ecst.se fotboll
Säsongen 2018-19
Start: 21 juli 2018
Grundserien: Start: 21 juli 2018
Mästerskapsserien: Start: -
Nedflyttningsserien: Start: -
Slut: -
Grundserien: Slut: -
Mästerskapsserien: Slut: -
Nedflyttningsserien: Slut: -

22

omgångar

Grundserien:
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

32 / 132

matcher spelade ( 24,24 % )

Grundserien: 32 / 132
Mästerskapsserien: 0 / 96
Nedflyttningsserien: 0 / 96

0

publiksnitt

Grundserien: 0
Mästerskapsserien:
Nedflyttningsserien:

2,34

målsnitt

Grundserien: 2,34
Mästerskapsserien: 0,0
Nedflyttningsserien: 0,0
Omgång för omgång
Avklarad
Pågående
Kommande
Grundserien
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Mästerskapsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Nedflyttningsserien
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Premijer liga

Aktuella matcher

(10-23 augusti 2018)

Lördag 11 augusti 2018
Tuzla City
0-1
Sloboda Tuzla

Krupa na Vrbasu
2-2
Mladost Doboj Kakanj

Sarajevo
1-1
GOŠK Gabela

 
Söndag 12 augusti 2018
Zvijezda 09
1-3
Željezničar

Čelik
1-0
Zrinjski

Široki Brijeg
0-0
Radnik Bijeljina

 
Onsdag 15 augusti 2018
Zrinjski
Inst
Zvijezda 09

Mladost Doboj Kakanj
0-1
Široki Brijeg

 

0-1 Bernardo Matić (90)

Radnik Bijeljina
0-0
Čelik

Sloboda Tuzla
1-0
Krupa na Vrbasu

1-0 Antonio Vidovic (72)

 

GOŠK Gabela
3-2
Tuzla City

1-0 Josip Ereiz (23)
2-0 Miha Vidmar (30)
3-1 Vedin Kulović (85)

2-1 Ivan Kostić (straff, 62)
3-2 Husein Poturalic (90)

Željezničar
2-2
Sarajevo

1-1 Antonio Pavić (21)
2-2 Dženan Zajmović (73)

0-1 Benjamin Tatar (15)
1-2 Amar Rahmanović (39)

 
Lördag 18 augusti 2018
Čelik
2-0
Zvijezda 09

Krupa na Vrbasu
3-0
GOŠK Gabela

Radnik Bijeljina
3-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Söndag 19 augusti 2018
Tuzla City
19:00
Željezničar

Sarajevo
20:00
Zrinjski

 
Måndag 20 augusti 2018
Široki Brijeg
20:00
Sloboda Tuzla

 

Grundserien

18.08.2018, 23:59

 
Totalt
Hemma
Borta
1
Široki Brijeg
4
5
3
2
0
10
- 2
8
11
2
1
0
7
- 0
7
1
1
0
3
- 2
4
2
Željezničar
2
5
3
1
1
8
- 4
4
10
1
1
0
4
- 2
4
2
0
1
4
- 2
6
3
Radnik Bijeljina
5
6
2
4
0
7
- 4
3
10
2
2
0
7
- 4
8
0
2
0
0
- 0
2
4
Čelik
11
6
3
1
2
5
- 9
-4
10
3
0
0
4
- 0
9
0
1
2
1
- 9
1
5
Krupa
6
6
2
3
1
12
- 8
4
9
2
2
0
10
- 5
8
0
1
1
2
- 3
1
6
FK Sarajevo
3
5
2
2
1
9
- 5
4
8
1
1
0
5
- 1
4
1
1
1
4
- 4
4
7
Sloboda Tuzla
5
5
2
1
2
3
- 3
0
7
1
0
2
1
- 2
3
1
1
0
2
- 1
4
8
Zrinjski
1
4
2
0
2
4
- 4
0
6
1
0
0
3
- 1
3
1
0
2
1
- 3
3
9
GOŠK Gabela
7
6
1
2
3
7
- 12
-5
5
1
1
1
5
- 5
4
0
1
2
2
- 7
1
10
Tuzla City
ny
5
1
1
3
3
- 5
-2
4
0
1
1
0
- 1
1
1
0
2
3
- 4
3
11
Zvijezda 09
ny
5
0
3
2
4
- 8
-4
3
0
1
1
2
- 4
1
0
2
1
2
- 4
2
12
Mladost Doboj Kakanj
8
6
0
2
4
3
- 11
-8
2
0
1
2
0
- 2
1
0
1
2
3
- 9
1

Mästerskapsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
1
-
1
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
2
-
2
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
3
-
3
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
4
-
4
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
5
-
5
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
6
-
6
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Nedflyttningsserien

00.00.0000, 00:00

 
Totalt
Hemma
Borta
7
-
17
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
8
-
18
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
9
-
19
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
10
-
20
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
11
-
21
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0
12
-
ny
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
0
- 0
0
0
0
0
0
- 0
0

Skytteliga (grundserien)

