ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 20 juli 2018
Grundserien: Start: 20 juli 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: 16 mars 2019
Grundserien: Slut: 16 mars 2019
Mästerskapsserien: Slut: 16 mars 2019
Nedflyttningsserien: Slut: 16 mars 2019

26

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

140 / 182

matcher spelade ( 76,92 % )

Grundserien: 140 / 182
Mästerskapsserien: 0 / 108
Nedflyttningsserien: 0 / 64

1 376

publiksnitt

Grundserien: 1 376
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,52

målsnitt

Grundserien: 2,52
Mästerskapsserien: 0,0
Nedflyttningsserien: 0,0
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Mästerskapsserien
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Nedflyttningsserien
27
28
29
30
31
32
Parva Liga

Aktuella matcher

(11-24 januari 2019)

Grundserien

16.12.2018, 20:30

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
20
16
3
1
42
- 12
30
51
9
0
1
20
- 5
27
7
3
0
22
- 7
24
2
CSKA Sofia
2
20
14
3
3
35
- 8
27
45
8
1
1
23
- 5
25
6
2
2
12
- 3
20
3
Levski Sofia
3
20
13
2
5
40
- 18
22
41
8
1
1
28
- 8
25
5
1
4
12
- 10
16
4
Beroe Stara Zagora
4
20
10
6
4
30
- 15
15
36
7
2
1
20
- 5
23
3
4
3
10
- 10
13
5
Botev Plovdiv
5
20
11
2
7
30
- 20
10
35
6
1
3
19
- 8
19
5
1
4
11
- 12
16
6
Cherno More
9
20
9
4
7
28
- 30
-2
31
7
1
2
16
- 12
22
2
3
5
12
- 18
9
7
Etar
3
20
9
3
8
22
- 22
0
30
6
2
2
14
- 9
20
3
1
6
8
- 13
10
8
Lokomotiv Plovdiv
10
20
7
4
9
20
- 21
-1
25
4
1
5
12
- 11
13
3
3
4
8
- 10
12
9
Slavia Sofia
7
20
6
6
8
20
- 22
-2
24
4
4
2
12
- 6
16
2
2
6
8
- 16
8
10
Botev Vratsa
ny
20
7
3
10
23
- 30
-7
24
4
1
5
10
- 12
13
3
2
5
13
- 18
11
11
Vitosha Bistritsa
14
20
6
2
12
15
- 32
-17
20
4
2
4
10
- 12
14
2
0
8
5
- 20
6
12
Dunav 2010
11
20
4
3
13
21
- 37
-16
15
4
2
4
14
- 13
14
0
1
9
7
- 24
1
13
Septemvri Sofia
8
20
4
2
14
18
- 39
-21
14
3
1
6
10
- 20
10
1
1
8
8
- 19
4
14
Vereya
6
20
0
5
15
9
- 47
-38
5
0
5
5
6
- 13
5
0
0
10
3
- 34
0

Mästerskapsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
5
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
6
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien, grupp A

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien, grupp B

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Petar Atanasov
Botev Vratsa
2
Ahmed Ahmedov
Dunav 2010
2
Martin Kamburov
Beroe Stara Zagora
1
Georgi Bozhilov
Cherno More
1
Jorginho
CSKA Sofia
1
Maurides
CSKA Sofia
1
Borislav Baldzhiyski
Dunav 2010
1
Bozhidar Vasev
Dunav 2010
1
Erik Pochanski
Etar
1
Iliya Dimitrov
Wanderson
1
Wanderson
Milcho Angelov
1
Milcho Angelov
Slavia Sofia
1
Nasko Milev
Vitosha Bistritsa
1
Stefan Hristov
Vitosha Bistritsa
1

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Botev Plovdiv
3 100
1
3 100
CSKA Sofia
2 800
1
2 800
Cherno More
1 700
1
1 700
Ludogorets
1 300
1
1 300
Slavia Sofia
330
1
330
Vitosha Bistritsa
220
1
220
Vereya
180
1
180
Levski Sofia
0
0
0
Beroe Stara Zagora
0
0
0
Septemvri Sofia
0
0
0
Lokomotiv Plovdiv
0
0
0
Dunav 2010
0
0
0
Etar
0
0
0
Botev Vratsa
0
0
0
Totalt
9 630
7
1 376

Spelschema

(Uppdaterad: 16.12.2018, 20:30)

Juli 2018 Visa matchfakta
Fredag 20 juli 2018
Vitosha Bistritsa
2-1
Dunav 2010

1-1 Nasko Milev (straff, 62)
2-1 Stefan Hristov (64)
Utvisning Anti Renja (90+4)
Utvisning Petko Tsankov (90+4)

