ecst.se fotboll
Säsongen 2019
Start: 29 mars 2019
Slut: -

30

omgångar

154 / 240

matcher spelade ( 64,17 % )

-

publiksnitt

2,68

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Vysheyshaya Liga

Aktuella matcher

(6-19 september 2019)

Fredag 13 september 2019
Dnyapro
Inst
Tarpeda

 
Lördag 14 september 2019
Torpedo BelAZ
1-0
Neman Grodno

Dinamo Brest
3-0
FK Minsk

BATE Borisov
2-1
Gorodeya

 
Söndag 15 september 2019
Slavia
14 : 00
Energetyk-BDU

Isloch
16 : 00
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
18 : 00
Slutsk

 
Måndag 16 september 2019
Vitebsk
18 : 30
Gomel

 

Tabell

14.09.2019, 22:15

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Dinamo Brest
6
20
16
3
1
51
- 14
37
51
8
1
1
35
- 8
25
8
2
0
16
- 6
26
2
BATE Borisov
1
19
15
1
3
40
- 11
29
46
10
0
1
27
- 5
30
5
1
2
13
- 6
16
3
Shakhtyor Soligorsk
2
18
14
1
3
38
- 13
25
43
8
1
1
24
- 8
25
6
0
2
14
- 5
18
4
Torpedo-BelAZ Zhodino
5
21
10
5
6
29
- 23
6
35
5
4
2
13
- 9
19
5
1
4
16
- 14
16
5
Dinamo Minsk
3
18
11
1
6
27
- 20
7
34
6
0
3
16
- 10
18
5
1
3
11
- 10
16
6
Isloch-2007
10
19
9
4
6
26
- 23
3
31
7
1
1
14
- 4
22
2
3
5
12
- 19
9
7
Gorodeya
9
20
8
6
6
21
- 20
1
30
5
2
2
11
- 9
17
3
4
4
10
- 11
4
8
Slutsk
8
20
7
5
8
20
- 32
-12
26
4
2
4
11
- 20
14
3
3
4
9
- 12
12
9
Neman Grodno
7
21
6
5
10
20
- 31
-11
23
1
4
5
4
- 11
7
5
1
5
16
- 20
16
10
Slavia
ny
18
6
4
8
21
- 26
-5
22
3
1
4
12
- 13
10
3
3
4
9
- 13
12
11
FK Minsk
11
21
4
8
9
26
- 34
-8
20
4
4
2
14
- 13
16
0
4
7
12
- 21
4
12
Vitebsk
4
18
4
6
8
14
- 24
-10
18
3
4
3
11
- 11
13
1
2
5
3
- 13
5
13
Gomel
12
20
3
6
11
31
- 38
-7
15
1
3
6
15
- 19
6
2
3
5
16
- 19
9
14
Energetyk BDU
ny
20
3
6
11
27
- 52
-25
15
1
4
5
11
- 19
7
2
2
6
16
- 33
8
15
Dnyapro Mogilev
13
19
3
4
12
17
- 30
-13
13
2
2
5
9
- 13
8
1
2
7
8
- 17
5
16
Tarpeda
14
16
1
3
12
4
- 21
-17
6
1
1
6
2
- 11
4
0
2
6
2
- 10
2

Skytteliga

-
-

Publiksnitt

-
-
-
-
-
-
-

Spelschema

(Uppdaterad: 14.09.2019, 22:15)

Mars 2019 Visa matchfakta
Fredag 29 mars 2019
FK Minsk
0-0
Vitebsk

Gomel
2-3
Neman Grodno

 
Lördag 30 mars 2019
Isloch
2-0
Gorodeya

Shakhtyor Soligorsk
1-0
Tarpeda

BATE Borisov
2-0
Dnyapro

 
Söndag 31 mars 2019
Dinamo Minsk
1-0
Slavia

Torpedo BelAZ
1-2
Dinamo Brest

Slutsk
0-0
Energetyk-BDU

 

 

