

Skytteliga

Namn
Klubb
Mål
Komnen Andrić
Inter Zaprešić
10
Mirko Marić
Osijek
9
Héber
Rijeka
9
Łukasz Zwoliński
8
Antonio Čolak
Rijeka
8

Publiksnitt

Hajduk Split
59 036
9
6 560
Rijeka
43 067
9
4 785
Dinamo Zagreb
37 090
9
4 121
Osijek
25 786
9
2 865
20 495
9
2 277
Istra 1961
14 092
9
1 566
10 137
9
1 126
9 579
9
1 064
Rudeš
5 656
9
628
Inter Zaprešić
5 339
9
593
Totalt
230 277
90
2 559

Spelschema

(Uppdaterad: 26.05.2019, 21:10)

Juli 2018 Visa matchfakta
Fredag 27 juli 2018
Dinamo Zagreb
1-1
Rudeš

1-1 Dino Perić (90+3)

0-1 Sadegh Moharrami (självmål, 28)

Publik 2 687

 
Lördag 28 juli 2018
Lokomotiva Zagreb
4-0
Inter Zaprešić

1-0 Matko Babić (10)
2-0 Dejan Radonjić (24)
3-0 Matko Babić (34)
4-0 Ivan Krstanović (90+2)

 

Publik 360

Rijeka
2-0
Gorica

1-0 Domagoj Pavičić (20)
2-0 Mario Pavelic (27)

 

Publik 5 211

 
Söndag 29 juli 2018
Istra 1961
1-1
Slaven Koprivnica

1-1 Petar Rubić (74)

0-1 Louis Bongongui (52)

Publik 2 002

Osijek
4-1
Hajduk Split

1-1 Ezekiel Henty (19)
2-1 Robert Mudražija (22)
3-1 Haris Hajradinović (straff, 65)
4-1 Guti (90+3)

0-1 Zoran Nižić (13)

Publik 4 444

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Rijeka
4-0
Inter Zaprešić

Dinamo Zagreb
3-0
Istra 1961

 
Lördag 4 augusti 2018
Gorica
3-3
Slaven Koprivnica

 
Söndag 5 augusti 2018
Osijek
3-2
Rudeš

Hajduk Split
1-1
Lokomotiva Zagreb

 
Fredag 10 augusti 2018
Dinamo Zagreb
2-1
Slaven Koprivnica

1-0 Armin Hodžić (19)
2-0 Marko Lešković (42)

2-1 Bruno Bogojević (90)

Publik 2 413

 
Lördag 11 augusti 2018
Gorica
2-3
Inter Zaprešić

Lokomotiva Zagreb
1-0
Rudeš

 
Söndag 12 augusti 2018
Osijek
3-0
Istra 1961

Rijeka
1-1
Hajduk Split

 
Fredag 17 augusti 2018
Dinamo Zagreb
2-1
Osijek

1-0 Kévin Théophile-Catherine (21)
2-0 Mislav Oršić (86)

2-1 Bruno Petković (straff, 90)

 
Lördag 18 augusti 2018
Istra 1961
1-2
Lokomotiva Zagreb

 
Söndag 19 augusti 2018
Rudeš
1-2
Rijeka

Hajduk Split
0-2
Gorica

 
Fredag 24 augusti 2018
Osijek
1-1
Slaven Koprivnica

 
Lördag 25 augusti 2018
Gorica
2-0
Rudeš

Dinamo Zagreb
1-0
Lokomotiva Zagreb

 
Söndag 26 augusti 2018
Inter Zaprešić
2-2
Hajduk Split

Rijeka
3-3
Istra 1961

 
Fredag 31 augusti 2018
Inter Zaprešić
3-0
Rudeš

1-0 Komnen Andrić (straff, 16)
2-0 Marko Burzanović (23)
3-0 Andrej Šimunec (40)

 

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Slaven Koprivnica
1-1
Hajduk Split

Osijek
2-1
Lokomotiva Zagreb

 
Söndag 2 september 2018
Istra 1961
0-2
Gorica

Dinamo Zagreb
1-1
Rijeka

 
Lördag 8 september 2018
Slaven Koprivnica
2-1
Inter Zaprešić

1-0 Jean Mendy (40)
2-0 Roy Gordana (65)

2-1 Komnen Andrić (71)

 
Fredag 14 september 2018
Inter Zaprešić
1-2
Istra 1961

1-1 Komnen Andrić (straff, 80)

0-1 Ramon Mierez (20)
1-2 Ramon Mierez (87)

 
Lördag 15 september 2018
Gorica
0-1
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
3-1
Rudeš