0-1 Ahmed Ahmedov (4)
Utvisning Krasimir Stanoev (90+4)

Publik 220

Cherno More
2-1
Botev Vratsa

1-1 Mariyan Ivanov (sjlvmål, 41)
2-1 Georgi Bozhilov (87)

0-1 Petar Atanasov (5)

Publik 1 700

 
Lördag 21 juli 2018
Ludogorets
1-0
Etar

1-0 Wanderson (3)

 

Publik 1 300

Botev Plovdiv
0-1
Levski Sofia

 

0-1 Iliya Dimitrov (90+3)

Publik 3 100

 
Söndag 22 juli 2018
Slavia Sofia
1-1
Beroe

1-1 Milcho Angelov (50)

0-1 Martin Kamburov (29)

Publik 330

CSKA Sofia
2-0
Lokomotiv Plovdiv

1-0 Maurides (52)
2-0 Jorginho (62)

 

Publik 2 800

 
Måndag 23 juli 2018
Vereya
0-0
Septemvri Sofia

Publik 180

 
Fredag 27 juli 2018
Etar
1-0
Vereya

1-0 Erik Pochanski (88)

 

Dunav 2010
3-1
Botev Vratsa

1-0 Ahmed Ahmedov (27)
2-0 Bozhidar Vasev (31)
3-1 Borislav Baldzhiyski (64)

2-1 Petar Atanasov (56)

 
Lördag 28 juli 2018
Septemvri Sofia
0-2
Botev Plovdiv

 

0-1 Stivan Petkov (28)
0-2 Todor Nedelev (64)

Beroe
1-1
Ludogorets

1-1 Martin Raynov (61)

0-1 Marcelinho (57)

 
Söndag 29 juli 2018
Lokomotiv Plovdiv
2-4
Slavia Sofia

1-2 Simeon Raykov (straff, 27)
2-4 Dimitar Iliev (90+3)

0-1 Georgi Yomov (5)
0-2 Georgi Yomov (22)
1-3 Galin Ivanov (64)
1-4 Tsvetelin Chunchukov (68)

Vitosha Bistritsa
0-2
CSKA Sofia

 

0-1 Tiago Rodrigues (10)
0-2 Ruben Pinto (17)

 
Måndag 30 juli 2018
Levski Sofia
2-2
Cherno More

1-1 Stanislav Kostov (60)
2-2 Davide Mariani (89)

0-1 Georgi Iliev (22)
1-2 Georgi Bozhilov (88)

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Botev Plovdiv
2-0
Etar

Vereya
0-3
Beroe

 
Lördag 4 augusti 2018
Cherno More
1-5
Septemvri Sofia

Ludogorets
0-1
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 5 augusti 2018
Botev Vratsa
0-2
Levski Sofia

CSKA Sofia
3-0
Dunav 2010

 
Måndag 6 augusti 2018
Slavia Sofia
0-2
Vitosha Bistritsa

 

0-1 Daniel Kutev (13)
0-2 Daniel Kutev (44)

 
Fredag 10 augusti 2018
Etar
1-1
Cherno More

1-0 Daniel Mladenov (10)

1-1 Patrick Andrade (51)

Lokomotiv Plovdiv
3-0
Vereya

1-0 Abdelhakim Bouhna (17)
2-0 Parvizchon Umarbaev (33)
3-0 Simeon Raykov (75)

 

 
Lördag 11 augusti 2018
Beroe
2-1
Botev Plovdiv

Dunav 2010
1-2
Levski Sofia

 
Söndag 12 augusti 2018
Vitosha Bistritsa
0-2
Ludogorets

CSKA Sofia
2-1
Slavia Sofia

 
Måndag 13 augusti 2018
Septemvri Sofia
1-2
Botev Vratsa

1-2 Boris Galchev (straff, 90)

0-1 Georgi Stoichkov (självmål, 5)
0-2 Petar Atanasov (75)

 
Fredag 17 augusti 2018
Slavia Sofia
2-0
Dunav 2010

1-0 Galin Ivanov (straff, 63)
2-0 Slavcho Shokolarov (67)

 

Cherno More
0-0
Beroe

 
Lördag 18 augusti 2018
Botev Plovdiv
0-1
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
2-0
Etar

 
Söndag 19 augusti 2018
Levski Sofia
2-0
Septemvri Sofia

Ludogorets
1-0
CSKA Sofia

 
Måndag 20 augusti 2018
Vereya
0-1
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 24 augusti 2018
Dunav 2010
2-0
Septemvri Sofia

1-0 MartinKovachev (69)
2-0 Ahmed Ahmedov (75)

 

Lokomotiv Plovdiv
0-2
Cherno More

 

