ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 20 juli 2018
Grundserien: Start: 20 juli 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: 16 mars 2019
Grundserien: Slut: 16 mars 2019
Mästerskapsserien: Slut: 16 mars 2019
Nedflyttningsserien: Slut: 16 mars 2019

26

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

182 / 182

matcher spelade ( 100,00 % )

Grundserien: 182 / 182
Mästerskapsserien: 108 / 108
Nedflyttningsserien: 64 / 64

1 836

publiksnitt

Grundserien: 1 836
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,50

målsnitt

Grundserien: 2,50
Mästerskapsserien: 2,94
Nedflyttningsserien: 2,00
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Mästerskapsserien
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
Nedflyttningsserien
27
28
29
30
31
32
Parva Liga

Aktuella matcher

(31 maj-13 juni 2019)

Grundserien

17.03.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
26
19
5
2
53
- 14
39
62
11
1
1
29
- 6
34
8
4
1
24
- 8
28
2
CSKA Sofia
2
26
18
3
5
47
- 14
33
57
11
1
1
32
- 7
34
7
2
4
15
- 7
23
3
Levski Sofia
3
26
17
3
6
51
- 24
27
54
9
2
2
30
- 11
29
8
1
4
21
- 13
25
4
Botev Plovdiv
5
26
13
6
7
38
- 23
15
45
8
2
3
25
- 9
26
5
4
4
13
- 14
19
5
Beroe Stara Zagora
4
26
12
6
8
33
- 23
10
42
9
2
2
22
- 6
29
3
4
6
11
- 17
13
6
Cherno More
9
26
12
6
8
36
- 34
2
42
9
2
2
19
- 12
29
3
4
6
17
- 22
13
7
Etar
3
26
12
4
10
30
- 27
3
40
8
2
3
20
- 12
26
4
2
7
10
- 15
14
8
Lokomotiv Plovdiv
10
26
10
5
11
32
- 28
4
35
6
1
6
20
- 15
19
4
4
5
12
- 13
16
9
Slavia Sofia
7
26
9
6
11
28
- 31
-3
33
5
4
4
15
- 12
19
4
2
7
13
- 19
14
10
Botev Vratsa
ny
26
9
4
13
30
- 38
-8
31
6
1
6
15
- 15
19
3
3
7
15
- 23
12
11
Vitosha Bistritsa
14
26
7
4
15
17
- 39
-22
25
4
3
6
11
- 18
15
3
1
9
6
- 21
10
12
Septemvri Sofia
8
26
6
3
17
23
- 52
-29
21
4
2
7
12
- 22
14
2
1
10
11
- 30
7
13
Dunav 2010
11
26
5
5
16
25
- 47
-22
20
5
4
4
17
- 15
19
0
1
12
8
- 32
1
14
Vereya
6
26
0
6
20
12
- 61
-49
6
0
6
7
9
- 19
6
0
0
13
3
- 42
0

Mästerskapsserien

24.05.2019, 22:15

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Ludogorets
1
36
23
10
3
67
- 19
48
79
13
4
1
37
- 8
43
10
6
2
30
- 11
36
2
CSKA Sofia
2
36
24
6
6
57
- 17
40
78
14
3
1
36
- 7
45
10
3
5
21
- 10
33
3
Levski Sofia
3
36
20
6
10
64
- 37
27
66
10
3
5
37
- 19
33
10
3
5
27
- 18
33
4
Beroe Stara Zagora
4
36
16
10
10
43
- 30
13
58
11
4
3
29
- 10
37
5
6
7
14
- 20
21
5
Cherno More
9
36
15
7
14
44
- 51
-7
52
11
3
4
23
- 17
36
4
4
10
21
- 34
16
6
Botev Plovdiv
5
36
14
8
14
43
- 37
6
50
9
2
7
28
- 16
29
5
6
7
15
- 21
21