 
Söndag 16 september 2018
Slaven Koprivnica
2-5
Lokomotiva Zagreb

Rijeka
1-1
Osijek

 
Fredag 21 september 2018
Slaven Koprivnica
1-1
Rudeš

 
Lördag 22 september 2018
Osijek
0-1
Gorica

Lokomotiva Zagreb
2-0
Rijeka

 
Söndag 23 september 2018
Dinamo Zagreb
5-3
Inter Zaprešić

Istra 1961
2-4
Hajduk Split

 
Lördag 29 september 2018
Hajduk Split
0-0
Dinamo Zagreb

Inter Zaprešić
0-3
Osijek

 
Söndag 30 september 2018
Gorica
0-3
Lokomotiva Zagreb

Rijeka
0-0
Slaven Koprivnica

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 oktober 2018
Rudeš
0-3
Istra 1961

 
Fredag 5 oktober 2018
Inter Zaprešić
2-1
Lokomotiva Zagreb

 
Lördag 6 oktober 2018
Gorica
2-1
Rijeka

Slaven Koprivnica
3-1
Istra 1961

 
Söndag 7 oktober 2018
Rudeš
0-3
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
0-2
Osijek

 
Fredag 19 oktober 2018
Inter Zaprešić
1-2
Rijeka

1-2 Theophilus Solomon (84)

0-1 Antonio Čolak (11)
Utvisning Stipe Lončar (36)
0-2 Antonio Čolak (63)

Publik 634

 
Lördag 20 oktober 2018
Rudeš
1-4
Osijek

Istra 1961
1-4
Dinamo Zagreb

 
Söndag 21 oktober 2018
Slaven Koprivnica
0-1
Gorica

Lokomotiva Zagreb
2-0
Hajduk Split

 
Fredag 26 oktober 2018
Rudeš
0-4
Lokomotiva Zagreb

 

0-1 Luka Ivanušec (59)
0-2 Dejan Radonjić (69)
0-3 Ivan Krstanović (73)
0-4 Ivan Krstanović (78)

 
Lördag 27 oktober 2018
Inter Zaprešić
1-3
Gorica

Istra 1961
1-1
Osijek

 
Söndag 28 oktober 2018
Hajduk Split
1-1
Rijeka

Slaven Koprivnica
0-2
Dinamo Zagreb

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Lokomotiva Zagreb
1-0
Istra 1961

 
Söndag 4 november 2018
Gorica
1-1
Hajduk Split

Osijek
0-2
Dinamo Zagreb

 
Måndag 5 november 2018
Inter Zaprešić
0-0
Slaven Koprivnica

Rijeka
5-1
Rudeš

 
Fredag 9 november 2018
Rudeš
0-1
Gorica

Utvisning João Erick (74)

0-1 Lukasz Zwoliński (62)

 
Lördag 10 november 2018
Slaven Koprivnica
0-2
Osijek

 

0-1 Haris Hajradinović (58)
0-2 Marin Pilj (82)

Hajduk Split
3-0
Inter Zaprešić

1-0 Ante Palaversa (19)
2-0 Jairo (48)
3-0 Ahmed Said (65)

 

 
Söndag 11 november 2018
Istra 1961
1-2
Rijeka

Lokomotiva Zagreb
0-1
Dinamo Zagreb

 
Fredag 23 november 2018
Rudeš
0-1
Inter Zaprešić

 

0-1 Komnen Andrić (65)

 
Lördag 24 november 2018
Gorica
0-2
Istra 1961

Rijeka
1-0
Dinamo Zagreb

 
Söndag 25 november 2018
Hajduk Split
2-2
Slaven Koprivnica

Lokomotiva Zagreb
2-2
Osijek

 
Fredag 30 november 2018
Istra 1961
0-2
Inter Zaprešić

Utvisning Agustín Cardozo (89)

0-1 Komnen Andrić (straff, 27)
0-2 Komnen Andrić (90)
Utvisning Andrej Šimunec (90)

666

Lokomotiva Zagreb
1-1
Slaven Koprivnica

1-1 Myrto Uzuni (80)

0-1 Roy Gordana (straff, 50)
Utvisning Bruno Bogojević (90)

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Osijek
1-2
Rijeka

Rudeš
1-4
Hajduk Split

 
Söndag 2 december 2018
Dinamo Zagreb
1-0
Gorica

 
Lördag 8 december 2018
Rijeka
3-0
Lokomotiva Zagreb

Hajduk Split
3-1
Istra 1961

 
Söndag 9 december 2018
Inter Zaprešić
0-2
Dinamo Zagreb

Gorica
1-2
Osijek

 
Måndag 10 december 2018
Rudeš
1-1
Slaven Koprivnica

 
Fredag 14 december 2018
Lokomotiva Zagreb
2-2
Gorica

1-0 Dejan Radonjić (32)
2-1 Luka Ivanušec (76)

1-1 Marijan Čabraja (43)
2-2 Iyayi Atiemwen (88)