April 2019 Visa matchfakta
Fredag 5 april 2019
FK Minsk
0-0
Dinamo Minsk

Gorodeya
1-1
Vitebsk

 
Lördag 6 april 2019
Energetyk-BDU
0-4
BATE Borisov

Slutsk
0-6
Gomel

Neman Grodno
0-3
Shakhtyor

Tarpeda
1-0
Isloch

 
Söndag 7 april 2019
Slavia
1-2
Torpedo BelAZ

Dinamo Brest
3-1
Dnyapro

 
Fredag 12 april 2019
Dnyapro
1-2
Slavia

 
Lördag 13 april 2019
Torpedo BelAZ
1-1
FK Minsk

Gomel
3-0
Energetyk-BDU

 
Söndag 14 april 2019
BATE Borisov
0-1
Dinamo Brest

Isloch
1-0
Neman Grodno

Vitebsk
1-1
Tarpeda

Dinamo Minsk
1-0
Gorodeya

 
Måndag 15 april 2019
Shakhtyor Soligorsk
1-0
Slutsk

 
Fredag 19 april 2019
FK Minsk
0-0
Dnyapro

Neman Grodno
1-0
Vitebsk

 
Lördag 20 april 2019
Slavia
1-2
BATE Borisov

Tarpeda
0-1
Dinamo Minsk

Gorodeya
0-3
Torpedo BelAZ

 
Söndag 21 april 2019
Slutsk
1-3
Isloch

Energetyk-BDU
1-1
Dinamo Brest

Gomel
0-1
Shakhtyor Soligorsk

 
Torsdag 25 april 2019
Torpedo BelAZ
2-0
Tarpeda

Dinamo Brest
0-0
Slavia

 
Fredag 26 april 2019
Vitebsk
2-2
Slutsk

Dinamo Minsk
0-1
Neman Grodno

BATE Borisov
1-0
FK Minsk

 
Lördag 27 april 2019
Isloch
3-1
Gomel

Shakhtyor Soligorsk
3-4
Energetyk-BDU

Dnyapro
0-0
Gorodeya

 

 

Maj 2019 Visa matchfakta
Lördag 4 maj 2019
Tarpeda
0-1
Dnyapro

Neman Grodno
0-0
Torpedo BelAZ

 
Söndag 5 maj 2019
Energetyk-BDU
1-2
Slavia

Slutsk
2-1
Dinamo Minsk

FK Minsk
1-2
Dinamo Brest

 
Måndag 6 maj 2019
Gomel
1-2
Vitebsk

Gorodeya
1-0
BATE Borisov

Shakhtyor
1-0
Isloch

 
Fredag 10 maj 2019
Slavia
4-3
FK Minsk

 
Lördag 11 maj 2019
Isloch
2-1
Energetyk-BDU

Dnyapro
0-3
Neman Grodno

Dinamo Brest
4-0
Gorodeya

Torpedo BelAZ
1-0
Slutsk

 
Söndag 12 maj 2019
Dinamo Minsk
3-1
Gomel

Vitebsk
1-0
Shakhtyor

BATE Borisov
1-0
Tarpeda

 
Fredag 17 maj 2019
Energetyk-BDU
3-3
FK Minsk

Neman Grodno
0-1
BATE Borisov

Gorodeya
1-0
Slavia

 
Lördag 18 maj 2019
Isloch
3-0
Vitebsk

Shakhtyor
3-0
Dinamo Minsk

Gomel
2-3
Torpedo BelAZ

 
Söndag 19 maj 2019
Tarpeda
0-1
Dinamo Brest

Slutsk
2-2
Dnyapro

 
Onsdag 22 maj 2019
Vitebsk
3-0
Energetyk-BDU

Torpedo BelAZ
0-1
Shakhtyor Soligorsk

 
Fredag 24 maj 2019
Dinamo Minsk
1-0
Isloch

BATE Borisov
3-0
Slutsk

Dnyapro
1-1
Gomel

 
Lördag 25 maj 2019
FK Minsk
0-3
Gorodeya

Slavia
2-0
Tarpeda

Dinamo Brest
6-1
Neman Grodno

 
Fredag 31 maj 2019
Isloch
1-0
Torpedo BelAZ

Shakhtyor
3-1
Dnyapro

 

