ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 12 maj 2018
Slut: Våren 2019

50

lag

7

omgångar

38/55

matcher spelade

Första omgången

2 matcher

12-13 maj 2018

Andra omgången

16 matcher

11-13 juni 2018

Tredje omgången

16 matcher

11-29 juli 2018

Fjärde omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

2x4 matcher

Semifinaler

2x2 matcher

Final

1 match

 

 

Kubok Belarus
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

12.08.2018, 23:59

Lördag 11 augusti 2018
Lokomotiv Gomel
3-0
Smolevichy-STI

Vitebsk
*0-0 f
Torpedo BelAZ

Information Vitebsk vidare efter 5-4 på straffar.

Söndag 12 augusti 2018
Tarpeda
0-2
Slutsk

Gomel
0-2
Isloch

Dinamo Minsk
2-0
FK Minsk

Shakhtyor Soligorsk
Inst
Dinamo Brest

Onsdag 3 oktober 2018
Slavia Mozyr
-
Belshina Bobruisk

Lördag 17 november 2018
BATE Borisov
18 : 00
Gorodeya

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

29.07.2018, 23:59

Onsdag 11 juli 2018
Energetyk-BDU
1-2 f
BATE Borisov

1-1 Yegeniy Yudchits (63)

0-1 Jasse Tuominen (2)
1-2 Ilya Sen (101)

Tisdag 24 juli 2018
Orsha
0-4
Vitebsk

Fredag 27 juli 2018
Lida
0-3
Minsk

Volna
0-2 f
Torpedo BelAZ

Lördag 28 juli 2018
Lokomotiv Gomel
3-2
Dnepr Mogilev

Belshina
3-1
Neman Grodno

Uzda
2-3
Smolevichy-STI

Slonim
1-2
Gorodeya

Naftan
0-1
Slutsk

SMI Autotrans
1-6
Gomel

Söndag 29 juli 2018
Smorgon
0-4
Tarpeda

YuA-Stroy-DYuSSh
0-5
Isloch

Slavia
3-2
Luch Minsk

Kletsk
2-2* f
Dinamo Brest

Information Dinamo Brest vidare efter 2-0 på straffar.

Čist́
0-11
Shakhtyor

Energosbyt-BSATU
0-7
Dinamo Minsk

 

Visa matchfakta

Andra omgången

13.06.2018, 21:41

Måndag 11 juni 2018
Montazhnik
0-0* f
Naftan Novopolotsk

Information Naftan Novopolotsk vidare efter 4-1 på straffar.

Onsdag 13 juni 2018
Sdiušor
0-3
Uzda

Energetyk-BDU
*0-0 f
Khimik Svetlogorsk

Information Energetyk-BDU vidare efter 6-5 på straffar.

Viktoriya Mary…
0-6
Lida

Oshmyany
0-0* f
Energosbyt-BSATU

Information Energosbyt-BSATU vidare efter 3-1 på straffar.

Pripyat
0-8
Belshina

Sputnik
0-0* f
Smorgon

Information Smorgon vidare efter 4-3 på straffar.

Osipovichy
2-3
Slavia

SMI Autotrans
*0-0 f
Baranovichi

Information SMI Autotrans vidare efter 4-3 på straffar.

Polotsk
2-3
Orsha

Krumkachy
0-1
YuA-Stroy-DYuSSh

Kletsk
1-0 f
Granit

Gorki
0-2
Slonim

Molodechno-DYuSSh 4
1-3
Čist́

Neman-Agro
1-3
Lokomotiv Gomel

Tsementnik
0-5
Volna

 

Visa matchfakta

Första omgången

13.05.2018, 23:59

Lördag 12 maj 2018
DYuSSh-MTZ-Syabar Minsk
1-0
Ivatsevichi

Söndag 13 maj 2018
Pripyat
4-1
Bumprom

 

Skytteliga

13.06.2018, 21:41

-