ecst.se fotboll
Säsongen 2018
Start: 30 mars 2018
Slut: 2 december 2018

30

omgångar

240 / 240

matcher spelade ( 100,00 % )

1 990

publiksnitt

2,15

målsnitt

Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Vysheyshaya Liga

Aktuella matcher

(11-24 januari 2019)

Tabell

(Uppdaterad: 02.12.2018, 23:32)

 
Totalt
Hemma
Borta
1
BATE Borisov
1
30
23
4
3
55
- 24
31
73
12
3
0
30
- 9
39
11
1
3
25
- 15
34
2
Shakhtyor Soligorsk
3
30
19
7
4
45
- 14
31
64
12
2
1
26
- 4
38
7
5
3
19
- 10
26
3
Dinamo Minsk
2
30
18
9
3
41
- 17
24
63
9
4
2
18
- 10
31
9
5
1
23
- 7
32
4
Vitebsk
8
30
19
5
6
47
- 20
27
62
12
0
3
27
- 6
36
7
5
3
20
- 14
26
5
Torpedo Minsk
ny
30
16
7
7
36
- 18
18
55
11
3
1
20
- 5
36
5
4
6
16
- 13
19
6
Dinamo Brest
4
30
14
10
6
52
- 30
22
52
9
4
2
30
- 16
31
5
6
4
22
- 14
21
7
Neman Grodno
2
30
12
7
11
31
- 32
-1
43
5
5
5
17
- 16
20
7
2
6
14
- 16
23
8
Slutsk
7
30
11
3
16
26
- 36
-10
36
4
2
9
12
- 18
14
7
1
7
14
- 18
22
9
Gorodeya
9
30
9
7
14
31
- 33
-2
34
5
5
5
16
- 14
20
4
2
9
15
- 19
14
10
Isloch-2007
11
30
8
9
13
20
- 37
-17
33
4
4
7
10
- 15
16
4
5
6
10
- 22
17
11
FK Minsk
13
30
7
9
14
34
- 42
-8
30
3
5
7
21
- 25
14
4
4
7
13
- 17
16
12
Gomel
10
30
7
7
16
16
- 36
-20
28
3
4
8
7
- 21
13
4
3
8
9
- 15
15
13
Smolevichi
ny
30
5
9
16
21
- 39
-18
24
3
4
8
13
- 20
13
2
5
8
8
- 19
11
14
Luch Minsk
ny
30
4
12
14
24
- 44
-20
24
3
6
6
15
- 21
15
1
6
8
9
- 23
9
15
Torpedo-BelAZ Zhodino
5
30
6
6
18
20
- 41
-21
24
3
3
9
10
- 19
12
3
3
9
10
- 22
12
16
Dnepr Mogilev
12
30
3
7
20
17
- 53
-36
16
2
5
8
7
- 18
11
1
2
12
10
- 35
5

Skytteliga

(Uppdaterad: 21.11.2018, 23:59)

Pavel Savitskiy
Dinamo Brest
15
Dmitriy Lebedev
Gorodeya
11
Yevgeniy Shikavka
Slutsk
11
Anton Matveenko
Vitebsk
11
Denis Laptev
Shakhtyor Soligorsk
10
Kirill Vergeychik
Vitebsk
10
Maksim Skavysh
BATE Borisov
9
Bojan Dubajić
Gorodeya
9
Valery Gorbachik
Smolevichi / Torpedo Minsk
9

Publiksnitt

(Uppdaterad: 21.11.2018, 23:59)

Dinamo Brest
95 180
14
6 799
BATE Borisov
75 670
14
5 405
Vitebsk
48 410
14
3 458
Dinamo Minsk
42 118
15
2 808
Gomel
30 550
14
2 182
Shakhtyor Soligorsk
23 900
14
1 707
Torpedo-BelAZ Zhodino
20 820
14
1 487
Neman Grodno
19 770
14
1 412
Slutsk
18 690
14
1 335
Dnepr Mogilev
17 890
14
1 278
Gorodeya
11 405
14
815
Isloch-2007
11 280
14
806
Luch Minsk
9 110
14
651
Torpedo Minsk
7 470
13
575
Smolevichi
7 400
14
529
FK Minsk
6 200
14
443
Totalt
445 863
224
1 990