 

Juni 2019 Visa matchfakta
Lördag 1 juni 2019
Energetyk-BDU
0-0
Gorodeya

Vitebsk
1-3
Dinamo Minsk

Gomel
0-2
BATE Borisov

 
Söndag 2 juni 2019
Tarpeda
0-0
FK Minsk

Slutsk
1-3
Dinamo Brest

Neman Grodno
0-1
Slavia

 
Fredag 14 juni 2019
FK Minsk
2-1
Neman Grodno

Gorodeya
0-0
Tarpeda

 
Lördag 15 juni 2019
Dnyapro
3-0
Isloch

Slavia
1-1
Slutsk

Torpedo BelAZ
1-0
Vitebsk

 
Söndag 16 juni 2019
BATE Borisov
3-1
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
6-1
Energetyk-BDU

Dinamo Brest
3-0
Gomel

 
Fredag 21 juni 2019
Energetyk-BDU
2-1
Tarpeda

Neman Grodno
1-3
Gorodeya

 
Lördag 22 juni 2019
Isloch
0-0
BATE Borisov

Dinamo Minsk
0-3
Torpedo BelAZ

Shakhtyor Soligorsk
0-0
Dinamo Brest

 
Söndag 23 juni 2019
Slutsk
1-0
FK Minsk

Vitebsk
2-1
Dnyapro

Gomel
2-2
Slavia

 
Fredag 28 juni 2019
Tarpeda
0-3
Neman Grodno

Torpedo BelAZ
3-3
Energetyk-BDU

 
Lördag 29 juni 2019
FK Minsk
3-2
Gomel

Gorodeya
1-0
Slutsk

Dinamo Brest
5-1
Isloch

 
Söndag 30 juni 2019
Slavia
0-1
Shakhtyor Soligorsk

Dnyapro
0-2
Dinamo Minsk

BATE Borisov
3-0
Vitebsk

 

 

Juli 2019 Visa matchfakta
Fredag 5 juli 2019
Dinamo Minsk
1-2
BATE Borisov

Torpedo BelAZ
1-0
Dnyapro

 
Lördag 6 juli 2019
Energetyk-BDU
2-4
Neman Grodno

Shakhtyor Soligorsk
3-2
FK Minsk

Vitebsk
0-1
Dinamo Brest

 
Söndag 7 juli 2019
Isloch
2-1
Slavia

Slutsk
1-0
Tarpeda

Gomel
0-0
Gorodeya

 
Fredag 12 juli 2019
Dnyapro
3-4
Energetyk-BDU

FK Minsk
3-3
Isloch

 
Lördag 13 juli 2019
Tarpeda
1-2
Gomel

Neman Grodno
0-0
Slutsk

BATE Borisov
4-1
Torpedo BelAZ

 
Söndag 14 juli 2019
Dinamo Brest
1-2
Dinamo Minsk

 
Fredag 19 juli 2019
Energetyk-BDU
0-1
Slutsk

Neman Grodno
1-1
Gomel

 
Lördag 20 juli 2019
Gorodeya
1-2
Isloch

Dinamo Brest
4-1
Torpedo BelAZ

 
Söndag 21 juli 2019
Vitebsk
1-1
FK Minsk

 

 

