ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 12 maj 2018
Slut: Våren 2019

50

lag

7

omgångar

54/55

matcher spelade

Första omgången

2 matcher

12-13 maj 2018

Andra omgången

16 matcher

11-13 juni 2018

Tredje omgången

16 matcher

11-29 juli 2018

Fjärde omgången

8 matcher

Kvartsfinaler

2x4 matcher

9-10 mars 2019
Returer 14-16 mars 2019

Semifinaler

2x2 matcher

10 april 2019
Returer 30 april-1 maj 2019

Final

1 match

26 maj 2019

 

 

Kubok Belarus
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

01.05.2019, 20:40

Match 2:2
Tisdag 30 april 2019
Dinamo Minsk
0-0
Vitebsk

Information Vitebsk vidare med sammanlagt 1-0.

Onsdag 1 maj 2019
Shakhtyor Soligorsk
4-2 f
Isloch

Information Shakhtyor Soligorsk vidare med sammanlagt 6-4.

Match 1:2
Onsdag 10 april 2019
Isloch
2-2
Shakhtyor Soligorsk

Vitebsk
1-0
Dinamo Minsk

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

16.03.2019, 20:13

Match 2:2
Torsdag 14 mars 2019
Isloch
1-0
BATE Borisov

Information Isloch vidare med sammanlagt 2-1.

Fredag 15 mars 2019
Slutsk
1-0
Dinamo Minsk

Information Dinamo Minsk vidare med sammanlagt 2-1.

Belshina Bobruisk
0-1
Shakhtyor Soligorsk

Information Shakhtyor Soligorsk vidare med sammanlagt 6-0.

Lördag 16 mars 2019
Lokomotiv Gomel
1-2
Vitebsk

Information Vitebsk vidare med sammanlagt 3-1.

Match 1:2
Lördag 9 mars 2019
BATE Borisov
1-1
Isloch

Vitebsk
1-0
Lokomotiv Gomel

Söndag 10 mars 2019
Shakhtyor Soligorsk
5-0
Belshina Bobruisk

Dinamo Minsk
2-0
Slutsk

 

 

Visa matchfakta

Fjärde omgången

17.11.2018, 19:04

Lördag 11 augusti 2018
Lokomotiv Gomel
3-0
Smolevichy-STI

Vitebsk
*0-0 f
Torpedo BelAZ

Information Vitebsk vidare efter 5-4 på straffar.

Söndag 12 augusti 2018
Tarpeda
0-2
Slutsk

Gomel
0-2
Isloch

Dinamo Minsk
2-0
FK Minsk

Shakhtyor Soligorsk
Inst
Dinamo Brest

Onsdag 3 oktober 2018
Slavia Mozyr
0-0* f
Belshina Bobruisk

Information Belshina Bobruisk vidare efter 4-3 på straffar.

Lördag 17 november 2018
BATE Borisov
*0-0 f
Gorodeya

Information BATE Borisov vidare efter 4-2 på straffar.

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

29.07.2018, 23:59

Onsdag 11 juli 2018
Energetyk-BDU
1-2 f
BATE Borisov

1-1 Yegeniy Yudchits (63)

0-1 Jasse Tuominen (2)
1-2 Ilya Sen (101)

Tisdag 24 juli 2018
Orsha
0-4
Vitebsk

Fredag 27 juli 2018
Lida
0-3
Minsk

Volna
0-2 f
Torpedo BelAZ

Lördag 28 juli 2018
Lokomotiv Gomel
3-2
Dnepr Mogilev

Belshina
3-1
Neman Grodno

Uzda
2-3
Smolevichy-STI

Slonim
1-2
Gorodeya

Naftan
0-1
Slutsk

SMI Autotrans
1-6
Gomel

Söndag 29 juli 2018
Smorgon
0-4
Tarpeda

YuA-Stroy-DYuSSh
0-5
Isloch

Slavia
3-2
Luch Minsk

Kletsk
2-2* f
Dinamo Brest

Information Dinamo Brest vidare efter 2-0 på straffar.

Čist́
0-11
Shakhtyor

Energosbyt-BSATU
0-7
Dinamo Minsk

 

Visa matchfakta

Andra omgången

13.06.2018, 21:41

Måndag 11 juni 2018
Montazhnik
0-0* f
Naftan Novopolotsk

Information Naftan Novopolotsk vidare efter 4-1 på straffar.

Onsdag 13 juni 2018
Sdiušor
0-3
Uzda

Energetyk-BDU
*0-0 f
Khimik Svetlogorsk

Information Energetyk-BDU vidare efter 6-5 på straffar.

Viktoriya Mary…
0-6
Lida

Oshmyany
0-0* f
Energosbyt-BSATU

Information Energosbyt-BSATU vidare efter 3-1 på straffar.

Pripyat
0-8
Belshina

Sputnik
0-0* f
Smorgon

Information Smorgon vidare efter 4-3 på straffar.

Osipovichy
2-3
Slavia

SMI Autotrans
*0-0 f
Baranovichi

Information SMI Autotrans vidare efter 4-3 på straffar.

Polotsk
2-3
Orsha

Krumkachy
0-1
YuA-Stroy-DYuSSh

Kletsk
1-0 f
Granit

Gorki
0-2
Slonim

Molodechno-DYuSSh 4
1-3
Čist́

Neman-Agro
1-3
Lokomotiv Gomel

Tsementnik
0-5
Volna

 

Visa matchfakta

Första omgången

13.05.2018, 23:59

Lördag 12 maj 2018
DYuSSh-MTZ-Syabar Minsk
1-0
Ivatsevichi

Söndag 13 maj 2018
Pripyat
4-1
Bumprom

 

Skytteliga

13.06.2018, 21:41

-