Spelschema

(Uppdaterad: 02.12.2018, 23:32)

Mars 2018 Visa matchfakta
Fredag 30 mars 2018
Luch Minsk
0-0
FK Minsk

Publik 350

Neman Grodno
1-1
Vitebsk

1-1 Vyatcheslav Hleb (90+2)

0-1 Anton Matveenko (25)

Publik 1 500

 
Lördag 31 mars 2018
Gomel
0-0
Slutsk

Shakhtyor Soligorsk
0-0
Dinamo Brest

Dinamo Minsk
2-1
Torpedo BelAZ

1-0 Artem Solovey (23)
2-1 Nino Galović (65)

1-1 Pavel Dolgov (47)

 

 

April 2018 Visa matchfakta
Söndag 1 april 2018
Isloch
1-1
Torpedo Minsk

Gorodeya
1-2
Dnepr Mogilev

BATE Borisov
1-0
Smolevichy-STI

 
Torsdag 5 april 2018
Slutsk
1-1
Neman Grodno

1-1 Yevgeny Schikavko (43)

0-1 Valery Zhukovski (37)

Dinamo Brest
2-1
Luch Minsk

1-0 Pavel Savitskiy (20)
2-0 Pavel Savitskiy (23)

2-1 Roman Gribovski (37)

 
Fredag 6 april 2018
FK Minsk
0-2
BATE Borisov

 

0-1 Egidijus Vaitkūnas (självmål, 23)
0-2 Igor Stasevich (24)

Torpedo BelAZ
1-0
Smolevichy-STI

1-0 Pavel Dolgov (74)

 

Dnepr Mogilev
1-0
Gomel

1-0 Yevgeni Barsukov (74)

 

 
Fredag 13 april 2018
Luch Minsk
0-2
Vitebsk

Shakhtyor Soligorsk
0-1
Slutsk

 
Lördag 14 april 2018
Neman Grodno
0-0
Dnepr Mogilev

BATE Borisov
2-0
Dinamo Brest

Isloch
0-0
Torpedo BelAZ

 
Söndag 15 april 2018
Smolevichy-STI
1-1
Minsk

Gomel
0-0
Tarpeda

Gorodeya
0-2
Dinamo Minsk

 
Lördag 21 april 2018
Luch Minsk
0-3
Slutsk

Dinamo Minsk
2-1
Gomel

Torpedo BelAZ
2-1
Minsk

 
Söndag 22 april 2018
Tarpeda
0-1
Neman Grodno

Isloch
0-0
Gorodeya

Dinamo Brest
2-2
Smolevichy-STI

 
Måndag 23 april 2018
Dnepr Mogilev
1-1
Shakhtyor Soligorsk

Vitebsk
0-1
BATE Borisov

 
Fredag 27 april 2018
FK Minsk
3-3
Dinamo Brest

Gomel
1-2
Isloch

 
Lördag 28 april 2018
Shakhtyor Soligorsk
1-0
Tarpeda

BATE Borisov
3-1
Slutsk

Neman Grodno
0-2
Dinamo Minsk

Luch Minsk
2-0
Dnepr Mogilev

 
Söndag 29 april 2018
Smolevichy-STI
1-1
Vitebsk

Gorodeya
1-1
Torpedo BelAZ

 

 

Maj 2018 Visa matchfakta
Fredag 4 maj 2018
Slutsk
1-0
Smolevichy-STI

 
Lördag 5 maj 2018
Vitebsk
1-0
FK Minsk

Tarpeda
0-1
Luch Minsk

Gorodeya
0-0
Gomel

 
Söndag 6 maj 2018
Dinamo Minsk
0-0
Shakhtyor Soligorsk

Torpedo BelAZ
2-0
Dinamo Brest

Isloch
1-2
Neman Grodno

 
Måndag 7 maj 2018
Dnepr Mogilev
0-1
BATE Borisov

 

0-1 Stanislau Fragun (40)

 
Fredag 11 maj 2018
FK Minsk
0-2
Slutsk

 