Nedflyttningsserien, grupp A

02.05.2019, 22:10

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Etar
13
32
15
6
11
39
- 31
8
51
10
3
3
25
- 12
33
5
3
8
14
- 19
18
2
Botev Vratsa
ny
32
13
6
13
50
- 42
8
45
8
2
6
24
- 16
26
5
4
7
26
- 26
19
3
Vitosha Bistritsa
14
32
10
4
18
26
- 49
-23
34
6
3
7
18
- 23
21
4
1
11
8
- 26
13
4
Vereya
6
32
0
6
26
13
- 82
-69
6
0
6
10
10
- 30
6
0
0
16
3
- 52
0

Nedflyttningsserien, grupp B

03.05.2019, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Slavia Sofia
7
32
10
9
13
37
- 42
-5
39
5
6
5
20
- 19
21
5
3
8
17
- 23
18
2
Lokomotiv Plovdiv
10
32
10
8
14
37
- 37
0
38
6
3
7
23
- 19
21
4
5
7
14
- 18
17
3
Septemvri Sofia
8
32
9
6
17
32
- 58
-26
33
6
3
7
17
- 25
21
3
3
10
15
- 33
12
4
Dunav 2010
11
32
7
8
17
36
- 55
-19
29
6
5
5
21
- 18
23
1
3
12
15
- 37
6

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Stanislav Kostov
Levski Sofia
17
Claudiu Keșerü
Ludogorets
17
Martin Kamburov
Beroe Stara Zagora
14
Todor Nedelev
Botev Plovdiv
11
Ali Sowe
CSKA Sofia
9
Maurides
CSKA Sofia
9

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Levski Sofia
75 540
13
5 811
CSKA Sofia
52 270
12
4 356
Etar
27 880
13
2 145
Beroe Stara Zagora
26 070
13
2 005
Botev Plovdiv
23 250
12
1 938
Ludogorets
22 220
12
1 852
Cherno More
23 810
13
1 832
Botev Vratsa
18 930
13
1 456
Lokomotiv Plovdiv
17 570
13
1 352
Dunav 2010
14 420
12
1 202
Slavia Sofia
7 180
12
598
Vitosha Bistritsa
4 930
12
411
Vereya
4 430
12
369
Septemvri Sofia
2 810
13
216
Totalt
321 310
175
1 836

Spelschema

(Uppdaterad: 24.05.2019, 22:15)

Juli 2018 Visa matchfakta
Fredag 20 juli 2018
Vitosha Bistritsa
2-1
Dunav 2010

1-1 Nasko Milev (straff, 62)
2-1 Stefan Hristov (64)
Utvisning Anti Renja (90+4)
Utvisning Petko Tsankov (90+4)

0-1 Ahmed Ahmedov (4)
Utvisning Krasimir Stanoev (90+4)

Publik 220

Cherno More
2-1
Botev Vratsa

1-1 Mariyan Ivanov (sjlvmål, 41)
2-1 Georgi Bozhilov (87)

0-1 Petar Atanasov (5)

Publik 1 700

 
Lördag 21 juli 2018
Ludogorets
1-0
Etar

1-0 Wanderson (3)

 

Publik 1 300

Botev Plovdiv
0-1
Levski Sofia

 

0-1 Iliya Dimitrov (90+3)

Publik 3 100

 
Söndag 22 juli 2018
Slavia Sofia
1-1
Beroe

1-1 Milcho Angelov (50)

0-1 Martin Kamburov (29)

Publik 330

CSKA Sofia
2-0
Lokomotiv Plovdiv

1-0 Maurides (52)
2-0 Jorginho (62)

 

Publik 2 800

 
Måndag 23 juli 2018
Vereya
0-0
Septemvri Sofia

Publik 180

 
Fredag 27 juli 2018
Etar
1-0
Vereya

1-0 Erik Pochanski (88)

 

Dunav 2010
3-1
Botev Vratsa

1-0 Ahmed Ahmedov (27)
2-0 Bozhidar Vasev (31)
3-1 Borislav Baldzhiyski (64)

2-1 Petar Atanasov (56)