 
Lördag 15 december 2018
Slaven Koprivnica
Inst
Rijeka

 
Söndag 16 december 2018
Osijek
6-0
Inter Zaprešić

Dinamo Zagreb
1-0
Hajduk Split

1-0 Damian Kądzior (49)

 

Istra 1961
1-0
Rudeš

 

 

Januari 2019 Visa matchfakta
Onsdag 30 januari 2019
Slaven Koprivnica
1-1
Rijeka

1-1 Stipe Bačelić-Grgić (85)

0-1 Boadu Acosty (48)

Publik 584

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 februari 2019
Lokomotiva Zagreb
2-0
Inter Zaprešić

1-0 Myrto Uzuni (81)
2-0 Luka Ivanušec (straff, 90+2)

 

Publik 230

 
Lördag 2 februari 2019
Dinamo Zagreb
7-2
Rudeš

Istra 1961
1-1
Slaven Koprivnica

 
Söndag 3 februari 2019
Osijek
0-1
Hajduk Split

 

0-1 Mijo Caktaš (49)

Publik 2 680

Rijeka
1-3
Gorica

1-0 Boadu Acosty (7)

1-1 Lukasz Zwoliński (straff, 30)
1-2 Matija Dvorneković (57)
1-3 Martin Maloča (87)

 
Fredag 8 februari 2019
Rudeš
0-1
Osijek

 

0-1 Mirko Marić (48)

Publik 250

 
Lördag 9 februari 2019
Slaven Koprivnica
2-0
Gorica

1-0 Ivan Krstanović (3)
2-0 David Puclin (13)

 

Dinamo Zagreb
1-0
Istra 1961

1-0 Bruno Petković (straff, 86)

 

 
Söndag 10 februari 2019
Inter Zaprešić
0-3
Rijeka

 

0-1 Jakov Puljić (66)
0-2 Stjepan Lončar (69)
0-3 Jakov Puljić (74)

Hajduk Split
2-1
Lokomotiva Zagreb

1-0 Ardian Ismajli (42)
2-1 Mijo Caktaš (63)

1-1 Myrto Uzuni (53)

 
Fredag 15 februari 2019
Lokomotiva Zagreb
0-0
Rudeš

 
Lördag 16 februari 2019
Rijeka
0-0
Hajduk Split

Gorica
2-2
Inter Zaprešić

1-2 Kristijan Lovrić (12)
2-2 Joey Suk (85)

0-1 Serder Serderov (4)
0-2 Nikola Rak (7)

 
Söndag 17 februari 2019
Osijek
1-0
Istra 1961

1-0 Kristal Abazaj (68)

 

Dinamo Zagreb
3-0
Slaven Koprivnica

1-0 Izet Hajrović (67)
2-0 Mislav Oršić (78)
3-0 Mario Musa (88)

 

 
Fredag 22 februari 2019
Rudeš
2-4
Rijeka

1-0 Vilibald Vuco (straff, 15)
2-4 Dragan Juranović (81)

1-1 Alexander Gorgon (straff, 41)
1-2 Boadu Acosty (43)
1-3 Alexander Gorgon (60)
1-4 Jakov Puljić (78)

 
Lördag 23 februari 2019
Slaven Koprivnica
0-1
Inter Zaprešić

 

0-1 Serder Serderov (68)

Hajduk Split
0-0
Gorica

 
Söndag 24 februari 2019
Istra 1961
0-0
Lokomotiva Zagreb

Dinamo Zagreb
3-0
Osijek

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 mars 2019
Rijeka
2-0
Istra 1961

1-0 Alexander Gorgon (43)
2-0 Robert Murić (90)

 

 
Lördag 2 mars 2019
Gorica
3-1
Rudeš

Lokomotiva Zagreb
1-1
Dinamo Zagreb

 
Söndag 3 mars 2019
Inter Zaprešić
1-3
Hajduk Split

Osijek
1-1
Slaven Koprivnica

 
Fredag 8 mars 2019
Rudeš
2-0
Inter Zaprešić

 
Lördag 9 mars 2019
Slaven Koprivnica
1-2
Hajduk Split

Istra 1961
0-3
Gorica

 
Söndag 10 mars 2019
Osijek
1-1
Lokomotiva Zagreb

Dinamo Zagreb
3-1
Rijeka

 
Fredag 15 mars 2019
Inter Zaprešić
3-1
Istra 1961

1-1 Serder Serderov (41)
2-1 Ivan Mamut (80)
3-1 Serder Serderov (90+3)

0-1 Daniel N'Di (30)
Utvisning Daniel N'Di (89)