Augusti 2019 Visa matchfakta
Fredag 9 augusti 2019
Torpedo BelAZ
1-1
Slavia

Isloch
Inst
Tarpeda

 
Lördag 10 augusti 2019
Gomel
3-4
Slutsk

Dnyapro
0-1
Dinamo Brest

 
Söndag 11 augusti 2019
Vitebsk
0-2
Gorodeya

BATE Borisov
4-1
Energetyk-BDU

Dinamo Minsk
3-2
FK Minsk

 
Måndag 12 augusti 2019
Shakhtyor Soligorsk
6-0
Neman Grodno

 
Fredag 16 augusti 2019
Energetyk-BDU
1-1
Gomel

Neman Grodno
1-1
Isloch

 
Lördag 17 augusti 2019
Slavia
1-0
Dnyapro

FK Minsk
2-0
Torpedo BelAZ

 
Söndag 18 augusti 2019
Tarpeda
Inst
Vitebsk

Gorodeya
3-1
Dinamo Minsk

 
Måndag 19 augusti 2019
Slutsk
0-5
Shakhtyor Soligorsk

 
Fredag 23 augusti 2019
Isloch
0-1
Slutsk

Dnyapro
1-0
FK Minsk

 
Lördag 24 augusti 2019
Vitebsk
0-0
Neman Grodno

Dinamo Brest
6-2
Energetyk-BDU

 
Söndag 25 augusti 2019
Torpedo BelAZ
1-1
Gorodeya

Dinamo Minsk
Inst
Tarpeda

Shakhtyor Soligorsk
3-1
Gomel

BATE Borisov
4-0
Slavia

 
Fredag 30 augusti 2019
Tarpeda
0-3
Torpedo BelAZ

Gorodeya
3-2
Dnyapro

 
Lördag 31 augusti 2019
Slavia
2-4
Dinamo Brest

Slutsk
3-0
Vitebsk

Gomel
2-2
Isloch

 

 

September 2019 Visa matchfakta
Söndag 1 september 2019
Neman Grodno
0-1
Dinamo Minsk

Energetyk-BDU
1-2
Shakhtyor Soligorsk

FK Minsk
3-2
BATE Borisov

 
Fredag 13 september 2019
Dnyapro
Inst
Tarpeda

 
Lördag 14 september 2019
Torpedo BelAZ
1-0
Neman Grodno

Dinamo Brest
3-0
FK Minsk

BATE Borisov
2-1
Gorodeya

 
Söndag 15 september 2019
Slavia
14 : 00
Energetyk-BDU

Isloch
16 : 00
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
18 : 00
Slutsk

 
Måndag 16 september 2019
Vitebsk
18 : 30
Gomel

 
Fredag 20 september 2019
FK Minsk
17 : 00
Slavia

Gorodeya
18 : 45
Dinamo Brest

 
Lördag 21 september 2019
Energetyk-BDU
13 : 00
Isloch

Slutsk
15 : 00
Torpedo BelAZ

Neman Grodno
17 : 00
Dnyapro

Shakhtyor Soligorsk
19 : 45
Vitebsk

 
Söndag 22 september 2019
Tarpeda
Inst
BATE Borisov

Gomel
16 : 00
Dinamo Minsk

 
Onsdag 25 september 2019
Gorodeya
-
Shakhtyor Soligorsk

Slavia
15 : 30
Vitebsk

Dinamo Brest
19 : 45
BATE Borisov

 
Fredag 27 september 2019
FK Minsk
17 : 45
Energetyk-BDU

Dnyapro
19 : 45
Slutsk

 
Lördag 28 september 2019
Dinamo Brest
Inst
Tarpeda

Torpedo BelAZ
15 : 00
Gomel

BATE Borisov
19 : 45
Neman Grodno

 
Söndag 29 september 2019
Slavia
14 : 00
Gorodeya

Vitebsk
16 : 00
Isloch

Dinamo Minsk
18 : 00
Shakhtyor Soligorsk

 

 

Oktober 2019 Visa matchfakta
Fredag 4 oktober 2019
Tarpeda
Inst
Slavia

Gorodeya
-
FK Minsk

 
Lördag 5 oktober 2019
Energetyk-BDU
-
Vitebsk

Shakhtyor Soligorsk
-
Torpedo BelAZ

Neman Grodno
-
Dinamo Brest

 
Söndag 6 oktober 2019
Isloch
-
Dinamo Minsk

Gomel
-
Dnyapro

Slutsk
-
BATE Borisov