 
Lördag 28 juli 2018
Septemvri Sofia
0-2
Botev Plovdiv

 

0-1 Stivan Petkov (28)
0-2 Todor Nedelev (64)

Beroe
1-1
Ludogorets

1-1 Martin Raynov (61)

0-1 Marcelinho (57)

 
Söndag 29 juli 2018
Lokomotiv Plovdiv
2-4
Slavia Sofia

1-2 Simeon Raykov (straff, 27)
2-4 Dimitar Iliev (90+3)

0-1 Georgi Yomov (5)
0-2 Georgi Yomov (22)
1-3 Galin Ivanov (64)
1-4 Tsvetelin Chunchukov (68)

Vitosha Bistritsa
0-2
CSKA Sofia

 

0-1 Tiago Rodrigues (10)
0-2 Ruben Pinto (17)

 
Måndag 30 juli 2018
Levski Sofia
2-2
Cherno More

1-1 Stanislav Kostov (60)
2-2 Davide Mariani (89)

0-1 Georgi Iliev (22)
1-2 Georgi Bozhilov (88)

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Fredag 3 augusti 2018
Botev Plovdiv
2-0
Etar

Vereya
0-3
Beroe

 
Lördag 4 augusti 2018
Cherno More
1-5
Septemvri Sofia

Ludogorets
0-1
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 5 augusti 2018
Botev Vratsa
0-2
Levski Sofia

CSKA Sofia
3-0
Dunav 2010

 
Måndag 6 augusti 2018
Slavia Sofia
0-2
Vitosha Bistritsa

 

0-1 Daniel Kutev (13)
0-2 Daniel Kutev (44)

 
Fredag 10 augusti 2018
Etar
1-1
Cherno More

1-0 Daniel Mladenov (10)

1-1 Patrick Andrade (51)

Lokomotiv Plovdiv
3-0
Vereya

1-0 Abdelhakim Bouhna (17)
2-0 Parvizchon Umarbaev (33)
3-0 Simeon Raykov (75)

 

 
Lördag 11 augusti 2018
Beroe
2-1
Botev Plovdiv

Dunav 2010
1-2
Levski Sofia

 
Söndag 12 augusti 2018
Vitosha Bistritsa
0-2
Ludogorets

CSKA Sofia
2-1
Slavia Sofia

 
Måndag 13 augusti 2018
Septemvri Sofia
1-2
Botev Vratsa

1-2 Boris Galchev (straff, 90)

0-1 Georgi Stoichkov (självmål, 5)
0-2 Petar Atanasov (75)

 
Fredag 17 augusti 2018
Slavia Sofia
2-0
Dunav 2010

1-0 Galin Ivanov (straff, 63)
2-0 Slavcho Shokolarov (67)

 

Cherno More
0-0
Beroe

 
Lördag 18 augusti 2018
Botev Plovdiv
0-1
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
2-0
Etar

 
Söndag 19 augusti 2018
Levski Sofia
2-0
Septemvri Sofia

Ludogorets
1-0
CSKA Sofia

 
Måndag 20 augusti 2018
Vereya
0-1
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 24 augusti 2018
Dunav 2010
2-0
Septemvri Sofia

1-0 MartinKovachev (69)
2-0 Ahmed Ahmedov (75)

 

Lokomotiv Plovdiv
0-2
Cherno More

 

0-1 Patrick Andrade (23)
0-2 Radoslav Vasilev (29)

 
Lördag 25 augusti 2018
Etar
1-2
Levski Sofia

Vitosha Bistritsa
0-2
Botev Plovdiv

 
Söndag 26 augusti 2018
Slavia Sofia
0-0
Ludogorets

CSKA Sofia
4-0
Vereya

 
Måndag 27 augusti 2018
Beroe
4-0
Botev Vratsa

1-0 Borislav Tsonev (2)
2-0 Borislav Tsonev (13)
3-0 Martin Kamburov (49)
4-0 Mesca (72)

 

 
Fredag 31 augusti 2018
Vereya
0-0
Slavia Sofia

Cherno More
1-0
Vitosha Bistritsa

1-0 Radoslav Vasilev (3)