0-1 Milo Nikolić (68)
0-2 Yevgeny Schikavko (71)

 
Lördag 12 maj 2018
Smolevichy-STI
2-1
Dnepr Mogilev

Gomel
0-0
Torpedo BelAZ

Dinamo Brest
3-1
Vitebsk

 
Söndag 13 maj 2018
Shakhtyor Soligorsk
3-0
Isloch

Neman Grodno
1-0
Gorodeya

BATE Borisov
2-0
Tarpeda

 
Måndag 14 maj 2018
Luch Minsk
1-3
Dinamo Minsk

 
Söndag 20 maj 2018
Dnepr Mogilev
0-0
FK Minsk

Tarpeda
0-0
Smolevichy-STI

 
Måndag 21 maj 2018
Vitebsk
2-0
Torpedo BelAZ

Gomel
0-2
Neman Grodno

 
Tisdag 22 maj 2018
Gorodeya
0-1
Shakhtyor Soligorsk

 

0-1 Denis Laptev (86)

Isloch
1-1
Luch Minsk

1-0 Arseni Bondarenko (självmål, 72)

1-1 Yriy Kozlov (83)

 
Onsdag 23 maj 2018
Slutsk
1-1
Dinamo Brest

Dinamo Minsk
0-1
BATE Borisov

 
Lördag 26 maj 2018
FK Minsk
6-1
Tarpeda

 
Söndag 27 maj 2018
Smolevichy-STI
0-2
Dinamo Minsk

Shakhtyor Soligorsk
2-1
Gomel

Luch Minsk
1-1
Gorodeya

 
Måndag 28 maj 2018
BATE Borisov
1-1
Isloch

1-0 Igor Stasevich (22)

1-1 Igor Zyulev (56)

Neman Grodno
1-0
Torpedo BelAZ

1-0 Vitaliy Kvashuk (38)

 

 
Tisdag 29 maj 2018
Vitebsk
2-0
Slutsk

1-0 Anton Matveenko (64) 2-0 Mikhail Kozlov (82)

 

Dinamo Brest
1-1
Dnepr Mogilev

1-0 Sandro Gotal (9)

1-1 Pavel Lovgach (90+3)

 

 

Juni 2018 Visa matchfakta
Fredag 1 juni 2018
Dinamo Minsk
1-0
FK Minsk

1-0 Artem Bykov (89)

 

Neman Grodno
0-1
Shakhtyor Soligorsk

 

0-1 Mikhail Shibun (35)

 
Lördag 2 juni 2018
Tarpeda
1-1
Dinamo Brest

Dnepr Mogilev
0-1
Vitebsk

Gomel
1-0
Luch Minsk

Gorodeya
2-1
BATE Borisov

 
Söndag 3 juni 2018
Isloch
1-0
Smolevichy-STI

1-0 Aleksandr Kholodinskiy (69)

 

Torpedo BelAZ
2-0
Slutsk

1-0 Dmitriy Yusov (6)
2-0 Bohdan Myshenko (27)

 

 
Måndag 11 juni 2018
Smolevichy-STI
2-0
Gorodeya

1-0 Tsyenchen Lutsevich (63)
2-0 Artiom Vaskov (65)

 

Luch Minsk
1-2
Neman Grodno

1-1 Aleksandr Dzhigero (57)

0-1 Andrey Yakimov (18)
1-2 Haroine Moukam (81)

 
Tisdag 12 juni 2018
Slutsk
5-0
Dnepr Mogilev

1-0 Yevgeny Schikavko (7)
2-0 Murat Khotov (9)
3-0 Vitaliy Kibuk (70)
4-0 Vitalij Trubila (72)
5-0 Igor Bobko (75)

 

FK Minsk
0-1
Isloch

 

0-1 Aleksandr Kholodinskiy (53)

Vitebsk
2-0
Tarpeda

1-0 Kirill Vergeychik (14)
2-0 Ruslan Teverov (90+3)

 

 
Onsdag 13 juni 2018
Shakhtyor Soligorsk
1-0
Torpedo BelAZ

1-0 Roger Cañas (61)

 