Namn
Klubb
Mål
Elvir Koljič
Krupa
6
Sulejman Krpić
Željezničar
4
Benjamin Tatar
FK Sarajevo
3
Dražen Bagarić
Široki Brijeg
3

Skytteliga (mästerskapsserien)

-
-

Skytteliga (nedflyttningsserien)

-
-

Publiksnitt

Zrinjski
0
0
0
Željezničar
0
0
0
FK Sarajevo
0
0
0
Široki Brijeg
0
0
0
Radnik Bijeljina
0
0
0
Krupa
0
0
0
GOŠK Gabela
0
0
0
Mladost Doboj Kakanj
0
0
0
Sloboda Tuzla
0
0
0
Čelik
0
0
0
Tuzla City
0
0
0
Zvijezda 09
0
0
0
Totalt
0
0
0

Spelschema

(Uppdaterad: 18.08.2018, 23:59)

Juli 2018 Visa matchfakta
Lördag 21 juli 2018
Krupa na Vrbasu
3-1
Čelik

1-0 Igor Makitan (4)
2-0 Elvir Koljič (20)
3-1 Elvir Koljič (71)

2-1 Anel Dedić (23)

Mladost Doboj Kakanj
0-0
Zvijezda 09

GOŠK Gabela
0-1
Željezničar

 

0-1 Asim Zec (75)

Sloboda Tuzla
0-1
Zrinjski

 

0-1 Miloš Filipović (31)

 
Söndag 22 juli 2018
Radnik Bijeljina
2-1
Sarajevo

1-0 Nedim Mekić (28)
2-1 Ognjen Đelmić (90)

1-1 Haris Handžić (69)

Široki Brijeg
1-0
Tuzla City

1-0 Dražen Bagarić (straff, 39)

 

 
Lördag 28 juli 2018
Tuzla City
0-0
Radnik Bijeljina

Zvijezda 09
1-1
Sloboda Tuzla

Krupa na Vrbasu
2-2
Široki Brijeg

 
Söndag 29 juli 2018
Sarajevo
18:30
Mladost Doboj Kakanj

Čelik
20:30
Željezničar

 

 

Augusti 2018 Visa matchfakta
Lördag 4 augusti 2018
Radnik Bijeljina
2-2
Krupa na Vrbasu

Mladost Doboj Kakanj
0-1
Tuzla City

 
Söndag 5 augusti 2018
GOŠK Gabela
2-2
Zvijezda 09

Sloboda Tuzla
0-1
Sarajevo

Široki Brijeg
6-0
Čelik

Željezničar
2-0
Zrinjski

 
Lördag 11 augusti 2018
Tuzla City
0-1
Sloboda Tuzla

Krupa na Vrbasu
2-2
Mladost Doboj Kakanj

Sarajevo
1-1
GOŠK Gabela

 
Söndag 12 augusti 2018
Zvijezda 09
1-3
Željezničar

Čelik
1-0
Zrinjski

Široki Brijeg
0-0
Radnik Bijeljina

 
Onsdag 15 augusti 2018
Zrinjski
Inst
Zvijezda 09

Mladost Doboj Kakanj
0-1
Široki Brijeg

 

0-1 Bernardo Matić (90)

Radnik Bijeljina
0-0
Čelik

Sloboda Tuzla
1-0
Krupa na Vrbasu

1-0 Antonio Vidovic (72)

 

GOŠK Gabela
3-2
Tuzla City

1-0 Josip Ereiz (23)
2-0 Miha Vidmar (30)
3-1 Vedin Kulović (85)

2-1 Ivan Kostić (straff, 62)
3-2 Husein Poturalic (90)

Željezničar
2-2
Sarajevo

1-1 Antonio Pavić (21)
2-2 Dženan Zajmović (73)

0-1 Benjamin Tatar (15)
1-2 Amar Rahmanović (39)

 
Lördag 18 augusti 2018
Čelik
2-0
Zvijezda 09

Krupa na Vrbasu
3-0
GOŠK Gabela

Radnik Bijeljina
3-1
Mladost Doboj Kakanj

 
Söndag 19 augusti 2018
Tuzla City
19:00
Željezničar

Sarajevo
20:00
Zrinjski

 
Måndag 20 augusti 2018
Široki Brijeg
20:00
Sloboda Tuzla

 
Lördag 25 augusti 2018
Mladost Doboj Kakanj
-
Čelik

Sloboda Tuzla
-
Radnik Bijeljina

GOŠK Gabela
-
Široki Brijeg

Željezničar
-
Krupa na Vrbasu

Zrinjski
-
Sloga

Zvijezda 09
-
Sarajevo

 

 

September 2018 Visa matchfakta
Lördag 1 september 2018
Čelik
-
Sarajevo

Sloga
-
Zvijezda 09

Krupa na Vrbasu
-
Zrinjski

Široki Brijeg
-
Željezničar

Radnik Bijeljina
-
GOŠK Gabela

Mladost Doboj Kakanj
-
Sloboda Tuzla