 

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Septemvri Sofia
0-2
Etar

Botev Plovdiv
0-0
CSKA Sofia

Levski Sofia
1-0
Beroe

 
Söndag 2 september 2018
Botev Vratsa
0-0
Lokomotiv Plovdiv

Ludogorets
3-1
Dunav 2010

 
Fredag 14 september 2018
Vitosha Bistritsa
1-1
Botev Vratsa

1-1 Ivaylo Lazarov (37)

0-1 Valeri Bozhinov (27)

Ludogorets
2-1
Vereya

1-1 Anton Nedyalkov (78)
2-1 Marcelinho (82)

0-1 Anton Ognyanov (40)

 
Lördag 15 september 2018
Dunav 2010
2-4
Etar

Beroe
1-0
Septemvri Sofia

CSKA Sofia
3-1
Cherno More

 
Söndag 16 september 2018
Slavia Sofia
0-0
Botev Plovdiv

Lokomotiv Plovdiv
1-0
Levski Sofia

 
Fredag 21 september 2018
Etar
1-1
Beroe

Levski Sofia
4-1
Vitosha Bistritsa

 
Lördag 22 september 2018
Septemvri Sofia
1-3
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
0-2
CSKA Sofia

 
Söndag 23 september 2018
Vereya
1-1
Dunav 2010

Cherno More
1-2
Slavia Sofia

Botev Plovdiv
2-3
Ludogorets

 
Fredag 28 september 2018
Vitosha Bistritsa
2-1
Septemvri Sofia

 
Lördag 29 september 2018
CSKA Sofia
0-1
Levski Sofia

Ludogorets
5-1
Cherno More

 
Söndag 30 september 2018
Dunav 2010
1-1
Beroe

Vereya
1-2
Botev Plovdiv

Lokomotiv Plovdiv
0-0
Etar

 

 

Oktober 2018 Visa matchfakta
Måndag 1 oktober 2018
Slavia Sofia
0-1
Botev Vratsa

 
Fredag 5 oktober 2018
Cherno More
4-2
Vereya

 
Lördag 6 oktober 2018
Botev Plovdiv
4-1
Dunav 2010

Beroe
0-3
Lokomotiv Plovdiv

Septemvri Sofia
1-0
CSKA Sofia

 
Söndag 7 oktober 2018
Etar
1-0
Vitosha Bistritsa

Botev Vratsa
1-4
Ludogorets

Levski Sofia
2-0
Slavia Sofia

 
Fredag 19 oktober 2018
Vereya
2-2
Botev Vratsa

 
Lördag 20 oktober 2018
Slavia Sofia
3-1
Septemvri Sofia

Botev Plovdiv
2-1
Cherno More

Ludogorets
2-1
Levski Sofia

 
Söndag 21 oktober 2018
Dunav 2010
1-0
Lokomotiv Plovdiv

1-0 Krasimir Stanoev (straff, 67)

 

CSKA Sofia
3-0
Etar

1-0 Bozhidar Chorbadzhiyski (28)
2-0 Jorginho (49)
3-0 Kiril Despodov (84)

 

 
Måndag 22 oktober 2018
Vitosha Bistritsa
1-2
Beroe

1-0 Chetin Sadula (18)

1-1 Martin Kamburov (37)
1-2 Martin Kamburov 89)

 
Fredag 26 oktober 2018
Cherno More
3-2
Dunav 2010

Levski Sofia
7-0
Vereya

 
Lördag 27 oktober 2018
Lokomotiv Plovdiv
2-1
Vitosha Bistritsa

Beroe
1-1
CSKA Sofia

Botev Vratsa
0-1
Botev Plovdiv

 
Söndag 28 oktober 2018
Etar
3-0
Slavia Sofia

Septemvri Sofia
1-4
Ludogorets

 

 

November 2018 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Dunav 2010
3-0
Vitosha Bistritsa