0-1 Patrick Andrade (23)
0-2 Radoslav Vasilev (29)

 
Lördag 25 augusti 2018
Etar
1-2
Levski Sofia

Vitosha Bistritsa
0-2
Botev Plovdiv

 
Söndag 26 augusti 2018
Slavia Sofia
0-0
Ludogorets

CSKA Sofia
4-0
Vereya

 
Måndag 27 augusti 2018
Beroe
4-0
Botev Vratsa

1-0 Borislav Tsonev (2)
2-0 Borislav Tsonev (13)
3-0 Martin Kamburov (49)
4-0 Mesca (72)

 

 
Fredag 31 augusti 2018
Vereya
0-0
Slavia Sofia

Cherno More
1-0
Vitosha Bistritsa

1-0 Radoslav Vasilev (3)

 

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Septemvri Sofia
0-2
Etar

Botev Plovdiv
0-0
CSKA Sofia

Levski Sofia
1-0
Beroe

 
Söndag 2 september 2018
Botev Vratsa
0-0
Lokomotiv Plovdiv

Ludogorets
3-1
Dunav 2010

 
Fredag 14 september 2018
Vitosha Bistritsa
1-1
Botev Vratsa

1-1 Ivaylo Lazarov (37)

0-1 Valeri Bozhinov (27)

Ludogorets
2-1
Vereya

1-1 Anton Nedyalkov (78)
2-1 Marcelinho (82)

0-1 Anton Ognyanov (40)

 
Lördag 15 september 2018
Dunav 2010
2-4
Etar

Beroe
1-0
Septemvri Sofia

CSKA Sofia
3-1
Cherno More

 
Söndag 16 september 2018
Slavia Sofia
0-0
Botev Plovdiv

Lokomotiv Plovdiv
1-0
Levski Sofia

 
Fredag 21 september 2018
Etar
1-1
Beroe

Levski Sofia
4-1
Vitosha Bistritsa

 
Lördag 22 september 2018
Septemvri Sofia
1-3
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
0-2
CSKA Sofia

 
Söndag 23 september 2018
Vereya
1-1
Dunav 2010

Cherno More
1-2
Slavia Sofia

Botev Plovdiv
2-3
Ludogorets

 
Fredag 28 september 2018
Vitosha Bistritsa
2-1
Septemvri Sofia

 
Lördag 29 september 2018
CSKA Sofia
0-1
Levski Sofia

Ludogorets
5-1
Cherno More

 
Söndag 30 september 2018
Dunav 2010
1-1
Beroe

Vereya
1-2
Botev Plovdiv

Lokomotiv Plovdiv
0-0
Etar

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 oktober 2018
Slavia Sofia
0-1
Botev Vratsa

 
Fredag 5 oktober 2018
Cherno More
4-2
Vereya

 
Lördag 6 oktober 2018
Botev Plovdiv
4-1
Dunav 2010

Beroe
0-3
Lokomotiv Plovdiv

Septemvri Sofia
1-0
CSKA Sofia

 
Söndag 7 oktober 2018
Etar
1-0
Vitosha Bistritsa

Botev Vratsa
1-4
Ludogorets

Levski Sofia
2-0
Slavia Sofia

 
Fredag 19 oktober 2018
Vereya
2-2
Botev Vratsa

 
Lördag 20 oktober 2018
Slavia Sofia
3-1
Septemvri Sofia

Botev Plovdiv
2-1
Cherno More

Ludogorets
2-1
Levski Sofia

 
Söndag 21 oktober 2018
Dunav 2010
1-0
Lokomotiv Plovdiv

1-0 Krasimir Stanoev (straff, 67)

 

CSKA Sofia
3-0
Etar

1-0 Bozhidar Chorbadzhiyski (28)
2-0 Jorginho (49)
3-0 Kiril Despodov (84)

 

 
Måndag 22 oktober 2018
Vitosha Bistritsa
1-2
Beroe

1-0 Chetin Sadula (18)

1-1 Martin Kamburov (37)
1-2 Martin Kamburov 89)

 
Fredag 26 oktober 2018
Cherno More
3-2
Dunav 2010

Levski Sofia
7-0
Vereya

 
Lördag 27 oktober 2018
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Vitosha Bistritsa

Beroe
1-1
CSKA Sofia

Botev Vratsa
0-1
Botev Plovdiv

 
Söndag 28 oktober 2018
Etar
3-0
Slavia Sofia

Septemvri Sofia
1-4
Ludogorets

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Dunav 2010
3-0
Vitosha Bistritsa

