ecst.se fotboll

2017-18

Start: 19 september 2017

Final:

5

omgångar

-

lag

34/38

matcher spelade

Första omgången
16 matcher

Andra omgången
8 matcher

Kvartsfinaler
2x4 matcher

22-29 november 2017
Returer 29 november-7 december 2017

Semifinaler
2x2 matcher

Final
2x1 matcher

 

 

 

 

 

 

Kup Bosne i Hercegovine
Visa matchfakta

Final

 

Visa matchfakta

Semifinaler

11.04.2018, 23:54

Match 2:2
Onsdag 18 april 2018
Krupa na Vrbasu
16:30
Zvijezda '09 Brgule

Sloboda Tuzla
16:30
Željezničar

Match 1:2
Onsdag 11 april 2018
Zvijezda '09 Brgule
0-4
Krupa na Vrbasu

Željezničar
0-0
Sloboda Tuzla

 

 

Visa matchfakta

Kvartsfinaler

07.12.2017, 17:38

Match 2:2
Onsdag 29 november 2017
Zvijezda '09 Brugle
0-0
Olimpik Sarajevo

Information Zvijezda '09 Brugle vidare med sammanlagt 2-1.

Krupa na Vrbasu
3-2
Rudar Prijedor

Information Krupa na Vrbasu vidare med sammanlagt 6-2.

Sloboda Tuzla
2-0
Sloga

Information Sloboda Tuzla vidare med sammanlagt 2-0.

Torsdag 7 december 2017
Željezničar
2-0
Široki Brijeg

Information Željezničar vidare med sammanlagt 3-0.

Match 1:2
Torsdag 30 november 2017
Široki Brijeg
0-1
Željezničar

 

Visa matchfakta

Andra omgången

01.11.2017, 21:40

Onsdag 25 oktober 2017
Željezničar
2-1
Mladost Doboj Kakanj

Široki Brijeg
3-0
Vitez

Svatovac Poljice
0-2
Sloga

Bratstvo Gračanica
1-2
Sloboda Tuzla

Borac Banja Luka
0-2
Krupa na Vrbasu

Rudar Prijedor
2-1
Čelik

Olimpik Sarajevo
4-0
GOŠK Gabela

Onsdag 1 november 2017
Leotar
1-1* f
Zvijezda '09 Brgule

Information Zvijezda '09 Brgule vidare efter 4-3 på straffar.

 

Visa matchfakta

Första omgången

20.09.2017, 19:21

Tisdag 19 september 2017
Rudar Prijedor
*1-1 f
Tekstilac Derventa

Information Rudar Prijedor vidare efter 5-4 på straffar.

Onsdag 20 september 2017
Metalleghe-BSI Jajce
0-1
Željezničar

Mladost Doboj Kakanj
*0-0 f
Sarajevo

Information Mladost Doboj Kakanj vidare efter 4-3 på straffar.

Radnik Bijeljina
0-1
Široki Brijeg

Sloga
1-0
Zrinjski

Zvijezda '09 Brgule
2-0
Bosna Visoko

Slaven Živinice
2-2* f
Čelik

Information Čelik vidare efter 5-4 på straffar.

Leotar
4-0
Kozara Gradiška

Velež
1-3
Olimpik Sarajevo

Ljubić Prnjavor
0-6
Vitez

Bratstvo Gračanica
6-1
Sutjeska Foča

Azot Vitkovići
1-2
Sloboda Tuzla

Svatovac Poljice
*1-1 f
Slavija

Information Svatovac Poljice vidare efter 5-4 på straffar.

Grude
0-4
Krupa na Vrbasu

TOŠK Tešanj
*2-2 f
GOŠK Gabela

Information TOŠK Tešanj vidare efter 5-4 på straffar.

FK Vitez
3-8
Borac Banja Luka

 

Skytteliga

-