Lokomotiv Plovdiv
0-1
CSKA Sofia

Septemvri Sofia
1-0
Vereya

 
Söndag 4 november 2018
Botev Vratsa
2-1
Cherno More

Levski Sofia
4-1
Botev Plovdiv

Etar
1-4
Ludogorets

 
Måndag 5 november 2018
Beroe
2-0
Slavia Sofia

 
Fredag 9 november 2018
CSKA Sofia
3-0
Vitosha Bistritsa

1-0 Maurides (79)
2-0 Kiril Despodov (90)
3-0 Maurides (90+3)

 

Publik 950

 
Lördag 10 november 2018
Botev Plovdiv
2-0
Septemvri Sofia

1-0 Vasil Shopov (90)
2-0 Ivan Vasilev (90+1)

 

Cherno More
1-0
Levski Sofia

1-0 Jorginho (22)

 

Vereya
0-1
Etar

 

0-1 Florent Bojaj (84)

 
Söndag 11 november 2018
Botev Vratsa
1-0
Dunav 2010

Slavia Sofia
1-1
Lokomotiv Plovdiv

Ludogorets
1-0
Beroe

 
Fredag 23 november 2018
Vitosha Bistritsa
1-0
Slavia Sofia

1-0 Nasko Milev (74)

 

 
Lördag 24 november 2018
Septemvri Sofia
2-1
Cherno More

Dunav 2010
0-2
CSKA Sofia

Lokomotiv Plovdiv
0-1
Ludogorets

 
Söndag 25 november 2018
Etar
1-0
Botev Plovdiv

Beroe
6-0
Vereya

Levski Sofia
1-3
Botev Vratsa

 
Fredag 30 november 2018
Cherno More
1-0
Etar

1-0 Radoslav Vasilev (63)

 

 

 

December 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 december 2018
Vereya
2-2
Lokomotiv Plovdiv

Botev Plovdiv
4-1
Beroe

Levski Sofia
3-0
Dunav 2010

 
Söndag 2 december 2018
Botev Vratsa
4-1
Septemvri Sofia

Ludogorets
3-0
Vitosha Bistritsa

Slavia Sofia
1-0
CSKA Sofia

 
Tisdag 4 december 2018
Beroe
0-1
Cherno More

 

0-1 Viktor Genev (35)

Lokomotiv Plovdiv
0-2
Botev Plovdiv

 

0-1 Kristian Dimitrov (48)
0-2 Todor Nedelev (67)

 
Onsdag 5 december 2018
Etar
2-1
Botev Vratsa

1-0 Daniel Mladenov (7)
2-0 Ventsislav Vasilev (42)

2-1 Valeri Bozhinov (49)
Utvisning Ventsislav Kerchev (51)

Septemvri Sofia
2-2
Levski Sofia

1-1 Ivan Stoyanov (66)
2-2 Miroslav Budinov (90)

0-1 Stanislav Kostov (60)
1-2 Jerson Cabral (straff, 81)

 
Torsdag 6 december 2018
Vitosha Bistritsa
2-0
Vereya

1-0 Chetin Sadula (22)
2-0 Chetin Sadula (84)

 

Dunav 2010
1-1
Slavia Sofia

1-0 Ahmed Ahmedov (42)

1-1 Vladislav Uzunov (90+1)

CSKA Sofia
1-1
Ludogorets

1-1 Kiril Despodov (67)

0-1 Claudiu Keșerü (29)

 
Lördag 8 december 2018
Cherno More
2-0
Lokomotiv Plovdiv

Botev Vratsa
0-1
Beroe

Levski Sofia
2-1
Etar

 
Söndag 9 december 2018
Septemvri Sofia
2-1
Dunav 2010

Vereya
0-1
CSKA Sofia

Ludogorets
2-0
Slavia Sofia

 
Måndag 10 december 2018
Botev Plovdiv
3-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 14 december 2018
Slavia Sofia
4-0
Vereya

1-0 Yanis Karabelyov (17)
2-0 Bogomil Tsintarski (självmål, 29)
3-0 Ilijan Mitsanski (67)
4-0 Ilijan Mitsanski (72)

