ecst.se fotboll

7

omgångar

52

lag

34/57

matcher spelade

2017-18

Start: 17 maj 2018

Final: Maj 2018

Första omgången
4 matcher

14 juni 2017

Andra omgången
16 matcher

5-9 juli 2017

Tredje omgången
16 matcher

22-23 juli 2017

Fjärde omgången
8 matcher

Kvartsfinaler
2x4 matcher

Mars 2018

Semifinaler
2x2 matcher

April 2018

Final
1 match

Maj 2018

 

 

Kubok Belarus
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

Match 2:2
Match 1:2

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

Visa matchfakta

Fjärde omgången

23.07.2017, 23:59

Lördag 22 juli 2017
Naftan
1-2
Krumkachy

Isloch
2-1 f
Gorodeya

Neman Grodno
1-0
Minsk

BATE
Inst
Torpedo BelAZ

Söndag 23 juli 2017
Dinamo Minsk
0-1
Dnepr Mogilev

Vitebsk
0-0* f
Slutsk

Information Slutsk vidare efter 4-2 på straffar.

Dinamo Brest
2-1
Gomel

Shakhtyor
6-0
Orsha

 

Visa matchfakta

Tredje omgången

09.07.2017, 23:59

Onsdag 5 juli 2017
SDJuShOR-8
0-7
Neman Grodno

 

0-1 Artur Bombel (32)
0-2 Maxim Yablonsky (41)
0-3 Basil Zhurnevich (50)
0-4 Dmitry Khlebosolov (68)
0-5 Dmitry Kovalenok (70)
0-6 Dmitry Khlebosolov (77)
0-7 Basil Zhurnevich (85)

Publik 250

Volna
0-1
Minsk

 

0-1 Sergey Omelyanchuk (40)

Publik 850

Torsdag 6 juli 2017
Orsha
*1-1 f
Slavia

Information Orsha vidare efter 4-3 på straffar.

Fredag 7 juli 2017
Smorgon
1-4
Dinamo Brest

Neman-Agro
1-5
BATE Borisov

Lördag 8 juli 2017
Baranovichi
0-1
Naftan

Smolevichy-STI
0-2
Torpedo BelAZ

Lokomotiv Gomel
0-1
Vitebsk

Tarpeda
0-0* f
Gomel

Information Gomel vidare efter 3-2 på straffar.

YuA-Stroy-DYuSSh
0-3 f
Slutsk

Molodechno-DYu…
0-3
Krumkachy

Granit
0-2
Gorodeya

Söndag 9 juli 2017
Slonim
1-1* f
Dnepr Mogilev

1-0 Roman Kozel (59)

1-1 Dmytro Bashlay (90+2)

Publik 2 080

Information Dnepr Mogilev vidare efter 4-3 på straffar.

Čist́
0-4
Dinamo Minsk

Belshina
1-4
Isloch

Luch Minsk
1-5
Shakhtyor

 

Visa matchfakta

Andra omgången

14.06.2017, 22:44

Onsdag 14 juni 2017
Sdiušor-MTZ-Siabar
0-1
Neman-Agro Stoŭbcy

Grodnensky
1-5
Smolevichy-STI

SDJuShOR-3
0-8
Orsha

SDJuShOR-8
1-0
Osipovichy

Viktoriya Maryina Horka
1-2
Belshina Bobruisk

Ivatsevichi
0-6
Torpedo Minsk

Sputnik Rechytsa
0-3
Volna Pinsk

Čysć
1-0
Khimik Svetlogorsk

Oshmyany
1-2
Luch Minsk

Energosbyt-BSATU
1-4
Baranovichi

YuA-Stroy-DYuSSh
2-1
Lida

Belita-Vitex Uzda
1-2
Granit Mikashevichi

SMI Autotrans
0-6
Slonim-2017

Sbornaya TF
0-2
Lokomotiv Gomel

Lyuban
1-2
Smorgon

Molodechno-DYuSSh 4
3-2
Ynergetyk-BDU

 

Visa matchfakta

Första omgången

17.05.2017, 23:59

Onsdag 17 maj 2017
Livadija
1-4
Uzda

Ivatsevichi
5-0
Kletsk

Senno
0-1
SMI Autotrans

Baćki
1-2
Viktoriya Maryina Horka

 

Skytteliga

14.06.2017, 22:44

-