BATE Borisov
3-0
Gomel

1-0 Aleksandar Filipović (28)
2-0 Igor Stasevich (39)
3-0 Mirko Ivanić (68)

 

Dinamo Brest
1-1
Dinamo Minsk

1-0 Pavel Nekhajchik (7)

1-1 Vladimir Khvashchinskiy (43)

 
Lördag 16 juni 2018
Tarpeda
0-1
Slutsk

 

0-1 Yevgeny Schikavko (15)

Gorodeya
1-2
FK Minsk

1-0 Dmitriy Lebedev (19)

1-1 Oleksandr Vasyliev (55)
1-2 Oleksandr Vasyliev (77)

 
Söndag 17 juni 2018
Shakhtyor Soligorsk
4-0
Luch Minsk

1-0 Julius Szoke (14)
2-0 Max Ngome (49)
3-0 Denis Laptev (71)
4-0 Tomislav Kiš (84)

 

Torpedo BelAZ
1-0
Dnepr Mogliev

1-0 Aleksandr Pavlovets (42)

 

Neman Grodno
2-3
BATE Borisov

1-2 Andrey Yakimov (40)
2-2 Heroine Moukam (65)

0-1 Nikolay Signevich (20)
0-2 Mirko Ivanić (29)
2-3 Maksim Skavysh (89)

 
Måndag 18 juni 2018
Dinamo Minsk
1-1
Vitebsk

1-0 Anton Saroka (33)

1-1 Bruno Furlan (70)

Gomel
0-2
Smolevichy-STI

 

0-1 Stanislav Sazanovich (37)
0-2 Artiom Vaskov (50)

Isloch
0-1
Dinamo Brest

 

0-1 Pavel Savitskiy (19)

 
Fredag 22 juni 2018
Dnepr Mogilev
1-2
Tarpeda

1-0 Aleksandr Pavlovets (22)

1-1 Sergey Rusak (71)
1-2 Boris Tsygankov (84)

 
Lördag 23 juni 2018
Smolevichy-STI
0-1
Neman Grodno

 

0-1 Jean Abouna (87)

FK Minsk
0-2
Gomel

 

0-1 Anton Shramchenko (9)
0-2 Roman Volkov (22)

 
Söndag 24 juni 2018
Slutsk
0-1
Dinamo Minsk

 

0-1 Nino Galović (63)

BATE Borisov
0-0
Shakhtyor Soligorsk

Luch Minsk
1-3
Torpedo BelAZ

1-3 Roman Gribovski (77)

0-1 Vladislav Klimovich (6)
0-2 Bohdan Myshenko (19)
0-3 Dmitriy Yusov (straff, 26)

 
Måndag 25 juni 2018
Vitebsk
2-0
Isloch

1-0 Dmitri Aliseiko (självmål, 49)
2-0 Yevgeniy Klopotskiy (26)

 

Dinamo Brest
5-2
Gorodeya

1-0 Chidi Osuchukwu (34)
2-1 Artem Milevskiy (61)
3-1 Artem Milevskiy (76)
4-2 Artem Milevskiy (86)
5-2 Pavel Sedko (90)

1-1 Aleksandr Poznyak (49)
3-2 Sergey Pushnyakov (79)

 
Fredag 29 juni 2018
Luch Minsk
1-2
BATE Borisov

1-2 Yevgeni Velko (50)

0-1 Nikolay Signevich (12)
0-2 Igor Stasevich (24)

Gomel
0-6
Dinamo Brest

 

0-1 Pavel Savitskiy (1)
0-2 Joel Fameyeh (29)
0-3 Joel Fameyeh (40)
0-4 Joel Fameyeh (60)
0-5 Roman Yuzepchukh (63)
0-6 Pavel Savitskiy (80)

 
Lördag 30 juni 2018
Isloch
0-1
Slutsk

Torpedo BelAZ
1-0
Tarpeda

Neman Grodno
2-2
FK Minsk

 

 

Juli 2017 Visa matchfakta
Söndag 1 juli 2018
Gorodeya
1-1
Vitebsk

1-0 Sergey Pushnyakov (17)

1-1 Mikhail Kozlov (69)

