ecst.se fotboll

Kval (K)

Visa matchfakta

Nedflyttningskval

25.05.2018, 22:12

Omgång 3:3, match 1:1
Torsdag 24 maj 2018
Levski Sofia
4-1
Cherno More

1-0 Gabriel Obertan (24)
2-0 Sergiu Buș (39)
3-1 Vasil Panayotov (74)
4-1 Ivan Goranov (straff, 82)

2-1 Mehdi Fennouche (56)

 

Omgång 2:3, match 2:2
Lördag 19 maj 2018
Lokomotiv Plovdiv
2-2
Cherno More

Information Cherno More vidare med sammanlagt 4-3.

Omgång 2:3, match 1:2
Onsdag 16 maj 2018
Cherno More
2-1
Lokomotiv Plovdiv

 

Omgång 1:3, match 2:2
Fredag 11 maj 2018
Septemvri Sofia
1-2
Cherno More

1-2 Martin Toshev (85)

0-1 Mehdi Fennouche (39)
0-2 Mehdi Fennouche (43)

Söndag 13 maj 2018
Slavia Sofia
0-3
Lokomotiv Plovdiv

Information Lokomotiv Plovdiv vidare med sammanlagt 6-1.

Omgång 1:3, match 1:2
Fredag 4 maj 2018
Lokomotiv Plovdiv
3-1
Slavia Sofia

1-1 Dimo Bakalov (17)
2-1 Ante Aralica (56)
3-1 Veselin Marchev (67)

0-1 Georgi Yomov (2)

Lördag 5 maj 2018
Cherno More
2-1
Septemvri Sofia

 

Visa matchfakta

Omgång 3:3, match 1:1
Torsdag 24 maj 2018
Dunav 2010
2-1
Tsarsko selo

1-0 Birsent Karagaren (59)
2-0 Moustapha N'Diaye (75)

2-1 Georgi Minchev (82)

Fredag 25 maj 2018
Vitosha Bistritsa
*2-2 f
Lokomotiv Sofia

1-1 Daniel Kutev (63)
2-2 Stefan Hristov (120+5)

0-1 Iliya Dimitrov (4)
1-2 Iliya Dimitrov (109)

Information Vitosha Bistritsa vinnare efter 4-2 på straffar.

 

Omgång 2:3, match 2:2
Måndag 21 maj 2018
OFK Pirin
1-2
Vitosha Bistritsa

Information Vitosha Bistritsa vidare med sammanlagt 2-2 och fler mål på bortaplan.

Dunav 2010
1-2
Etar

Information Etar vidare med sammanlagt 4-1.

Omgång 2:3, match 1:2
Torsdag 17 maj 2018
Vitosha Bistritsa
0-1
OFK Pirin

 

0-1 Yulian Popev (57)

Etar
2-0
Dunav 2010

1-0 Daniel Mladenov (54)
2-0 Georgi Pashov (76)

 

 

Omgång 1:3, match 2:2
Måndag 14 maj 2018
Dunav 2010
3-1
Vitosha Bistritsa

Information Dunav 2010 vidare med sammanlagt 4-1.

OFK Pirin
0-1
Etar

Information Etar vidare med sammanlagt 3-1.

Omgång 1:3, match 1:2
Söndag 6 maj 2018
Vitosha Bistritsa
0-1
Dunav 2010

Måndag 7 maj 2018
Etar
2-1
OFK Pirin

1-0 Erik Pochanski (26)
2-0 Aliouane Badara (32)

2-1 Radoslav Kirilov (72)