Publik 360

 
Lördag 16 mars 2019
Lokomotiva Zagreb
3-1
Slaven Koprivnica

Hajduk Split
3-0
Rudeš

 
Söndag 17 mars 2019
Gorica
1-2
Dinamo Zagreb

Rijeka
3-1
Osijek

 
Torsdag 28 mars 2019
Slaven Koprivnica
2-1
Rudeš

1-0 Matej Jelić (17)
2-1 Krystian Nowak (37)

1-1 Vitali Lisakovich (27)

 
Fredag 29 mars 2019
Osijek
2-2
Gorica

1-1 Mile Škorić (57)
2-2 Muzafer Ejupi (69)

0-1 Kristijan Lovrić (40)
1-2 Kristijan Lovrić (58)

Lokomotiva Zagreb
1-2
Rijeka

1-1 Ante Majstorović (49)

0-1 Alexander Gorgon (20)
1-2 Jakov Puljić (72)

 
Lördag 30 mars 2019
Dinamo Zagreb
1-0
Inter Zaprešić

Istra 1961
0-2
Hajduk Split

 

 

April 2019 Visa matchfakta
Tisdag 2 april 2019
Gorica
0-2
Lokomotiva Zagreb

Utvisning Farouq Miya (81)

0-1 Dejan Radonjić (37)
0-2 Dejan Radonjić (84)

Rijeka
2-0
Slaven Koprivnica

1-0 Robert Murić (21)
2-0 Jakov Puljić (69)

 

 
Onsdag 3 april 2019
Inter Zaprešić
1-3
Osijek

Hajduk Split
0-1
Dinamo Zagreb

 
Lördag 6 april 2019
Inter Zaprešić
3-2
Lokomotiva Zagreb

Gorica
1-0
Rijeka

 
Söndag 7 april 2019
Rudeš
0-2
Dinamo Zagreb

Hajduk Split
0-0
Osijek

 
Måndag 8 april 2019
Slaven Koprivnica
3-3
Istra 1961

 
Fredag 12 april 2019
Osijek
2-0
Rudeš

 
Lördag 13 april 2019
Istra 1961
0-4
Dinamo Zagreb

Rijeka
7-0
Inter Zaprešić

 
Söndag 14 april 2019
Gorica
4-3
Slaven Koprivnica

Lokomotiva Zagreb
0-1
Hajduk Split

 
Fredag 19 april 2019
Istra 1961
1-0
Osijek

Slaven Koprivnica
0-1
Dinamo Zagreb

 
Lördag 20 april 2019
Rudeš
1-2
Lokomotiva Zagreb

Inter Zaprešić
2-2
Gorica

Hajduk Split
4-0
Rijeka

 
Fredag 26 april 2019
Lokomotivi Zagreb
1-1
Istra 1961

 
Lördag 27 april 2019
Gorica
3-0
Hajduk Split

Osijek
2-1
Dinamo Zagreb

 
Söndag 28 april 2019
Inter Zaprešić
1-3
Slaven Koprivnica

Rijeka
3-1
Rudeš

 

 

Maj 2019 Visa matchfakta
Fredag 3 maj 2019
Rudeš
1-1
Gorica

 
Lördag 4 maj 2019
Hajduk Split
3-2
Inter Zaprešić

Istra 1961
0-7
Rijeka

 
Söndag 5 maj 2019
Slaven Koprivnica
1-0
Osijek

Dinamo Zagreb
3-0
Lokomotiva Zagreb

 
Torsdag 9 maj 2019
Inter Zaprešić
0-3
Rudeš

 
Fredag 10 maj 2019
Gorica
4-1
Istra 1961

Hajduk Split
2-0
Slaven Koprivnica

 
Lördag 11 maj 2019
Lokomotiva Zagreb
0-4
Osijek

Rijeka
0-0
Dinamo Zagreb

 
Tisdag 14 maj 2019
Istra 1961
0-1
Inter Zaprešić

Rudeš
1-4
Hajduk Split

 
Onsdag 15 maj 2019
Slaven Koprivnica
1-1
Lokomotiva Zagreb

Dinamo Zagreb
3-1
Gorica

Osijek
2-1
Rijeka

 
Lördag 18 maj 2019
Inter Zaprešić
2-3
Dinamo Zagreb

Rijeka
1-0
Lokomotiva Zagreb

 
Söndag 19 maj 2019
Hajduk Split
4-1
Istra 1961

Gorica
1-0
Osijek

 
Måndag 20 maj 2019
Rudeš
0-1
Slaven Koprivnica

 
Fredag 24 maj 2019
Istra 1961
2-0
Rudeš

 
Lördag 25 maj 2019
Slaven Koprivnica
1-1
Rijeka

 
Söndag 26 maj 2019
Lokomotiva Zagreb
2-3
Gorica

Osijek
3-1
Inter Zaprešić

Dinamo Zagreb
3-1
Hajduk Split