Dinamo Minsk
2-1
Dnepr Mogilev

1-0 Artem Solovey (47)
2-0 Anton Saroka (64)

2-1 Andrey Chukhley (74)

Shakhtyor Soligorsk
1-0
Smolevichy-STI

1-0 Denis Laptev (67)

 

 
Fredag 6 juli 2018
BATE Borisov
2-1
Torpedo-BelAZ

1-1 Maksim Skavysh (58)
2-1 Zakhar Volkov (90+3)

0-1 Vladislav Klimovich (16)

 
Lördag 7 juli 2018
FK Minsk
0-0
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
1-0
Tarpeda

1-0 Vladimir Khvashchinskiy (80)

 

Dinamo Brest
1-0
Neman Grodno

1-0 Chidi Osuchukwu (48)

 

 
Söndag 8 juli 2018
Vitebsk
1-0
Gomel

1-0 Kirill Vergeychik (straff, 17)

 

Smolevichy-STI
1-1
Luch Minsk

1-0 Artem Fedyanin (14)

1-1 Dmitriy Kaplunov (90+2)

Slutsk
1-0
Gorodeya

1-0 Sekou Doumbia (4)

 

 
Måndag 9 juli 2018
Dnepr Mogilev
0-0
Isloch

 
Fredag 13 juli 2018
Slutsk
0-1
Gomel

 

0-1 Aleksandr Batishchev (28)

 
Lördag 14 juli 2018
FK Minsk
3-1
Luch Minsk

1-1 Evgeni Shevchenko (30)
2-1 Ivan Bahar (38)
3-1 Evgeni Shevchenko (79)

0-1 Igor Semenov (15)

Smolevichy-STI
2-3
BATE Borisov

1-1 Vyacheslav Lukhtanov (17)
2-2 Evgeni Yablonski (självmål, 41)

0-1 Stanislau Dragun (11)
1-2 Mirko Ivanić (18)
2-3 Maksim Skavysh (50)

Vitebsk
5-1
Neman Grodno

1-0 Kirill Vergeychik (straff, 16)
2-1 Anton Matveenko (33)
2-1 Anton Matveenko (45)
3-1 Anton Matveenko (66)
5-1 Kirill Pechenin (90+2)

1-1 Valery Zhukovski (straff, 23)

 
Söndag 15 juli 2018
Tarpeda
1-1
Isloch

1-1 Pavel Klenye (88)

0-1 Maksim Taleyko (9)

Dnepr Mogilev
1-2
Gorodeya

1-2 Anton Shepelev (90)

0-1 Dmitriy Lebedev (33)
0-2 Dmitriy Lebedev (76)

 
Måndag 16 juli 2018
Dinamo Brest
1-3
Shakhtyor Soligorsk

1-0 Pavel Savitskiy (25)

1-1 Ihar Kuzminok (32)
1-2 Elis Bakaj (straff, 65)
1-3 Denis Laptev (86)

 
Fredag 20 juli 2018
Neman Grodno
0-3
Slutsk

 

0-1 Vitaliy Kibuk (41)
0-2 Yevgeny Schikavko (71)
0-3 Yevgeny Schikavko (81)

BATE Borisov
2-0
FK Minsk

1-0 Maksim Skavysh (64)
2-0 Mirko Ivanić (80)

 

 
Lördag 21 juli 2018
Luch Minsk
1-1
Dinamo Brest

1-0 Leonid Khankevich (22)

1-1 Oleksandr Noyok (33)

Gomel
2-0
Dnepr Mogilev

1-0 Sergiy Shapoval (18)
2-0 Sergiy Shapoval (41)

 

Gorodeya
0-0
Tarpeda

 
Söndag 22 juli 2018
Isloch
0-1
Dinamo Minsk

 

0-1 Vladimir Khvashchinskiy (66)

Shakhtyor Soligorsk
Inst
Vitebsk

 
Måndag 23 juli 2018
Smolevichy-STI
1-2
Torpedo-BelAZ

1-2 Vlaeri Gorbachik (69)

0-1 Bohdan Myshenko (22)
0-2 Bohdan Myshenko (60)

 

 