 

 
Lördag 15 december 2018
Vitosha Bistritsa
1-1
Cherno More

Lokomotiv Plovdiv
4-0
Botev Vratsa

Beroe
2-1
Levski Sofia

 
Söndag 16 december 2018
Dunav 2010
0-2
Ludogorets

Etar
2-0
Septemvri Sofia

CSKA Sofia
2-1
Botev Plovdiv

 
Måndag 17 december 2018
Dunav 2010
16 : 30
Ludogorets

 

 

Februari 2019 Visa matchfakta
Fredag 15 februari 2019
Vereya
0-0
Ludogorets

 
Lördag 16 februari 2019
Botev Vratsa
1-0
Vitosha Bistritsa

1-0 Valeri Domovchiyski (62)

 

Cherno More
2-0
CSKA Sofia

1-0 Aristode N'Dongala (7)
2-0 Radoslav Vasilev (62)

 

Botev Plovdiv
1-0
Slavia Sofia

1-0 Antonio Vutov (10)

 

 
Söndag 17 februari 2019
Etar
3-0
Dunav 2010

Septemvri Sofia
1-0
Beroe

Levski Sofia
1-1
Lokomotiv Plovdiv

 
Tisdag 19 februari 2019
Slavia Sofia
3-2
Cherno More

1-0 Tsvetelin Chunchukov (9)
2-2 Radoslav Kirilov (81)
3-2 Radoslav Kirilov (90+2)

1-1 Tsvetomir Panov (33)
1-2 Dani Kiki (44)

Publik 330

Ludogorets
1-1
Botev Plovdiv

1-0 Jody Lukoki (47)

1-1 Antonio Vutov (68)

Publik 1 100

CSKA Sofia
2-1
Botev Vratsa

1-0 Edwin Gyasi (48)
2-0 Ali Sowe (56)

2-1 Emil Stoev (89)

Publik 1 400

 
Onsdag 20 februari 2019
Dunav 2010
1-0
Vereya

1-0 Svetoslav Kovachev (57)

 

Publik 650

Lokomotiv Plovdiv
0-2
Septemvri Sofia

 

0-1 Assen Chandarov (straff, 30)
0-2 Boris Galchev (86)

Publik 430

Vitosha Bistritsa
0-2
Levski Sofia

 

0-1 Paulinho (22)
0-2 Stanislav Kostov (42)

Publik 940

 
Torsdag 21 februari 2019
Beroe
1-0
Etar

1-0 Martin Kamburov (36)

Utvisning Ventsislav Vasilev (39)

Publik 950

 
Lördag 23 februari 2019
Botev Vratsa
1-3
Slavia Sofia

1-0 Ventsislav Kerchev (6)

1-1 Radoslav Kirilov (39)
1-2 Tsvetelin Chunchukov (78)
1-3 Vladislav Uzunov (87)

Cherno More
1-0
Ludogorets

1-0 Viktor Genev (13)

 

Botev Plovdiv
4-0
Vereya

1-0 Fode Doré (20)
2-0 Todor Nedelev (41)
3-0 Vasil Shopov (81)
4-0 Kristian Dobrev (86)

 

 
Söndag 24 februari 2019
Levski Sofia
1-0
CSKA Sofia

1-0 Steven Pereira (självmål, 45+2)

Utvisning Edwin Gyasi (43)

Publik 15 000

Etar
2-0
Lokomotiv Plovdiv

Beroe
1-0
Dunav 2010

 
Måndag 25 februari 2019
Septemvri Sofia
0-0
Vitosha Bistritsa

Publik 40

 

 

Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 1 mars 2019
Vereya
0-2
Cherno More

 

0-1 Georgi Iliev (28)
0-2 Radoslav Vasilev (63)