Lokomotiv Plovdiv
0-1
CSKA Sofia

Septemvri Sofia
1-0
Vereya

 
Söndag 4 november 2018
Botev Vratsa
2-1
Cherno More

Levski Sofia
4-1
Botev Plovdiv

Etar
1-4
Ludogorets

 
Måndag 5 november 2018
Beroe
2-0
Slavia Sofia

 
Fredag 9 november 2018
CSKA Sofia
3-0
Vitosha Bistritsa

1-0 Maurides (79)
2-0 Kiril Despodov (90)
3-0 Maurides (90+3)

 

Publik 950

 
Lördag 10 november 2018
Botev Plovdiv
2-0
Septemvri Sofia

1-0 Vasil Shopov (90)
2-0 Ivan Vasilev (90+1)

 

Cherno More
1-0
Levski Sofia

1-0 Jorginho (22)

 

Vereya
0-1
Etar

 

0-1 Florent Bojaj (84)

 
Söndag 11 november 2018
Botev Vratsa
1-0
Dunav 2010

Slavia Sofia
1-1
Lokomotiv Plovdiv

Ludogorets
1-0
Beroe

 
Fredag 23 november 2018
Vitosha Bistritsa
1-0
Slavia Sofia

1-0 Nasko Milev (74)

 

 
Lördag 24 november 2018
Septemvri Sofia
2-1
Cherno More

Dunav 2010
0-2
CSKA Sofia

Lokomotiv Plovdiv
0-1
Ludogorets

 
Söndag 25 november 2018
Etar
1-0
Botev Plovdiv

Beroe
6-0
Vereya

Levski Sofia
1-3
Botev Vratsa

 
Fredag 30 november 2018
Cherno More
1-0
Etar

1-0 Radoslav Vasilev (63)

 

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Vereya
2-2
Lokomotiv Plovdiv

Botev Plovdiv
4-1
Beroe

Levski Sofia
3-0
Dunav 2010

 
Söndag 2 december 2018
Botev Vratsa
4-1
Septemvri Sofia

Ludogorets
3-0
Vitosha Bistritsa

Slavia Sofia
1-0
CSKA Sofia

 
Tisdag 4 december 2018
Beroe
0-1
Cherno More

 

0-1 Viktor Genev (35)

Lokomotiv Plovdiv
0-2
Botev Plovdiv

 

0-1 Kristian Dimitrov (48)
0-2 Todor Nedelev (67)

 
Onsdag 5 december 2018
Etar
2-1
Botev Vratsa

1-0 Daniel Mladenov (7)
2-0 Ventsislav Vasilev (42)

2-1 Valeri Bozhinov (49)
Utvisning Ventsislav Kerchev (51)

Septemvri Sofia
2-2
Levski Sofia

1-1 Ivan Stoyanov (66)
2-2 Miroslav Budinov (90)

0-1 Stanislav Kostov (60)
1-2 Jerson Cabral (straff, 81)

 
Torsdag 6 december 2018
Vitosha Bistritsa
2-0
Vereya

1-0 Chetin Sadula (22)
2-0 Chetin Sadula (84)

 

Dunav 2010
1-1
Slavia Sofia

1-0 Ahmed Ahmedov (42)

1-1 Vladislav Uzunov (90+1)

CSKA Sofia
1-1
Ludogorets

1-1 Kiril Despodov (67)

0-1 Claudiu Keșerü (29)

 
Lördag 8 december 2018
Cherno More
2-0
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
0-1
Beroe

Levski Sofia
2-1
Etar

 
Söndag 9 december 2018
Septemvri Sofia
2-1
Dunav 2010

Vereya
0-1
CSKA Sofia

Ludogorets
2-0
Slavia Sofia

 
Måndag 10 december 2018
Botev Plovdiv
3-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 14 december 2018
Slavia Sofia
4-0
Vereya

1-0 Yanis Karabelyov (17)
2-0 Bogomil Tsintarski (självmål, 29)
3-0 Ilijan Mitsanski (67)
4-0 Ilijan Mitsanski (72)

 

 
Lördag 15 december 2018
Vitosha Bistritsa
1-1
Cherno More

Lokomotiv Plovdiv
4-0
Botev Vratsa

Beroe
2-1
Levski Sofia

 
Söndag 16 december 2018
Dunav 2010
0-2
Ludogorets

Etar
2-0
Septemvri Sofia

CSKA Sofia
2-1
Botev Plovdiv

 
Måndag 17 december 2018
Dunav 2010
16 : 30
Ludogorets

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Lördag 16 februari 2019
Etar
-
Dunav 2010

Septemvri Sofia
-
Beroe

Levski Sofia
-
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
-
Vitosha Bistritsa

Cherno More
-
CSKA Sofia

Botev Plovdiv
-
Slavia Sofia

Vereya
-
Ludogorets