Augusti 2017 Visa matchfakta
Fredag 17 augusti 2018
Dnepr Mogilev
0-0
Neman Grodno

 
Lördag 18 augusti 2018
FK Minsk
0-0
Smolevichy-STI

Torpedo-BelAZ
2-1
Isloch

 
Söndag 19 augusti 2018
Vitebsk
2-0
Luch Minsk

Slutsk
1-3
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
0-2
Gorodeya

 
Måndag 20 augusti 2018
Tarpeda
1-2
Gomel

 
Fredag 24 augusti 2018
FK Minsk
0-0
Torpedo-BelAZ

 
Lördag 25 augusti 2018
Gorodeya
2-0
Isloch

BATE Borisov
1-1
Vitebsk

Neman Grodno
1-0
Tarpeda

 
Söndag 26 augusti 2018
Smolevichy-STI
1-0
Dinamo Brest

Shakhtyor Soligorsk
3-1
Dnepr Mogilev

Gomel
0-0
Dinamo Minsk

 
Måndag 27 augusti 2018
Slutsk
1-0
Luch Minsk

1-0 Yevgeny Schikavko (68)

 

 
Fredag 31 augusti 2018
Torpedo-BelAZ
0-1
Gorodeya

Vitebsk
4-0
Smolevichy-STI

 

 

September 2017 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Dnepr Mogilev
0-0
Luch Minsk

Isloch
0-1
Gomel

Dinamo Brest
2-1
FK Minsk

 
Söndag 2 september 2018
Tarpeda
2-3
Shakhtyor Soligorsk

Slutsk
0-1
BATE Borisov

Dinamo Minsk
1-0
Neman Grodno

 
Fredag 14 september 2018
Luch Minsk
3-1
Tarpeda

1-0 Roman Gribovski (38)
2-0 Roman Gaev (självmål, 58)
3-1 Yriy Kozlov (straff, 77)

2-1 Roman Gaev (62)

 
Lördag 15 september 2018
FK Minsk
1-3
Vitebsk

Shakhtyor Soligorsk
0-0
Dinamo Minsk

BATE Borisov
3-1
Dnepr Mogilev

 
Söndag 16 september 2018
Smolevichy-STI
1-2
Slutsk

Neman Grodno
6-0
Isloch

Dinamo Brest
2-0
Torpedo-BelAZ

 
Måndag 17 september 2018
Gomel
2-0
Gorodeya

 
Fredag 21 september 2018
Dnepr Mogilev
0-1
Smolevichy-STI

 
Lördag 22 september 2018
Isloch
1-0
Shakhtyor Soligorsk

Slutsk
0-1
FK Minsk

Vitebsk
0-1
Dinamo Brest

Torpedo-BelAZ
1-0
Gomel

 
Söndag 23 september 2018
Dinamo Minsk
3-2
Luch Minsk

 
Måndag 24 september 2018
Gorodeya
0-2
Neman Grodno

 
Onsdag 26 september 2018
Tarpeda
0-3
BATE Borisov

 
Fredag 28 september 2018
Luch Minsk
1-1
Isloch

 
Lördag 29 september 2018
FK Minsk
4-0
Dnepr Mogilev

Shakhtyor Soligorsk
1-0
Gorodeya

 
Söndag 30 september 2018
Smolevichy-STI
0-2
Tarpeda

Dinamo Brest
4-0
Slutsk

Torpedo-BelAZ
2-0
Vitebsk

BATE Borisov
2-1
Dinamo Minsk

 

 

Oktober 2017 Visa matchfakta
Måndag 1 oktober 2018
Neman Grodno
2-0
Gomel

 
Fredag 5 oktober 2018
Tarpeda
1-0
FK Minsk

Gorodeya
1-1
Luch Minsk

 
Lördag 6 oktober 2018
Slutsk
0-2
Vitebsk

Dnepr Mogilev
1-4
Dinamo Brest

Gomel
0-3
Shakhtyor Soligorsk

 
Söndag 7 oktober 2018
Isloch
2-1
BATE Borisov

Torpedo-BelAZ
3-0
Neman Grodno

Dinamo Minsk
2-0
Smolevichy-STI

 
Fredag 19 oktober 2018
Vitebsk
3-1
Dnepr Mogilev

 
Lördag 20 oktober 2018
FK Minsk
3-3
Dinamo Minsk

BATE Borisov
3-2
Gorodeya

Shakhtyor Soligorsk
1-0
Neman Grodno

 
Söndag 21 oktober 2018
Slutsk
0-3
Torpedo-BelAZ

Smolevichy-STI
0-1
Isloch

Dinamo Brest
2-0
Tarpeda

 
Måndag 22 oktober 2018
Luch Minsk
1-0
Gomel

1-0 Gideon Baah (självmål,87)