 
Lördag 2 mars 2019
Dunav 2010
1-1
Botev Plovdiv

Lokomotiv Plovdiv
4-1
Beroe

CSKA Sofia
5-1
Septemvri Sofia

 
Söndag 3 mars 2019
Vitosha Bistritsa
1-1
Etar

Ludogorets
2-0
Botev Vratsa

Slavia Sofia
0-3
Levski Sofia

 
Fredag 8 mars 2019
Botev Vratsa
3-0
Vereya

 
Lördag 9 mars 2019
Lokomotiv Plovdiv
4-1
Dunav 2010

Etar
1-3
CSKA Sofia

 
Söndag 10 mars 2019
Septemvri Sofia
1-2
Slavia Sofia

1-1 Christopher Mandiangu (57)

0-1 Tsvetelin Chunchukov (straff, 9)
1-2 Darko Tasevski (67)

Cherno More
0-0
Botev Plovdiv

Levski Sofia
0-2
Ludogorets

 

0-1 Marcelinho (21)
0-2 Jody Lukoki (90+2)

 
Måndag 11 mars 2019
Beroe
0-1
Vitosha Bistritsa

 

0-1 Chetin Sadula (55)

 
Fredag 15 mars 2019
Botev Plovdiv
1-1
Botev Vratsa

1-0 Vasil Shopov (16)

1-1 Martin Kavdanski (19)

 
Lördag 16 mars 2019
Vereya
3-4
Levski Sofia

Ludogorets
6-0
Septemvri Sofia

CSKA Sofia
2-0
Beroe

 
Söndag 17 mars 2019
Vitosha Bistritsa
0-3
Lokomotiv Plovdiv

Dunav 2010
1-1
Cherno More

Slavia Sofia
0-1
Etar

 

 

Mästerskapsserien: Mars 2019 Visa matchfakta
Lördag 30 mars 2019
Ludogorets
0-0
Beroe

CSKA Sofia
1-0
Cherno More

 
Söndag 31 mars 2019
Levski Sofia
1-1
Botev Plovdiv

 

 

Mästerskapsserien: Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 29 mars 2019
Etar
3-0
Vereya

1-0 Veljko Batrović (27)
2-0 Daniel Mladenov (43)
3-0 Veljko Batrović (54)

 

Lokomotiv Plovdiv
1-1
Dunav 2010

1-0 Alen Ožbolt (28)

1-1 Ismail Isa (45+2)

 
Söndag 31 mars 2019
Slavia Sofia
0-0
Septemvri Sofia

 

 

Mästerskapsserien: April 2019 Visa matchfakta
Lördag 6 april 2019
Ludogorets
0-0
CSKA Sofia

 
Söndag 7 april 2019
Cherno More
0-1
Levski Sofia

Beroe
1-1
Botev Plovdiv

 
Lördag 13 april 2019
Botev Plovdiv
0-2
Cherno More

CSKA Sofia
2-0
Beroe

 
Söndag 14 april 2019
Levski Sofia
0-2
Ludogorets

 
Lördag 20 april 2019
CSKA Sofia
0-0
Levski Sofia

Ludogorets
3-0
Botev Plovdiv

 
Söndag 21 april 2019
Beroe
2-0
Cherno More

 
Fredag 26 april 2019
Cerno More
2-1
Ludogorets

Levski Sofia
1-2
Beroe

 
Måndag 29 april 2019
Botev Plovdiv
2-0
CSKA Sofia

 

 

Nedflyttningsserien: April 2019 Visa matchfakta
Måndag 1 april 2019
Botev Vratsa
3-0
Vitosha Bistritsa

