ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 19 september 2018
Slut: 15 maj 2019

-

lag

5

omgångar

37/37

matcher spelade

Första omgången

15 matcher

19 september 2018

Andra omgången

8 matcher

3 oktober 2018

Kvartsfinaler

2x4 matcher

27 februari-5 mars 2019
Returer 13 mars 2019

Semifinaler

2x2 matcher

3 april 2019
10 april 2019

Final

2x1 matcher

8 maj 2019
Retur 15 maj 2019

 

 

 

Kup Bosne i Hercegovine
Visa matchfakta

Final

15.05.2019, 23:59

Match 2:2
Onsdag 15 maj 2019
Široki Brijeg
1-0
FK Sarajevo

Information FK Sarajevo vinnare med sammanlagt 3-1.

Match 1:2
Onsdag 8 maj 2019
FK Sarajevo
3-0
Široki Brijeg

1-0 Amar Rahmanović (10)
2-0 Rifet Kapić (40)
3-0 Nihad Mujakić (90+3)

 

Publik 7 500

 

Visa matchfakta

Semifinaler

10.04.2019, 23:59

Match 2:2
Onsdag 10 april 2019
FK Sarajevo
5-0
Sloga Gornje Crnjelovo

Information FK Sarajevo vidare med sammanlagt 9-1.

TOŠK Tešanj
0-1
Široki Brijeg

Information Široki Brijeg vidare med sammanlagt 3-0.

Match 1:2
Onsdag 3 april 2019
Sloga Gornje Crnjelovo
1-4
FK Sarajevo

Široki Brijeg
2-0
TOŠK Tešanj

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

13.03.2019, 21:17

Match 2:2
Onsdag 13 mars 2019
Zrinjski
0-1
Sarajevo

Information Sarajevo vidare med sammanlagt 2-0.

TOŠK Tešanj
4-1
Zvijezda Gradačac

Information TOŠK Tešanj vidare med sammanlagt 6-1.

Borac Banja Luka
0-1
Široki Brijeg

Information Široki Brijeg vidare med sammanlagt 3-1.

Klis Buturovi…
2-2
Sloga Gornje Crnjelovo

Information Sloga Gornje Crnjelovo vidare med sammanlagt 3-3 och fler mål på bortaplan.

Match 1:2
Onsdag 27 februari 2019
Sarajevo
1-0
Zrinjski

Zvijezda Gradačac
0-2
TOŠK Tešanj

Široki Brijeg
2-1
Borac Banja Luka

Tisdag 5 mars 2019
Sloga Gornje Crnjelovo
1-1
Klis Buturovi…

 

 

Visa matchfakta

Andra omgången

03.10.2018, 23:59

Onsdag 3 oktober 2018
TOŠK Tešanj
4-0
GOŠK Gabela

Rudar Kakanj
0-0* f
Sarajevo

Information Sarajevo vidare efter 4-2 på straffar.

Zvijezda Gradačac
2-0
Zvijezda 09

Mladost Kikači
2-2* f
Sloga Gornje Crnjelovo

Information Sloga Gornje Crnjelovo vidare efter 7-6 på straffar.

Rudar Prijedor
2-2* f
Klis Buturovic Polje

Information Klis Buturovic Polje vidare efter 3-2 på straffar.

Zrinjski
*1-1 f
Krupa na Vrbasu

Information Zrinjski vidare efter 4-2 på straffar.

Borac Banja Luka
*0-0 f
Radnik Bijeljina

Information Borac Banja Luka vidare efter 5-4 på straffar.

Sloboda Tuzla
1-1* f
Široki Brijeg

Information Široki Brijeg vidare efter 5-4 på straffar.

 

Visa matchfakta

Första omgången

19.09.2018, 19:30

Onsdag 19 september 2018
Igman Konjic
0-2
Rudar Prijedor

Kozara Gradiška
1-4
Radnik Bijeljina

Velež
0-1
Sarajevo

Moševac
16 : 30
Rudar Kakanj

Tuzla City
0-0* f
Zrinjski

Information Zrinjski vidare efter 4-2 på straffar.

Zvijezda 09
1-0
Mladost Doboj Kakanj

Modriča
1-3
Borac Banja Luka

Metalleghe-BSI Jajce
0-1
Sloboda Tuzla

Sloga Gornje Crnjelovo
4-0
Slavija

Pobjeda
1-3
Zvijezda Gradačac

TOŠK Tešanj
3-0
Goražde

Bosna Visoko
1-2
GOŠK Gabela

Mladost Kikači
3-2
Leotar

Čelik
1-2
Krupa na Vrbasu

Široki Brijeg
19 : 30
Željezničar

 

Skytteliga

03.10.2018, 23:59

-