 

 
Fredag 26 oktober 2018
Isloch
0-3
FK Minsk

 

0-1 Evgen Bokhashvili (23)
0-2 Nikita Nikolaevich (63)
0-3 Evgen Bokhashvili (86)

Dnepr Mogilev
2-0
Slutsk

1-0 Artem Kontsevoy (10)
2-0 Artem Kontsevoy (62)

 

 
Lördag 27 oktober 2018
Tarpeda
0-1
Vitebsk

Gorodeya
4-1
Smolevichy-STI

Neman Grodno
0-0
Luch Minsk

 
Söndag 28 oktober 2018
Torpedo BelAZ
1-0
Shakhtyor Soligorsk

Dinamo Minsk
1-1
Dinamo Brest

Gomel
0-1
BATE Borisov

 
Onsdag 31 oktober 2018
Shakhtyor Soligorsk
2-1
Vitebsk

Torpedo BelAZ
0-0
Dinamo Minsk

Dinamo Brest
1-3
BATE Borisov

 

 

November 2017 Visa matchfakta
Lördag 3 november 2018
Vitebsk
0-1
Dinamo Minsk

Dinamo Brest
3-1
Isloch

 
Söndag 4 november 2018
Slutsk
1-3
Tarpeda

Dnepr Mogilev
0-3
Torpedo-BelAZ

BATE Borisov
1-0
Neman Grodno

Luch Minsk
1-1
Shakhtyor Soligorsk

 
Måndag 5 november 2018
Smolevichy-STI
1-1
Gomel

 
Fredag 9 november 2018
Gorodeya
1-0
Dinamo Brest

1-0 Dmitriy Lebedev (49)

 

Dinamo Minsk
2-0
Slutsk

1-0 Filip Ivanov (8)
2-0 Aleksandr Makas (88)

 

 
Lördag 10 november 2018
Isloch
0-1
Vitebsk

 

0-1 Artyom Skitov (35)

Gomel
0-2
FK Minsk

 

0-1 Vladislav Nasibulin (76)
0-2 Evgen Bokhashvili (straff, 87)

Neman Grodno
1-1
Smolevichy-STI

1-1 Valery Zhukovski (straff, 34)

0-1 Valeriy Karshakevich (23)

 
Söndag 11 november 2018
Tarpeda
3-0
Dnepr Mogilev

Torpedo BelAZ
0-0
Luch Minsk

 
Onsdag 21 november 2018
Shakhtyor Soligorsk
3-0
BATE Borisov

1-0 Denis Laptev (6)
2-0 Denis Laptev (81)
3-0 Elis Bakaj (straff, 85)

 

 
Lördag 24 november 2018
Tarpeda
0-2
Torpedo BelAZ

Dnepr Mogilev
0-3
Dinamo Minsk

Slutsk
0-1
Isloch

Vitebsk
1-0
Gorodeya

Dinamo Brest
0-0
Gomel

FK Minsk
1-2
Neman Grodno

Smolevichy-STI
0-2
Shakhtyor Soligorsk

BATE Borisov
4-1
Luch Minsk

 

December 2017 Visa matchfakta
Söndag 2 december 2018
Tarpeda
0-3
Dinamo Minsk

Torpedo BelAZ
2-2
BATE Borisov

Luch Minsk
1-1
Smolevichy-STI

Shakhtyor Soligorsk
4-0
FK Minsk

Neman Grodno
0-3
Dinamo Brest

Gomel
1-3
Vitebsk

Gorodeya
2-0
Slutsk

Isloch
3-2
Dnepr Mogilev