 
Fredag 5 april 2019
Etar
0-0
Botev Vratsa

Lokomotiv Plovdiv
1-1
Slavia Sofia

 
Lördag 6 april 2019
Vereya
0-2
Vitosha Bistritsa

 
Måndag 8 april 2019
Dunav 2010
2-2
Septemvri Sofia

 
Fredag 12 april 2019
Slavia Sofia
3-5
Dunav 2010

Septemvri Sofia
1-0
Lokomotiv Plovdiv

 
Söndag 14 april 2019
Botev Vratsa
5-0
Vereya

 
Måndag 15 april 2019
Vitosha Bistritsa
3-0
Etar

 
Fredag 19 april 2019
Dunav 2010
2-0
Lokomotiv Plovdiv

Septemvri Sofia
3-2
Slavia Sofia

 
Söndag 21 april 2019
Vereya
0-3
Etar

 
Måndag 22 april 2019
Vitosha Bistritsa
2-5
Botev Vratsa

 
Torsdag 25 april 2019
Vitosha Bistritsa
2-0
Vereya

Botev Vratsa
1-1
Etar

 
Fredag 26 april 2019
Septemvri Sofia
1-1
Dunav 2010

 
Måndag 29 april 2019
Slavia Sofia
2-2
Lokomotiv Plovdiv

 

 

Mästerskapsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Fredag 3 maj 2019
Beroe
1-1
Ludogorets

 
Lördag 4 maj 2019
Cherno More
1-3
CSKA Sofia

Botev Plovdiv
1-3
Levski Sofia

 
Lördag 11 maj 2019
Botev Plovdiv
0-1
Beroe

CSKA Sofia
0-0
Ludogorets

 
Söndag 12 maj 2019
Levski Sofia
5-1
Cherno More

 
Lördag 18 maj 2019
Cherno More
1-0
Botev Plovdiv

Ludogorets
1-1
Levski Sofia

Beroe
0-1
CSKA Sofia

 
Tisdag 21 maj 2019
Botev Plovdiv
0-2
Ludogorets

Levski Sofia
0-2
CSKA Sofia

Cherno More
0-0
Beroe

 
Fredag 24 maj 2019
Beroe
3-1
Levski Sofia

CSKA Sofia
1-0
Botev Plovdiv

Ludogorets
4-1
Cherno More

 

 

Nedflyttningsserien: Maj 2019 Visa matchfakta
Onsdag 1 maj 2019
Vereya
1-6
Botev Vratsa

 
Torsdag 2 maj 2019
Etar
2-0
Vitosha Bistritsa

Lokomotiv Plovdiv
1-2
Septemvri Sofia

 
Fredag 3 maj 2019
Dunav 2010
0-1
Slavia Sofia

 
Tisdag 7 maj 2019
Botev Vratsa
0-0
Slavia Sofia

Lokomotiv Plovdiv
0-2
Etar

 
Onsdag 8 maj 2019
Dunav 2010
0-0
Vitosha Bistritsa

 
Torsdag 9 maj 2019
Vereya
Inst
Septemvri Sofia

 
Fredag 10 maj 2019
Etar
1-0
Lokomotiv Plovdiv

Information Etar vidare med sammanlagt 3-0.

Slavia Sofia
1-0 f
Botev Vratsa

Information Slavia Sofia vidare med sammanlagt 1-0.

 
Måndag 13 maj 2019
Vitosha Bistritsa
0-1
Dunav 2010

Information Dunav 2010 vidare med sammanlagt 1-0.

 
Tisdag 14 maj 2019
Septemvri Sofia
Inst
Vereya

Information Septemvri Sofia vidare med sammanlagt 3-0.

 
Söndag 19 maj 2019
Vereya
Inst
Vitosha Bistritsa

Dunav 2010
0-1
Septemvri Sofia

 
Måndag 20 maj 2019
Slavia Sofia
1-0
Etar

 
Onsdag 22 maj 2019
Vitosha Bistritsa
Inst
Vereya

Information Vitosha Bistritsa vidare sedan Vereya uteslutits.

Septemvri Sofia
2-3
Dunav 2010

Information Dunav 2010 vidare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

 
Torsdag 23 maj 2019
Etar
2-0
Slavia Sofia

Information Etar vidare med sammanlagt 2-1.

 
Tisdag 28 maj 2019
Levski Sofia
1-0
Etar

 
Onsdag 29 maj 2019
Septemvri Sofia
0-1 f
Arda

 
Torsdag 30 maj 2019
Vitosha Bistritsa
3-0
Montana